رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 19 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

یه راه خوب برای فهمیدنش هست!

هنگامی که دمای 80 به بالا دارید دست بزنید پشت pcb

اگه عین کتری داغ بود یعنی بعله مسئله دمایی حقیقت داره

اگه فقط گرم بود باگ نرم افزاریه و قابل حله

ولی اگه مسئله دمایی حقیقت داشت تمام شرایط کارت رو به حالت دیفالت برگردونید

بعدش چند تا تست و بنچمارک ران کنید ببینید بازم دما بالا میاد یا نه

اگه اومد باید ببرید گارانتی احتمال زیاد ...

بک پلیت هم که دست زدم  (موقعه بازی که میزنه 82 ) بک پلیت کاملا نرماله و دماش قابل لمس هست شاید 40 تا 50 درجه هم باشه

گارانتیش هم گسترش تجارت تابا هست : اصلا گارانتیش معتبره ؟ که مشکل رو حل کنه یا کارت رو تعویض کنه

کسی با این گارانتی تا به حال مواجه شده ببینه چطوری عمل میکنه؟

ویرایش شده توسط behruz
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، behruz گفته است :

بک پلیت هم که دست زدم  (موقعه بازی که میزنه 82 ) بک پلیت کاملا نرماله و دماش قابل لمس هست شاید 40 درجه هم نباشه

اگه دمای بک پلیت نرماله پس باگ نرم افزاریه

از تو افتربرنر هم دمارو مانیتور کنید

افتربرنر اشتباه نمیکنه

اگه افتربرنر هم اشتباه کرد کارت رو در یه اسلات توسعه دیگه بزنید ببینید چی میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما بالا گفتید بایوس رو تغییر دادید ؟ اپدیت کردی ؟ دلیلش چی بود ؟ به خاطر همین دما ؟

لینک به دیدگاه

در در 1396/07/18, 18:49:40، ali_8114 گفته است :

99 در 100 !

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، rezagtx گفته است :

شما بالا گفتید بایوس رو تغییر دادید ؟ اپدیت کردی ؟ دلیلش چی بود ؟ به خاطر همین دما ؟

بله به خاطر همین دما. ولی تفاوتی ایجاد نکرد. چون نسخه قبلی با نسخه فعلی کارت یکی بود ؛ گفتم شاید باگی چیزی باشه که رفع بشه با آپدیت

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

از تو افتربرنر هم دمارو مانیتور کنید

افتربرنر اشتباه نمیکنه

اگه افتربرنر هم اشتباه کرد کارت رو در یه اسلات توسعه دیگه بزنید ببینید چی میشه

توی افتر برنر هم همین دما هست.

درایور رو پاک کردم. بعدش اسلات گرافیک رو تغییر دادم و درایور نصب کردم :: نتیجه این شد : که توی منوی بازی دما نرمال هست (بین 55 تا 59)(چه سینک روشن باشه چه نباشه).

ولی توی بازی اگه سینک روشن  باشه(60 فریم) دما زیر 70 هست. و اگه سینک  خاموش باشه (فریم حدود90) هست و دما باز میره روی 82 درجه

تست با برنامه AIDA64 Extreme Edition هم  دما همون 80 هست.

88.jpg

ویرایش شده توسط behruz
لینک به دیدگاه

سیستم دیگه ای در دسترس هست جهت تست؟

اگه دمای بک پلیت و pcb و هوای خروجی از هیت سینک واقعا عادی باشه باگه حتمن

منتهی این چجور باگیه دیگه عقل من بیشتر قد نمیده بازم دوستان بهتر راهنمایی خواهند کرد

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست من تست aida64 استرس تسته- شما میخواید بازی کنید  من اصلا نمیدونم کی همین استرس تست ها رو ساخت!! شما کارت خریدی برای بازی چرا الکی فشار میاری بهش استرس تست؟

اینها تست های مصنوعی هستند برنامه های real world  ها هیچ وقت همچین فشارهایی روی سیستم ها نمیارن - شما شب تا صبح با cpu بازی کن خیلی بشه 50 درجه با کولر خوب - حالا یک پرایم یا FTP ایدا بزن میشه 90 و تراتلینگ . اینها هیچ کاربردی برای کاربرخونگی نداره.

