رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

ولتاژ رو به 1.45 رسوندم دما به 72 رسید . کم کردن ولتاژ عمر پردازنده رو کم میکنه یا بهش صدمه وارد میکنه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 35 دقیقه قبل، SWAT_MEHDI گفته است :

ولتاژ رو به 1.45 رسوندم دما به 72 رسید . کم کردن ولتاژ عمر پردازنده رو کم میکنه یا بهش صدمه وارد میکنه ؟

درود

این دقیقا چه ولتاژی هست؟

1.45 خیلی زیاده روی ایر برای این پردازنده.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، HeX گفته است :

درود

این دقیقا چه ولتاژی هست؟

1.45 خیلی زیاده روی ایر برای این پردازنده.

تو عکسی که دادم VID روی 1.235 هست . اینو از تو تنظیمات مادربورد کم کردم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز VID نه ،

vcore رو در حالت فشار ببینید چقدر هست.

HWmonitor  رو باز بذارین یبار سیستم رو زیر رندر ببرید و ولتاژ ثبت شده در نرم افزار رو اینجا قرار بدید.

لینک به دیدگاه

معین جان 1.145 رو اشتباها نوشتم 1.45  :D

تو عکس بالا فکر کنم HWmonitor  زده 1.26 

روی 1.145 گذاشته بودم وسط تست Blue Screen شد تنظیمات رو به حالت دیفالت برش گردوندم 

ویرایش شده توسط SWAT_MEHDI
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله ولتاژ پردازنده در لود 1.26 هست. LLC تحت لود کامل ولتاژ رو تا این اندازه میاره بالا.

گرچه دمای 85 برای 4790K خطرناک نیست ولی دمای خوبی هم نیست بخصوص که کولر قوی دارین.

نکته ای که هست رندری که دارین مسلما در حد prime 95 فشار نمیاره به سیستم.

و نکته دیگه عملکرد خمیر نوکتوا در دماهای بالای 65-70 درجه هست. تا جایی که یادمه در تست این خمیر برای کنترل دماها زیر 60 -65 درجه عالی بود ولی زمانی که دما از این محدوده می گذشت بعد از گذشت هر چند ثانیه دما یک درجه بالا می رفت. در صورتی که خمیر های مشابه تقریبا در یک نقطه ثابت می موندن.

من پیشنهادم اینه که حتما بایوس رو بروز کنید که معمولا آخرین نسخه غیر بتا استیبل ترین نسخه هست. بعد از اون سعی کنید ولتاژ رو در گامهای 0.01 پایین بیارید تا به حداقل ولتاژ و دمای ممکن در همین فرکانس برسین. میتونید LLC رو هم یک لول پایین تر ست کنید از تو بایوس که در لود ولتاژ کمتری به پردازنده برسه ولی نه اونقدر کم که در لود با vdrop و بلو اسکرین مواجه بشین.

LLC یا Load Line Calibration تو بایوس خواهید داشت.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، The.13east گفته است :

من تلاش کردم ولی نفهمیدم چطوری این کارو توی کانتر انجام بدم 

حتی با دستورات زوری هم باز با دایرکت 9 میاد

من تونستم دایرکت ایکس 10 رو تو کانتر فعال کنم ولی هر چی نسخه های دایرکت ایکس 11 رو دانلود میکنم همه sdk هستن و فکر کنم Sdk بدرد این بازی نمیخوره شما نسخه دیگری از دایرکت ایکس 11 ندارید که sdk نباشه ؟

یه چیز جالب بگم با اینکه بازی با دایرکت ایکس 10 نشون میده ولی هنوز تنظیمات دایرکت ایکس کامپیوتر رو 9 ست شده اینم عکسش

FormatFactoryUntitled.jpg

FormatFactory2.jpg

بنظرتون نباید دستی این تنظیمات رو عوض کنم ؟

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، HeX گفته است :

بله ولتاژ پردازنده در لود 1.26 هست. LLC تحت لود کامل ولتاژ رو تا این اندازه میاره بالا.

گرچه دمای 85 برای 4790K خطرناک نیست ولی دمای خوبی هم نیست بخصوص که کولر قوی دارین.

نکته ای که هست رندری که دارین مسلما در حد prime 95 فشار نمیاره به سیستم.

