رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

خدایا هزار مرتبه شکر؛ گفتم

کلا سیستم رو باز کردم  ؛ گردو خاک ریزی  رو بعضی قسمتهای مادربرد  بود تمیزش کردم ؛ ولی بعضیهاشون پاک نمیشدن و یه حالت مثل چرک مرده پشت مادربر بود. بعدش الکل 96 درصد داشتم  کل مادربرد رو باهاش شستشو دادم ؛ یه فرچه  نرم نقاشی داشتم برای همین کارها ؛ با اون کل اسلتها ( رم , گرافیک , ساتا و.....) تمیز و بعدش الکل زدم ؛ کاملا تمیز و براغش کردم  , بعضی جاهاش هم با پنبه آغشته به الکل حال دادم. یه دو ساعت گزاشتم که نم کاملا خشک بشه , البت با پنبه من خشک کرده بود..... ( از اول کارمم باتری بایوس  رو گزاشته بودم کنار)

اصلا امید نداشتم که درست بشه.... ولی با ناباوری تمام درست شد. و دما توی بازی و حتی بنچمارک  زیر 65 درجه شد...... و دور فن هم زیر 1800 بود همیشه....

از تمام بچه های فروم که راهنمایم کردن , ممنونم. و ببخشید دیگه وقت شریفتون رو گرفتم.

6.thumb.jpg.0e43ca5630498598f77a991c901cfb08.jpg

7.thumb.jpg.d5d12c5d4c0a86b5506fa66c4b56de11.jpg

لینک به دیدگاه

سلام دوستان تا حالا به درجه حرارت مادربرد دقت نکرده بودم که امروز دیدم 117 است حالا مشکلی نیست عادیه؟؟؟یا نه مشکل داره و غیرعادیه دوستان

لطفا راهنمای کنید

موفق باشین:x

1.thumb.jpg.a59d55307f2697e4d93a6a7c3b8848f8.jpg2.thumb.jpg.14a0793a4da67b4df74d3253cd8079ce.jpg

لینک به دیدگاه

کاملا غیر عادی هست ولی عدد درست نیست 

یا نرم افزار گیر داده الکی دما زده یا سنسور دما برد خرابه 

از نرم افزار دیگه استفاده و چک کنید و روی هیت سینک مادربرد هم دست بزنید (امکان این دما 0ه به صورت واقعی ) اگر مشکل در نرم افزار دیگه هم بود مشکل از سنسور بورد هست 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه دما درست مانیتور نشده وگرنه این دما اصلا دمای کاری برد نیست!

لینک به دیدگاه

احتمالا یا نرم افزار مشکل داره یا سنسور مادربردتون سوخته وگرنه 117 بود الان کل قطغاتتون رو هوا بود. اصن نادربرد سوخته بود.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، The.13east گفته است :

کاملا غیر عادی هست ولی عدد درست نیست 

یا نرم افزار گیر داده الکی دما زده یا سنسور دما برد خرابه 

از نرم افزار دیگه استفاده و چک کنید و روی هیت سینک مادربرد هم دست بزنید (امکان این دما 0ه به صورت واقعی ) اگر مشکل در نرم افزار دیگه هم بود مشکل از سنسور بورد هست 

سلام با کدوم نرم افزار چک کنم که دماش چنده؟؟

موفق باشی:x

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

احتمالا یا نرم افزار مشکل داره یا سنسور مادربردتون سوخته وگرنه 117 بود الان کل قطغاتتون رو هوا بود. اصن نادربرد سوخته بود.

سلام به نظر شما این مادربرد سنسور داره؟؟

https://www.asus.com/us/Motherboards/PRIME-B250-PRO/

و فکر کنم همون مشکل نرم افزاری است یا درست کرک نشده

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، digital_2015 گفته است :

همه مادربوردها سنسور دارن عزیز2

باگ نرم افزاریه از تو بایوس و hw monitor چک کنید درست میشه

اصلا مادربورد در این دما نمیتونه کار بکنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

همونطور که دوستان گفتن صرفا sensor reading هست که اشتباه هست.حالا یا به علت باگ در نرم افزار هست یا به علت عدم توانایی شناسایی و خوندن سنسور توسط نرم افزار میاد دمای مکس رو نشون میده

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، digital_2015 گفته است :

سلام دوستان تا حالا به درجه حرارت مادربرد دقت نکرده بودم که امروز دیدم 117 است حالا مشکلی نیست عادیه؟؟؟یا نه مشکل داره و غیرعادیه دوستان

لطفا راهنمای کنید

موفق باشین:x

1.thumb.jpg.a59d55307f2697e4d93a6a7c3b8848f8.jpg2.thumb.jpg.14a0793a4da67b4df74d3253cd8079ce.jpg

سلام دوست عزیز 

دست روی چیپ مادربرد بزار و قشنگ میتونی متوجه بشی که دماش چقدره

احتمال بالا باگ نرم افزاریه که من با سیپیو رایزن داشتم . با خنک کننده مایع دما روی 80 درجه بود و وقتی با برنامع رایزن چک کردم دیدم دمای سیپیو 40درجه هست.

