رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام

من 1000 سال سیاه هم بمونم طرف کارت قوی تره ارزون با مصرف و گرمای بیشتر و دردسر ساز نمیرم

البته اینم بگم که عاشق انویدیا و اینتل هم هستم

راستی مثبت نمیخوام ولی کسی منفی بده :-w :-w

این خط رو های-لایت کنین ببین چی میشه ::  داده دیگه چی میشه کرد :blush:  ::

=))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

=))باحال بود

یاد ما هم بده

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

=))باحال بود

یاد ما هم بده

مهدی با من هستی ؟؟  چیو ؟؟

لینک به دیدگاه

ذوب نشده؟

خيلي جالبه,

بعد با اين دما چطورى کولرش 26% هست؟

لینک به دیدگاه

این دما قطعا اشتباه نرم افزاری است!اصلا شک نکنین! :D

در ضمن دوستان از این کل کل ها چی بدست میارید!دانش،علم،زکاوت،یا چی!؟ :-?

آخه چرا وقت و عصاب خودتون رو خراب میکنید؟ :(

شاد زندگی کنید! @};-

ویرایش شده توسط hi1
لینک به دیدگاه

درود ب همه لیونی های گل

من از کودکی از amd بدم میومده

علتشم نمیدونم..اگه مفت بم بدن داخل کیس نمیزارم!!

بدرود عزیزان

حالا چرا میزاری میری

لینک به دیدگاه

خداوکیلی یکبار دقیق بخون چی نوشتی خودت داری جواب خودتو میدی :D

یکی به شما R9 290X مفت بده برای گرماش یه فکری میکنی

ولی یکی به من 980GTX مفت بده حتی نیاز نیست برای گرما و مصرفش فکر بکنم

تحقیق کنید ببینید درجه حرارت 980GTX های غیر رفرنس چقدره حتی تو حالت لودینگ

شما  فن AMD هستید پس منطقی پشت حرفاتون دیده نمیشه .

شما AMD کردید کوزت معصوم

حالا سوالم از شما اینه

واقعا فکر میکنی اگه AMD زورش به NVIDIA/ INTEL میرسید و قدرت تراشه هاش از این دو شرکت بیشتر بود میومد با قیمت ارزون تر محصولاتشو میفروخت ؟؟؟؟؟

واقعا  اگه فکر میکنید AMD اینقدرعلیه سلام بود که این کارو میکرد من دیگه حرفی ندارم :D

من هنوز وارد بحث تخصصی تو این فروم نشدم وقتی فروش و امار ارقام همه جوره داره برتری انویدیا داد میزنه .. حتی یک در صد هم مهم نیست حالا یک فن AMD چه نظری داره

حقیقیت اینه میتونید ببینید امار فروش و اولویت 72% با انویدیاس این یعنی شما چه خوشت بیاد چه نه .

AMD همون بدرد تراشه ارزون ساختن برای کنسولهای ضعیف میخوره

62904157049012436895.png

منم اگه جای AMD بودم وقتی میدیدم رقیبم 72% بازار فروش دستشه قیمت محصولاتمو حتی شده به ضرر هم میاوردم زیر قیمت اصلی تا ورشکست نشم :D

حالا واحد پول ایران بی ارزشه همه دنبال جنس بی کیفیت ارزون هستن دلیل به گرون فروشی انویدیا نیست.

بازار اصلی خارج از ایرانه . خارجی ها پول خوب میدن جنس خوب میخرن این فن بازیها برا اونا ارزش نداره . برا همینه امار فروش انویدیا اینقدر بالاس

الان یدونه 970GTX با قیمت 320 دلار با اون قدرت وحشتناک و مصرف بی نهایت کم خداوکیلی مفته بهترین انتخاب ممکنه

موفق باشید

لامثب این ۹۷۰ میترکونه

لینک به دیدگاه

فعلا که AMD در حال تاختن هست و کسی هم نمیتونه جلوشو بگیره

من که تا لحظه مرگم این پلتفرم رو فراموش نمیکنم و بهش اعتقاد دارم

لینک به دیدگاه

اینتل پول خوب می گیره کارایی کم فقط تبلیغات داره و مردم ساده ما هم می رن می خرن اینل یه شرکت :-w  خوب بلده چه جوری افکارو فریب بده امان از ساده لوحی مردم

فعلا بهتره یکی رو پیدا کنه گارانتیش کنه :laughing: =))

