رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوست عزیز من

نیت و هدف شما نیت وهدف قشنگی بود

ولی متاسفانه تاپیک تبدیل شد به مبحاث لجو لج بازی (و منفی دادنها بیخود)و به جون هم انداختن فنها

یه جورایی هم خودتون در مورد amd موضعتون رو نشون دادید

باز مثل همیشه تخریب amd

.......................................

حتی بتون گفتم برداشتهایی اشتباهی هم صورت خواهد گرفت که قبول نکردید و گفتید هم اهل فن هستن

ولی متاسفانه به پستها رجوع کنید میبینید بعضی دوستان برداشتهای اشتباهی از این باگ و تاپیک طنز گونه داشتن

موفق باشیم همه گی

دادش موافقم باید پست ها سازنده باشه نه تخریبی یک جانش AMD و اون یکیnVIDIA بعد می یان نمره منفی میدن بعد قرار نیست ما دعوا کینم ما جمع شدیم مشکلات همو حل کنیم خدای ناکرده ما خدا نیستیم همه چی بدونیم هر کسی تو هر زمینه کاری کرده تجربه کرده  چیزی میدونه آزمایشی کرده و... به بچه ها منتقل میکنه و این باعث میشه بچه ها شروع به تبادل اطلاعات کنن و سواد جامعه مظلوم به معنی واقعی کلمه کامپیوتر بالاتر برده نمونش بنده با چند تا فن دمای  کیسمو اگه دروغ نگم 10 درجه پایین آورم بطور مثلا GTX 970 G1 Gaming خودش رو 70 درجه اس من تا 64 درجه آوردمش و مخلص بچه ها هستم که این اطلاعاتو در خدمتشون بزارم

.....

ی پزشک عمومی نصف درس مارو نمی خونه 10000برار ما پول در می یاره! ما تا کارشناسی 15 ریاضی پاس می کنیم منفی 1000 اونا در نمی یارم و تو جامعه به چشم ی خدماتی نگاهمون میکنن!کسی که مهندسی نصب ویندوز گرفته!

ما باید کمک هم کنیم و از تجربه های هم استفاده کنیم که جلو کسی کم نیاریم

ببخشید وقتتون گرفتم

لینک به دیدگاه

سلام دوستان .این سی پی یو رو تازه خریدم .با کولر noctua nh d14  .

دمای ایدل این سی پی یو چند باید باشه؟

من با مانیتورینگ msi after burner  چک کردم . دمای هسته یک که بیشترین فشار روشه 38 در جه هست.بقیه هم به ترتیب تا 33 هستن.

این دما عادی هست؟

تو فول لود چند باید باشه تا عادی باشه؟

و ولتاژ اولیه با توربو خودش چند باید باشه؟

لینک به دیدگاه

دما خوبه دما تو فول لود نباید از 72 درجه بیشتر باشه ولتاژ رو باید با ازمون خطا بدست بیارید

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من اورش نکردم. با فرکانس دیفالت خودش و توربو خودش که تا 4.4 میره هست

او cpu z  قسمت core voltag  رو زده 1.199v این مقدار اکی هست؟

لینک به دیدگاه

تو این حالت مادربورد بیشتر از نیاز پردازنده بهش ولتاژ میده شما باید ولتاژ رو کم کم پایین بیارید و با پرایم 95 تست پایداری بگیرید

لینک به دیدگاه

دمای cpu شما idle عالی داره.

max هم تا 73

وقتی ولتاژ رو کم کنی 25 رو میگیری.

تو زمان idle میشه 25 تا 33

در بازی 55 تا 60

در زمان محاسبات و زمان کارهای coding encoding decompress که cpu ففط این موقع تو استرس زیاده.75 هم میشه.

ویرایش شده توسط zargar
لینک به دیدگاه

ممنون پس دما تو حالت توربو خوب هست.

حالا بخوام ولتاژ رو دستی کم کنم رو چند بزارم؟

ویرایش شده توسط **pouya**
لینک به دیدگاه

ببین اگه main شما اپدیت bios به اخری شده باشه و بعدش deafaul کرده باشی دست نزن . لزومی نداره که از استاندارد خارج بشه.

لینک به دیدگاه

عزیز مین من z87killer  هست و از نوع new version  که از haswell refresh  ساپورت میکنه.

لینک به دیدگاه

پویا جان معمولا مادربردها بیش از حد نیاز ولتاژ میدن . چرا چون می خوان در هر صورت حتی اگه پردازنده از لحاظ ولتاژی high voltage هم بود براش مشکلی پیش نیاد . ینی ولتاژ رو دست بالا میگیرن. بهتره خودتون حالت بهینه ولتاژی رو پیدا کنید . ینی به طور اختصاصی ولتاژ مین رو برای پردازنده خودتون تنظیم کنید. اینجوری پردازندتون خنک تر کار میکنه.