- شما  در بازی عادی با وی سینک روشن (خاموش نکنید برای چی خاموش میکنید کی بدون وی سینک باز یمیکنه سرگیجه میگیره)  -  اگر در شرایط بازی  دما مرتب از 80 میره بالا با توجه به ساختار کولر  و اینکه این GPU فوق العاده بهینه ای است  نباید برسه به 80 دائم  در هیچ شرایطی اگر همش میرسه که مشکل هست ممکنه سنسور  هم ریدینگ مشکل داشته باشه یا واقعا کارت نقصی داشته باشه- ولی  ولی اگر گفتم در بازیها  -عناوین مدرن - کارت در محدوده دمایی 50 تا 67 درجه داره کار میکنه هیچ  مشکلی نداره -فریم ر و انلاک نکن شما -

فریم قفل در محدوده 67 تا70 هم برسه هیچ مشکلی نیست  اصلا باید برسه در فول لود همینه دماش - دربررسی ها هم محدوده دمایی 65 تا68 زده همینه -حالا شما متغیر های محیطی دمای محیط دمای امبینت و دلتا و ..... شرایط تهویه کیس و ... همه رو در نظر داشته باش . یک پروفایل درست کن برای فن هات در افتر برنر  بخش تنظیمات دومین تب فن ،تیک رو بزن نمودار زیر روبساز یکم بالا پایین کن متوجه میشی بعد با  این فن کرو جدید کار کن ببنین دما در بازی ها چطوره- اصلا برای دمای 68 تا 70  خودت رو وسواس نکن همین دمای کراتهای گرافیک نسل های حاضر انویدیا است - نسل پیش مکسول  تا 75 هم   میزد من Msi 980 ti دستم بودتست راحت 78 هم میزد در ویچر 3- پس دمای اون نسل اون بود. این نسل دمای پاسکال بین 60 تا 70 هاورینگ داره - شما اگر در این محدوده دمایی هستی اصلا مشکل نداری.

Capture.JPG

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، rezagtx گفته است :

دوست من تست aida64 استرس دسته- شما  در بازی عادی با وی سینک روشن (خاموش نکنید برای چی خاموش میکنید کی بدون وی سینک باز یمیکنه سرگیجه میگیره)  -  اگر در شرایط بازی  دما مرتب از 80 میره بالا با توجه به ساختار کولر  و اینکه این GPU فوق العاده بهینه ای است  نباید برسه به 80 دائم  در هیچ شرایطی اگر همش میرسه که مشکل هست ممکنه سنسور  هم ریدینگ مشکل داشته باشه یا واقعا کارت نقصی داشته باشه- ولی  ولی اگر گفتم در بازیها  -عناوین مدرن - کارت در محدوده دمایی 50 تا 67 درجه داره کار میکنه هیچ  مشکلی نداره -فریم ر و انلاک نکن شما - برای چی انلاک میکنید.

فریم قفل در محودده 67 تا70 هم برسه هیچ مشکلی نیست  اصلا باید برسه در فول لود همینه دماش - دربررسی ها هم محدوده دمایی 65 تا68 زده همینه -حالا شما متغیر های محیطی دمای محیط دمای امبینت و دلتا و ..... شرایط تهویه کیس و ... همه رو در نظر داشته باش . یک پروفایل درست کن برای فن هات در افتر برنر  بخش تنظیمات دومین تب فن ،تیک رو بزن نمودار زیر روبساز یکم بالا پایین کن متوجه میشی بعد با  این فن کرو جدید کار کن ببنین دما در بازی ها چطوره-

Capture.JPG

والا توی این یک ماه انویدیا توی درایورش گند زده. هر وقت آپدیت کردم بعضی بازی ها بهتر شد و بعضی های دیگه افتضاح شده.

من دور فن رو هم روی 80 درصد یک بار گزاشتم که ناله میکرد باز توی دما تغییر اصلا به وجود نیومد: یعنی چه من دور فن رو 1400 تنظیم بکنم چه روی 3200 دور کلا دما به هیچ عنوان تغییر نمیکنه.

