رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوست من

مسلما فن سی پی یو خود اینتل پاسخگو نیست، می تونی با تهیه کولر های زیر 100 تومن مشکلتو حل کنی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست عزیزم نیاز به هزینه زیاد برای این سی پی یو نیست.

شما یه ایرکولر مناسب توی رنج قیمتی 100-120 تومان تهیه کنید و یه خمیر مرغوب. قطعا مشکل دماتون برطرف خواهد شد.

لینک به دیدگاه

من دوستی داشتم که واترکولر خریده بود و هنوز هم دمای سی پی یوش بالا بود. بعد از کمی آزمون و نتیجه گیری بالاخره فهمید که اون مدل واترکولری که ۲۵۰ تومن هم پاش پول داده بود به درد نمی خوره و دمای سی پی یو رو تا اندازه ای که دلخواه هست پایین نمیاره. کمتر از یک ماه استفاده کرد و بعدش دید واقعا به درد نمی خوره. فروختش. 
رفت یه ایرکولر دست دوم خرید که الان هم واااقعا نیازش رو برطرف می کنه حتی خیلی بهتر از اون واترکولر هست.
من خودم هم الان دست دوم کولرمستر هایپر ۲۱۲ رو به قیمت صدتومن خریدم و خیلز ازش راضی هستم.
منظور کلی من از این حرفها این بود که گاهی اوقات گرون بودن به معنای بهتر بودن نیست. و گاهی اوقات واترکولر بودن به معنی بهتر بودن از ایرکولر نیست.
برای این سی پی یو میتونید از همین تاپیک های لیون یه ایرکولر مناسب تهیه کنید که قیمتش هم مناسبتر باشه.

لینک به دیدگاه

درود داداش. الان هم با فن استوک خیلی خوبه یه همچین دمایی میگیری ! برای منکه تا 80 هم میرفت!

بعد موقع تعویض مادربرد پایه های فنو اشتباه زیاد فشار دادم شکست دما رو 100 اینا بود! رو 107 خاموش میشد!

سیپیو بنده 5430 هست البته. میتونید یه ماچو بگیرید با اورکلاک تا 3.9 هم دما دورو بر 60 هس شما بدون اورکلاک 30-40.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

من E5440 دارم با یه فن ساده گرین ، یه مدت دماشو زیرنظر گرفتم ، همینجا دوستان راهنمایی کردن، متوجه شدم دما رو اشتباه می نویسه

مثلاً روشنش میکردم بدون هیچ باری میرفت رو 65 -70 درجه، خاموش میکردم روشن میکردم ، یه مقدار کار میکردم میدیدم روی 50 درجه ست ، یه مدت زیاد دستکاریش کردم ، هیچ ناپایداری ای ندیدم ، البته کار خیلی سنگین باهاش انجام ندادم، شاید اصلا تا حالا بیشتر از 80 درصد پر نشده باشه. ولی مطمئنم دما رو اشتباه تشخیص میده.

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Taghi گفته است :

من E5440 دارم با یه فن ساده گرین ، یه مدت دماشو زیرنظر گرفتم ، همینجا دوستان راهنمایی کردن، متوجه شدم دما رو اشتباه می نویسه

مثلاً روشنش میکردم بدون هیچ باری میرفت رو 65 -70 درجه، خاموش میکردم روشن میکردم ، یه مقدار کار میکردم میدیدم روی 50 درجه ست ، یه مدت زیاد دستکاریش کردم ، هیچ ناپایداری ای ندیدم ، البته کار خیلی سنگین باهاش انجام ندادم، شاید اصلا تا حالا بیشتر از 80 درصد پر نشده باشه. ولی مطمئنم دما رو اشتباه تشخیص میده.

ممنون از هم دوستان

اخه سری قبل یکی دیگه داشتم سوختش! تجربه ثابت کرد که دمای بالای 70-72 اینو می سوزنه  البته سری قبل  رویی 80-82 هم رفت و سیستم خاموش می شد.بعد چند سری اصرار من در تست ها به رحمت ایزدی ملحق شد. این یکی رو می ترسم دیگه دنبال گزینه مناسبش هستم

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

درود داداش. الان هم با فن استوک خیلی خوبه یه همچین دمایی میگیری ! برای منکه تا 80 هم میرفت!