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

پویا جان معمولا مادربردها بیش از حد نیاز ولتاژ میدن . چرا چون می خوان در هر صورت حتی اگه پردازنده از لحاظ ولتاژی high voltage هم بود براش مشکلی پیش نیاد . ینی ولتاژ رو دست بالا میگیرن. بهتره خودتون حالت بهینه ولتاژی رو پیدا کنید . ینی به طور اختصاصی ولتاژ مین رو برای پردازنده خودتون تنظیم کنید. اینجوری پردازندتون خنک تر کار میکنه.

بله متوجه حرف شما شدم. حالا من میگم بخوام دستی ولتاژ رو کم کنم باید رو چند بزارم؟استانداردش چند هست؟

لینک به دیدگاه

عزیز قبل از اینکه دانش کافی رو بدست نیاوردید این کار رو نکنید . اما چون فقط قراره ولتاژ کم بشه و نه زیاد خطر جدی وجود نداره. فقط احتمال داره سیستم بالا نیاد که باید باتری رو دربیارید یا با با جابه جایی یه جامپر بایوس خودتون رو به تنظیمات اولیه برگردونید. به هر حال باید تو این کار حوصله به خرج بدید. عجله ای نمیشه. با آزمون خطا باید برید جلو. مثلا می تونی ولتاژ پردازنده رو هر دفعه 0.005 ولت کم کنی و ازش یه تست پایداری بگیری. اگه تست رو پاس کرد. میری دوباره 0.005 کم می کنی و دوباره تست می گیری و این کار رو تا جایی که پردازنده ناپایدار بشه ادامه می دی مثلا ده بار این کار رو کردی و همه چیز اوکی بود حالا برای یازدهمین بار ولتاژ رو کم می کنی که یا کلا سیستم بالا نمیاد یا بالا میاد و تو تست سیستم ریاستارت میشه که شما می فهمی دیگه نباید ادامه بدی و تنظیمات رو به حالت قبل ینی مرحله دهم کاهش ولتاژ بر می گردونی. ضمنا برای اینکه راهنمایی دقیق بگیری حتما از آقا فرجام سوال کن . ایشون بسیار در این زمینه با تجربه هستند و خیلی می تونن بهتون کمک کنن.

ویرایش شده توسط saeed110
لینک به دیدگاه

دمای آیدل شما یه مقداری بالا هست، پردازنده ی بنده دمای 20 24 18 22 رو توی آیدل نمایش میده:

در این پست: http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=36090&page=3#entry418905

ویرایش شده توسط Abraham
لینک به دیدگاه

دمای آیدل شما یه مقداری بالا هست، پردازنده ی بنده دمای 20 24 18 22 رو توی آیدل نمایش میده:

در این پست: http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=36090&page=3#entry418905

برای شما توی cpu z  مقدار core viltag  رو چند زده؟

مادربرد و خنک کننده شما چیه؟

لینک به دیدگاه

سلام میتونی از کیست با این fan هیولا عکس بزاری.

باشه در اولین فرصت میزارم عزیز. فقط من دقیقا نمیدونم از کجا باشد فرکانس رو کم کنم؟

لینک به دیدگاه

برای شما توی cpu z  مقدار core viltag  رو چند زده؟

مادربرد و خنک کننده شما چیه؟

core voltage اگه منظورتونه که این برنامه بهتر از cpuz همه ی فاکتورها رو مانیتور می کنه، توی تصویر هم Core VID ها مشخصه.

توی این پست خنک کننده رو ببینید: http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=36090&page=2#entry418473

Hyper EVO 212

ویرایش شده توسط Abraham
لینک به دیدگاه

خب خنک کننده من که از شما قوی تره.تنها یه دلیل میمونه اونم ولتاژ زیادی که مادربرد برای حالت توربو به سی پی یو داده هست.

لینک به دیدگاه

راستی یه نکته هم هست. من دارم از اینتل اچ دی استفاده میکنم. چون فعلا گرافیک ندارم. احتمالا حرارت اون تاثیر داشته رو دما؟!

لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب خدمت کارشناسان لیون و دوستان عزیز

میخواستم بدونم دمای نرمال و فول لود این سی پی یو چقدر باشه خوبه و مشکلی نداره ؟

خودم رو سیستمم رو حالت نرمال 27 تا 30 میزنه و توی حالت فول لود 68 تا 72 میزنه   این مقدار مشکلی نداره ؟

با تشکر از همه

راستی کولر هم اینه ThermalRight True Spirit 120M BW Rev.A

http://lioncomputer.ir/product/4632/ThermalRight+True+Spirit+120M+BW+Rev.A+CPU+Cooler/

ویرایش شده توسط samannaseri
لینک به دیدگاه

امروز از حالت توربو در اوردم دما هسته اول رسید به 30 بقیه هسته ها هم کمتر شدن.

البته با همون ولتاژ.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

دمای سی پی یو شما الان نرمال هست فقط هواستون باشه از 77 درجه بالاتر نره .استفاده از خمیر مرغوب میتونه دما رو 4-5 کاهش بده شاید هم بیشتر.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دما رو با چه نرم افزاری چک میکنید؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...