رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به تمامی عزیزان این لپ تاپ رو یکی دوماهی هست خریدم و بدجوری داغ میکنه یعنی از اول اینطور بود الان میخاستم بدونم طبیعی هست یا مشکل داره با نرم افزارهای تست گرافیک تست میکنم بعد تست نهایتا تا 87 میرسه ولی با بازی های سنگینی مثل Watch Dogs 2 بعد نیم ساعت به بالای 90 هم میرسه و مشکل اینجاست وقتی داغ میکنه بدجوری از قدرت گرافیک کم میشه مثلا رو حالات ultra اولش که داغ نیست بالای 45 فریم میده ولی وقتی داغ میکنه به زیر 30 فریم میرسه البته ناگفته نمونه وقتی از کول پد استفاده میکنم نهایتا تا 87 میرسه و افت فریم هم ندارم یعنی من برای استفاده از این لپ تاپ حتما باید کول پد استفاده کنم ؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز 

من مشکلی دارم که نمیدونم اصلا مشکل هست یا نه!! من سیستم جدید که گرفتم Asus b350 prime plus+ ryzen 1700x + thermalright truesprit 120hm

مشکل با کولر هست با اینکه سوکت am4 ساپورت میکنه به دلیل اینکه خود مین یک براکت غیر قابل جدا کردن داره کولر مقداری با ارتفاع بیشتر  نصب میشه جای بازی داره حالا من یک جوری فیکس کردم 

مشکل اصلی:  دما در حالت بیکاری روی 42 هست و در موقع لود تا نزدیک 65 میره یا من این دما رو دیدم حداقل

این برای این سی پی یو عادی هست؟؟؟ چون قبلا 4690 داشتم با همین مدل کولر 35 بود دما حالت بیکاری

متاسفانه کولر دیگری برای این سوکت در بازار نیست در کل وسواس من هست یا اینکه باید یه فکری بکنم؟

لینک به دیدگاه

به نظر میرسه دمای بیکاری کمی بالا هستش

البته دمای لود مناسبه و در کل نیازی به دستکاری نداره .

اگر یه روزی یه کولر مناسبتر گیرتون اومد و حالش رو داشتید و قیمتش منصفانه بود عوض کنید وگرنه به نظرم من فعلا نیازی نیست !!!!

الان زمان لذت بردن از سیستم هستش !!!!

لینک به دیدگاه

42 که خوبه شما اول با نرم افزارAIDA64 Extreme  بذار تو لود و ببین تا چند میره  تو فول لود هم خوبه بعد کولر چجوری فیکس کردین ؟ خالی نداشته باشه 

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، mnbv172 گفته است :

42 که خوبه شما اول با نرم افزارAIDA64 Extreme  بذار تو لود و ببین تا چند میره  تو فول لود هم خوبه بعد کولر چجوری فیکس کردین ؟ خالی نداشته باشه 

الان تست کردم تا 72 رفت طبیعیه ؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

به نظر میرسه دمای بیکاری کمی بالا هستش

البته دمای لود مناسبه و در کل نیازی به دستکاری نداره .

اگر یه روزی یه کولر مناسبتر گیرتون اومد و حالش رو داشتید و قیمتش منصفانه بود عوض کنید وگرنه به نظرم من فعلا نیازی نیست !!!!

الان زمان لذت بردن از سیستم هستش !!!!

آدم باید خیالش  راحت باشه دیگه  

لینک به دیدگاه

اتفاقا خیلی هم مناسبه دمای کاری پردازنده های amd همیشه بالاست این سری با فن خودشون تا 70 80 درجه هم میرن.
در هر صورت اما هرچه خنک تر بهتر.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، fiscker گفته است :

الان تست کردم تا 72 رفت طبیعیه ؟؟؟

یکم اونورتر از طبیعی من که آور نکردم تا 80 میره اونم اینتل برا شما که ای ام دی هست معمولا این شرکت کمی داغتره 

داداش اگه حسابی تستش کردی دیگه وسواسو بذار کنار با خیال راحت از این سی پی یو جدیدت جای ما هم لذت ببر

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، mnbv172 گفته است :

یکم اونورتر از طبیعی من که آور نکردم تا 80 میره اونم اینتل برا شما که ای ام دی هست معمولا این شرکت کمی داغتره 

داداش اگه حسابی تستش کردی دیگه وسواسو بذار کنار با خیال راحت از این سی پی یو جدیدت جای ما هم لذت ببر

من يكم از دماي بيكاريش نگران بودم ولي مثل اينكه مشكلي نيست

ممنون از توجهتون

در 4 ساعت قبل، Artas گفته است :

اتفاقا خیلی هم مناسبه دمای کاری پردازنده های amd همیشه بالاست این سری با فن خودشون تا 70 80 درجه هم میرن.
در هر صورت اما هرچه خنک تر بهتر.

