رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوست عزیز. فن سی پیوت به کدوم جهت بستی؟ داره باد میکشه یا باد میزنه به هیت سینک؟

روی سقف فن نصب کردی؟

دمای ۷۰ درجه رو از چه برنامه ا دیدی. Hwmonitorنصب کن . دمای سیپیو و گرافیک رو بگو.

اگه فن سی پیپت داره به هیت سینک باد میزنه که بسیار اشتباه هست. داری یه بخاری درونی درست میکنی. چون هم گرمای سی پیو رو داره به رمات میده . فن پشت کیس هم میاد هوای گرمو بده به بیرون که دوباره فن سی پیوت مکش میکنه میده به هیت سینک و باز هم داغ تر میشه

زمانی که فن سقف هم نداشته باشی این موضوع بدترم میشه

لینک به دیدگاه

من 6700k دارم دما از 47 بالا نمیزنه تو اورکلاک شده 4.5GHz

کولرم Nepton 240m

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

جای فن cpu رو عوض کنید

ولتاژشو هم بگید تا چند بالا میره؟

ویرایش شده توسط Mahdian57
لینک به دیدگاه

از تصویر به نظر میاد فن پردازنده برعکس نسب کردید.

فقط فن از هیتسینک باز کنید و طرف دیگرش نسب کنید که جریان هوای فن پردازنده و فن پشت کیس هم جهت باشن.

لینک به دیدگاه

من 6700k دارم دما از 47 بالا نمیزنه تو اورکلاک شده 4.5GHz

کولرم Nepton 240m

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

امیر جان یه شات از تست این برنامه با سیستمت میزاری؟

https://www.techpowerup.com/downloads/2719/aida64-extreme-v5-75-exe-package/mirrors

moho6foodrrz4fartrfe.jpg

لینک به دیدگاه

آقا دمای ۷۰ درجه زیاد نیست ...

چرا هر بحثی اینجا اینقدر الکی طولانی میشه؟

Sent from my SK17i using Tapatalk

لینک به دیدگاه

آقا دمای ۷۰ درجه زیاد نیست ...

چرا هر بحثی اینجا اینقدر الکی طولانی میشه؟

Sent from my SK17i using Tapatalk

این دوستمون فن رو برعکس نصب کردن و اگه جهت باد به سمت هیت سینک باشه که احتمال زیاد هم همینطوره پس دوتا فن دارن برعکس همدیگه باد رو حرکت میدن و این حالت برای کل سیستم مضر هست و باید هر چه زودتر فن رو در جهت درست نصب کنن تا هم پردازنده بهتر خنک بشه و هم مشکلی برای رم ها پیش نیاد و هم اینکه هوا به خوبی از قسمت پشت کیس خارج بشه .

الان شما چرا اینقدر ناراحت میشید ؟! :|

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

دوست عزیز. فن سی پیوت به کدوم جهت بستی؟ داره باد میکشه یا باد میزنه به هیت سینک؟

روی سقف فن نصب کردی؟

دمای ۷۰ درجه رو از چه برنامه ا دیدی. Hwmonitorنصب کن . دمای سیپیو و گرافیک رو بگو.

اگه فن سی پیپت داره به هیت سینک باد میزنه که بسیار اشتباه هست. داری یه بخاری درونی درست میکنی. چون هم گرمای سی پیو رو داره به رمات میده . فن پشت کیس هم میاد هوای گرمو بده به بیرون که دوباره فن سی پیوت مکش میکنه میده به هیت سینک و باز هم داغ تر میشه

درود

دوست عزیز اخه اگه برعکس بخاییم ببندیم که جای پیچش راه نمیده برای بستن!!!!!!

برای منم الان داره باد رو میزنه به سمت هیتسینک ولی مشکلی نداره

تو بازی هم از 55 حرارت بیشتر نمیشه

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز اخه اگه برعکس بخاییم ببندیم که جای پیچش راه نمیده برای بستن!!!!!!