اونایی که اینتل می خرن صدقه فراموش نشه و بیمه حضرت عباس =)) :laughing:

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من همیشه از بحثهای منطقی استقبال میکنم ولی گاها یجور فن بازی بی منطق از طرفداران AMD در مورد قیمت میبینم که واقعا غیر قابل قبوله

چرا ما ایرانی ها همیشه ظاهر قضیه رو میبینیم ؟؟؟

هیچ ارزونی بی حکمت نیست

بله کارت R9 2090X AMD ارزون تره.  ولی از اون طرف مصرف بیشتری هم داره و همین مصرف بیشتر باعث میشه شما برای پاور با وات بیشتر مجبور بشی هزبنه بیشتری کنی

درسته قیمت تمام شده کارتهای انویدیا بخاطر کیفیت بینظیرشون کمی بالا تره اما در نظر بگیر تا اخر عمر پول کمتری هم رو قبض برق خونه میاد

پس خرید کارت انویدیا بسیار به صرفه تره .. امیدوارم بپذیرید حقیقتو

شما کیفیت تکنیک PHYSX توی بازی BATMAN بواسطه کارتهای انویدیا بیبنید برای همیشه با کارتهای AMD خداحافظی میکنید . چون هنوز ندیدید این نظرو دارید .

موفق باشی

درود

چرا شما زمانی که کارت 480 عرضه شد این حرفها رو نزدید که به قول خودتون به خاطر مصرف بالا و حرارت بالا (که حتی تو بعضی تستها از 100 درجه هم بالاتر میزد ) مورد انتقاد شما قرار نگرفت تازه با اون قیمت کذاییش در برابر 5870

در مورد کیفیت هم بر عرض مبارک شما برسونم که تا به این لحظه جی پی یو های هر دوشرکت رو شرکت TSMC داره میزنه پس اگه کیفیت جی پی یو های AMD پایین باشه جی پی یو های انودیا هم همون کیفیت رو داره فقط میمونه بحث کولر

بازیهایی که از فیزیک پشتیبانی میکنن به تعداد انگشتهای دست هم نمیرسه شما هم معلومه TRESS FX رو رویه بازی TOMB RAIDER ندیدی اونوقت سراغ انودیا نمیرفتید

تکنولوژی MANTLE (API اختصاصی AMD ) دیگه جایه هیچ بحثی نمیزاره (تا به این لحظه نزدیک 100 استودیویه بازی سازی حمایت خودشون رو از منتل اعلام کردند)

در ضمن AMD کلیه تکنولوژیهای جدیدشو به عنوان خدمات بعد از فروش در اختیار مشتری میزاره مثل FREE SYNC یا اسفاده از منتل یا حتی همین دینامیک فریم ریت که تازه معرفی شده اینها همه رو درون درایور های جدید قرار میده ولی انودیا فناوری G-SYNC میخوای باید مانیتور عوض کنی

من تعجب میکنم شما میگید که کیفیت بی نظیر انودیا شما که منطقی بر خورد میکنید و میگید هر ارزونی بی حکمت نیست ایا کارت تایتان Z با کولر بادی در برابر کارت 295X2 با خنک کننده هیبریدی ایا کیفیتش بهتره (قیمت تایتان Z برابر 3000 دوووولار !!!!!!!!!! و 295X2 الان 700 دووووولار ) اگه میگید تایتانZ بهتره بنده دیگه هیچ حرفی با شما ندارم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا این تاپیک یک تاپیک بیهوده بود که فقط بحث فن بازی الکی بین کاربرا راه انداخت نمی دون چرا مدیریت محترم تالار رسیدگی نکردند

لینک به دیدگاه

درود

چرا شما زمانی که کارت 480 عرضه شد این حرفها رو نزدید که به قول خودتون به خاطر مصرف بالا و حرارت بالا (که حتی تو بعضی تستها از 100 درجه هم بالاتر میزد ) مورد انتقاد شما قرار نگرفت تازه با اون قیمت کذاییش در برابر 5870

در مورد کیفیت هم بر عرض مبارک شما برسونم که تا به این لحظه جی پی یو های هر دوشرکت رو شرکت TSMC داره میزنه پس اگه کیفیت جی پی یو های AMD پایین باشه جی پی یو های انودیا هم همون کیفیت رو داره فقط میمونه بحث کولر