- الان بازی جدید و کم حجم Echo هم که نصب کردم . فریم رو چه ثابت گزاشتم چه بینهایت دما روی 82 تا 80 بود. همه بازی ها هم دارم روی هارد : اگه بازی مد نظرتون هست بفرمایید تا نصب کنم.

--------------

اصلا درایور ( 360فکر کنم؛ دقیق عددش رو نمیدونم ) به بعد افتضاح بوده برای گرافیک من..... نمیدونم چرا حتی توی تنظیمات خود انویدیا عدد های اور کلاک کارخونه ای که ایسوس گزاشته رو نشون نمیده ؟؟؟!!!! نمیدونم تونستم دقیق بهتون بگم یا نه عکس میزارم..........................مموری گرافیک من 8208  هست و پهنای باند گرافیکم 197 گیگ هست که توی تنظیمات خود برنامه انویدیا بعد از آپدیت درست نشون نمیده و بدون اور کلاک کارخونه میزنه . مثل نسخه رفرنس.

99.thumb.jpg.8e86ec261fd81a26a749fb24434fb4ef.jpg

لینک به دیدگاه

منم مشکل دما داشتم قبلا با کارت  galax 1060 6g oc البته نه به شدت شما اما یادمه قشنگ تو بازی مافیا 3(بازی مزخرف از نظر بهینه سازی گرافیک) دما خیلی میرفت بالا با همین تنظیم نمودار که دوستمون نشون دادن البته من موقع بازی روشنش میکنم تنظیماتمم بسیار شبیه همینه، الان کارتم رو 2050mhz اور میکنم و میرم تو همین بازی به 80 نمیرسه این مشکل رو منم داشتم حالا شاید مشکلت شما چیز دیگه باشه ضمنا ورژن درایور من   385.69 البته کیسم تهویش رو خیلی وسواس دارم اینم بگم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اراقام رو حالا بزار برای بعد شما اخرین درایور انویدیا رو نصب کن

https://soft98.ir/software/drivers/483-nvidia-geforce-driver.html

این دیروز امده- ببنید اینجا برای شما یک مشکلی هست و درایور های اخیر انویدیا رو من روی سه تا سیستم همزمان نصب میکنم همون موقع ریلیز -اصلا مشکلی نداشتم روی کارتهای مختلف- حداقل 8 درایور قبل - شما اول دما رو پیگیری کن- درایور  انویدیا دمای کارت رو نمیبره بالا دوست من- من 35 تا کارت گرافیک انویدیا داشتم!! توی تاریخ سیستم هام+ 1000 تا درایور نصب کردم روشون!  دمای شما اگر در بازی عادی  هم با فریم قفل اینقدر بالا میره  یک مشکلی است-  نباید بشه 82  کارت افتر مارکت با این کولر -این کارت نسخه رفرنسش بزور میرسه به این دما چه برسه  این به این همه رادیات و فن -کارتت رو یک جا چک کن- نمایندگی یا جایی که خریدی-با بچه های پشتیبانی لیون هم مشورت کنی راهنماییت میکنن.

شما تمام برنام های   گرافیک رو پاک کن DDU

http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

بعد ریست کن  درایور بالا  رو بریز فقط و فقط اخرین نسخه افتر برنر همین بعد تست کن اگر دیدی بازهم ریدینگ از 80 میره بالاتر چک کن کارت رو - ببین فن هات  از لحاظ فیزیکی سالمن  مشکلی نباشه./

اون زیر هم هاردور اینفو است دقتش بالاست با اون هم میتونی همه پارامترها رو چکنی پرتابله راحت اجرا میشه

hw64_558.zip

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، rezagtx گفته است :

اراقام رو حالا بزار برای بعد شما اخرین درایور انویدیا رو نصب کن

https://soft98.ir/software/drivers/483-nvidia-geforce-driver.html

این دیروز امده- ببنید اینجا برای شما یک مشکلی هست و درایور های اخیر انویدیا رو من روی سه تا سیستم همزمان نصب میکنم همون موقع ریلیز -اصلا مشکلی نداشتم روی کارتهای مختلف- حداقل 8 درایور قبل - شما اول دما رو پیگیری کن- درایور  انویدیا دمای کارت رو نمیبره بالا دوست من- من 35 تا کارت گرافیک انویدیا داشتم!! توی تاریخ سیستم هام+ 1000 تا درایور نصب کردم روشون!  دمای شما اگر در بازی عادی  هم با فریم قفل اینقدر بالا میره  یک مشکلی است-  نباید بشه 82  کارت افتر مارکت با این کولر -این کارت نسخه رفرنسش بزور میرسه به این دما چه برسه  این به این همه رادیات و فن -کارتت رو یک جا چک کن- نمایندگی یا جایی که خریدی-با بچه های پشتیبانی لیون هم مشورت کنی راهنماییت میکنن.

