رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.منم از وقتی درایور سری جدید ای ام دی Crimson  نصب کردم دقیقا گرمای کارتم در حالت بیکاری هم بالا رفت چه برسه در اوج !

لینک به دیدگاه

درایور من 364.47 بود الان جدیدترین یعنی 364.51 رو نصب کردم...فعلا که همه چی اوکیه و مشکل کلاک حل شده....باز تا فردا تست میکنم و نتیجه نهایی رو میگم

به نظر مشکل رفع شده...البته سابقه داشته بعد از چند بار خاموش و روشن کردن سیستم دوباره دماش رفته بالا...مثلا خمیرو که عوض کردم و کارتو گذاشتم رو سیستم اول دما نرمال بود و فکر کردم مشکل حل شده..اما چند ساعت بعد سیستمو روشن کردم باز دما بالا بود

انشالله که مشکل رفع شده...ممنون اقا رضا  @};-  @};-  @};-

تا فردا انشالله نتیجه نهایی رو اعلام میکنم

چجوری میشه مالتی رو خاموش کرد؟

لینک به دیدگاه

سلام خیلی ممنون از راهنمایی هاتون  :laughing:  :laughing:

خیلی لنگم به خدا 

الان دمای cpu 

core 1 :20c

core 2:terial!!

core 3 : 21

tmp0:50c

tmp2:127

tmp3: terial!!!

تو رو خدا کمک کنید ~x(

~x(

در ضمن cpu پایه هاش کاملا صافه تادهو با کمی دقت سفت جا افتاده دماش قبلا رو 40 بود الان رفته رو 20 

البته تو cpuid ولی تو مادر بود 50

دمای مادر بود رو 20 الی 30 بود چیکارکنم

فن هم کاملا محکمه و خمیر هم زدم به میزان کافی و پشت سوکت cpu رو با الکل تمیز کردم

از 127 تکون نمیخوره

ویرایش شده توسط POLDARK
لینک به دیدگاه

گوشه سمت راست گزینه configure multi-gpu....همونجاییه که میتونی فیزیک رو انتخاب کنی

سمت چپ گزینه سوم..البته اگر سیستم مالتی gpu نباشه نشون نمیده این گزینه رو

tv6c_images.jpg

لینک به دیدگاه

خوب مشکل کلاک بالا در حالت بیکاری هنوز سرجاشه.. :(  :crying:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب مشکل کلاک بالا در حالت بیکاری هنوز سرجاشه.. :(  :crying:

درایور رو رول بک کردی نسخه قدیمی امتحان کنید؟

لینک به دیدگاه

درایور رو رول بک کردی نسخه قدیمی امتحان کنید؟

درایور قدیمی رو تست کردم...و هنوز به مشکل نخورده بودم اما دوباره درایور جدید رو نصب کردم

طی یکسری بررسی ها توی فروم های خارجی گویا خیلی ها با 970 و 980 تی ای هم این مشکل رو داشتن و مختص به درایور خاصی نبوده...یکسری ها با حذف geforce expriense مشکلشون حل شده

برای من تغییری نکرد....dsr رو غیر فعال کردم تا به اینجا که همه چی خوبه و مشکلی پیش نیومده..باز بیشتر تست میکنم نتیجه اش رو میگم...اگه مشکل همچنان باشه باید خودشو به زودی نشون بده

یکسری ها هم با مولتی مانیتور به این مشکل خوردن و کلا کلاکشون همیشه بالا بوده

دارم سعی میکنم مشکل رو روی درایور جدید برطرف کنم ..چون گویا با درایورهای جدید هم دیگه مشکل برطرف نمیشه و احتمالا مربوط به یکسری فعالیت های درایور گرافیکه

لینک به دیدگاه

اقا رضا با dsr هم جواب نداد...geforce exprience رو حذف کردم...فعلا بازم خوبه همه چی....