بازیهایی که از فیزیک پشتیبانی میکنن به تعداد انگشتهای دست هم نمیرسه شما هم معلومه TRESS FX رو رویه بازی TOMB RAIDER ندیدی اونوقت سراغ انودیا نمیرفتید

تکنولوژی MANTLE (API اختصاصی AMD ) دیگه جایه هیچ بحثی نمیزاره (تا به این لحظه نزدیک 100 استودیویه بازی سازی حمایت خودشون رو از منتل اعلام کردند)

در ضمن AMD کلیه تکنولوژیهای جدیدشو به عنوان خدمات بعد از فروش در اختیار مشتری میزاره مثل FREE SYNC یا اسفاده از منتل یا حتی همین دینامیک فریم ریت که تازه معرفی شده اینها همه رو درون درایور های جدید قرار میده ولی انودیا فناوری G-SYNC میخوای باید مانیتور عوض کنی

من تعجب میکنم شما میگید که کیفیت بی نظیر انودیا شما که منطقی بر خورد میکنید و میگید هر ارزونی بی حکمت نیست ایا کارت تایتان Z با کولر بادی در برابر کارت 295X2 با خنک کننده هیبریدی ایا کیفیتش بهتره (قیمت تایتان Z برابر 3000 دوووولار !!!!!!!!!! و 295X2 الان 700 دووووولار ) اگه میگید تایتانZ بهتره بنده دیگه هیچ حرفی با شما ندارم

درود دوست عزیز

ارزش بحث کردن نداره

فقط وقت ادم تلف میشه و جز خرد شدن اعصاب چیزی برا ادم نداره .

یکی AMD میگیره یکی NVIDIA این مربوط به سلیقه میشه .

ودر ضمن titan z الان 1600$ و 295x2 الان 780$ 

فقط چند مدل titan z قیمتاشون 3000 هست

ویرایش شده توسط bi5tvxq
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

HD5870

سلام

اگه با هر هر کدوم از گفته هات موافق نباشم که هستم ولی اون مبحث قیمت تایتان Z خیلی به جا بود

دوستمون قیمت به کارایی رو مسخره کرد و گفت نمیدونم چیه افتاده رو زبون شما ها ولی خود طرفداران انویدیا هم میگفتند تایتان Z منطق خرید نداره پس اونها هم دنبال قیمت به کارایی هستند

AMD تو زمینه قیمت واقعا سربلند تره 

شما که صدرصد به فن بازی متهم میشی بخاطر نام کاربری و اواتارتون :D

دیگه پیش خودشون نمیگن شاید شما خاطره داری با این کارت و برات نوستالژیکه 

لینک به دیدگاه

درود

درود به همه دوستان

قشنگ,زیبا,ساده (بدون بازی با کلمات و سفسطه)

وجود افرادی  چون شما در لیون ادمو برای یه بحث خوب و منطقی امیدوار میکنه (خوشمان امد)

برا سلامتی همه دوستان( چه اونایی که فن amd هستن و چه اونایی که فن nvidia هستن و چه اونایی که در عین استفاده از شرکت رقیب به شرکت دیگری هم احترام میزارن مثل خودم :blush: )

یه عکس هم میزارم ببینید کمی کیفور بشین(تفاوت کاریی به قیمت)در جایی که نسل قبل amd در کنار نسل جدید انویدیا مقایسه شده؟!(باید منتظر نسل جدید amd بود)

z8ooxs604kbxy8thkj.png

ویرایش شده توسط mehrxad( مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

من همیشه از بحثهای منطقی استقبال میکنم ولی گاها یجور فن بازی بی منطق از طرفداران AMD در مورد قیمت میبینم که واقعا غیر قابل قبوله

چرا ما ایرانی ها همیشه ظاهر قضیه رو میبینیم ؟؟؟

با درود خدمت شما دوست عزیز

کمی انتقادی میحرفم امیدوارم دلگیر نشین

بحث های منطقی!!