بعد موقع تعویض مادربرد پایه های فنو اشتباه زیاد فشار دادم شکست دما رو 100 اینا بود! رو 107 خاموش میشد!

سیپیو بنده 5430 هست البته. میتونید یه ماچو بگیرید با اورکلاک تا 3.9 هم دما دورو بر 60 هس شما بدون اورکلاک 30-40.

موفق باشید.

پس تجربش کردی D:

در تست بالا فن خود اینتل رو برداشتم از این فن های سیاه چینی 5 تومنی! که مثل یه توربو جت هوا میده گذاشتم که این طور شده وگرنه با فن خود اینتل بدتر می شد.

ایم مدلو می فرمایید؟ یعنی انقدر کارایی داره

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/کولر-سی-پی-یو-ترمالرایت-لگراند-ماچو-33.html

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Salari گفته است :

پس تجربش کردی D:

در تست بالا فن خود اینتل رو برداشتم از این فن های سیاه چینی 5 تومنی! که مثل یه توربو جت هوا میده گذاشتم که این طور شده وگرنه با فن خود اینتل بدتر می شد.

ایم مدلو می فرمایید؟ یعنی انقدر کارایی داره

https://lioncomputer.ir/کامپیوتر/کولر-سی-پی-یو-ترمالرایت-لگراند-ماچو-33.html

خیر داداش این مدل بالاتره تازه!

این هست ماچوی معمولی که قیمتش حدود 160 ایناس فک میکنم خودمم همین حدود خریدم

http://meghdadit.com/product/580/thermalright-hr-02-macho-cpu-cooler/خنک-کننده-پردازنده-ترمال-رایت-مدل-02-ماچو/

البته اینکه گذاشتم با مال خودم کمی فرق داره ولی همونه .

این الان دما در فول لود و اورکلاک 3.2 گیگاهرتز(از 2.67) هست . دوبار هم تست رو اجرا کردم دقیقتر باشه.

1231.JPG.b94fcad573672aaabb7ae75bf0e83424.JPG

لینک به دیدگاه

به علت طولانی بودن آموزش اون رو در قالب یک ویدئو کوتاه براتون آماده کردم امیدوارم کارساز باشه

ضمن اینکه اگه یه مورد رو اشتباه انجام بدین و خدایی نکرده آسیبی به سیستمتون برسه بنده هیچ مسئولیتی در قبالش ندارم !! x D

https://www.aparat.com/v/UMzPX

لینک به دیدگاه

واقعا جالب بود 

فقط اونقد یخ زیادی نیست ؟ 

آسیب نزنه یه وقت به سیستم !

لینک به دیدگاه

لایک داشت

چندتا دیگه از این ویدیو ها هست که همین یارو انجام میده

ادرس پیچی ،یوتیوبی ،چیزی ازش ندارین؟

لینک به دیدگاه

خدا کنه گرافیکش سالم مونده باشه[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، MEHDI0742 گفته است :

خدا کنه گرافیکش سالم مونده باشهemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

اگر گرافیکتون از جنس AMD کبیر باشه خراب نمیشه:4_joy::4_joy:

در 39 دقیقه قبل، rezawee گفته است :

لایک داشت

چندتا دیگه از این ویدیو ها هست که همین یارو انجام میده

ادرس پیچی ،یوتیوبی ،چیزی ازش ندارین؟

همین یکساعت پیش تو چنل یوتیوبش سابسکرایب کردم یه نگاه میندازم ببینم میتونم پیداش کنم

