رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

Cpuشما همون قبلی هست که روی برد قبلیتون بود؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

Cpuشما همون قبلی هست که روی برد قبلیتون بود؟

بله سی پو همون قبلی هست

لینک به دیدگاه

مادربرد b85plus

اون چیپ پایینش داغ نمیکنه 

مگر درموارد خاص که خود تعمیرکارها هم نمیدونن علتش چیه و خودشون اعتراف نیکنن حتی تعویض چیپ هم دراین موارد بی نتیجست

مادربرد دوم یکم هیتش کوچیکه .ولی اگه گرماش دستتو نمیسوزونه مشکلی نیست 

ولی اگه میسوزونه مشکل از خودمینه 

دست دوم خریدی حفتشو؟؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، HARE46 گفته است :

بله سی پو همون قبلی هست

سیستمتون را ببرید یه مرکز کامپیوتری یه cpuدیگری روش تست کنید احتمال زیاد درست میشه.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، HARE46 گفته است :

کسی نیست یه کمکی به ما بکنه

دوست عزیز بنظرم احتمال 99 درصد بخاطر عایق نشدن مین با پوسته کیس هست

شما مین رو پیچ نکن به کیس و زیر مین چندتا تیکه کارتون کوچیک بذار ببین حل میشه

اگ نشد با یه cpu دیگ تست کن

دیگ به ذهنم چیزی نمیرسه

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، farshad sh گفته است :

مادربرد b85plus

اون چیپ پایینش داغ نمیکنه 

مگر درموارد خاص که خود تعمیرکارها هم نمیدونن علتش چیه و خودشون اعتراف نیکنن حتی تعویض چیپ هم دراین موارد بی نتیجست

مادربرد دوم یکم هیتش کوچیکه .ولی اگه گرماش دستتو نمیسوزونه مشکلی نیست 

ولی اگه میسوزونه مشکل از خودمینه 

دست دوم خریدی حفتشو؟؟

مادربورد دومی رو اکبند خریدم حتی گارانتی اصلی هم هست ، اگه 3 ثانیه انگشتم رو روی چیپ فشار بدم از بس که داغه احساس سوزش میکنم

در 14 ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

سیستمتون را ببرید یه مرکز کامپیوتری یه cpuدیگری روش تست کنید احتمال زیاد درست میشه.

تمام شرکت ها رو گشتم از شانس بد ما سی پو 1150 دست دوم یا برای تست ندارن ! میگن باید کیس رو بذاری تا وقتی که سی پو پیدا بشه تا بتونیم تست کنیم  شاید یه هفته یا بالاتر زمان ببره منم مال مغازه س نمیتونم انقد علاف بشم

در 13 ساعت قبل، Javadmpower گفته است :

دوست عزیز بنظرم احتمال 99 درصد بخاطر عایق نشدن مین با پوسته کیس هست

شما مین رو پیچ نکن به کیس و زیر مین چندتا تیکه کارتون کوچیک بذار ببین حل میشه

اگ نشد با یه cpu دیگ تست کن

دیگ به ذهنم چیزی نمیرسه

اتفاقا یکی از دوستانم هم گفت بطور کل قاب کیس رو عوض کن شاید درمان بشه امروز یا فردا قاب رو عوض میکنم ببینم چی میشه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، HARE46 گفته است :

مادربورد دومی رو اکبند خریدم حتی گارانتی اصلی هم هست ، اگه 3 ثانیه انگشتم رو روی چیپ فشار بدم از بس که داغه احساس سوزش میکنم

تمام شرکت ها رو گشتم از شانس بد ما سی پو 1150 دست دوم یا برای تست ندارن ! میگن باید کیس رو بذاری تا وقتی که سی پو پیدا بشه تا بتونیم تست کنیم  شاید یه هفته یا بالاتر زمان ببره منم مال مغازه س نمیتونم انقد علاف بشم

اتفاقا یکی از دوستانم هم گفت بطور کل قاب کیس رو عوض کن شاید درمان بشه امروز یا فردا قاب رو عوض میکنم ببینم چی میشه

رمتون را دو کاناله کردین؟اگه دو کاناله است تک کاناله امتحان کنید شاید مال مچ نشدن دوتا رمتون هستش کیت دوال خریده بودید یا جدا؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

رمتون را دو کاناله کردین؟اگه دو کاناله است تک کاناله امتحان کنید شاید مال مچ نشدن دوتا رمتون هستش کیت دوال خریده بودید یا جدا؟

