رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 2 ساعت قبل، Ali Alborz گفته است :

عزيز بنده دو بار به طور كامل و دقيق و تخصصي به شما عرض كردم دماي ihs غير قابل اندازه گيري هست چون سنسوري براي اين منظور درون پردازنده تعبيه نشده اما خب شما به نظر و عقيده خودتون اطمينان كامل داريد حالا من هر چي راهنمايي كنم بي فايدست. به هر حال اون اختلاف دمايي كه اين دو نرم افزار نشان ميدن به دليل كاليبره نبودن نرم افزار با سخت افزار شماست، به طور معمول بعد از بررسي هاي زياد هر كاربر بايد نزم افزار مانيتورينگ دقيق و كاليبره با سخت افزار خودش رو پيدا كنه، به طور مثال براي سيستم بنده نرم افزار occt دماي دقيق و صحيح اجزاي سيستم من رو نمايش ميده.. براي يك شخص ديگه ممكنه يك نرم افزار ديگه اينطور باشه.

باز به عنوان مثال نرم افزار XTU در سيستم من ولتاژ هسته رو به طور كامل اشتباه نمايش ميده و بايد از نرم افزار CPU-Z براي اينكار استفاده كنم..

داداش چرا میزنی ؟  من دیدم تفاوت دما محسوسه فک کردم یکیش Core Temp و دیگری IHS Temp هست.

به هر حال ممنون از اطلاعات دقیق و مفیدتون.

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان

یک سوال فنی داشتم

خواستم بدونم برای کارت گرافیک GTX 950 توی برنامه Furmark رو حالت تست استرس و فول لود گرافیک  اگه بعد چند دقیقه دما به 80 درجه برسه و روی همون دما بمونه طبیعی هست یا مشکلی وجود داره؟

لینک به دیدگاه

نقل قول

طبيعي هست.

پس یعنی خیالم راحت باشه؟

ویرایش شده توسط Sigmund
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، crash گفته است :

حداکثر دما 10-15 درجه کمتر از دمایی که کارت throttle بکنه//

معذرت میخوام میشه بیشتر توضیح بدین

لینک به دیدگاه

دمای مناسبی نیست کلا

کارت رفرنس هست یا نه؟

دمای چند مدل گرافیک 950 رو پایین لیست کردم...

Capture.JPG

ویرایش شده توسط rfadayi
لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، rfadayi گفته است :

دمای مناسبی نیست کلا

کارت رفرنس هست یا نه؟

دمای چند مدل گرافیک 950 رو پایین لیست کردم...

Capture.JPG

یعنی گرافیک مشکل داره؟

لینک به دیدگاه

٨٠ درجه داخل گيم اونم تو اين فصل كاملا طبيعي هست وهيچ ايرادي نداره، براي GPU اين دما تو لود اوكي هست كه البته ا تهويه بهتر كيس ميشه پاينتر اوردش.

لینک به دیدگاه

دمای 80 درجه در کل امن هستش و هیچ مشکلی نداره عزیز - خیالت راحت

کارت بنده مدت هاست داره با این دما کار میکنه

طبق برخی منابع تا دمای 91 درجه امن هستش و از 91 به بالا دیگه خطرناکه - البته به این معنی نیست که کارتتون دماش مثلا 88 باشه خیالتون راحت باشه خیر...حدالامکان باید سعی کنید دما رو زیر 85 نگه دارید

برای کارت های رفرنس مخصوصا سری 600 و 700 انویدیا معمولا دما در حالت فول لود بین 80 تا 85 هستش

لینک به دیدگاه

سلام من که توی این هوای گرم دمای 7700k  تا 83  درجه و گرافیکم تا 89 میرسه r9 290  با کولر دستی

دمای اتاقت چنده ؟

لینک به دیدگاه

عذرخواهی میکنم ولی برای کارت گرافیک MSI 1080 Gaming X بنظرتون دمای فول لود توی این فصل چقدر باشه قابل قبوله ؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، saeedx گفته است :

عذرخواهی میکنم ولی برای کارت گرافیک MSI 1080 Gaming X بنظرتون دمای فول لود توی این فصل چقدر باشه قابل قبوله ؟؟؟

كلا براي سري ٩ و ١٠ ، ٨٠ درجه و براي سري هاي ٧ تا ٨٥ درجه هم طبيعي هست.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام.

دوستان من یک شاخه LED 12 ولت سبز خریدم و با کابل مولکس وصل کردم به پاور و روشن میشه ، مشکل اینجاست که خیلی داغ میشه ، میترسم یه موقع ولتاژ رو خراب کنه دردسربشه یا اینکه خودش بسوزه.

بنظر خودم ولتاژ زیاد تر از حد توانش داره بهش وارد میشه ولی نمیدونم چرا ، چون کاملا طبق آموزش پیش رفتم.

بنظرتون مشکل کجاست؟ چجوری میشه ولتاژ رو کم کرد تا اینقد داغ نشه؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، aria021 گفته است :

سلام.

