رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 4 دقیقه قبل، AminC گفته است :

درود. پردازنده چی هستش؟ دلید شده؟

6700kکه تا حالا نه اور شده نه بهش دست زدم اما از دیشب اینطوری شد 

ظاهرا فقط هم کور دوم اینطوری میشه 

ویرایش شده توسط Captain-Zakhar
لینک به دیدگاه

همونطوری که عرض کردم باتری مین برد و تعویض کنید ولی فی الحال باتری رو از مین خارج کنید یه ده دقیقه بعد دوباره جا بزنید اگر حل نشد با یک باتری دیگه امتحان کنید 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، AminC گفته است :

این ایرادی که میگین بعید هستش از بایوس باشه چون اطلاعات دمای هسته‌ها مستقیم از DTS پردازنده خونده میشه بنابراین پردازنده به مشکل خورده. احتملا خمیر زیر IHS ناگهانی بنابه دلایلی جابجا شده. بهترین کار دلید هستش یا اگه گارانتی داره بفرستین خارج (یکی از کاربرهای انجمن این کار رو انجام میدن)

آقا سعید رو میشناسم و از دوستان هستن 

فردا با یه مادربورد و پردازنده دیگه هم تست میکنم ببینم چی بشه 

در 4 دقیقه قبل، lvlEhRaN گفته است :

همونطوری که عرض کردم باتری مین برد و تعویض کنید ولی فی الحال باتری رو از مین خارج کنید یه ده دقیقه بعد دوباره جا بزنید اگر حل نشد با یک باتری دیگه امتحان کنید 

باطری رو الان چک میکنم 

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، Captain-Zakhar گفته است :

بایوس رو آپدیت کردم به آخرین ورژن باز هم همینطور هست 

درسته ممکنه بورد یا سی پی یو شما مشکل داشته باشه اما VID سی پی یو شما یه ولتاژ خیلی وحشتناکی ست شده

چیزی که تو عکس می بینم 1.4 ولته که برای این سی پی یو ها خیییلی بالاست. این رقم رو به 1.1 الی 1.25  ولت کاهش بدید.

برای تست سلامت هم سی پی یو رو روی یه بورد دیگه تست کنین 

ویرایش شده توسط ROG_Maximus
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ROG_Maximus گفته است :

درسته ممکنه بورد یا سی پی یو شما مشکل داشته باشه اما VID سی پی یو شما یه ولتاژ خیلی وحشتناکی ست شده

چیزی که تو عکس می بینم 1.4 ولته که برای این سی پی یو ها خیییلی بالاست. این رقم رو به 1.1 الی 1.25  ولت کاهش بدید.

برای تست سلامت هم سی پی یو رو روی یه بورد دیگه تست کنین 

اگه منظورتون ۱.۳۱۲ هست بخاطر ریست بایوس هست، خودم رو ۱.۲ میذارم 

دست به بایوس نزدم بخاطر اینکه فکر کردم مشکل از تنظیمات من باشه، حتی XMP هم فعال نیست 

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Captain-Zakhar گفته است :

اگه منظورتون ۱.۳۱۲ هست بخاطر ریست بایوس هست، خودم رو ۱.۲ میذارم 

مادر برد شما ایسوس هست ؟

این موارد رو چک کن .

بایوس ریست بشه / در قسمت کنترل فن  تنظیمات رو روی Full بگذار . بار دور بالا ( فقط در بایوس ) ببین دما تغییر میکنه یا خیر .

در ویندوز : اگر با نرم افزار AI Suit کار میکنید . چک کنید که تمام قسمتها بصورت دیفالت باشد .

با نرم افزار Core temp دما  رو تست کن و ببین ماکسیموم و مینیموم چنده .

در حالت دیفالت ( بدون دستکاری ولتاژ و ... ) با AID64 پردازنده رو تحت استرس ببر اگر بلو اسکرین یا ریست شد ( فن بصورت فول باشد ) به احتمال قوی با آبدیت آخرین ورژن بایوس مشکل حل میشه .

