رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

من هم 770 ویندفورس داشتم، و باید بگم این دما طبیعیه، مخصوصا که جدیدا گیم ها سنگین تر شدند و انتظار دمای پایین نباید داشته باشین، نکته دیگه علاوه بر آنچه دوستان گفتن، ممکنه تو fallout آپدیت کرده باشین، چون برای من هم اول روی سی فرم قفل بود که با آپدیت درست شد و دیگه الان فرم قفل نیست، همچنین یه سری از درایور های کارت گرافیک تو بحث دما بهتر از بقیه عمل میکند.

لینک به دیدگاه

دوستان ممنون از پاسخ های مفیدتون . پس عملا مشکلی ندارم من ولی خب جای سوال بیشتر این برام بود که چرا یه دفعه از 67 درجه رفتم روی 70 درجه خودمم نفهمیدم چی به چی شد فقط به جای اینکه کولر سی پی یو هوای گرم رو از داخل کیس بشکه بیرون داره هوای سرد رو از بیرون میکشه داخل کیس که حتی با باز کردن پنل بقل هم مشکلی حل نشد. فکر نکنم بخوام برگردم و فن هارو دوباره تغییر بدم . ولی خب جای سوالش باقی هست توی ذهنم اگرچه با همین 80 درجه هم مشکلی ندارم . تشکر

لینک به دیدگاه

در در 1395/07/27, 14:34:55، mrdariush گفته است :

حالا شما میتونید دور فن رو ببرید بالا تا توحالت بیکاری دما به ۵۵هم برسونید ولی. هیچ افزایش کارایی رو شاهد نخواهید بود.

فقط حاصلش ایجاد صدای جاروبرقیه

منم یه ۲۹۰ایکس داشتم درحالت لود بد جور صدایی تولید میکرد .

البته من اونزمان باهاش حال میکردم.نمیدونم چرا باصدای اون قدرت کارتو حس میکردم!!!!!!

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام

این خبر را الان در سایت wccftechخوندم . در مورد داغ کردنVRM و سوختن کارتهای 1070 و1080 Nvidia GTX EVGA

لینکشم اینجاست

http://wccftech.com/nvidia-gtx-1080-1070-evga-cards-dying/

نوشته تمام کارتهای سری 1070 و 1080 این شرکت که دارای خنک کننده ACX هستند فاقد سیستم خنک کننده مستقیم VRM هستند.این شامل تمام مدلهای 1070 و 1080

ACX, SC, FTW , FTW DT

هستش.

Sent from my GT-N8000 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، 25mehdi گفته است :

با سلام

این خبر را الان در سایت wccftechخوندم . در مورد داغ کردنVRM و سوختن کارتهای 1070 و1080 Nvidia GTX EVGA

لینکشم اینجاست

http://wccftech.com/nvidia-gtx-1080-1070-evga-cards-dying/

نوشته تمام کارتهای سری 1070 و 1080 این شرکت که دارای خنک کننده ACX هستند فاقد سیستم خنک کننده مستقیم VRM هستند.این شامل تمام مدلهای 1070 و 1080

ACX, SC, FTW , FTW DT

هستش.

درود

بله در برخی از موارد گزارش شده که دمای vram ها تا بالای 100 درجه هم تجاوز می کنه ،که evga هم  مورد خاصی تلقیش نکرده!!!

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

راهکاری که خود شرکت اعلام کرده اضافه کردن ترمال پده که پذیرفته رایگان به صاحبین این کارت ها بده

که خب این شامل ما نمی شه و بهتره ایرانی ها خودشون به فکر ترمال پد باشن چون موضوع جدیه و چند کارت واقعا ذوب شده

البته تا جایی که من شنیدم سری 1070 این مشکل رو داشته

لینک به دیدگاه

واقعا همچین مشکلاتی تو این دوران احمقانست.قبلا هم دیده شده که همینشرکت  لوله خنک کننده رو کلمل روی gpuقرارنداده!!!

فک کنم970بود

ویرایش شده توسط mrdariush
لینک به دیدگاه

راهکاری که خود شرکت اعلام کرده اضافه کردن ترمال پده که پذیرفته رایگان به صاحبین این کارت ها بده
که خب این شامل ما نمی شه و بهتره ایرانی ها خودشون به فکر ترمال پد باشن چون موضوع جدیه و چند کارت واقعا ذوب شده
البته تا جایی که من شنیدم سری 1070 این مشکل رو داشته

من که خیلی تو ذوقم خورد، دیگه الان ضایس همچین اتفاقایی بیفته. شما کدوم برندو بجاش پیشنهاد میدین؟ 1070 msi چطوره؟

لینک به دیدگاه

جالب اینه که من از این برند قبلا انتقاد کرده بودم به دلیل کیفیت پایین برد و کولرش ولی سهام دارانش تو انجمن خیلی ناراحت شدن...فقط ام اس ای و ایسوس

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، 25mehdi گفته است :

من که خیلی تو ذوقم خورد، دیگه الان ضایس همچین اتفاقایی بیفته. شما کدوم برندو بجاش پیشنهاد میدین؟ 1070 msi چطوره؟

من دارم ...یک شاهکار هستش...