دوستان من یک شاخه LED 12 ولت سبز خریدم و با کابل مولکس وصل کردم به پاور و روشن میشه ، مشکل اینجاست که خیلی داغ میشه ، میترسم یه موقع ولتاژ رو خراب کنه دردسربشه یا اینکه خودش بسوزه.

بنظر خودم ولتاژ زیاد تر از حد توانش داره بهش وارد میشه ولی نمیدونم چرا ، چون کاملا طبق آموزش پیش رفتم.

بنظرتون مشکل کجاست؟ چجوری میشه ولتاژ رو کم کرد تا اینقد داغ نشه؟

به نظر من که عادیه ، منم 2 رشته ال ای دی DeepCool رو دارم اونا هم داغ میشن. حتی این لامپ های ال ای دی تازه که اومدن اونا هم بعد 2 ساعت روشن بودن اونقدر داغ میشن دست آدم میسوزه.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Bloody گفته است :

به نظر من که عادیه ، منم 2 رشته ال ای دی DeepCool رو دارم اونا هم داغ میشن. حتی این لامپ های ال ای دی تازه که اومدن اونا هم بعد 2 ساعت روشن بودن اونقدر داغ میشن دست آدم میسوزه.

خب بنظرتون یک فن 8*8 برای فضای داخل کیس بخرم بهتر میشه اوضاعش؟

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، aria021 گفته است :

خب بنظرتون یک فن 8*8 برای فضای داخل کیس بخرم بهتر میشه اوضاعش؟

فکر نکنم ارزش این کار رو داشته باشه! خنک باشه یا سرد باشه تاثیری توی هیچی نداره!

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، Bloody گفته است :

فکر نکنم ارزش این کار رو داشته باشه! خنک باشه یا سرد باشه تاثیری توی هیچی نداره!

اصلا بود و نبود اون فن تاثیری داره؟ هوای اتاق هم خیلی گرمه.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، aria021 گفته است :

اصلا بود و نبود اون فن تاثیری داره؟ هوای اتاق هم خیلی گرمه.

تاثیر خیلی کم داره.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان این دما سیپیو عادیه به نظرتون؟ مکسو ببینین رو 90 هس همش

1234.thumb.JPG.2095a87c21b382e7499338cead2d5ea7.JPG

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

سلام دوستان این دما سیپیو عادیه به نظرتون؟ مکسو ببینین رو 90 هس همش

1234.thumb.JPG.2095a87c21b382e7499338cead2d5ea7.JPG

من اطلاع دقیق از دمای سی پی یو های زنون ندارم ولی فکر نکنم این دما عادی باشه.

الان تابستون هست دما تو حالت عادی کمه کم 30 درجه هست اگه کیس هم تهویه و کولر مناسب نداشته باشه دمای سی پی یو به راحتی به 100 هم میرسه.

لینک به دیدگاه

در در 1396/05/02, 16:48:12، Bloody گفته است :

من اطلاع دقیق از دمای سی پی یو های زنون ندارم ولی فکر نکنم این دما عادی باشه.

الان تابستون هست دما تو حالت عادی کمه کم 30 درجه هست اگه کیس هم تهویه و کولر مناسب نداشته باشه دمای سی پی یو به راحتی به 100 هم میرسه.

کولر استوک کیسم کلا درشو باز گذاشتم

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، GRANDAM گفته است :

کولر استوک کیسم کلا درشو باز گذاشتم

عملکرد کولر استوک مطمعنا زیاد خوب نیست کلا بالای 90 یکمی زیاده. اگه میخوان سی پی یو عمر بشتری کنه تو حالت لود 100 درصد دیگه نباید از 80 درجه بیشتر بشه.

لینک به دیدگاه

من از واتر کولر استفاده میکنم الان دمای سی پی یو من (4790K) 34 درجه هست که تو لود 100 درصد از 65 درجه بیشتر نمیشه.

cpu.jpg

ویرایش شده توسط Bloody
لینک به دیدگاه

با سلام

ی سوالی خیلی وقته ذهن منو درگیرکرده اینه که دمای عادی ی cpu هنگامی که هیچ کاری نمیکنیم باید چند درجه باشه و این که هنگام بازی تا چند درجه جا داره بره و خطری ایجاد نمیکنه؟؟

خب سوال اصلیم :

ی cpu i7 3770   دارم که وقتی سیستم فقط روشنه دمایی حدود 40 تا 50 داره اول این که این دما عادیه؟؟

مشکل بزرگ تر وقتی ایجاد میشه که قفل فریم بازی هارو بر میدارم و از 60 بیشتر میره

برای مثال در csgo در اخرین تنظیمات گرافیک 1080*1920  فریمی حدود 300 :| میده که دمای cpu  رو تا 86 درجه :| هم میبره.

این دمای اخرشه تقریبا

در Gta هم از 82 درجه بیشتر نمیره.

ایا این دما برای این فریم دهی عادیه؟؟

چه راهی رو پیشنهاد میکنید برای کمی خنک شدن cpu ??

لطفا زودتر راهنمایی کنید :)

از ترسم بازیا رو 30 فریم قفل کردم که دما بالا نره :|

ممنون

ویرایش شده توسط Game “Game Touch” Touch
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...