شما تمام برنام های   گرافیک رو پاک کن DDU_

بعد ریست کن  درایور زیر رو بریز فقط و فقط اخرین نسخه افتر برنر همین بعد تست کن اگر دیدی بازهم ریدینگ از 80 میره بالاتر چک کن کارت رو - ببین فن هات  از لحاظ فیزیکی سالمن  مشکلی نباشه./

اون زیر هم هاردور اینفو است دقتش بالاست با اون هم میتونی همه پارامترها رو چکنی پرتابله راحت اجرا میشه

hw64_558.zip

بله اگه توی تمام عکسها دقت کنید میبیند از آخرین ورژن انودیا استفاده کردم.  387.92

بله با برنامه Display Driver Uninstaller 17.0.7.5 هم من کلا درایور گرافیک رو پاک کردم و نصب کردم.. فقط باید گرافیک رو با سیستم دیگه چک کنم .

بله هر سه فن کاملا سالم بدون حتی یک خراش ....... مثل ... کار میکنن.

جالب اینه که توی idl دما کاملا نرمال هست و 37 یا 36 هست....

شما یا کسی از بچه های فروم با گارانتی  گسترش تجارت تابا  سر کار داشته ؟! پشتیبانیشون چگونه هست ؟ (البته کارت رو اگه اینطوری بهشون بدی کاریش نمیکنن ؛ مگر کلا ....... بشه. :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 دقیقه قبل، behruz گفته است :

بله اگه توی تمام عکسها دقت کنید میبیند از آخرین ورژن انودیا استفاده کردم.  387.92

بله با برنامه Display Driver Uninstaller 17.0.7.5 هم من کلا درایور گرافیک رو پاک کردم و نصب کردم.. فقط باید گرافیک رو با سیستم دیگه چک کنم .

بله هر سه فن کاملا سالم بدون حتی یک خراش ....... مثل ... کار میکنن.

جالب اینه که توی idl دما کاملا نرمال هست و 37 یا 36 هست....

شما یا کسی از بچه های فروم با گارانتی  گسترش تجارت تابا  سر کار داشته ؟! پشتیبانیشون چگونه هست ؟ (البته کارت رو اگه اینطوری بهشون بدی کاریش نمیکنن ؛ مگر کلا ....... بشه. :)

والا نه من خودم خوزستانم  شما از لیون خریدی؟ باهاشون یک مشورتی بکن - اگر دوستی هست اطرافت با سیستم مناسب و پاور مناسب کارتت رو چک کن روی یک سیستم دیگه .

لینک به دیدگاه

ی کار دیگه که خیال از بابت درایور راحت بشه:

اول با ddu درایور رو پاک کنید

درایوری که روی دیسک همراه کارت بوده رو نصب کنید

اگه با ddu پاک نکرده باشید قبل آپدیت مشکلاتی بوجود میاد چون دوتا درایور میفتن رو هم

چون من هیچ جوری عقلم قد نمیده دما واقعا اینقدر باشه اصلا با کولری که استریکس داره در 24 ساعت استرس تست هم دما به زور میرسه 80

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، rezagtx گفته است :

والا نه من خودم خوزستانم  شما از لیون خریدی؟ باهاشون یک مشورتی بکن - اگر دوستی هست اطرافت با سیستم مناسب و پاور مناسب کارتت رو چک کن روی یک سیستم دیگه .

آخه بدبختی هم اینه که توی تست الکی   gpu-z    که قبلا انجام دادم دمای کارت زیر 55 بوده.............. الان تست میگیرم  میره بالای 80 ؟؟؟؟!!!!!!