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، 25mehdi گفته است :

ام اس آی عالیه. نه مرگ داره  نه خرابی و نه صدا. ساکت مطلقه

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان

دنبال تاپیک بودم که سوال در باره مناسب بودن دمای قطعاتم بپرسم نیافتم

این تاپیک زدم تا از مناسب بودن دمای قطعات خودم مطمئن بشم
اگر مایل بودید هرکدوم از دوستان هم سوال داشتن تو این تاپیک بفرمایید تا دوستان با تجربه ترپاسخ بدن.

این اولین سوالم

بدون اورکلاک این دمای فول لود پردازنده هست.

با اور کلاک کم به 70-75 میرسه.

vid.JPG

این تو حالت فول لوده حدود 1 ساعت در حال رندر.

تو حالت idl هم حدود 35-40 در جه هست و گاهی 30 درجه تو هوای معمولی رو به خنک اتاق تو پاییزی .

asus.JPG

میدونم حد بحرانی نیست.

VRM یه مقدار دماش بالا هست (57) معموله این دما یا با هست؟؟

هارد WD 3T RE ;که دارم که دماش روی 37 تا 40 در جه هست.

هارد دماش چطور هست؟

کلا بفرمایید دمای سیستم چطوره

مادر برد ایسوس A II  هست و کولر دیپکول  360 و تو پایین دور کار میکنه و cpu هم که تو تصویر مشخصه.

لینک به دیدگاه

دمای این سیستم عالیه

گرافیک لپ تاپ من در حالت بیکار بالای هشتاد و پنجه !

لینک به دیدگاه

درود

بهتره وضعیت کولر پردازنده و تهویه ی کیس هم مشخص باشه.  برای پردازنده اگر زیر بار نیست دمای حدود 50 درجه زیاده.

برای هارد دیسک re  دمای زیر 40 خوبه. البته برای هارد دیسک تا 50 درجه هم مشکلی نداره، اما عمرش رو کم می کنه.

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

دمای این سیستم عالیه

گرافیک لپ تاپ من در حالت بیکار بالای هشتاد و پنجه !

مرسی از توجه شما

لپتاپ با pc قابل قیاس نیست. قبلا رندرهارو با لپتاپ میگرفتم لپتاپ تبدیل به سشوار میشد.

در 19 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

بهتره وضعیت کولر پردازنده و تهویه ی کیس هم مشخص باشه.  برای پردازنده اگر زیر بار نیست دمای حدود 50 درجه زیاده.

برای هارد دیسک re  دمای زیر 40 خوبه. البته برای هارد دیسک تا 50 درجه هم مشکلی نداره، اما عمرش رو کم می کنه.

مرسی از پاسختون

کولر که عرض کردم دیپکول کپتاین 360ex هست که به سقف نصب کردم. با خمیر سلیکون خود کولر.
کیس هم کورسیر گرافیت 730 با 3 فن خودش.

نرم افزار مادربرد ایسور حدود 8 درجه دما بالاتر از core temp نشون میده.

کدوم برنامه دمای دقیق مانیتور میکنه؟؟

تو زمانی که سیستم رندر نمیگیره دما cpu به 45 هم نمیرسه اکثرا 39-35 هست.همین الان هم 31 هست. اون مقدار min برا این بود که سیستم در فول لود برنامه اجرا کردم.

خوب میشه دوستان دمای قطعات سیستم شونو تو این تاپیک اعلام کنن تا به بهترین ترکیب برای خنک کننده و قطعات برسیم.

ویرایش شده توسط MHMAX
لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، MHMAX گفته است :

مرسی از توجه شما

لپتاپ با pc قابل قیاس نیست. قبلا رندرهارو با لپتاپ میگرفتم لپتاپ تبدیل به سشوار میشد.

مرسی از پاسختون

کولر که عرض کردم دیپکول کپتاین 360ex هست که به سقف نصب کردم. با خمیر سلیکون خود کولر.
کیس هم کورسیر گرافیت 730 با 3 فن خودش.

نرم افزار مادربرد ایسور حدود 8 درجه دما بالاتر از core temp نشون میده.

کدوم برنامه دمای دقیق مانیتور میکنه؟؟

تو زمانی که سیستم رندر نمیگیره دما cpu به 45 هم نمیرسه اکثرا 39-35 هست.همین الان هم 31 هست. اون مقدار min برا این بود که سیستم در فول لود برنامه اجرا کردم.

خوب میشه دوستان دمای قطعات سیستم شونو تو این تاپیک اعلام کنن تا به بهترین ترکیب برای خنک کننده و قطعات برسیم.

