رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من چند روز پیش یه خنک کننده zalman x10 خریدم  وخودم نصبش کردم و از خمیر دیپ کولر z3 استفاده کردم  الان هم تو بازی کالاف ادونس دو تا شات گرفتم تو حالت بیکاری و بازی در حالت اکسترا  دوتا سوال 

1 نظرتون درباره این کولر و خمیری که استفاده کردم چیه براسیستم من 

2 این دما طبیعیه چون من خودم نصبش کردم (کولر رو) گفتم شاید اگه کس حرفه ای تری نصب میکرد دما کم تر شه 

db7u9furddwgy82pkkzw.jpgب

q32sepriv59bm65ct8ws.jpg

لینک به دیدگاه

دمای CPU در حالت بیکاری و لود نرماله

ویرایش شده توسط BlackSound
لینک به دیدگاه

دمای CPU در حالت بیکاری و لود نرماله

کارت گرافیک چی اونم نرماله ؟ 

لینک به دیدگاه

کارت گرافیک چی اونم نرماله ؟

گرافیک دماش یه کم بالاست ولی چون ۵۸۰ ه نرماله !!
لینک به دیدگاه

گرافیک دماش یه کم بالاست ولی چون ۵۸۰ ه نرماله !!

چطور مگه 580 فرق داره با بقیه ؟ البته کارت من مدل رفرنس هستش 

ویرایش شده توسط namjou
لینک به دیدگاه

چطور مگه 580 فرق داره با بقیه ؟ البته کارت من مدل رفرنس هستش 

بله عزیز عزیز gtx 580 کارت داغیه و معمولا دماش تو همین ۸۶ هس

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان گل لیونی،

دوستان، رو سیستمم رم Tridentx 2400 دارم که بصورت کارخانه ای روی 1333 استیبل شده، سی پی یو 4690k با کولر nh-u12s وقتی رم رو فرکانس 1333 کار میکنه دماش 27-28 هستش و تو فول لود نهایتا 46-45 میشه... ولی وقتی رمو بصورت دستی یا با XMP رو فرکانس 2400 تنظیم میکنم دمای سی پی یو هم تو حالت idle و هم فول لود 10-8 درجه افزایش پیدا میکنه!!

به نظر دوستان ایا این مورد طبیعی هستش؟

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان گل لیونی،

دوستان، رو سیستمم رم Tridentx 2400 دارم که بصورت کارخانه ای روی 1333 استیبل شده، سی پی یو 4690k با کولر nh-u12s وقتی رم رو فرکانس 1333 کار میکنه دماش 27-28 هستش و تو فول لود نهایتا 46-45 میشه... ولی وقتی رمو بصورت دستی یا با XMP رو فرکانس 2400 تنظیم میکنم دمای سی پی یو هم تو حالت idle و هم فول لود 10-8 درجه افزایش پیدا میکنه!!

به نظر دوستان ایا این مورد طبیعی هستش؟

این میتونه به خاطر مموری کنترلر باشه که بیشتر درگیر میشه باعث میشه دمای پردازنده بالاتر بره.

لینک به دیدگاه

سلام

دما سیستم الان رو فرکانس 2400 چند هست ؟

مدل کیس شما چیه ؟

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

سلام

مدل کیس شما چیه ؟

دوست عزیز Core 1 دماش تو حالت idle یا لود ۲۵-۲۰ درصد باندازه ۵-۴ درجه از ۳ تا Core دیگه بالاتره و دما تو این حالت تقریبا ۳۶-۳۵ هست.

کیس هم Xigmatek Assassin هستش با ۶تا فن داخلی

لینک به دیدگاه

سلام

مدل کیس شما چیه ؟

دوست عزیز Core 1 دماش تو حالت idle یا لود ۲۵-۲۰ درصد باندازه ۵-۴ درجه از ۳ تا Core دیگه بالاتره و دما تو این حالت تقریبا ۳۶-۳۵ هست.