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، digital_2015 گفته است :

داداش میبخشید پاسخ ندادم نمیدونم چرا هرکاری میکردم کلا پیام نمیداد هرجا.

داداش همه مادربردا سنسور دار هستن .

لینک به دیدگاه

در در 1396/07/26, 21:08:04، rezagtx گفته است :

درود

فست سینک که روشن میکنی بعدبا انویدیا اینسپکتور  فریمت رو قفل کن.فست سینک خودش فریم رو سینک نمیکنه ولی فریم های بالای هرتز مانیتور رو رد میکنه-شما فریم رو قفل کن برای یک بازی مثلا روی 59  بعد فست سینک اون کندی و تاخیر   البته نامحسوس vsync رو نداره میاد فقط از  اسکرین تریینگ جلو گیری میکنه-

http://www.guru3d.com/files-details/nvidia-inspector-download.html

یه چیز جالبی خدمتتون و سایر دوستان عرض کنم با نرم افزار nvidiaInspector وقتی فریم و قفل میکنم روی 59fps و FastSync و روشن میکنم دمای گرافیک توی سنگین ترین بازی ها ممثل The Evil Within 2  به زحمت به 70 میرسه و اغلب بین 67 تا 69 درجه است و این عالیه . دوستانی که فکر میکنن دمای گرافیکشون بالاست این روش واقعا میتونه دمای گرافیک و پایین بیاره در کنار اینکه شما با فست سینک تصویر روان تری هم دارید! با تشکر از آقا رضای عزیز که تجربیاتشون و در اختیارمون قرار میدهند :$

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 22 دقیقه قبل، lvlEhRaN گفته است :

یه چیز جالبی خدمتتون و سایر دوستان عرض کنم با نرم افزار nvidiaInspector وقتی فریم و قفل میکنم روی 59fps و FastSync و روشن میکنم دمای گرافیک توی سنگین ترین بازی ها ممثل The Evil Within 2  به زحمت به 70 میرسه و اغلب بین 67 تا 69 درجه است و این عالیه . دوستانی که فکر میکنن دمای گرافیکشون بالاست این روش واقعا میتونه دمای گرافیک و پایین بیاره در کنار اینکه شما با فست سینک تصویر روان تری هم دارید! با تشکر از آقا رضای عزیز که تجربیاتشون و در اختیارمون قرار میدهند :$

درود

قفل فریم  خیلی مهمه- مخصوصا در رزلوشن های بالا- برای مثال تجربه بازی فالوت  4 با مادهایی که من استفاده کردم  تسکچر های خیلی سنگین( اسکرین شات در   پیشرفته ترین مادهای گرافیکی -2 )  شما برای بازی در 2k الا حتما نیاز به فست سینک و قفل فریم پیدا میکنید.   فست سینک اون لگ وی سینک رو نداره ولی  خیلی کاربردیه-فست سینک و فقل فریم 30 در فالوت  4 در 4k دما رو تا 65 بالا میبره- حالا همین دما با فریم انلاک  راحت از 73یا 75 هم میتونه رد کنه بسته به کارت گرافیک-

لینک به دیدگاه

در در 1396/08/02, 22:40:07، rezagtx گفته است :

درود

قفل فریم  خیلی مهمه- مخصوصا در رزلوشن های بالا- برای مثال تجربه بازی فالوت  4 با مادهایی که من استفاده کردم  تسکچر های خیلی سنگین( اسکرین شات در   پیشرفته ترین مادهای گرافیکی -2 )  شما برای بازی در 2k الا حتما نیاز به فست سینک و قفل فریم پیدا میکنید.   فست سینک اون لگ وی سینک رو نداره ولی  خیلی کاربردیه-فست سینک و فقل فریم 30 در فالوت  4 در 4k دما رو تا 65 بالا میبره- حالا همین دما با فریم انلاک  راحت از 73یا 75 هم میتونه رد کنه بسته به کارت گرافیک-

میشه با این نرم افزار فریم رو قفل کرد و تو جی تی ای وی vsynch رو خاموش کرد ؟ قدرتش بیشتر میشه ؟ یه سوال دیگه من یه سیو جی تی ای دارم فرانکلین وقتی از تو خونش ک لود میشه اگه به سیستم دست نزنی بعد پنج دقیقه گیم کرش میکنه علتش چیه ،ولی تو جاهای دیگه و طول بازی به هیچوجه کرش نمیشه !!!!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همه بازی ها رو میشه  فریمشون رو قفل کرد  منتهی  قدرت بسته به سخت افزاره اگر میخوای رزلوشن بالا بازی کنی و فریمت بالا و پایین  میتونی ببینی میانگین فریمت چیه بعد قفل کنی فریم رو روی ان مثلا. ببین زیر  چهل و پنج نمیایی و دوست داری با ماد و الترا بازی کنی قفل کن روی چهل پنج.

