رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با درود و تشکر از زننده تاپیک

یه درخواست از ایشون دارم لطفا عنوان تاپیک رو اصلاح کنید

البت میدونم عنوان و مبحث برای یک باگ هست و بیشتر حالت طنز داره 

ولی باعث ایجاد شبهاتی برا دوستانی که اطلاع فنی ندارن میشه(حداقل عنوان باعث ایجاد ترس برای خریدار میشه ویک تبلیغ برا خراب کردن amd )

بهتره  برای همچین شرکت معظمی که هوای خریدارو داشته احترام بزاریم و حتی مطالب طنزی که باعث خراب کردنش میشه نزاریم

اینم بگم من خود استفاده کننده محصولات اینتل و انودیا هست و اصلا بحث فن بازی و اینچیزا نیست

موفق باشیم

ویرایش شده توسط mehrxad( مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

ولی باعث ایجاد شبهاتی برا دوستانی که اطلاع فنی ندارن میشه(حداقل عنوان باعث ایجاد ترس برای خریدار میشه ویک تبلیغ برا خراب کردن amd )

بهتره  برای همچین شرکت معظمی که هوای خریدارو داشته احترام بزاریم و حتی مطالب طنزی که باعث خراب کردنش میشه نزاریم

اینم بگم من خود استفاده کننده محصولات اینتل و انودیا هست و اصلا بحث فن بازی و اینچیزا نیست

موفق باشیم

قبول دارم 

تشکر اقای قائم مقامی

یه نفر حرف حق زد

لینک به دیدگاه

کارت باز شده و موقع بسته شدن ، خنک کننده به مرکز پردازنده نشسته، فورا باز کنین و با خمیر خوب ردیف کنین

لینک به دیدگاه

چه باگ باحالی! 250 درجه؟ :wacko:

معلوم نیست از درایوره :D

از رجیستریه یا سنسور :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

اقا من که سیستمم زیاد داغ نیست اما حرارتی که ایجاد می کنه کفاف اتاقمو کرده بخاری رو شمعکه هنوز روشن نکردمش...  :D

البته شهر ما انگار امثال زمستون نداره ... هوا اونقدرا سرد نشده...  :(

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

حالا خدایی بیاین منطقی قضاوت کنیم این فرد ایا میاد بشینه فک کنه به خاطر 10-15 درجه بیخیال کارت amd شه ویا اونو بخره و کیفشو کنه؟؟؟؟؟؟

@};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-

من همیشه از بحثهای منطقی استقبال میکنم ولی گاها یجور فن بازی بی منطق از طرفداران AMD در مورد قیمت میبینم که واقعا غیر قابل قبوله

چرا ما ایرانی ها همیشه ظاهر قضیه رو میبینیم ؟؟؟

هیچ ارزونی بی حکمت نیست

بله کارت R9 2090X AMD ارزون تره.  ولی از اون طرف مصرف بیشتری هم داره و همین مصرف بیشتر باعث میشه شما برای پاور با وات بیشتر مجبور بشی هزبنه بیشتری کنی

درسته قیمت تمام شده کارتهای انویدیا بخاطر کیفیت بینظیرشون کمی بالا تره اما در نظر بگیر تا اخر عمر پول کمتری هم رو قبض برق خونه میاد

پس خرید کارت انویدیا بسیار به صرفه تره .. امیدوارم بپذیرید حقیقتو

شما کیفیت تکنیک PHYSX توی بازی BATMAN بواسطه کارتهای انویدیا بیبنید برای همیشه با کارتهای AMD خداحافظی میکنید . چون هنوز ندیدید این نظرو دارید .

موفق باشی

ویرایش شده توسط VFSDF
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

انقدر با کلمات بازی نکنید :(

اکثرتون از خداتونه کارت قویتر ارزونتر یا مفت نسبت به کارت خودتون گیرتون بیاد ولو با گرمای بیشتر(من که از خدامه)یکی 290x مفت ارزون به من بده برای گرماش یه فکری میکنم

اونوقت بشینید تو بازی کیفشو ببرید

اونی که میاد گرمای 290x رو چماغ میکنه و میکوبه تو سر سازنه هاش چرا نمیاد ورژن غیر رفرنسش مثل sapphire 290x trix رو ببینه که نسبت به کارت همرده رقیب خودش هم ارزونتره و هم خنک

اکثرتون از گرمای کارتهای رفرنس خبر دارید چون از قدیم همین داستان بوده ولی به خاطر اینکه زمان ورود یه کارت به قدرت بیشتری دست پیدا کنید سریع میرید میخرید بعد اه و ناله میکنید که چنین و چنان.