یه رم تکی 4 گیگ نصبه

لینک به دیدگاه

آیا نرم افزاری هست دمای چیپ مادربورد رو نشون بده و سلامت  مادربورد رو تست کنه؟

لینک به دیدگاه

یه رم تکی 4 گیگ نصبه

روی اسلات پیشنهادی دفترچه ی مادربوردتون نصب کردین معمولا میگه رم تک رو روی اسلات دوم از سمت راست نصب کنید این تاثیر نمیتونه داشته باشه یا مال cpuتونه یا مال سینی مادربردتون که استاندارد ممکنه نباشه کیس شما مال چند سال پیش هست و پاور بالا قرار میگیره یا پایین چون بالا روی دمای سیستم تاثیر زیادی دارد و مادربرد شما هنگام اسمبل سخت اسمبل شد روی سینی مادربرد؟ کیس های فیک یا ارزان یا  قدیمی زیاد با استاندارد های اینتل در بخش مادربرد و دما سازگار نیستن

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

حذف شده

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

درود 

درمورد داغ کردنش نمیدونم مشکل کجاست اما برا خنک کردنش میتونی یدونه واتر کولر دست ساز براش بسازی(خودت تکی واتر بلاک-ادیاتور-پمپ-....)براش بخری و روی چیپ اسمبل کنی که زیاد داغ نشه که خدایی نکرده الفاتحه بشه

لینک به دیدگاه

آیا نرم افزاری هست دمای چیپ مادربورد رو نشون بده و سلامت  مادربورد رو تست کنه؟

Hw monitor

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

درود 

درمورد داغ کردنش نمیدونم مشکل کجاست اما برا خنک کردنش میتونی یدونه واتر کولر دست ساز براش بسازی(خودت تکی واتر بلاک-ادیاتور-پمپ-....)براش بخری و روی چیپ اسمبل کنی که زیاد داغ نشه که خدایی نکرده الفاتحه بشه

دوست عزیز برترین مادربرد های اور کلاک   و گیم همون هیت سینک برای خنک سازی پل جنوبی کافی بوده حالا این دوستمون که نه اور و نه گیم میکنه براش کولر آبی برای پل جنوبی پیشنهاد میدید؟!

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

دوست عزیز برترین مادربرد های اور کلاک   و گیم همون هیت سینک برای خنک سازی پل جنوبی کافی بوده حالا این دوستمون که نه اور و نه گیم میکنه براش کولر آبی برای پل جنوبی پیشنهاد میدید؟!

درود 

اصلا حرف شما معنی نداره (درسته که حتی یه یسنک معمولی هم براش کافیه اما ازونجایی که تا الان کسی نتونسته مشکلش دوستمون برطرف کنه بنده این نظرو دادم که تا زمانی که تونست دلیلشو بفهمه حداقل چیپ خنک بمونه و خدایی نکرده نسوزه)

دیگه اینو همه میدونن که قاتل ابزار های الکتریکی :1 دما 2رطوبت

درضمن با مسخره کردن نظر من هم مشکل دوستمون رفع نمیشه اگر خیلی علاقه داری راهییو به دوستمون پیشنهاد بده نه اینکه  نظر من یا کس دیگه ای رو به سخره بگیری

و اینم بگم واتر کولر ها فقط برای CPU یا GPU نیستن و ازشون برای خنک نگه داشتن چیپ مادر بوردم استفاده میشه که به خاطر همین واتر بلاک هایی با اندازه های کوچیک تر مخصوص همین کار ساخته شده و حتما قرار نیست که فقط برای اور کردن استفاده بشه!!!

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

درود 

اصلا حرف شما معنی نداره (درسته که حتی یه یسنک معمولی هم براش کافیه اما ازونجایی که تا الان کسی نتونسته مشکلش دوستمون برطرف کنه بنده این نظرو دادم که تا زمانی که تونست دلیلشو بفهمه حداقل چیپ خنک بمونه و خدایی نکرده نسوزه)

دیگه اینو همه میدونن که قاتل ابزار های الکتریکی :1 دما 2رطوبت

درضمن با مسخره کردن نظر من هم مشکل دوستمون رفع نمیشه اگر خیلی علاقه داری راهییو به دوستمون پیشنهاد بده نه اینکه  نظر من یا کس دیگه ای رو به سخره بگیری

و اینم بگم واتر کولر ها فقط برای CPU یا GPU نیستن و ازشون برای خنک نگه داشتن چیپ مادر بوردم استفاده میشه که به خاطر همین واتر بلاک هایی با اندازه های کوچیک تر مخصوص همین کار ساخته شده و حتما قرار نیست که فقط برای اور کردن استفاده بشه!!!