فقط اینکه اگر از geforce exprience  باشه ..حذفش مشکلی ایجاد نمیکنه تو کارایی؟

این گیمورکز که توی این نرم افزار نیستش؟..یوقت غیرفعال بشه

راستی سری قبل فقط geforce exprience رو بسته بودمش..حذفش نکرده بودم...من احتمال میدم زیر سر همینه...گفته بودن از shadowplay هستش..اما تو نسخه های جدید دیگه این بخش تو geforce exprience  نیستش

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

نه داداش 80 برای کارت گرافیک خیلی بالا نیست

البته مدل شما باید دماش اطراف 70 باشه موقع load ولی درکل مشکلی نداره 80 هم باشه

سری 900 معمولا زیر 84 اینا باشن مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

درایور خیلی قدیمی نصب کردم ومشکل حل شده...

353.30....

کلا با درایورهای جدیتر دما مثل سابق میشه...حالا مشخص نیست که طبیعیه یا خیر و بنده که فکر نمیکنم طبیعی باشه...کارت در حالت بیکاری با فرکانس های بالا !

لینک به دیدگاه

واسه منم با اپدیت جدید در حالت بیکاری دما رو 60با درایور های قدیمی دما رو 40

از ویندوز10 هم به ویندوز 8رفتم بسکه ارور های عجیب غریب میداد

ویرایش شده توسط Lord_Crusader
لینک به دیدگاه

واسه منم با اپدیت جدید در حالت بیکار دما رو 60با درایور های قدیمی دما رو 40

از ویندوز هم به ویندوز 8رفتم بسکه ارور های عجیب غریب میداد

پس شما هم مشکل من رو دارید...حالا 970 ها دماشون دیگه از یک حدی بیشتر نمیره..مثلا از 75 ...ولی از اونجا که برای من تا 95 هم میرفته و در واقع مولتی gpu هستش نمیتونم زیاد ریسک کنم روش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا رضا با dsr هم جواب نداد...geforce exprience رو حذف کردم...فعلا بازم خوبه همه چی....

فقط اینکه اگر از geforce exprience  باشه ..حذفش مشکلی ایجاد نمیکنه تو کارایی؟

این گیمورکز که توی این نرم افزار نیستش؟..یوقت غیرفعال بشه

راستی سری قبل فقط geforce exprience رو بسته بودمش..حذفش نکرده بودم...من احتمال میدم زیر سر همینه...گفته بودن از shadowplay هستش..اما تو نسخه های جدید دیگه این بخش تو geforce exprience  نیستش

درایور خیلی قدیمی نصب کردم ومشکل حل شده...

353.30....

کلا با درایورهای جدیتر دما مثل سابق میشه...حالا مشخص نیست که طبیعیه یا خیر و بنده که فکر نمیکنم طبیعی باشه...کارت در حالت بیکاری با فرکانس های بالا !

الماسی جان درایور انویدیا فقط یک مورد باگ داشت اونم رفع شد من گفتم شایداون ورژن رو نصب کردی دیگه همه درایور ها که خراب نیستند- DSR و جیفورس اکسپریسن و اینها هم هیچ ربطی ندارن به ان بخش- شما در درایور جدید شاید باعث میشه که کارتتون فعالیت بیشتری داشته باشه و کمی دماش بالاتر بره- دمای idle مهم نیست -شما گقتی با تغییر خمیر دمای لود هم کم شده خوب همون مهمه- اگر کیست تهویه اش خوبه نگران نباش و بهش وسواس نشو- من گفتم بعد از یک اپدیت ویندزو مربوط به فلش بوذ یک چند در جه ای اومد روی دمای کارت در حالت بیکار و چون این کارت ها ی مکسول خیلی بهینه عمل میکنن و مصرف معقولی دارن فنشون تا 65 درجه کیک نمیکنه پس کوچکترین فعالیت اضافی روی GPU که لود ایجاد کنه باعث افزایش دما در حالت بیکار میشه که اونم با تهویه مناسب کیس حله- شما نگران نباش زیاد هم دریور عوض نکن ویندزوت خراب  میشه - اخرین درایور WHQL سازگار با کارتت رو از انویدیا دانلود کن نصب کن - شما که نمیتونی تا ابد با درایور بوق کار کنی ؟ به نظرت خود شدنی است؟ پس نگران نباش 