البته گرمای کلی 290ها رو قبول دارم نسبت به گرمای کارتهای رفرنس انویدیا نیاید برام مثال بزنید

انقدر هم از کیفیت نگید همین sapphire 290x trix چی نداره که انویدیا داره

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

بله بعضی ها بی منطق هستند.

و تو بعضی تکنولوژی هایی مثل 3D و PHYSX کاملا حق با شماست و منکرش نمیشم.

بحث من رو هزینه کل PC که قطعا قبول دارید که pc nvidia به مراتب گرونتر از pc amd یه.

من ارزونیه amd رو فقط به خاطر دمای بالای هسته میدونم که دوستان میتونن با انتخاب یه مدل غیر رفرنس خوب این مشکل رو تا حدودی حل کنن.

من حرفم اینه کلا هر کسی هر مشکلی داشته باشه میاد سر این شرکت amd بیچاره خالی میکنه دلم میخواد شرکت amd واسه 3-4 سال کارت گرافیک تولید نکنه اونموقع خواهیم دید که شرکت nvidia چه قدر به فکر جیب مشتریهاش هست و همچنین اونوقت ببینم شما چه اندازه حاضرید واسه کیفیت پول خرج کنید @};-  @};-  @};-  @};-  @};- 

ویرایش شده توسط bi5tvxq
لینک به دیدگاه

اکثرتون از خداتونه کارت قویتر ارزونتر یا مفت نسبت به کارت خودتون گیرتون بیاد ولو با گرمای بیشتر(من که از خدامه)

به خدا منم دارم همینو میگم از خدامه با 2 میلیون دیگه کارتمو کراس کنم

ولی چی کنم که کارت قیمتش فضاییه همینم به زور گرفتم

لینک به دیدگاه

بله بعضی ها بی منطق هستند.

و تو بعضی تکنولوژی هایی مثل 3D و PHYSX کاملا حق با شماست و منکرش نمیشم.

بحث من رو هزینه کل PC که قطعا قبول دارید که pc nvidia به مراتب گرونتر از pc amd یه.

من ارزونیه amd رو فقط به خاطر دمای بالای هسته میدونم که دوستان میتونن با انتخاب یه مدل غیر رفرنس خوب این مشکل رو تا حدودی حل کنن.

من حرفم اینه کلا هر کسی هر مشکلی داشته باشه میاد سر این شرکت amd بیچاره خالی میکنه دلم میخواد شرکت amd واسه 3-4 سال کارت گرافیک تولید نکنه اونموقع خواهیم دید که شرکت nvidia چه قدر به فکر جیب مشتریهاش هست و همچنین اونوقت ببینم شما چه اندازه حاضرید واسه کیفیت پول خرج کنید @};-  @};-  @};-  @};-  @};- 

اینم منطقی به نظر میاد

لینک به دیدگاه

من همیشه از بحثهای منطقی استقبال میکنم ولی گاها یجور فن بازی بی منطق از طرفداران AMD در مورد قیمت میبینم که واقعا غیر قابل قبوله

چرا ما ایرانی ها همیشه ظاهر قضیه رو میبینیم ؟؟؟

هیچ ارزونی بی حکمت نیست

بله کارت R9 2090X AMD ارزون تره.  ولی از اون طرف مصرف بیشتری هم داره و همین مصرف بیشتر باعث میشه شما برای پاور با وات بیشتر مجبور بشی هزبنه بیشتری کنی

درسته قیمت تمام شده کارتهای انویدیا بخاطر کیفیت بینظیرشون کمی بالا تره اما در نظر بگیر تا اخر عمر پول کمتری هم رو قبض برق خونه میاد

پس خرید کارت انویدیا بسیار به صرفه تره .. امیدوارم بپذیرید حقیقتو

شما کیفیت تکنیک PHYSX توی بازی BATMAN بواسطه کارتهای انویدیا بیبنید برای همیشه با کارتهای AMD خداحافظی میکنید . چون هنوز ندیدید این نظرو دارید .