دوست عزیز چرا منظورم رو اشتباه متوجه شدید  من قصد مسخره کردن شما را نداشته و ندارم و فقط از حرف شما تعجب کردم و این دوستمون کامپیوترش برای مغازه اش هستش پس نباید انتظار کیسی را داشته باشیم که توش واتر کولینگ به راحتی جا بگیره . و  چون باعث ناراحتی شما شدم  از شما عذر میخواهم و دوست عزیز واتربلاک برای کارت به سختی گیر میاد چه برسه برای یه چیپست  که اکثر  فروشنده های قطعات کامپیوتر حتی اسم واتر بلاک هم نشنیدند و طول داره که جا بیفته .

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

دوست عزیز چرا منظورم رو اشتباه متوجه شدید  من قصد مسخره کردن شما را نداشته و ندارم و فقط از حرف شما تعجب کردم و این دوستمون کامپیوترش برای مغازه اش هستش پس نباید انتظار کیسی را داشته باشیم که توش واتر کولینگ به راحتی جا بگیره . و در آخر چون باعث ناراحتی شما شدم  از شما عذر میخواهم.

ببخشید کمی تند رفتار کردم

ویرایش شده توسط Amirhossein Azimi
لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

روی اسلات پیشنهادی دفترچه ی مادربوردتون نصب کردین معمولا میگه رم تک رو روی اسلات دوم از سمت راست نصب کنید این تاثیر نمیتونه داشته باشه یا مال cpuتونه یا مال سینی مادربردتون که استاندارد ممکنه نباشه کیس شما مال چند سال پیش هست و پاور بالا قرار میگیره یا پایین چون بالا روی دمای سیستم تاثیر زیادی دارد و مادربرد شما هنگام اسمبل سخت اسمبل شد روی سینی مادربرد؟ کیس های فیک یا ارزان یا  قدیمی زیاد با استاندارد های اینتل در بخش مادربرد و دما سازگار نیستن

قاب کیس قدیمی هستش ولی برای احتیاط قرار بود قاب کیس رو عوض کنم که عوض هم کردم یه قاب سالم  آوردم و اسمبل کردم ولی متاسفانه دوباره داغ کرد

پاور بالا قرار میگیره ، حتی دوتا فن 8*8 روی قاب ، پایین نصب کردم و واقعا هم تاثیر داره ولی دمای مادربورد و سی پو داخل بایوس آخر روز نگاه میکنم زیر 50 درجه سانتگراد هستش و هارد ها هم زیر 40 درجه هستن ولی چطور چیپ دماش بالاتر هست نمیدونم!

در 16 ساعت قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

درود 

دادا توجه کنی اول تایپک گفتم مادربورد قبلی هم  چیپ ش داغ میکرد نزدیک چند ماه تا اینکه راه حلی براش پیدا نشد مثل الان آخرش تصمیم  گرفتیم یه فن روش جاساز کنیم و انجام هم دادیم ولی بعد جاساز دیگه مادربورد خوابید ...

در 16 ساعت قبل، Javadmpower گفته است :

Hw monitor

حتما در اولین فرصت تست میکنم با این نرم افزار

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، HARE46 گفته است :

قاب کیس قدیمی هستش ولی برای احتیاط قرار بود قاب کیس رو عوض کنم که عوض هم کردم یه قاب سالم  آوردم و اسمبل کردم ولی متاسفانه دوباره داغ کرد

پاور بالا قرار میگیره ، حتی دوتا فن 8*8 روی قاب ، پایین نصب کردم و واقعا هم تاثیر داره ولی دمای مادربورد و سی پو داخل بایوس آخر روز نگاه میکنم زیر 50 درجه سانتگراد هستش و هارد ها هم زیر 40 درجه هستن ولی چطور چیپ دماش بالاتر هست نمیدونم!

دادا توجه کنی اول تایپک گفتم مادربورد قبلی هم  چیپ ش داغ میکرد نزدیک چند ماه تا اینکه راه حلی براش پیدا نشد مثل الان آخرش تصمیم  گرفتیم یه فن روش جاساز کنیم و انجام هم دادیم ولی بعد جاساز دیگه مادربورد خوابید ...