واقعا خوشم اومد پس میتونیم کمی با هم گپ بزنیم(چون میخام از منطق شما بپرسم)

خوب تو یه تاپیک تا مدتها برا من سوال بود که چرا یک ارسال اقای حسینی(مدیر مجموعه)و چند تا از دوستان دیگر منفی گرفتن( چند پست پشت هم )

که اگر محدوده منفی نداشتین همه پستها رو به منفی مزیین میکردین

حتی به اقای حسینی رجوع کردم که ایشون با کمی تندی با من برخورد کردن, حتی با اینکه میدونستن شما به ایشون منفی دادین(از بس بزگوارن ایشون )

و گفتن هرکسی میتونه به هرکی منفی بده و دلیل نمیش من حساس بشم(من هم کاملا حرف ایشونو قبول کردم )

البت من خودم به هیچ کس منفی ندادم و نمیدم و با اینکه الان میدونم کی منفی میده و کی نمیده به هیچ کس منفی نخاهم داد(یعنی سر این پست هم راحت باشین)

ولی این سوال در ذهن من موند و شما بگو منطقت برا منفی دادن به این پست ها که یکیشم پست اقای  حسینی هست چی بوده

البت سو تفاهم نشه :سوال این نیست که چرا به اقای حسینی هم منفی دادین ,سوال اینه این پستها چه نکته بدی داشتن که محق منفی بودن؟!

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=30572&p=349275

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=30572&p=349278

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=30572&p=353286

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=30572&p=371443

در جاهایی کنسولها رو که چه "داخل فروش گیم چه تو فراهم کردن سرگرمی در خانوادها چه در امار فروش تنوسته شاهکارهایی ایجاد کنه "قوطی حلبی خوندید و استفاده کنندهاشو مورد تمسخر و گاها  بهشون توهین کردین

خوب سوال: با چه منطقی میشینید در مورد همچین نو اوریهای بزرگ و شرکتهاشون (که درامد n بلیونی دارن)به راحتی میحرفید و فک میکنید اونا و استفاده کنندهاشون (که چند 100 میلیون هم هستن) نمیدونستن و دارن اشتباه میکنن و فقط شما میدونید

چرا شما کی میدونید مدیر یه شرکت نو اوری نیستین و دارین ساعت و وقت نازنینتونو تو این فروم برا این بحثها حدر میدین؟!

شما در بعضی از پستهاتون با استفاده از بعضی کلمات و تکنیکها(که مطمئنا میشیند مقالاتشونو میخونید ) میاید به کرات در پستهاتون ازشون استفاده میکنیدو با پیچیده کردن موضوع میخاین واقعیتو وارونه جلوه بدین(سفسطه)

و میشینید به راحتی شرکتهای بزرگی رو مورد تمسخر قرار میدید که حتی تو مخیله شما نمیگنجه که چه دارمدی دارن و در کجای دنیای فن اوری هستن که فقط بگید خیلی میدونید و بقیه هیچی نمیدونن

دوست من این رفتار بچه گانست و به این نمیگن منطق

لینک به دیدگاه

این کیفیت کارتهای AMD هست که تا دمای 250  درجه سانتیگراد رو تحمل می کنه =)) ...کارت های Nvidia و پردازنده های اینتل در بالای 105 درجه عملا ناپایدار میشن و اگر به بالای 120 برسن می سوزن.. :D

,والله  :D 

لینک به دیدگاه

اینتل پول خوب می گیره کارایی کم فقط تبلیغات داره و مردم ساده ما هم می رن می خرن اینل یه شرکت :-w  خوب بلده چه جوری افکارو فریب بده امان از ساده لوحی مردم

فعلا بهتره یکی رو پیدا کنه گارانتیش کنه :laughing: =))

اونایی که اینتل می خرن صدقه فراموش نشه و بیمه حضرت عباس =)) :laughing:

درود

چه فن بوی باحالی

AMD که سنگشو به سینه میزنی یک ساله پوکید

من هردو پلتفرو رو هم زمان داشتم

بیشتر از سه ساله اینتل کار میکنم بعد از سوختن سیستمم

به جرات حتی قویتر و کم مصرف تره و مثل سری هشت هسته ای در حالت استوک مادربرد خیلی شاخی از لحاظ VRM  و فاز بندی نیاز نداره

خط اول هم هیچ ربطی به اون ملیت نداره ساختمان مرکزی هر دو شرکت تو یه کشور تاسیس شده

خب اگر پردازنده های AMD خیلی خوب جواب میدن چرا کارتهای گرافیک AMD رو همیشه با i7 اینتل تست میگیرن؟ :-?

معلومه چرا برای جلوگیری از باتلنک یا همون کم آوردن پردازنده @};-

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

سلام

من 1000 سال سیاه هم بمونم طرف کارت قوی تره ارزون با مصرف و گرمای بیشتر و دردسر ساز نمیرم

البته اینم بگم که عاشق انویدیا و اینتل هم هستم

راستی مثبت نمیخوام ولی کسی منفی بده :-w :-w

این خط رو های-لایت کنین ببین چی میشه ::  داده دیگه چی میشه کرد :blush:  ::

من دیگه از فن بازی های بیخود والکی که هیچ سودی برای فروم نداره خسته شدم .