موفق باشی

کاملا موافقم

لینک به دیدگاه

یعنی اینکه انویدیا خیلی وقته پروسه ساخت طراحی معماری MAXWELL بسته و الان داره رو معماری اینده خودش که پاسکال نام داره کار میکنه

یه معادله ساده خدمت عزیزان میدم خودتون بشینین فکر کنید :D منصفانه قضاوت کنید

980GTX = 28nm=256bit=164W=65C = قوی تر از R9 290X

R9 290X = 28nm =512bit = 300W =99C  = ضعیف تر از 980GTX

اما درمورد کارت R9 390X که بزودی عرضه میشه

توجه کنید R9 390X روی نود 20 نانو متر اگه مصرف بیاد روی 230W  هنر نکرده

چون رو 20 نانو به این میزان مصرف و دما رسیده ..

وقتی انویدیا تونست تو معماری MAXWELL بدون تغییر در همون 28 نانو قبلی اینقدر مصرفو نسبت به 780 GTX کم کنه اونم با SMM های کمتر به این میگن هنر

مگرنه رفتن رو نود کمتر و پایین اومدن مصرف ربطی به کارامد بودن معماری نداره

من زمانی تو سایت هات اورکلاک فن AMD بودم ولی از وقتی وارد دنیا انویدیا شدم تازه فهمیدم تو چه جهنمی دستو پا میزدم

انویدیا واقعا حرف نداره ساپورت درایوش هم عالیه. همونطور که اینتل هم تو بحث CPU خدایی میکنه یه چیز دیگس :D

حرف حساب جواب نداره فقط باید گوش کرد

لینک به دیدگاه

سعید جان کارت من رکورد شما رو زد @};-  :D

attachicon.gifCapture.JPG

بزن قدش

لینک به دیدگاه

موفق باشیم

دوستان همه اهل فن هستند ولی حق با شماست ولی دوستان میدونن کاملا حالت طنز داره

ویرایش شده توسط s_saeed2010
لینک به دیدگاه

250 درجه  =))  =))

این که خوبه 

این برای من هست سنگین ترین اورکلاک ممکن و ثبت شده در دنیا با ولتاژ 207 ( برق شهری رو وصل کردم  =))  =))  =)) )

post-14499-0-87890600-1406648177.jpg

شما کیست ذوب نشد بریزه کف اتاق؟؟ :eek:

لینک به دیدگاه

به خدا منم دارم همینو میگم از خدامه با 2 میلیون دیگه کارتمو کراس کنم

ولی چی کنم که کارت قیمتش فضاییه همینم به زور گرفتم

کراس از sli یه چیزش بهتره اونم حتما نباید کارته چیپشون یکی باشه

لینک به دیدگاه

به رنگ قرمز کنار دما گرافیک اگر توجه کنید دما بالا 85 درجه که متحرک کل کادر دربر میگیره در صورتی که تو 253 درجه رنگ قرمز به وسط کادر هم نرسیده مشخصه که سیستمش مشکل داره و دما رو درست نشون نداده 

البته از کارتهای amd  بعید نیست  :D  :D  =))  @};-

نه فکر کنم وقتی که دما بالا میره بین مین و ماکس اون دما این نمودار حرکت میکنه یعنی این 253 درجه بین مین و ماکس درجه هست (بالاترین دمای کارت ایشون احتمالا 300 هست) :D ... 

به این نرم افزارا اعتماد نکنید من یک بار دمای مین بورد رو چک کردم زده بود 1000 درجه سانتی گراد ! سریع سیستم رو خاموش کردم توی بایوس چک کردم 27 درجه بود :|

حتما از یک نرم افزار برای مانیتورینگ استفاده کنید استفاده از چند برنامه مشکل ساز میشه اگه مینتون Asus هست Ai Suite پیشنهاد میشه دقیق و درست بهتون میگه ...

ویرایش شده توسط kh4sh4y4r
لینک به دیدگاه

درود ب همه لیونی های گل

من از کودکی از amd بدم میومده

علتشم نمیدونم..اگه مفت بم بدن داخل کیس نمیزارم!!

بدرود عزیزان

لینک به دیدگاه

اکثرتون از خداتونه کارت قویتر ارزونتر یا مفت نسبت به کارت خودتون گیرتون بیاد ولو با گرمای بیشتر(من که از خدامه)یکی 290x مفت ارزون به من بده برای گرماش یه فکری میکنم

اونی که میاد گرمای 290x رو چماغ میکنه و میکوبه تو سر سازنه هاش چرا نمیاد ورژن غیر رفرنسش مثل sapphire 290x trix رو ببینه که نسبت به کارت همرده رقیب خودش هم ارزونتره و هم خنک

اکثرتون از گرمای کارتهای رفرنس خبر دارید چون از قدیم همین داستان بوده ولی به خاطر اینکه زمان ورود یه کارت به قدرت بیشتری دست پیدا کنید سریع میرید میخرید بعد اه و ناله میکنید که چنین و چنان.