حتما در اولین فرصت تست میکنم با این نرم افزار

اگر بیرون کیس هم  مادربرد داغ می کند مشکل از cpu شماست (چون اول مطلب گفته بودید با  رم دیگری تست کردید البته رم انقدر که cpu در این مورد تاثیر داره رم نداره. ) بنابراین یه cpuجدید خریداری کنید و حتما یک cpuای بگیرید که فاز های برق مادربردتون توان برق رسانی بهش رو داشته باشه مثلا یه نفر  بر می داره یه مادربرد 200تومانی چیپست H110میگیره بعد میره یه cpu اینتل i7 6700میگیره می اندازه رو سیستمش و مادربرد توان برق رسانی به اینچنین cpu ای نداره و کانفیگ مسخره ای میشه و آیا شما به مصرف برق cpu ای که مادربرد ساپورتش میکنه دقت کرده بودید و cpuتون با توان برق رسانی مادربردتون همخونی داره؟

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

اگر بیرون کیس هم  مادربرد داغ می کند مشکل از cpu شماست (چون اول مطلب گفته بودید با  رم دیگری تست کردید البته رم انقدر که cpu در این مورد تاثیر داره رم نداره. ) بنابراین یه cpuجدید خریداری کنید.

حرف شما درسته الان یه ماه هست که به این نتیجه رسیدم به احتمال 90درصد مشکل سی پو باشه ولی باید قبل خرید یه تست کنم بعد اینکه مطمئن شدم بخرم  ولی متاسفانه سی پو 1150 i3 پیدا نمیکنم واسه تست

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

اگر بیرون کیس هم  مادربرد داغ می کند مشکل از cpu شماست (چون اول مطلب گفته بودید با  رم دیگری تست کردید البته رم انقدر که cpu در این مورد تاثیر داره رم نداره. ) بنابراین یه cpuجدید خریداری کنید و حتما یک cpuای بگیرید که فاز های برق مادربردتون توان برق رسانی بهش رو داشته باشه مثلا یه نفر  بر می داره یه مادربرد 200تومانی چیپست H110میگیره بعد میره یه cpu اینتل i7 6700میگیره می اندازه رو سیستمش و مادربرد توان برق رسانی به اینچنین cpu ای نداره و کانفیگ مسخره ای میشه و آیا شما به مصرف برق cpu ای که مادربرد ساپورتش میکنه دقت کرده بودید و cpuتون با توان برق رسانی مادربردتون همخونی داره؟

حقیقتش چیدن وسایل داخل کیس در  بیرون کیس خیلی واسم دردسر داره چون تعداد هارد و رایتر زیاد هستن

سی پو و مادربورد من خوبه فکر نکنم مشکلی داشته باشه چون اختلاف آن چنانی باهم ندارن

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، HARE46 گفته است :

حقیقتش چیدن وسایل داخل کیس در  بیرون کیس خیلی واسم دردسر داره چون تعداد هارد و رایتر زیاد هستن

سی پو و مادربورد من خوبه فکر نکنم مشکلی داشته باشه چون اختلاف آن چنانی باهم ندارن

درسته من مادربرد تون را چک کردم نباید در  پشتیبانی از این cpuمشکلی داشته باشه پس حتما cpuتون مشکل داره راستی در بایوس هم پل جنوبی داغ میکنه یا در فقط در هنگام بوت ویندوز؟

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

در در 1396/08/18, 13:24:27، Amir.s.b گفته است :

درسته من مادربرد تون را چک کردم نباید در  پشتیبانی از این cpuمشکلی داشته باشه پس حتما cpuتون مشکل داره راستی در بایوس هم پل جنوبی داغ میکنه یا در فقط در هنگام بوت ویندوز؟

حقیقتش تا حالا داخل بایوس چند دقیقه صبر نکردم ببینم که آیا داغ میکنه یا نه ! ولی حتماً تست میکنم

لینک به دیدگاه

در در 1396/08/18, 13:24:27، Amir.s.b گفته است :

چند ساعت بعد خاموش شدن وقتی چیپ کاملا خنک بود کامپیوتر رو روشن کردم و نزدیک به نیم ساعت فقط داخل بایوس گذاشتم بمونه و چیپ داغ نکرد و دماش معمولی بود و در اون زمان فقط داخل بایوس بودم نه محیط ویندوز

لینک به دیدگاه

چند ساعت بعد خاموش شدن وقتی چیپ کاملا خنک بود کامپیوتر رو روشن کردم و نزدیک به نیم ساعت فقط داخل بایوس گذاشتم بمونه و چیپ داغ نکرد و دماش معمولی بود و در اون زمان فقط داخل بایوس بودم نه محیط ویندوز

درایور چیپست رو نصب کردین ؟ اگر نصب کردید آپدیتش کنید حجمش زیاد نیست . اگر نصب شده و آپدیت هست سیستم عامل تون را عوض کنید و اول درایور چپست را نصب کنید .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...