برای منم الان داره باد رو میزنه به سمت هیتسینک ولی مشکلی نداره

تو بازی هم از 55 حرارت بیشتر نمیشه

مشکل اینه که داره باد رو از پشت به سمت داخل میزنه ، درحالیکه اون فنی که پشت کیس نصب شده باید هوا رو بکشه بیرون ولی با این شکلی که خنک کننده رو نصب کردن این دوتا فن با هم دیگه درگیر شدن . 

مشکل دوم اینه که به این شکل باد گرم از سمت راست هیت سینک میزنه به رم ها و ممکنه مشکل ایجاد کنه

لینک به دیدگاه

دمای معمول همه همینه دوست عزیز

لینک به دیدگاه

امیر جان یه شات از تست این برنامه با سیستمت میزاری؟

https://www.techpowerup.com/downloads/2719/aida64-extreme-v5-75-exe-package/mirrors

moho6foodrrz4fartrfe.jpg

سلام

اورکلاک رو دیفالت کردم

تست بزارم?

لینک به دیدگاه

سلام

سیستمی که توی دو سه هفته اخیر بستم که البته کارت گرافیک و یک جفت از رم آن را از لیون خریداری کردم

CPU: Intel Skylake Core i7-6700 CPU

CPU Fan: Green NOTUS 100 - PWM Air Cooling System

Mainboard: ASUS Z170 PRO GAMING Motherboard

VGA: Zotac GTX 980 AMP! Edition 4GB GDDR5

RAM: Corsair Vengeance LPX 32GB (4x8GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16 Memory Kit - Black&Red (CMK16GX4M2B3200C16)

SSD: KINGMAX SME35 Xvalue 480GB 2.5" SATA III

Power:  GREEN GP750B-OC+ Overclocking Evo 80Plus Platinum PSU

Case: Green (X3_Viper)

attachicon.gifIMG_0102.jpg

attachicon.gifIMG_0101.jpg

تو حالت عادی دمای کیس روی نقریبا 30 درجه هستش ولی وقتی بازی میکنم مخصوصا Witcher 3  دمای سیستم به حدود 70 درجه میرسه

از جمله مادر بورد سی پی یو و کارت گرافیک

نگرانم به قطعات آسیب وارد بشه

اول یه سوال اگه در کیس بسته باشه بهتر میتونه خنک کنه یا باز باشه؟

بعدشم چکار کنم؟ فن بهتر بگیرم مشکل حل میشه؟ یا باید واتر کولینگ بگیرم؟

یه چیزی میخوام تو کیس بگذارم که همه قطعات رو بتونه خنک نگه داره تا حد امکان

لطفا هزینه زیر 500 تومان

با تشکر

سلام

دمای سی پی یو و کارت گرافیک من از 60 درجه بالاتر نمی رود حتی در witcher 3 

برای همین یک قکری به حال دمای قطعاتت بکن تا دماشون کم بشه

البته فن سی چی یو من اسنوک است و 2.5 سال هست خمیرش رو عوض نکردم

لینک به دیدگاه

سلام اگه تمایل داشتی سیستم رو بیار دمای کل کیس رو بیاریم پایین برات

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز اگه فن سقفی نداری کل هیت سینک رو باز کن و جهتش رو برعکس کن مشکلت تا حد زیادی برطرف می شه‌...اگه فن سقفی داری جهت فن کیسی که در تصویر دیده میشه رو عوض کن تا جریان هوا از بیرون به داخل باشه صد درصد دما میاد پایین...

من حدسم اینه که شما فن سقفی نداری و چون جریان هوای گرم cpu به سمت داخل کیس هستش دما همه ی قطعات بالا میره...بسته به شرایطتون یکی از حالت هایی رو که گفتم انجام بدین مشکلتون تا حد زیادی حل میشه.‌‌‌..