100.jpg

توی کسری از 10 ثانیه دما ماشالا......میره بالا ........خخخخخخخ

101.thumb.jpg.0622684e7aeddbc5e9b0665d0d0923b4.jpg

ویرایش شده توسط behruz
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، behruz گفته است :

آخه بدبختی هم اینه که توی تست الکی   gpu-z    که قبلا انجام دادم دمای کارت زیر 55 بوده.............. الان تست میگیرم  میره بالای 80 ؟؟؟؟!!!!!!

عزیز باگه غصه نخور حل میشه

قول میدم کولر و چیپست کارتت از msi ocv1 خودم هم سالم تره

فوقش سنسور دما دچار مشکل شده که اونم مسئله مهمی نیست و گارانتی راحت پوشش میده

که امیدوارم اینطور هم نباشه و مسئله درایوری حل بشه

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

عزیز باگه غصه نخور حل میشه

قول میدم کولر و چیپست کارتت از msi ocv1 خودم هم سالم تره

فوقش سنسور دما دچار مشکل شده که اونم مسئله مهمی نیست و گارانتی راحت پوشش میده

که امیدوارم اینطور هم نباشه و مسئله درایوری حل بشه

ممنون داداش ... کلا یک ماهه روی مخ هست. ویندوز عوض کردم . بایوس مادربرد آپدیت کردم. اسلات گرافیک تغویض کردم. انواع درایور هم تست کردم. البته دیگه ویندوز 10 هم آپدیت شده اجازه نمیده درایور قدیمی نصب کنم. :(

ویرایش شده توسط behruz
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، behruz گفته است :

ویندوز 10 هم آپدیت شده اجازه نمیده درایور قدیمی نصب کنم. :(

یه بار با ddu پاک کن نسخه 385.41 رو نصب کن که به راستی یکی از بهینه ترین درایور هاست

لگ من تو فورزا و gta v رو راحت به صفر رسوند دمش گرم.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

یه بار با ddu پاک کن نسخه 385.41 رو نصب کن که به راستی یکی از بهینه ترین درایور هاست

لگ من تو فورزا و gta v رو راحت به صفر رسوند دمش گرم.

باید دانلود کنم

فعلا نسخه های 382.05 -381.89 - 381.65 - 375.95 -  387.92  رو دارم. شب رایگان میزارم دان بشه اون نسخه که فرمودی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکل شما درایورنیست آقا -اگر درایوری خراب باشه باید کلی آدم رو تحت تاثیرقرار بده مشکل شما ممکنه سخت افزاری باشه و ربطی به درایور نداره-  الان من کلی دوست دارم اینجا همین کارتهای ایسوس استریکس رو دارن 1060-1070-1080 دارن همین درایور ها رو نصب میکنن هیچ مشکلی نیست/ شما ممکنه کولرت باشه ممکنه  ترمال پیست باشه  ممکنه فن باشه .

حالا  من به شما میگیم بازی  تست کن مرتب شما هی تاپیک زدید رسما دارید کارت خودتون رو خراب می کنید -  میرید استرس تست میگیرید.! - اگر در بازیها بین 60 تا 70 هستید دوست من هیچ مشکلی نیست دارید خودتون رو وسواس میکنید - استرست تست رو بیخال بشید مگر شما کارت گرفتید که استرس تست بگیرید ؟ این تستها ورینگ ایجاد میکنن  .کومبستر |صلا کارت رو نابود میکنه -همه چیز کارت رو بیخود استرس میده- VRM و رمها و GPU و .......  بیخود فشار  ایجاد میکنی روی کارتت اینهمه پول دادی بالاشو ما میدونیم که استرس تست ها چقدردما رو میبره بالا  شما نمیخواد قطعات خودت رو خراب کنی هی استرس بدی اسکرین شات بگذاری.- اخه تستی که در یک ثانیه  دما رو از 30 میبره که 81  میدونید چه فشاری روی VRM ایجاد میشه  . درفروم ها توی سایتها میبینی الکی پیشنهاد میدن   استرس تست و .. گوش نکنید هرچی برنامه تست دارید پاک کنید.