البته گرمای کلی 290ها رو قبول دارم نسبت به گرمای کارتهای رفرنس انویدیا نیاید برام مثال بزنید

انقدر هم از کیفیت نگید همین sapphire 290x trix چی نداره که انویدیا داره

خداوکیلی یکبار دقیق بخون چی نوشتی خودت داری جواب خودتو میدی :D

یکی به شما R9 290X مفت بده برای گرماش یه فکری میکنی

ولی یکی به من 980GTX مفت بده حتی نیاز نیست برای گرما و مصرفش فکر بکنم

تحقیق کنید ببینید درجه حرارت 980GTX های غیر رفرنس چقدره حتی تو حالت لودینگ

شما  فن AMD هستید پس منطقی پشت حرفاتون دیده نمیشه .

شما AMD کردید کوزت معصوم

حالا سوالم از شما اینه

واقعا فکر میکنی اگه AMD زورش به NVIDIA/ INTEL میرسید و قدرت تراشه هاش از این دو شرکت بیشتر بود میومد با قیمت ارزون تر محصولاتشو میفروخت ؟؟؟؟؟

واقعا  اگه فکر میکنید AMD اینقدرعلیه سلام بود که این کارو میکرد من دیگه حرفی ندارم :D

من هنوز وارد بحث تخصصی تو این فروم نشدم وقتی فروش و امار ارقام همه جوره داره برتری انویدیا داد میزنه .. حتی یک در صد هم مهم نیست حالا یک فن AMD چه نظری داره

حقیقیت اینه میتونید ببینید امار فروش و اولویت 72% با انویدیاس این یعنی شما چه خوشت بیاد چه نه .

AMD همون بدرد تراشه ارزون ساختن برای کنسولهای ضعیف میخوره

62904157049012436895.png

منم اگه جای AMD بودم وقتی میدیدم رقیبم 72% بازار فروش دستشه قیمت محصولاتمو حتی شده به ضرر هم میاوردم زیر قیمت اصلی تا ورشکست نشم :D

حالا واحد پول ایران بی ارزشه همه دنبال جنس بی کیفیت ارزون هستن دلیل به گرون فروشی انویدیا نیست.

بازار اصلی خارج از ایرانه . خارجی ها پول خوب میدن جنس خوب میخرن این فن بازیها برا اونا ارزش نداره . برا همینه امار فروش انویدیا اینقدر بالاس

الان یدونه 970GTX با قیمت 320 دلار با اون قدرت وحشتناک و مصرف بی نهایت کم خداوکیلی مفته بهترین انتخاب ممکنه

موفق باشید

ویرایش شده توسط VFSDF
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خدا وکیلی نخونده میگم

شما اومدی amd رو داری میکوبی از اول بحث سر 290 بوده نه 980

خدا وکیلی یه بار دیگه پست رو قشنگ بخون

بحث سر اینه که بازم با وجود این گرما که میشه حتی براش فکری کرد 290x منطق خریدش نسبت به انویدیا خیلی بیشتره لازم نیست بری رفرنس بگیری

290x بخاری به قول شمارو بده به من با یه واتر کولر 120 تومنی دست دوم جمعش میکنم حالشو میبرم هیچی از انویدیا هم تو بازی کم نداره 

amd هیچ کم و کسری نسبت به انویدیا نداره حتی همین قیمتش نشونه برتریش هست 

با شما بحث کردن فایده نداره چون معلومه عجله میکنی تو بحث کردن پیشنهاد میکنم کل فروم رو زیرو رو بکنید حرفهای مخاطبت رو بخونید بعد تهمت فن بازی بزنید

الان کارت خودم انویدیا هست و هیچ تفاوتی نسبت به کارت قبلیم که amd بود ندیدم جز قدرت کارت الانم که خوب از کارت قبلیم قویتره 

تمام این یه طرفه رفتن ها رو هم قبول ندارم

نه طرفدار انویدیا هستم نه amd

طرفدار قیمت به کارایی هستم ولو با کمی حرارت بیشتر

شما وقتی میگی حتی یک درصد نظر دوستداران amd مهم نیست (بی حرمتی)معلومه چه منطقی پشت حرفهاتون هست

در ضمن قربون شکل ماهت اون آمار ارقام به درد بازار ما نمیخوره فکر میکنی چند درصد هستن مثل شما پولشون به 980 میرسه