ویرایش شده توسط محمد صمیمی
لینک به دیدگاه

کیس وایپر فنهاش کم نیست برا تهویه.. دوتا جلوش داره.. یکی سقفش بزرگ.. یکی پشتش

شما کولر و فن پشت کیس ات اگه جهت مکش اشون معکوس همه.. بهتره مال cpu رو برعکس کنی و تست کنی ببینی بهتر شد یا نه

تست ی که آقا ایمان گفتن هم انجام بده و بذار. تو حالت دیفالت و اورکلاک

هرچند که جدا از بحث کولینگ.. نمیودنم چرا اینجوری قطعات رو خریداری کردید.. z170 و 6700 و اون باس و برند رم و .... :)

لینک به دیدگاه

درود

ممنون از همه دوستان که پیگیری کردند و من رو راهنمایی کردند من بعد از چند روز تازه اومدم دیدم وگرنه زودتر پاسخ میدادم شرمنده

روی سقف فن نصب کردی؟

بله جهت فن سی پی یو با راهنمایی شما دوستان عزیز فهمیدم که اشتباه بوده البته من نبسته بودم خود شرکته برام بسته بود که الان جهتش رو عوض کردم

از تصویر به نظر میاد فن پردازنده برعکس نسب کردید.

فقط فن از هیتسینک باز کنید و طرف دیگرش نسب کنید که جریان هوای فن پردازنده و فن پشت کیس هم جهت باشن.

انجام شد ممنون

این مورد رو چند خریدید؟ گارانتی کدوم شرکت هست؟

KINGMAX SME35 Xvalue

625000 تومان گارانتی آواژنگ

سلام

دمای سی پی یو و کارت گرافیک من از 60 درجه بالاتر نمی رود حتی در witcher 3 

برای همین یک قکری به حال دمای قطعاتت بکن تا دماشون کم بشه

البته فن سی چی یو من اسنوک است و 2.5 سال هست خمیرش رو عوض نکردم

ممنون از راهنمایی

سلام اگه تمایل داشتی سیستم رو بیار دمای کل کیس رو بیاریم پایین برات

خیلی دوست دارم ولی اصفهان هستیم ما وشما تهران

کاش یه راهکاری بهم پیشنهاد میکردید یا محصولی رو پیشنهاد میکردید مثل یه کولر خوب که جایگذین این کولر بکنم که ازتون خریداری کنم

من کارت گرافیک و یه جفت رم های قرمزم و ماوس و کیبرد و ماوس پدم رو از لیون خریدم.

ممنونم

سلام دوست عزیز اگه فن سقفی نداری کل هیت سینک رو باز کن و جهتش رو برعکس کن مشکلت تا حد زیادی برطرف می شه‌...اگه فن سقفی داری جهت فن کیسی که در تصویر دیده میشه رو عوض کن تا جریان هوا از بیرون به داخل باشه صد درصد دما میاد پایین...
من حدسم اینه که شما فن سقفی نداری و چون جریان هوای گرم cpu به سمت داخل کیس هستش دما همه ی قطعات بالا میره...بسته به شرایطتون یکی از حالت هایی رو که گفتم انجام بدین مشکلتون تا حد زیادی حل میشه.‌‌‌..

کیس فن سقفی بزرگ داره کار هم میکنه جهت فن هم عوض شد

کیس وایپر فنهاش کم نیست برا تهویه.. دوتا جلوش داره.. یکی سقفش بزرگ.. یکی پشتش

شما کولر و فن پشت کیس ات اگه جهت مکش اشون معکوس همه.. بهتره مال cpu رو برعکس کنی و تست کنی ببینی بهتر شد یا نه

تست ی که آقا ایمان گفتن هم انجام بده و بذار. تو حالت دیفالت و اورکلاک

هرچند که جدا از بحث کولینگ.. نمیودنم چرا اینجوری قطعات رو خریداری کردید.. z170 و 6700 و اون باس و برند رم و .... :)