متوجه کولر  به دلیل بی دقتی و مشاهده ی تاپیک با موبایل نشده بودم. دما با این تفاسیر مناسب ه.  کامل ترین برنامه برای پایش دما hardware info هست. Open hardware monitor ساده تره و اون هم دما رو دقیق نشان می ده. Core temp هم خوبه، منتها به تفصیل اون دو تا مشخصات و وضعیت سخت افزار رو نشان نمی ده. من هم دمای رایانه م رو پایش می کنم و همینجا می گذارم برای مقایسه.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

دمای سی پی یوت با توجه به اینکه i7 6800k هست خیلی خوبه

سی پی یوی من i5 6500 هست و در حالت فول لود با فن استوکش از 45 درجه بیشتر نمیشه و در حالت معمولی هم بین 20 تا 30 درجه هست تو پایززد و تو تابستون بین 30 تا 35 میشد

این هم یه اسکرین شات از دمای سی پی یومه :

این پایین ترین دماش نبوده یک بار من توی دمای 12 درجه هم دیدم تو برنامه ai suite3

cpu temp.png

لینک به دیدگاه

پردازنده و کارت گرافیکی با aida64 زیر فشار بوده‌اند.

gpu&hdds.JPG

cpu.JPG

دما در حالت تقریبا بیکاری رو گذاشته‌ام..

m.b Asrock z97 extreme9

cpu intel 4790k

cooler deepcool gammaxx 400

case coolermaster cm690iii

gpu&hdd idle.JPG

cpu idle.JPG

لینک به دیدگاه

منم یه سئوال بپرسم، دوستان از کجا می شه آب مقطر تهیه کرد؟

از چندتا داروخونه پرسیدیم یا گفتن نداریم یا گفتن نمی دیم !

اگه سایت و فروشگاه آنلاین هم باشه خوبه

و اینکه نسبت 9 به یک همین آب مقطره دیگه؟ واسه کولینگ سیکل باز

این سایت قابل اطمینان هست؟ همین مورد رو بگیرم خوبه؟

http://golhateb.ir/product/آب-مقطر/

ویرایش شده توسط SaeedEminem2
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

خیابان چمران احتمالا بتونی  پیدا کنی/

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

از چندتا داروخونه پرسیدیم یا گفتن نداریم یا گفتن نمی دیم !

اگه سایت و فروشگاه آنلاین هم باشه خوبه

و اینکه نسبت 9 به یک همین آب مقطره دیگه؟ واسه کولینگ سیکل باز

این سایت قابل اطمینان هست؟ همین مورد رو بگیرم خوبه؟

http://golhateb.ir/product/آب-مقطر/

درود

چند وقت پیش از گیم رفرنس یک کولر خریدم و خودش برام آب مقطر هم تهیه کرد. دقیق مشخصاتش یادم نیست، منتها یادم ه که گفتن آب مقطر سه تقطیره و .... دقیق نیست و اونی خوب هست که با رزین تقطیر شده باشه. سایتشون مدتی تعطیل ه،  توی پرشن تولز شناسه دارن و می تونی ازشون بپرسی که آیا آب مقطر رو به تنهایی می فروشند.

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، masooyan گفته است :

خیابان چمران احتمالا بتونی  پیدا کنی/

اونجا بیشتر لوازم مخصوص خود پزشک ها رو می فروشن، مثل ابزار دندون پزشکی

در 8 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

چند وقت پیش از گیم رفرنس یک کولر خریدم و خودش برام آب مقطر هم تهیه کرد. دقیق مشخصاتش یادم نیست، منتها یادم ه که گفتن آب مقطر سه تقطیره و .... دقیق نیست و اونی خوب هست که با رزین تقطیر شده باشه. توی پرشن تولز شناسه دارن و می تونی ازشون بپرسی که آیا آب مقطر به تنهایی می فروشند.

سایتش که باز نمی شه

https://game-reference.com/

لینک اولی که خودم دادم در مورد همین تقطیر با رزین هم نوشته. البته اصلا نمی دونم این رزین چی هست

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، SaeedEminem2 گفته است :

اونجا بیشتر لوازم مخصوص خود پزشک ها رو می فروشن، مثل ابزار دندون پزشکی

سایتش که باز نمی شه

https://game-reference.com/

لینک اولی که خودم دادم در مورد همین تقطیر با رزین هم نوشته. البته اصلا نمی دونم این رزین چی هست

نوشته م رو درباره ی مشکل سایتشون که فراموش کرده بودم ویرایش کردم. بله چند ماهی ه باز نمی شه، منتها تاپیک پرشن چند وقت یک بار بالا هست. چون تجربه ی زیادی در این زمینه ندارم نمی دونم جای معتبر دیگری هم هست یا نه. رزین احتمالا نوع فیلتر به کاررفته در تقطیر هست.

لینک به دیدگاه

سلام دوستانی که کارت rx480 دارند ممنون میشم کمک کنن

گرافیک بنده نسخه 8 گیگ نیترو هستش حالت عادی روی 50 درجه هستش و در حالت فول لود تا 70 هم میره

ایا عادی هست برای این مدل کلا تا چه دمایی عادیه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...