و نکته دیگه عملکرد خمیر نوکتوا در دماهای بالای 65-70 درجه هست. تا جایی که یادمه در تست این خمیر برای کنترل دماها زیر 60 -65 درجه عالی بود ولی زمانی که دما از این محدوده می گذشت بعد از گذشت هر چند ثانیه دما یک درجه بالا می رفت. در صورتی که خمیر های مشابه تقریبا در یک نقطه ثابت می موندن.

من پیشنهادم اینه که حتما بایوس رو بروز کنید که معمولا آخرین نسخه غیر بتا استیبل ترین نسخه هست. بعد از اون سعی کنید ولتاژ رو در گامهای 0.01 پایین بیارید تا به حداقل ولتاژ و دمای ممکن در همین فرکانس برسین. میتونید LLC رو هم یک لول پایین تر ست کنید از تو بایوس که در لود ولتاژ کمتری به پردازنده برسه ولی نه اونقدر کم که در لود با vdrop و بلو اسکرین مواجه بشین.

LLC یا Load Line Calibration تو بایوس خواهید داشت.

ممنون. :x

این  تست با نرم افزار Prime95 و زیر لود کامل گرفته شده بود .بایوس هم به آخرین ورژن قبل از بتا آپدیت کرده بودم . باقی موارد رو تست کنم همینجا خبرش رو میزارم .

خمیر خوب چی پیشنهاد میدین ؟ قیمتش خیلی بالا نباشه :D

لینک به دیدگاه

ترمالتیک یه خمیر خیلی خوب داره .

حدسم اینه روی واترکولر مشکلی نخواهید داشت

لینک به دیدگاه

سلام، اخرین ورژن ryse of tomb rider رو دانلود کنید گزینه دایرکس دوازده داره و فعال می شه تو تنظیمات ، ویندوزتون هم ده باید باشه ، واسه کانتر اطلاعی ندارم ، کارت گرافیکتون چی هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این بررسی رو ببینین.

http://www.tomshardware.com/reviews/thermal-paste-comparison,5108-10.html

در 16 دقیقه قبل، SWAT_MEHDI گفته است :

ممنون. :x

این  تست با نرم افزار Prime95 و زیر لود کامل گرفته شده بود .بایوس هم به آخرین ورژن قبل از بتا آپدیت کرده بودم . باقی موارد رو تست کنم همینجا خبرش رو میزارم .

خمیر خوب چی پیشنهاد میدین ؟ قیمتش خیلی بالا نباشه :D

موجودی هم الان همین هست تو بازار:

http://lioncomputer.ir/product/8411/خمیر+حرارتی+کولرمستر+MasterGel+Maker+Nano/

در مورد خمیر زدن هم وقتی میخواهید خمیر جدید بزنید. قبلی رو با یه دستمال نخی نرم و بدون پرز و کمی اتانول کامل پاک کنید. به اندازه کافی خمیر بزنین و کولر رو خوب سفت کنین.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، behnamalizade69 گفته است :

سلام، اخرین ورژن ryse of tomb rider رو دانلود کنید گزینه دایرکس دوازده داره و فعال می شه تو تنظیمات ، ویندوزتون هم ده باید باشه ، واسه کانتر اطلاعی ندارم ، کارت گرافیکتون چی هست

سلام ...

گرافیک انبرد i5 7600 هست که از دایرکت ایکس 12 پشتیبانی میکنه

اخه اوون بازی بکام نمیاد من موندم چرا وقتی دایرکت ایکس 10 و 11 و 12 روو سیستم هست پس چرا توی تنظیمات 9 ست شده ؟؟؟

باید دستی عوض کرد ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 59 دقیقه قبل، sepehrariaee گفته است :

ترمالتیک یه خمیر خیلی خوب داره .

حدسم اینه روی واترکولر مشکلی نخواهید داشت

گرچه واتر در ثبات دما بهتر از ایر عمل می کنه ولی کولر ایشون از واترهای موجود در بازار چیزی کم نداره و فکر نکنم نیازی به تعویض کولر باشه...