اگر باز هم فن و طرفداری متعصبان(از هر کسی چه مدیر فروم چه ناظر قوانین  چه دیگر دوستان ) ببینم منفی میدم چون من از رو همین فن های چشم بسته ضرر بسیاری دادم 

ویرایش شده توسط Eisenberg
لینک به دیدگاه

فعلا که AMD در حال تاختن هست و کسی هم نمیتونه جلوشو بگیره

من که تا لحظه مرگم این پلتفرم رو فراموش نمیکنم و بهش اعتقاد دارم

@};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};-  @};- 

لینک به دیدگاه

سلام دادش

این تایپک ها خطرناک هستن!!!!

چیزی از هر دو طرف بگیم بچه ها ناراحت میشن!

اما درکل امکان پیذیر نیست چون gpu از سلیکن درست شده و ی سرچ تو اینترنت بزنید تا دمای 147 درجه دوام داره و تو دمای 105 درجه تو صوباته

شاید gpu-z شما خرابه!!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همین طرفداران انویدیا فردا روزی اگه کارتی بیاد که توان مالی خریدش رو به هیچ عنوان نداشته باشن و amd همون قدرت کارت انویدیا رو با قیمت خیلی پایینتر مثل همیشه بده بیرون بهتون قول میدم طرفداران انویدیا میرن همین کارت amd رو خریداری میکنن چون ذات هممون اینه که دنبال رسیدن به قدرت بیشتر هستیم بر اساس بودجه ای که داریم

غیر از اینه؟!

به خدا کاملا مشخصه فن بازی از جانب چه کسانی هست

به خدا ادم دیدم فقط بخاطر حال نکردن با کاتالیست amd یا بر عکس کنترل پنل nvidia از اون کارت خوشش نمیومده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من دیگه از فن بازی های بیخود والکی که هیچ سودی برای فروم نداره خسته شدم .

اگر باز هم فن و طرفداری متعصبان(از هر کسی چه مدیر فروم چه ناظر قوانین  چه دیگر دوستان ) ببینم منفی میدم چون من از رو همین فن های چشم بسته ضرر بسیاری دادم 

سلام

مثل اینکه .....

به دوستی میگم منفی نده از رو لج و لج بازی میاد اول به خود من منفی میده بعدش به پستهایی که دوست نداره

به یکی تو پستش پیام میدم "" فلانی شرمنده پستت رو ویرایش کردم ...... "" صبحی میبینم اومده بدون اطلاع من پاک کرده

الانم شما رک و راست و پوست کنده میگین  منفی میدین ؟؟؟؟؟؟

نمیدونم نوشته های من خیلی سنگین تر از سن شماهاست یا برعکس ؟؟؟؟

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

(تاپیک بیشتر واسه دور هم بوده بچه هایه عزیز  لیونه اصلا بحث تخریب amdنیست)

درود دوست عزیز من

نیت و هدف شما نیت وهدف قشنگی بود

ولی متاسفانه تاپیک تبدیل شد به مباحث لجو لج بازی (و منفی دادنها بیخود)و به جون هم انداختن فنها

یه جورایی هم خودتون در مورد amd موضعتون رو نشون دادید و برعکس حرفی که می زنید عمل کردید

باز مثل همیشه تخریب amd

.......................................

حتی بتون گفتم برداشتهایی اشتباهی هم صورت خواهد گرفت که قبول نکردید و گفتید هم اهل فن هستن

ولی متاسفانه به پستها رجوع کنید میبینید بعضی دوستان برداشتهای اشتباهی از این باگ و تاپیک طنز گونه داشتن

موفق باشیم همه گی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سعید جان انصافا باگ نبوده درسته؟ :D

ویرایش gpu-z بوده 

چون من تو یکی از پستهام حرارت gpu-z رو ویرایش کردم و قرار دادم

مثل من یادت رفته نمودار قرمز رنگ رو هم ویرایش کنی که به این درجه حرارت بخوره  درسته؟خداییش؟ :D

لینک به دیدگاه

دست گل کسی که تاپیک رو به گفتگوی آزاد منتقل کرد درد نکنه

قطعا تاپیک از اون جو و موضع گیریها بیرون میاد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...