چون فرمودید وقتی بایوس ریست میشه . مشکل حل میشه و بعد از بالا اومدن ویندوز احتمالا یک خللی در نرم افزار مدیریت مادربرد و پردازنده تاثیر بر روی سیستم میگذارد .

در قسمت تسک منجر یا نرم افزار core temp ببین کدوم هسته ها در گیر هست .جواب بده  بهم

البته داخل تصویر الان Core 2 شما 100 درصد درگیره . 

اخیرا برای اورکلاک تلاش نکردی ؟

بایوس دستکاری نکردی ؟ مخصوصا tpu ؟

ویرایش شده توسط hamed.m
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، hamed.m گفته است :

مادر برد شما ایسوس هست ؟

این موارد رو چک کن .

بایوس ریست بشه / در قسمت کنترل فن  تنظیمات رو روی Full بگذار . بار دور بالا ( فقط در بایوس ) ببین دما تغییر میکنه یا خیر .

در ویندوز : اگر با نرم افزار AI Suit کار میکنید . چک کنید که تمام قسمتها بصورت دیفالت باشد .

در حالت دیفالت ( بدون دستکاری ولتاژ و ... ) با AID64 پردازنده رو تحت استرس ببر اگر بلو اسکرین یا ریست شد ( فن بصورت فول باشد ) به احتمال قوی با آبدیت آخرین ورژن بایوس مشکل حل میشه .

چون فرمودید وقتی بایوس ریست میشه . مشکل حل میشه و بعد از بالا اومدن ویندوز احتمالا یک خللی در نرم افزار مدیریت مادربرد و پردازنده تاثیر بر روی سیستم میگذارد .

در قسمت تسک منجر یا نرم افزار core temp ببین کدوم هسته ها در گیر هست .جواب بده  بهم

همه رو الان چک میکنم 

Asus z170 formula 

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، hamed.m گفته است :

این قسمت رو بیشتر توضیح می‌دید؟ 

متوجه نشدم چی رو بذارم رو فول

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Captain-Zakhar گفته است :

این قسمت رو بیشتر توضیح می‌دید؟ 

متوجه نشدم چی رو بذارم رو فول

در قسمت Fan Profil  پروفایل فن رو روی FULL SPEED  بگذار ( قسمت Q fan  control )

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، hamed.m گفته است :

مادر برد شما ایسوس هست ؟

این موارد رو چک کن .

البته داخل تصویر الان Core 2 شما 100 درصد درگیره . 

اخیرا برای اورکلاک تلاش نکردی ؟

بایوس دستکاری نکردی ؟ مخصوصا tpu ؟

فن رو گذاشتم رو فول

AI Suit که کلا بالا نیومد 

EE777E15-6F43-4691-B8AF-C0AF3398FE8A.jpeg.ee1da9a1a083bcdf2177e49975704b86.jpeg

بخاطر دما میترسم بذارم زیر فشار، الان بایوس ریست میدم  میذارم زیر فشار 

من وقتی بایوس ریست میدم میگه please enter setup to recover bios setting 

اگه Esc بزنم و خارج شم اوکی هست اما اگه هرچیزی رو دست بزنم که سیستم ریست بشه ارور دما میده 

اکیدا دست به تنظیمات هیچی نزدم، دیشب یکهو متوجه دما شدم 

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Captain-Zakhar گفته است :

فن رو گذاشتم رو فول

AI Suit که کلا بالا نیومد 

EE777E15-6F43-4691-B8AF-C0AF3398FE8A.jpeg.ee1da9a1a083bcdf2177e49975704b86.jpeg

بخاطر دما میترسم بذارم زیر فشار، الان بایوس ریست میدم  میذارم زیر فشار 

من وقتی بایوس ریست میدم میگه برو please enter setup to recover bios setting 

اگه Esc بزنم و خارج شم اوکی هست اما اگه هرچیزی رو دست بزنم که سیستم ریست بشه ارور دما میده 

عزیزم الان هسته شماره 2 شما 100 درصد درگیر ( با اینکه 2 در صد داره کار میکنه ) هست و این یعنی یک اختلال در برنامه ریزی ولتاژی CPU که اون هسته رو درگیر میکنه . 