لینک به دیدگاه

الماسی جان درایور انویدیا فقط یک مورد باگ داشت اونم رفع شد من گفتم شایداون ورژن رو نصب کردی دیگه همه درایور ها که خراب نیستند- DSR و جیفورس اکسپریسن و اینها هم هیچ ربطی ندارن به ان بخش- شما در درایور جدید شاید باعث میشه که کارتتون فعالیت بیشتری داشته باشه و کمی دماش بالاتر بره- دمای idle مهم نیست -شما گقتی با تغییر خمیر دمای لود هم کم شده خوب همون مهمه- اگر کیست تهویه اش خوبه نگران نباش و بهش وسواس نشو- من گفتم بعد از یک اپدیت ویندزو مربوط به فلش بوذ یک چند در جه ای اومد روی دمای کارت در حالت بیکار و چون این کارت ها ی مکسول خیلی بهینه عمل میکنن و مصرف معقولی دارن فنشون تا 65 درجه کیک نمیکنه پس کوچکترین فعالیت اضافی روی GPU که لود ایجاد کنه باعث افزایش دما در حالت بیکار میشه که اونم با تهویه مناسب کیس حله- شما نگران نباش زیاد هم دریور عوض نکن ویندزوت خراب  میشه - اخرین درایور WHQL سازگار با کارتت رو از انویدیا دانلود کن نصب کن - شما که نمیتونی تا ابد با درایور بوق کار کنی ؟ به نظرت خود شدنی است؟ پس نگران نباش 

سلام ممنون اقا رضا..بله درست میفرمایید تا ابد نمیشه با درایور قدیمی کار کرد...بخاطر همین میخواستم مشکلش رو روی درایور جدید پیدا کنم...الا اخرین درایور 51 رو نصب کردم

کیس گرین ایکس 9 هستش و تهویشم خوبه...فقط میخواستم بدونم معمولا چه دماهایی در کارکرد طولانی مدت به gpu اسیب میزنن؟ 90 به بالا؟

لینک به دیدگاه

سلام ممنون اقا رضا..بله درست میفرمایید تا ابد نمیشه با درایور قدیمی کار کرد...بخاطر همین میخواستم مشکلش رو روی درایور جدید پیدا کنم...الا اخرین درایور 51 رو نصب کردم

کیس گرین ایکس 9 هستش و تهویشم خوبه...فقط میخواستم بدونم معمولا چه دماهایی در کارکرد طولانی مدت به gpu اسیب میزنن؟ 90 به بالا؟

فکر کنم throttling جی پی یو های انویدیا دور و بر 90 یا 95 درجه باشه. (من برای گرافیک خودم 93 درجه سانتی گراد تعریف کردم) کلا تراشه‌های پردازنده‌ها با این دماها هیچ وقت آسیب نمی‌بینند ولی گرماشون باعث صدمه به سایر کامپوننتها  نزدیک پردازنده می‌شه که اکثر اوقات قطعه غیر قابل تعمیر خواهد بود. دمای 95 درجه که شما ذکر کنید به نظرم خیلی زیاده. روی گرافیک های دسکتاپ غیر رفرنس حتی با اور کردن نباید دما بیشتر از 80 تا 85 درجه باشه. من که گرافیک لپ تاپو اور کردم (ولتاژ هسته 0.1 ولت و 253 مگاهرتز هسته و 400 مگاهرتز افزایش یافته است) دما گرافیک 10 درجه افزایش پیدا کرده است با توجه به اینکه کل قطعات لپتاپ تو یک جعبه! با ضخامت یک سانتی متره.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز در نهایت بهتون بگم در بعضی لپ تاب ها اگر چیپ گرافیک در آستانه دیسکانکتی قرار داشته باشه دمای چیپ بالا خواهد رفت و در خیلی از مواقع با ریسولد کردن چیپ مشکل بر طرف میشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما الان در فول لود 100% جی ی بو چند درجه میگیری؟در مثلا بنچمارک یونیجن؟یا 3dmark