بله فن زیاد داره خدا رو شکر

چطوری قطعات رو خریداری کردم مگه؟ یعنی مادر بورد و سی پی یوم خیلی سطحشون پایینه و رمم سطحش بالا یا برعکس؟

خوشحال میشم نظرتون رو بدونم

با تشکر از راهنمایی همه دوستان

خدمتتون عرض کنم که من دمای اتاقم یه جوریه که تو این فصل خیلی خنک باشه محیط 27 درجه میشه وقتی کولر اتاق روش باشه وقتی هم خاموش باشه حدود 32 درجه شاید هم بیشتره

فن سی پی یو رو برعکسش کردم بازی Witcher 3 رو اجرا کردم دما دیگه به 70 نرسید حدود 65 اینا بود

خیلی کوتاه خونه بودم این تست رو انجام دادم بازم شب رفتم خونه با اون برنامه ها هم تست میگیرم با عکس براتون میگذارم

post-24692-0-39710000-1468336819_thumb.jpg

ممنون از همه

ویرایش شده توسط hamrah68
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

دوستان یه لپتاپ از اچ‌پی هست هنگام اتصال یو اس بی بخش پایینی به شدت داغ میشه مشکل چیه؟ فن رو تست کردم‌و‌تمیز کردم‌یکم بهتر شد اما مشکل هنوزهست از روی نقشه برد جای سی پی یو میفته محل داغی

Sent from my Hol-U19 using Tapatalk

ویرایش شده توسط omid1375
لینک به دیدگاه

اگرچه کمی گرم شدن عادی هست اما در هنگاه نصب فلش تسک منیجر رو باز کنید و چک کنید ایا پردازنده در چه وضعیتی هست

احتمال به علت ویروسی بودن فلش باعث بشه پردازنده زیر فشار بره

لینک به دیدگاه

تمامی وسایل رو به یک درگاه USB وصل میکنید اینطوری هست یا اینکه درتمامی درگاه ها این مورد وجود داره؟

لینک به دیدگاه

من همین مشکل داغ شدن رو یه مدل دل داشتم  بعد از کلی چنگ و جدل متوجه شدم از ویروسی شدن سیستم هست که عملکرد سیستم رو به هم زده بود . کلا یه بار فرمت کردم هارد رو مشکل برطرف شد

لینک به دیدگاه

سلام دوستان 

سیستمی به دستم رسیده با مشخصات زیر

cpu:amd phenom x3 b50

main:asus m4a785t-m

متاسفانه صاحبش اومده روش کولر جدید نصب کنه فشار زیادی آورده و موقعی که روشن میکنه

میبینه! دما بهتر نشده که هیچ دما بالاتر هم رفته!

خلاصه که به محض روشن شدن دمای cpu رو 60 و مادربرد 120 و بعد از چند دقیقه این ارقام

به 100 و 150 میرسه!! خلاصه اگه راست باشه باید کوره ای تو کیس روشن شده باشه!

برای همین اومدم کولر رو برداشتم و دستم رو گذاشتم رو cpu تا دکمه on رو زدم دستم به معنای 

واقعی آنیش گرفت همون حدودای 60 بود rolling%20on%20the%20floor.gif اما چیپ مادربرد زیاد داغ نیست و دماش طبیعیه وقتی دستمو میزارم

متاسفانه cpu سوکت am3 هم ندارم تست بزنم انقدر هم باهاش ور رفتم که الان روشن میشه سریع خاموش میشه!

cpu خراب شده؟

مین برد تعطیل شده؟

دما هارو اشتباه نشون میده؟ 

آخه جالبه تو این دما ها اصلا خاموش هم نمیشه بایس رو هم آپدیت کردم ! گرچه خودم میدونستم ربطی به بایس نداره

خمیر هم زدم cpu کولر pc خودمو روش زدم جواب نداد ..........

دوستان لطفا راهنمایی کنید! 

ویرایش شده توسط -MOBIN-
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...