دقيقا

لینک به دیدگاه

دوستان از کجا باید بفهمم دمای طبیعی لپ تاپ چند هستش میخام بدونم ایراد داره یا کلا اینطوری هستش

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز.
خوب اینکه شما در دمای بالا افت فریم دارید طبیعی هست. چون چیپ گرافیکی خیلی داغ میشه به ناچار باید از عملکرد خودش کم کنه تا دما رو بتونه بیاره پایین. به اصطلاح Throttling گرافیکی اتفاق می افته. دمای پردازنده رو اشاره نکردید.
اگر کول پد چاره ساز نشد. شما باید یک بار لپتاپ رو باز کرده و احتمالا آشغال های ریزی که جلوی فن های Blower خروجی رو گرفتن رو تمیز کنید. بسته به قدیمی بودن لپ تاپ شاید نیاز داشه باشید خمیر انتقال حرارت رو تازه کنید. در صورت نیاز به انجام این کار. حتما از خمیر های انتقال حرارت با کیفیت بالا و Premium استفاده کنید. برای لپتاپ شنیدم خمیر DeepCool Z9 خیلی خوب هست. 

لینک به دیدگاه

همچنین از تنظیمات Power Option شما برید داخل پروفایل موجود و در تنظیمات  Change Advanced Power Setting ببینید کولر شما در حالت Passive هست و یا Active . به یاد دارم اونجا می تونید سرعت فن رو تنظیم کنید که سرعت بیشتری داشه باشه
موفق باشید

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، meepo گفته است :

سلام دوست عزیز.
خوب اینکه شما در دمای بالا افت فریم دارید طبیعی هست. چون چیپ گرافیکی خیلی داغ میشه به ناچار باید از عملکرد خودش کم کنه تا دما رو بتونه بیاره پایین. به اصطلاح Throttling گرافیکی اتفاق می افته. دمای پردازنده رو اشاره نکردید.
اگر کول پد چاره ساز نشد. شما باید یک بار لپتاپ رو باز کرده و احتمالا آشغال های ریزی که جلوی فن های Blower خروجی رو گرفتن رو تمیز کنید. بسته به قدیمی بودن لپ تاپ شاید نیاز داشه باشید خمیر انتقال حرارت رو تازه کنید. در صورت نیاز به انجام این کار. حتما از خمیر های انتقال حرارت با کیفیت بالا و Premium استفاده کنید. برای لپتاپ شنیدم خمیر DeepCool Z9 خیلی خوب هست. 

این لپ تاپ جدید هست کلا سه ماه هست که اومده بازار نیازی به خاک گیری نداره گرافیکش gtx 1060 هست ، میخاستم ببینم با این گرافیک و کانفیگ این دما طبیعی هستش نمیدونم کجا باید برم ببینم ولی با کول پد اصلا مشکلی نداره فقط حساس شدم ببینم این لپ تاپ کلا اینطور هست یعنی حتما باید کول پد استفاده بشه یا برای من مشکل داره راستی اگه من خمیرشو با یه خمیر حرفه ای تعویض کنم تاثیری داره؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، mohsenmtm گفته است :

این لپ تاپ جدید هست کلا سه ماه هست که اومده بازار نیازی به خاک گیری نداره گرافیکش gtx 1060 هست ، میخاستم ببینم با این گرافیک و کانفیگ این دما طبیعی هستش نمیدونم کجا باید برم ببینم ولی با کول پد اصلا مشکلی نداره فقط حساس شدم ببینم این لپ تاپ کلا اینطور هست یعنی حتما باید کول پد استفاده بشه یا برای من مشکل داره راستی اگه من خمیرشو با یه خمیر حرفه ای تعویض کنم تاثیری داره؟

پس اگر جدید هست مشکل خمیر نخواهد داشت. در مورد دما نظر شخصی من این هست که به هیچ وجه طبیعی نیست این دما 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mrp7 گفته است :

چون تازه خریدید من جای شما بودم به گارانتی می گفتم.