نمیدونم  .چرا به سیستم دست نزنیم ؟؟برای چی ؟اگر نمیخوای بازی کنی چرا میری توی بازی ؟! کرش هم هزار دلیل داره نمیشه گفت مال دست نزدنه.ولی ممکنه اگر موس  رو تکون نمیدی اسکرین سیوری یا ابزار موس یا چیزی در ویندوز غیر فعال میشه بعد از چند دقیقه که به محظ فعال شدن کرش میکنه باید چک کنی .

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، rezagtx گفته است :

همه بازی ها رو میشه  فریمشون رو قفل کرد  منتهی  قدرت بسته به سخت افزاره اگر میخوای رزلوشن بالا بازی کنی و فریمت بالا و پایین  میتونی ببینی میانگین فریمت چیه بعد قفل کنی فریم رو روی ان مثلا. ببین زیر  چهل و پنج نمیایی و دوست داری با ماد و الترا بازی کنی قفل کن روی چهل پنج.

نمیدونم  .چرا به سیستم دست نزنیم ؟؟برای چی ؟اگر نمیخوای بازی کنی چرا میری توی بازی ؟! کرش هم هزار دلیل داره نمیشه گفت مال دست نزدنه.ولی ممکنه اگر موس  رو تکون نمیدی اسکرین سیوری یا ابزار موس یا چیزی در ویندوز غیر فعال میشه بعد از چند دقیقه که به محظ فعال شدن کرش میکنه باید چک کنی .

اوکی یعنی اگه قفل کنم رو 40 بهد وی سینچو خاموش کنم دیگه زیر چهل فریم نمیاد؟ حتا وقتی تو ماشین رو چمنا دونات میزنی به سی فریم دیگه نمیرسه؟ 

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، frzm2014 گفته است :

اوکی یعنی اگه قفل کنم رو 40 بهد وی سینچو خاموش کنم دیگه زیر چهل فریم نمیاد؟ حتا وقتی تو ماشین رو چمنا دونات میزنی به سی فریم دیگه نمیرسه؟ 

فست سینک رو هم باید روشن کنی

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است :

فست سینک رو هم باید روشن کنی

کجاست دقیقا ک روشنش کنم؟ 

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان لیون

چند ماه بود مشکلاتی اعم از قطع شدن درگاه USB و DVD RW در حین کار داخل ویندوز داشتم تا بعد بررسی های زیاد به گفته تعمیرکارها دلیل از داغ شدن چیپ جنوبی مادربورد ( مدل ASUS B85-PLUS ) بود و به منظور کاهش دما چیپ گفتند باید یه فن کوچک رو چیپ جاساز کنن تا شاید درمانی شود ولی بعد جاساز کردن فن دیگه مادربورد کار نکرد!!! گفتن چیپ مشکل پیدا کرده و تمام!

یه مادربورد اکبند مدل ASUS B85M-GAMER خریدم و الان نزدیک دو ماه هست که دارم ازش استفاده میکنم و دوباره مشکل قبلی هم اومده روی این مادربورد تازه ( یعنی قطع شدن ناگهانى درگاه USB و DVD RW  )  و چیپ جنوبی این مادربورد تازه هم داغ میکنه!!!!!!!!!!!!!!!

راه های که تست کردم : عوض کردن قطعاتی اعم از پاور ، رم ، رایتر ، کابل های ساتا ، قطع کردن کابل های اضافی متصل به مادربورد ، قطع کردن لوازم جانبی مختلف متصل به کیس  و ...

الان نزدیک یه سال هست که این مشکل رو دارم و هر کس راه حلی داد ولی درمان نشد و حتی ضرر زیادی هم کردم ، خواهشاً راهنمایی کنید سیستم مغازه هستش خیلی روی اعصابم هست

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان میخوام یه پاور 500 تا 600  وات بگیرم  ولی بین دو برند گرین و کولر مستر دچار تردد شدم نمیدونم کدوم رو بگیرم یا کدوم مدلش از همه بهترن ، بعد بعضی هاشون 3 سال گارانتی دارن و بعضی هاشون 5 سال !