لینک به دیدگاه

باید سیستم پیشنهادی رو نگاه کنید

اسم کامل بازی چی هست؟

سال ساخت کی هست ، آخرین آپدیتی که براش اومده کی هست ؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، behnamalizade69 گفته است :

باید سیستم پیشنهادی رو نگاه کنید

اسم کامل بازی چی هست؟

سال ساخت کی هست ، آخرین آپدیتی که براش اومده کی هست ؟

فکر میکنم کانتر از نسخه های دیگرش ساپورت نمیکنه

لینک به دیدگاه

درود

دوستان عزیز مطالب فنی رو زحمت کشیدند و بیان کردند و منم یه پیشنهاد دارم و البته قبلا هم تو تاپیک های مربوط به دمای سیستم اینو عنوان کردم و اون دمای محیط شماست که میتونه روی بالا رفتن دمای شما تاثیر گذار باشه؟!

شما دمای محیطتتون چند درجه است و آیا سیستم تهویه مناسب برای اتاقتون دارید ؟

سیستم تهویه کیس شما به چه  نحویه و تعداد فن ها و ورودی خروجی ها استاندارد هستن؟

اینا نکاتیه که میتونه روی دمای سیستم شما تاثیر گذار باشه و حتما بررسی کنید؟!

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

دوستان برای i5 7600 ایا کولر زیر خوبه با وزن کمی که داره و فشار روی پردازنده نمیاره و خمش نمیکنه ؟؟؟ قدرتش خوبه ؟؟؟؟

http://meghdadit.com/product/9850/cooler-master-blizzard-t2-cpu-air-cooler/فن-خنک-کننده-سی-پی-یو-کولرمستر-مدل-بلیزارد-تی-2/

یا نه برم سراغ یکی دگ ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

کولر های گرین سری نوتس هم یه نگاه بندازین من خودم ۱۰۰ رو دارم روی سی پی یو سری i3 3220 تو فول بود بالاتر از ۶۰ نمی ره

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

کولر های گرین سری نوتس هم یه نگاه بندازین من خودم ۱۰۰ رو دارم روی سی پی یو سری i3 3220 تو فول بود بالاتر از ۶۰ نمی ره

60 زیاده با کولر خودش تا 70 میره میخوام تا 50 بیشتر نره یا کمتر

دوستان راهنمایی کنید لطفا

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، koala گفته است :

60 زیاده با کولر خودش تا 70 میره میخوام تا 50 بیشتر نره یا کمتر

دوستان راهنمایی کنید لطفا

من نوتس ۱۰۰ دارم نوتس چهارصد هم هست اون خیلی بهتره ، سری ماچو رو خیلی تعریف می کنن

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، behnamalizade69 گفته است :

من نوتس ۱۰۰ دارم نوتس چهارصد هم هست اون خیلی بهتره ، سری ماچو رو خیلی تعریف می کنن

خیلی مچکر

لینک به دیدگاه

دوستان دیگر که سی پی یو کبی لایک دارند چی بستن رووش میشه راهنمایی کنید ؟

لینک به دیدگاه

سلام . منم یه سیپیو زئون داشتم با کولر سیپیو قبلیم( استوک) همش رو 95 بود بعد الان ماچو گرفتم30 دما عالیهه خنک خنک.

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، DPSYS گفته است :

درود

دوستان عزیز مطالب فنی رو زحمت کشیدند و بیان کردند و منم یه پیشنهاد دارم و البته قبلا هم تو تاپیک های مربوط به دمای سیستم اینو عنوان کردم و اون دمای محیط شماست که میتونه روی بالا رفتن دمای شما تاثیر گذار باشه؟!

شما دمای محیطتتون چند درجه است و آیا سیستم تهویه مناسب برای اتاقتون دارید ؟

سیستم تهویه کیس شما به چه  نحویه و تعداد فن ها و ورودی خروجی ها استاندارد هستن؟

اینا نکاتیه که میتونه روی دمای سیستم شما تاثیر گذار باشه و حتما بررسی کنید؟!

موفق باشید.

ممنون از راهنماییتون

دمای محیط بسیار مناسب هست چون کولر روشنه و محیط خنکه .

سیستم تهویه کیس هم بسیار عالی عمل میکنه و  دمای کیس همیشه با دمای محیط 4-5 درجه تفاوت داره که فکر میکنم طبیعی باشه.

مجددا بابت راهنماییتون تشکر می کنم :x

ویرایش شده توسط SWAT_MEHDI
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...