شما برای ریست کردن :

تمام اتصالات و برق رو جدا کن و سیستم کامل خاموش باشه سیم برق هم جدا کن 

باطری رو در بیار برای  30 ثانیه .

بعد در همان حالت خاموش بودن ( جدا بودن برق از کیس ) دکمه پاور را به مدت 10 تا 15 ثانیه نگه دار تا بار الکترسیته کاملا خارج بشه

بعد مجدد باطری رو سر جاش بگذار 

اتصالات و باقی رو وصل کن و  سیستم رو روشن کن و برو توی بایوس ببین حل شده یا نه .

ویرایش شده توسط hamed.m
لینک به دیدگاه

من احساس می کنم تلاش کردی برای اور کلاک یا دستکاری ولتاژی داشتی یا بایوس آپدیت یا دانگرید کردی ؟
آیا درسته ؟

در غیر اینصورت بخش Multiple Temperature Sources سوکت CPU شما دچار اختلال گذارش دما شده . که 2 حالت خواهد داشت .  یا فیزیکی هست که با گارانتی حل میشه یا نرم افزاری که باید بعد از ریست کردن نسخه جدید بایوس را آپدیت تا حل شود .

دلیل : 

اینکه هسته 2   داره 2 درصد کار میکنه و دما 100 درجه هست !!

بخاطر همین گفتم ببر زیر استرس که ببینیم 2 درصد بیشتر میشه یا نه ( منظور اور کلاک نیست ها فقط در حالت عادی ) 

که خیالمون از سلامت خود CPU راحت بشه و متوجه بشیم مشکل از مادر برد هست . 

حال :

اگر متوجه شدیم که CPU  سالمه ( تحت استرس همه Cor ها باید 100 درصد بشن .

شما باید CPU  را خارج و محل سوکتها رو باد بگیری و خمیر سیلیکون پاک بشه کامل و مجدد CPU جایگذاری و خمیر و ...

باز بررسی ..

ویرایش شده توسط hamed.m
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، hamed.m گفته است :

من احساس می کنم تلاش کردی برای اور کلاک یا دستکاری ولتاژی داشتی یا بایوس آپدیت یا دانگرید کردی ؟
آیا درسته ؟

در غیر اینصورت بخش Multiple Temperature Sources سوکت CPU شما دچار اختلال گذارش دما شده . که 2 حالت خواهد داشت .  یا فیزیکی هست که با گارانتی حل میشه یا نرم افزاری که باید بعد از ریست کردن نسخه جدید بایوس را آپدیت تا حل شود .

دلیل : 

اینکه هسته 2   داره 2 درصد کار میکنه و دما 100 درجه هست !!

بخاطر همین گفتم ببر زیر استرس که ببینیم 2 درصد بیشتر میشه یا نه ( منظور اور کلاک نیست ها فقط در حالت عادی ) 

که خیالمون از سلامت خود CPU راحت بشه و متوجه بشیم مشکل از مادر برد هست .

من دست بهش نزدم، led مادربورد روی درجه حرارت cpu تنظیم بود که دیدم قرمز شده، خیلی تعجب کردم فکر کردم اختلال هست، اما دیدم داستان چیز دیگه هست 

بایوس هم از وقتی اینطوری شده بنا به پیشنهاد دوستان آپدیت کردم، وقتی که بایوس ریست میدم اصلا هیچ چیز غیر طبیعی وجود نداره و حتی تو لود هم طبیعی هست، اما وقتی سیستم ریست میشه همون اول ارور دمای cpu میده 

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، hamed.m گفته است :

عزیزم الان هسته شماره 2 شما 100 درصد درگیر ( با اینکه 2 در صد داره کار میکنه ) هست و این یعنی یک اختلال در برنامه ریزی ولتاژی CPU که اون هسته رو درگیر میکنه . 

شما برای ریست کردن :

تمام اتصالات و برق رو جدا کن و سیستم کامل خاموش باشه سیم برق هم جدا کن 

باطری رو در بیار برای  30 ثانیه .