لینک به دیدگاه

WOW چقدر حرفه ای و ساده_اصلا خرجم نداره

لینک به دیدگاه

فک میکنم اون حرکتی که تو ثانیه 43 زد بیشترین تاثیرو داشت تو خنک کنندگی

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

باسلام خدمت دوستان عزیز یک کارت r9 390 x دارم  چند هفته پیش به یک باره وسط بازی صفحه سیاه میکرد این اتفاق چند بار پشت هم افتاد تا سوخت و بردمش گارانتی تعمیرش کردن بعد گرفتن از گارانتی هم باز همینطوری میشد این دفه دمارو برسی کردم دیدم 10 دقیقه پس از کار دما به 100 درجه میرسید با این که کولینگ کار می کرد  باز بردم گفتن مشگل ازسیستمتونه ما نمی تونیم  کاری انجام بدیم  کل قطعاتو بردم گارانتی مربوطه برای چکاب که معلوم شد همه قطعات سالمن توسایت خود سافایر پرسیدم گفتن سیلیکون پد رم های vga چک کنید باز کردم دیدم روش چیزی نیست  خودم تهیه کردم زدم روش خمیر سیلیکون خود gpu  عوض کردم ولی باز کارتو می زنم به سیستم تا وقتی کار خاصی انجام ندید دما رو 40 ولی وقتی مورور گرو باز می کنم دما با سرعت می رسه به 100 درجه وی تصویز میره  دوستان اگه راه حل یا مشاوره ای برای مشگل عجیب من دارم ممنون می شم راهنمایی کنن

ویرایش شده توسط 3ZAR
لینک به دیدگاه

سلام بر اساتید

کارت گرافیکی من زمانی که ازش کار می کشم دماش به 79 درجه سانتیگراد میرسه !

این مقدار دما برای کارت گرافیکی طبیعی هست؟

با gpu-z چک کردم یه قسمت تو این نرم افزار سرعت فن رو صفر نشون میده و یه قسمت حدود 700 دور

gpu لود هم صد در صد

کیس رو باز کردم و دارم می بینم که فن می چرخه البته به نظرم نرمال نیست چرخشش چون به نظر میاد آهسته می چرخه طوریکه وسط فن دورهاش دیده میشه . حتی فن سی پی یو چشمی سرعتش از سرعت فن کارت گرافیکی بیشتر به نظر میاد !

تصویر رو پیوست می کنم لطفا ببینید اشکالی هست یا من حساسم ؟

ارادت مخلص همه دوستان

GPU0.png

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Ali Alborz گفته است :

همه چی عادی و در بهترین شرایط هست.

فقط دمای 78 درجه منو کمی می ترسونه چون بعضی وقت ها هم بازی هنگ میکنه و فکر می کنم از دمای کارت باشه

FAN SPEED هم یه جا صفره تو تصویر و جای دیگه 700 دور زده . به نظر شما چرا؟ چون یه نرم افزار دیگه به اسم AIDA64.Business.Edition تست کردم تو این دور فن رو صفر زده ! 
ولی به چشم می بینم فن کار میکنه

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز. سیستمو خاموش کنین. فنش رو با دست بچرخونین. باید روون باشه با یه حرکت راحت بچرخه. اگه دیدی سفت شده حتما سرویسش کنین. یه عکس از گراف هم قرار بدین.

لینک به دیدگاه

700 دور خیلی کمه برای این دما. با برنامه msi afterburner سرعت فن رو دستی ببر بالا

لینک به دیدگاه

با msi after burn  دور فنو بذار رو 100 درصد ببین باز آروم میچرخه یا نه؟

دمارم همون موقع همزمان نگاه کن

اگر دما پایین اومد از درایوره

اگر نیومد باید سرویس بشه کارتت

لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، 7alireza7 گفته است :

با msi after burn  دور فنو بذار رو 100 درصد ببین باز آروم میچرخه یا نه؟

دمارم همون موقع همزمان نگاه کن

اگر دما پایین اومد از درایوره

اگر نیومد باید سرویس بشه کارتت

نرم افزار رو نصب کردم روی قسمت Auto کلیک کردم یا نمی دونم کجا ولی خودش رفت روی 44 دور فن و دما اومد پایین تا 65 درجه . تصویر :

GPU1.png

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، dertgtr گفته است :

با توجه به اینکه کارتتون مینی هست این دماها تقریبا طبیعیه اگر میخوایید بهتر بشه اول از سفت بودن فن اطلاع پیدا کنید اگر سفته روغن کاری کنید و کارتو باز کنید خمیرشو عوض کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...