مشکل اینجاست که گارانتی نداره :D دوستان اگه مطمعن هستید که طبیعی نیست دل و رودشو بریزم بیرون:) ببینم چی میگه

لینک به دیدگاه

فکر کنم دماش طبیعی هستش این لینکو ببینید

https://www.youtube.com/watch?v=lSIxTfgG3Vs

درسته؟

لینک به دیدگاه

با تشکر از تمامی دوستان مشکل لپ تاپ ما هم حل شد الان حتی بدون کول پد هم مشکل نداره ، ایراد هم بلخره چون مجبور شدم لپ تاپ رو باز کنم ، دقیقا روی یکی از توری های فلزی که زیر دستگاه هستش و نقش یک هواکش برای یکی از فن هارو داره یه چسب به صورت ضرب دری زده بودن که باعث میشد نتونه هوا بکشه و داغ میکردو من کندم و درست شد شکر خدا حالا ...

لینک به دیدگاه

سلام

یه چند تا تست (با نرم افزار cpu-z ...رو حالت cpu stress و bench cpu )از پردازنده گرفتم ک هنگام انجام تست دمای پردازنده رو حدود 90 میمونه با وجود خنک کننده ابیDeepcool capitan 240 ex ک تو تست رو حالت فول اسپید کار میکنه

وقتی هم ک دما میره رو 90 چراغ قرمز کنار پردازنده روی مادربورد روشن میشه تا دما پایین بیاد

خمیر سیلیکونیش هم بدون مارک و از این ارزون هاست

-راستی توی بایوس یه اوور کوچیک هم انجام شده از اول راه اندازی

سوال:این دما و نتایج عادیه یا یه جایه کار مشکل داره؟!

(تصویر اول توی تست گرفته شده و تصویر دوم تو  حالت عادی )

-توی تصویر دوم ولتاژ به صورت لحظه ای  اون عدد رو  نوشته و حالت عادی ای ک همیشه نشون میده رو عدد v 0.650 میچرخه

Capture.JPG

Capture2.JPG

ویرایش شده توسط Erfan _f76
لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Bloody گفته است :

بله!

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Erfan _f76 گفته است :

بله!

اینکه خیلی واتر کولر خوبیه!! احتمال زیاد از خمیر هست!

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Bloody گفته است :

اینکه خیلی واتر کولر خوبیه!! احتمال زیاد از خمیر هست!

همون ، برا خودمم عجیبه چرا با وجود واترپمپ اصلا دما پایین نمیومد حتی رو حالت فول اسپید...

پس قطعا از خمیر سیلیکونه؟!

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Erfan _f76 گفته است :

همون ، برا خودمم عجیبه چرا با وجود واترپمپ اصلا دما پایین نمیومد حتی رو حالت فول اسپید...

پس قطعا از خمیر سیلیکونه؟!

اینطوری که میگی ارزونه ! احتمال داره از اون باشه ، خمیرخیلی تو انتقال دما تاثیر داره! ولی نه تا این حد 89 درجه هم خیلی زیاده!

از نحوه صحیح بستن واتر کولر اطمینان دارین؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Bloody گفته است :

اینطوری که میگی ارزونه ! احتمال داره از اون باشه ، خمیرخیلی تو انتقال دما تاثیر داره! ولی نه تا این حد 89 درجه هم خیلی زیاده!

از نحوه صحیح بستن واتر کولر اطمینان دارین؟

ارزونیش ک بعله
رفتم پاساژ یاران توی خ ایت الله کاشانی تهران
خیر سرشون پاساژ خدمات کاپیوتری و فروش قطعات بودن
همشون از این خمیر های بدون برند و ارزون(در حد 2 تومن!!!) داشتن و استفاده میکردن
منم فعلا گرفتم کارم راه بیوفته
ولی نمیدونستم در این حد تاثیر داره!!!

ویرایش شده توسط Erfan _f76
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...