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من n552 vw یه هفتس خریدم. تو بازی دماش خیلی میره بالا با برنامه CPUID HWMonitor دمای cpu رو که چک کردم تا 88 درجه هم بالا میره . آیا این عادیه؟ ممنون میشم کمک کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان من n552 vw یه هفتس خریدم. تو بازی دماش خیلی میره بالا با برنامه CPUID HWMonitor دمای cpu رو که چک کردم تا 88 درجه هم بالا میره . آیا این عادیه؟ ممنون میشم کمک کنید

با سلام

دوست گرامی اول اینکه مبارکه لپ تاپ و میدونم قیمت نسبتا بالایی هم داره و هزینه کردین براش ولی کلاً برای بازی ساخته نشده نهایت اینکه باهاش پروساکر بزنید و در این حد

بهتره از کول پد استفاده کنید که فکر نمیکنم تاثیر آنچنانی براتون داشته باشه ولی دمای لپ تاپ شما هم مقداری مشکوکه بهتره مراقب باشید

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

بردم دادم تعمیرگاه گفتن گاز هدسینکش خالی شده. دوستان اگر به مشکل مشابه خوردن ممکنه به کارشون بیاد.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز

سال نو مبارک  @};-

یکی از دوستان کارت  گرافیک R9 270 Asus داشتن که کارت به مشکل برخورد و وسط بازی تصویر کلا آبی یا قرمز میشد

کارت رو دادن گارانتی، که نتیجه تعویض کارت شد و دوستم کارت R9 285 برداشتن (به علت نبود 270)

حالا مدتی گذشته، دوستم زیاد اهل مانیتور کردن سیستم نیست، اخیرا چک کردیم که دمای کارت تو حالت بیکاری حدود 60-65 درجه هست!!!

post-18882-0-29628200-1458913268_thumb.jpg 

تو بازی فارکرای هم دما حدود 70 درجه که خب نرماله  

با توجه به DirectCU و سیستم بدون صدای خنک کننده فن ها تا یه دمایی کار نمیکنند، ولی دیگه در حالت بیکاری 60درجه برای کارت بالاست

تنها حالتی که تونستیم دمای کارت رو پایین بیاریم تنظیم دستی دور فن بود که روی 40 درصد دمای کارت تا 40-45 پایین اومد!

من خودم 270x دارم حالت بیکاری فن اتوماتیک 20درصد 31درجه..

حالا سوال اینه که این R9 285 مشکل داره؟ مشکل کجاست؟ آیا نیاز به تعویض خمیر هست؟ اگر هست چه خمیری پیشنهاد میکنید؟

لینک به دیدگاه

سلام ، معمولا این مدل مشکلات اگر فیزیکی(مشکلات فن و هیتسینک و..) نباشه  به بایوس کارت مربوط میشه در صورتی که از گارانتی کارت قبلی مونده باشه میتونید به گارانتی ببرید و مشکلتون رو بگید. بنده سه بار کارت 670 رو به سازگار فرستادم ، دو بار تعمیر و در آخر با 960 تعویض کردند.
@};-

لینک به دیدگاه

سلام من این کارت گرافیک رو دارم.درسته.من هم همین مشکل رو داشتم.اگر کیستون فن نداره یا فنش ضعیفه

سرعت فن کارت گرافیک رو تو حالت عادی رو 45 بزارید.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

کیس X3 هست ، دمای داخل کیس متعادله، cpu حدود 35 درجه

فکر میکنم گارانتی مونده باشه

ممنون از راهنماییتون @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...