حالا بنظر شما کدوم مدل رو بگیرم ؟

چند مدل پیشنهادی :

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/پاور/پاور-کولر-مستر-master-masterwatt-lite-500w-44.html

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/پاور/پاور-کولر-مستر-master-masterwatt-lite-600w-84.html

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/پاور/پاور-کولر-مستر-gx550-cm-storm-edition-97.html

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/پاور-گرین-gp600b-hp-plus.html

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/قطعات-اصلی/پاور/پاور-گرین-650-وات-gp650a-uk-87.html

ویرایش شده توسط HARE46
درخواست راهنمایی برای پاور
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

SSD دارید؟ کنتلر ساتا روی IDE نیست احیانا؟

ویرایش شده توسط Devileytion
لینک به دیدگاه

سلام دوستان دنبال نرم افزاری میگردم که بتونه دمای سی پیو رو نشون بده من اینا رو تست کردم ولی دمای سی پی یو خیلی پایینه به نظرم واقعی نباید باشه نمیدونم شایدم باشه اما به هر حال اینا رو تست کردم 

Core Temp-HWMonitor_x64-HWiNFO64 

این دمای سی پیو  فن سیستم هم یه فن حدود 30 40 تومنی دیپکویله 1.JPG.3311efb58580fc4f19762fda1b45d4d8.JPG2.thumb.JPG.4c758a09852188d33fdc70d8e3be0d22.JPG

چون اصلولا میگفتن این سی پیو ها دمای  بالایی دارن به همین خاطر فکر کردم شاید یه جایی مشکل داشته باشه 

ویرایش شده توسط Sky84
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Devileytion گفته است :

SSD دارید؟ کنتلر ساتا روی IDE نیست احیانا؟

نه ssd ندارم و نه کنتلر

لینک به دیدگاه

دلايل مختلفي داره . تو حالت اجراي گيم و پردازش هاي سنگين داغ ميشه يا در حالت نرمال هم داغ ميشه ؟

فن cpu شما به احتمال قوی اورجینال نیست  . بهتون پيشنهاد ميكنم وسه cpu  از ايركولر استفاده كنيد  . احتمالآ خمیر cpu خشک شده زمانی که cpu داغ میکنه به چیپست فشار میاد و اونم داغ میکنه .

يه احتمال ديگه هم هست كه مادربردتون واسه گيم ضعيفه .

آخرین آپدیت بایوس  رو از سايت مادربرد دريافت كنيد و فلش كنيد . هیچ وسیله سخت افزاری بي خود مشكل دار نميشه  بلکه عدم سازگاری CPU,MB با کارت گرافیک يا قطعات ديگه  این مشکل رو پیش میاره . داخل كيس فهناي بيشتري نصب كنيد .  خيلي تاثير داره و به هيچ وجه در كيس رو باز نكنيد . تاثير گردش فنها كم ميشه

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، mehdidolaty گفته است :

دلايل مختلفي داره . تو حالت اجراي گيم و پردازش هاي سنگين داغ ميشه يا در حالت نرمال هم داغ ميشه ؟

فن cpu شما به احتمال قوی اورجینال نیست  . بهتون پيشنهاد ميكنم وسه cpu  از ايركولر استفاده كنيد  . احتمالآ خمیر cpu خشک شده زمانی که cpu داغ میکنه به چیپست فشار میاد و اونم داغ میکنه .

يه احتمال ديگه هم هست كه مادربردتون واسه گيم ضعيفه .

آخرین آپدیت بایوس  رو از سايت مادربرد دريافت كنيد و فلش كنيد . هیچ وسیله سخت افزاری بي خود مشكل دار نميشه  بلکه عدم سازگاری CPU,MB با کارت گرافیک يا قطعات ديگه  این مشکل رو پیش میاره . داخل كيس فهناي بيشتري نصب كنيد .  خيلي تاثير داره و به هيچ وجه در كيس رو باز نكنيد . تاثير گردش فنها كم ميشه

1. اصلا و ابدا با این کیس بازی نمیکنم چون 24 ساعته آنلاین هستم و آنتی ویروس فعال هست

2. در حالت نرمال داغ میکنه

3. میگم دو ماه بیشتر نیست اسمبل کردم خمیرش هم تازه تازه هست حتی خمیر قبلی روی مین گذشته اون هم خشک نشده بود وقتی عوض کردم

4. فن هم خوب خنک میکنه چون داخل بایوس همیشه دما رو چک میکنم ( دما زیر 50 درجه سانتیگراد هستش همیشه ) و چون هارد زیاد بهش وصل هست فن اضافه هم وصل هست و بصورت اصولی هم گذاشتم که باعث ایجاد گردباد نشه

5. این مادربورد رو برای که 6 ساتا داره خریدم نه واسه گیم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...