تست میخواید؟ unigine- بنچمارک Gta V- بتمن ارخام نایت - بازی های کودمسترز-  تست گیرز اف وار-اینها مهم هستن. اینها فشار بیخود ایجاد نمیکنن لود طبیعی ایجاد میکنن ولی از منابع سیستمی  نهایت بهره رو میبرن . اگر قرار بود بازیها این کارها رو بکنن با کارت گرافیک ها روزی  صدتا RMA میشد.

اگر دربازی هم از 80 میری بالا دیگه خودت رو زحمت نده کارت رو جایی دیگه چک کن ولی اگر  بین 60 تا 70 ایی دربازی دقت کن بازی  من اصلا با امار ارقام این استرس تستها کار ندارم  - مشکلی نداری. کولر رو بده باز کنن گارانتی خمیر رو برات عوض کنن .

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اون تست GPU-z خیلی سبک هست و نباید اینطور دمای کارت شتابزده بالا بره بخصوص که دور فنتون هم 65 درصد شده. دما دقیقا میره میچسبه زیر لیمیتر.

پیشنهاد من اینه بفرستید گارانتی.

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، HeX گفته است :

درود

اون تست GPU-z خیلی سبک هست و نباید اینطور دمای کارت شتابزده بالا بره بخصوص که دور فنتون هم 65 درصد شده. دما دقیقا میره میچسبه زیر لیمیتر.

پیشنهاد من اینه بفرستید گارانتی.

ببخشید » من متوجه منظورتون نشدم  (دما دقیقا میره میچسبه زیر لیمیتر.)

فقط میدونم چه دور فن رو 1400 بزارم به صورت دستی » چه بزارمش روی آخرین دور (مثلا 3500) دما همون 80-82 هست . و کم یا زیاد نمیشه.

توی بازیها هم تست کردم همینطوری هست.

قبلا که سالم بود دماش نهایت 65 میشد.

ویرایش شده توسط behruz
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 48 دقیقه قبل، behruz گفته است :

ببخشید » من متوجه منظورتون نشدم  (دما دقیقا میره میچسبه زیر لیمیتر.)

فقط میدونم چه دور فن رو 1400 بزارم به صورت دستی » چه بزارمش روی آخرین دور (مثلا 3500) دما همون 80-82 هست . و کم یا زیاد نمیشه.

توی بازیها هم تست کردم همینطوری هست.

قبلا که سالم بود دماش نهایت 65 میشد.

منظور فناوری GPU BOOST انویدیا هست. که  نسخه سومش با کارتهای پاسکال انویدیا ارایه شد.

این فناوری کمک می کنه که دما و محدوده مصرف و فرکانس و حتی  ولتاژ هسته و دور فن به صورت زنجیروار در یک رنج مشخص و وابسته به یکدیگر تغییر کنند. در اصل فرکانس به صورت هوشمند بسته به سایر مولفه های نامبرده تغییر می کند. منظور از لیمیتر همون محدود کننده حرارت هست که معمولا همین 82-84 درجه به وسیله انویدیا تعیین شده و  شما هر چقدر که فشار به کارت بیارید دما از رنجی که خدمتتون گفتم بالاتر نمیره.

این جهش و شتابزدگی دما در رسیدن به نقطه اوج و محدوده تعریف شده نشون میده که گرما از سطح تراشه GPU شما گرفته نمیشه اصلا و یه اختلالی در دفع حرارت وجود داره.

لینک به دیدگاه

در کل کارت گرافیک سه فنه بکشیش هم به زور دور و بر70 بره 

لینک به دیدگاه

یک موردی که من با فن گیمینگ ایکس 1080 دارم اینه که اصلا روشن نمیشه. دما میره تا 50 بعضی وقتا در دوتا که هستم فرکانس کور میاد روی 1000 (باید 1800 اینا باشه) ولی باز هم فن رو زیاد نمیکنه که فرکانس ثابت بمونه. باید همه چیز رو دستی ست کنم تا درست کار کنه. نرم افزار خود msi که فقط باعث کرش کردن سیستم میشه چون میاد کور گرافیکو میبره روی 2000 1980 این حدودا ولی باز هم فن گرافیک تا 36% بیشتر کار نمیکنه نهایتا کرش میکنه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...