بعد در همان حالت خاموش بودن ( جدا بودن برق از کیس ) دکمه پاور را به مدت 10 تا 15 ثانیه نگه دار تا بار الکترسیته کاملا خارج بشه

بعد مجدد باطری رو سر جاش بگذار 

اتصالات و باقی رو وصل کن و  سیستم رو روشن کن و برو توی بایوس ببین حل شده یا نه .

جواب نداد، هیچ فرقی نکرد 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Captain-Zakhar گفته است :

من دست بهش نزدم، led مادربورد روی درجه حرارت cpu تنظیم بود که دیدم قرمز شده، خیلی تعجب کردم فکر کردم اختلال هست، اما دیدم داستان چیز دیگه هست 

بایوس هم از وقتی اینطوری شده بنا به پیشنهاد دوستان آپدیت کردم، وقتی که بایوس ریست میدم اصلا هیچ چیز غیر طبیعی وجود نداره و حتی تو لود هم طبیعی هست، اما وقتی سیستم ریست میشه همون اول ارور دمای cpu میده 

همیشه پیشنهاد اول شرکتها و دوستان آپدیدت کردن بایوس هست بر حسب تجربه . که من همیشه پیشنهادم ریست کردن بایوس هست . بعد آپدیت ..

چون ممکنه با آپدیت فیکس نشه و بلای مادر بردی که قبلا بر سرم آورد رو دیگه نمیشه درست کرد رو سر دیگران بیاره .

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Captain-Zakhar گفته است :

جواب نداد، هیچ فرقی نکرد 

آیا CPU  دیگری در دسترس دارید ؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، hamed.m گفته است :

همیشه پیشنهاد اول شرکتها و دوستان آپدیدت کردن بایوس هست بر حسب تجربه . که من همیشه پیشنهادم ریست کردن بایوس هست . بعد آپدیت ..

چون ممکنه با آپدیت فیکس نشه و بلای مادر بردی که قبلا بر سرم آورد رو دیگه نمیشه درست کرد رو سر دیگران بیاره .

منم تا دو ساعت پیش آپدیت نکرده بودم 

لینک به دیدگاه

فردا یکی از دوستام قراره قطعاتش رو بیاره براش اسمبل کنم، ۷۷۰۰ داره، تست میکنم 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Captain-Zakhar گفته است :

فردا یکی از دوستام قراره قطعاتش رو بیاره براش اسمبل کنم، ۷۷۰۰ داره، تست میکنم 

بنداز روی مادر برد خودت .  ( قبلش سوکت  رو حتما  باد گیری کن ( تمیز کن ) ..

اگر گذارش دما مجدد رخ داد  حدس من درست بوده که مشکل در Multiple Temperature Sources ( این شامل سنسور گزارش دما هست ) که باید گارانتی بفرستید . اگر مشکل نبود ( چون شما استرس نگرفتی و متوجه نشدیم که CORE شماره 2 تحت استرس کار میکنه یا نه . نتیجتا CPU  مشکل پیدا کرده که بعید هم هست !!! اما شانس بد شما بوده . گارانتی هم نداره  اینتل !!!

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، hamed.m گفته است :

آیا CPU  دیگری در دسترس دارید ؟

اگه امکانش هست ایدی تلگرام خودتون رو لطف کنید که فردا اگه سوالی بود از خدمتتون بپرسم 

لینک به دیدگاه

داداش این سری زد170 ایسوس خیلی اذیت کردن حواست به اونم باشه رو یه مادربورد دیگه با ویندوز جدید امتحانش کن 

لینک به دیدگاه

دوست داشتم بیشتر کمکت کنم . از راه دور سخته . همه اش آزمون و خطاست ..

پوزش / امیدوارم پاسخ بگیری فردا

لینک به دیدگاه

همین منظورتون هست ؟؟

در هم اکنون، hamed.m گفته است :

دوست داشتم بیشتر کمکت کنم . از راه دور سخته . همه اش آزمون و خطاست ..

پوزش / امیدوارم پاسخ بگیری فردا

xx.JPG

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Captain-Zakhar گفته است :

همین منظورتون هست ؟؟

xx.JPG

ریست / بلو اسکرین  / نداد ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...