طرف میره amd میخره بشکن هم میزنه چون پول نداره با همون پولی که داره با انویدیای شما کورس میزاره

باز هم میگم فن amd نیستم ولی دارم از حق طرفداری میکنم

لینک به دیدگاه

شما طرفدارنسبت قیمت به کارایی هستی چون تو ایران زندگی میکنی برای هر دلار باید 3500 تومن پول بدی

ولی اونی که تو امریکا و سایر نقاط جهان زندگی میکنه براش کیفیت و صد البته طول عمر بیشتر تراشه مهمه

متاسفانه شما فن AMD هستی و من تا صبح هم با شما بحث کنم فایده نداره . من میتونم بطور 100% بشما ثابت کنم که انویدیا چقدر نسبت به حریفش برتری داره

ولی چون میدونم فقط وقتمو هدر میدم شما فقط حرف خودتو میزنی

اما برای اگاهی عزیزان چند نکته عنوان میکنم بلکه دیگر کاربران استفاده کنن

سوال

چرا DIE SIZE تراشه های AMD نسبت به رقیب همیشه ابعاد کوچیکتری دارن ؟؟؟؟

جواب : چون اندازه کوچکتر تراشه قیمت تمام شده محصول برای AMD کاهش میده اما متاسفانه فن های AMD این موردو مد نظر قرار نمیدن که وقتی DIE SIZE کوچیک تره به همون نسبت چگالی تراشه بیشتر میشه تراکم ترانزیستورها بسیار بیشتر میشه  حرارت بیشتری تولید میکنه و مصرف زیاد

و صد البته طول عمر کمتر تراشه به همراه داره

اقای فن AMD که بدون تحقیق نظر میدی من میتونم بسیاری از بازیهای حال حاضر نام ببریم که از تکنیک فیزیکس انویدیا استفاده میکنن که دارندگان AMD از دیدنشون محرومن

در ضمن همیشه تراشه های انویدیا در پردازش تسلیشن با فاکتور بالا  بسیار بهتر از رقیب عمل میکنن مثلا GM204 980GTX دارای 16 واحد Polymorph Engine یعنی عملا این تراشه 16 موتور TESSELLATOR خواهد داشت
که راحت میتونه تو بازیهایی که از فاکتور بالای 2 تسلیشن Tessellation استفاده میکنن مثل باقلوا از پس سنگین ترین پردازشها بربیاد

برید تستهای Heaven ببینید بعد صحبت کنید

شماها فقط یه چیز یاد گرفتید اونم نسبت کارایی به قدرت :D دنیا دنبال پیشرفته چیزی که اینتل و انویدیا همیشه دنبالشن .

وقنی انویدیا رو یک نود ثابت 28NM میتونه تا 50% مصرف معماریشو پایین بیاره به این میگن شاهکار هنری

بیخیال من از بحث خارج بشم بهتره . بحث کردن با فن های AMD  فایده نداره

ویرایش شده توسط VFSDF
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

من 1000 سال سیاه هم بمونم طرف کارت قوی تره ارزون با مصرف و گرمای بیشتر و دردسر ساز نمیرم

البته اینم بگم که عاشق انویدیا و اینتل هم هستم

راستی مثبت نمیخوام ولی کسی منفی بده :-w :-w

این خط رو های-لایت کنین ببین چی میشه ::  داده دیگه چی میشه کرد :blush:  ::

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چی بگم عطا جان شما گزیده شده ای ولی کنار کندو زنبور هم بدون نیش خوردن میشه رفت

برای بشر امروزی که با مغز اندازه کف دست که داره کهکشانها رو فتح میکنه یعنی نمیتونه برای 15/20درجه گرمای بالاتر فکری بکنه تو پست قبلیم گفتم 

دوست عزیز انقدر راحت وصله به کسی نچسبون شما که خیلی بیشتر از من وابستگیت رو نشون دادی من یکبار هم به شما کلمه فن نچسبوندم

چون فن یه جورایی تعصب کورکورانه هست

بابا نمیشه فریاد زد که بشنوید کسی فن بازی نمیکنه 

طالبان  AMD اکثر کسانی هستن که بودجه ندارن  ما نگفتتیم تو تمام شرایط AMD برتره کسی که مستقیم تهمت و توهین میکنه با دقت بخون 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جدی میگم :: برا پستیکه اطلاعات اشتباهی داده منفی بگیره مشکلی نداره ولی کسی از رو لج و لجبازی و فن بازی به یکی منفی بده اخطار میدم بهش  ::

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...