کیس هم Xigmatek Assassin هستش با ۶تا فن داخلی

لینک به دیدگاه

این میتونه به خاطر مموری کنترلر باشه که بیشتر درگیر میشه باعث میشه دمای پردازنده بالاتر بره.

علی جان دمای idle و فول لود سی پی یو شما تقریبا چقدره؟ میشه بفرمایید؟

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

من به تازگی کولر برای cpu خریدم اما اونطوره ازش انتظار میرفت دما کاهش نداده میخواستم بدونم برای amd fx 8320  باید چه ولتاژی گذاشت ؟

برای 8350 مشکلی نیست با همون حدود 1.35 ولتش تا 4.3 میره.

ولی برای 4 گیگاهرتز به شرط خوب بودن دما میشه زیر 1.2 ست کرد که دما رو عجیب میکشه پایین !

لینک به دیدگاه

دوست عزیز حالا چه خنک کننده ای نصب کردی برای سیستمت ؟

یه سوال هم دارم CPU یاد شده سطحش کاملا صاف هست ؟

برامدگی نداره ؟

فن استوکی که داشت بعد از نصب کردن لق نبود ؟

حرفهای اقا REZAGTX را هم باید طلا گرفت........چرا تحت فشار پردازنده یا قطعات دیگه را تست میکنید ؟

طرف میره کلی خرج میکنه سیستم میخره بعد میاد خونه جمع میکنه و تحت فشار پدر و مادر سیستم را یکی میکنه ولی خودش هم نمیدونه برای چی !!!!

این قطعات را دانسته خریدید چیزی نداره که بخواهید کشفش کنید اگر کاشف هستید برید و یه نمونه جدید اختراع کنید

تستهایی که توی اینترنت میبینید انجام میدن همش برای تبلیقات و با همایت کمپانیها و شرکتهای تولید کننده و فروشگاهها پشتیبانی و اجرا میشه و کالاهایی که تست میکنن به عنوان هدیه برای اورکلاکرها ارسال میشه و بهد از انجام تستها میتونن برای خودشون نگه دارن ولی شما چی ؟ هدیه گرفتید ؟

داداش این موارد را چک کن و جواب بده شاید مشکل فیزیکی باشه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز حالا چه خنک کننده ای نصب کردی برای سیستمت ؟

یه سوال هم دارم CPU یاد شده سطحش کاملا صاف هست ؟

برامدگی نداره ؟

فن استوکی که داشت بعد از نصب کردن لق نبود ؟

حرفهای اقا REZAGTX را هم باید طلا گرفت........چرا تحت فشار پردازنده یا قطعات دیگه را تست میکنید ؟

طرف میره کلی خرج میکنه سیستم میخره بعد میاد خونه جمع میکنه و تحت فشار پدر و مادر سیستم را یکی میکنه ولی خودش هم نمیدونه برای چی !!!!

این قطعات را دانسته خریدید چیزی نداره که بخواهید کشفش کنید اگر کاشف هستید برید و یه نمونه جدید اختراع کنید

تستهایی که توی اینترنت میبینید انجام میدن همش برای تبلیقات و با همایت کمپانیها و شرکتهای تولید کننده و فروشگاهها پشتیبانی و اجرا میشه و کالاهایی که تست میکنن به عنوان هدیه برای اورکلاکرها ارسال میشه و بهد از انجام تستها میتونن برای خودشون نگه دارن ولی شما چی ؟ هدیه گرفتید ؟

داداش این موارد را چک کن و جواب بده شاید مشکل فیزیکی باشه

صرفا به خاطر جذابیت ماجراست

دوست عزیز وقتی که شرکت سازنده این همه بر سر اورکلاک قطعات سرمایه گذاری میکنه و این همه قابلیت روی بورد قرار میده اون وقت ما استفاده نکنیم؟

پردازنده سری K پس به چه دردی میخوره؟

من پول پردازنده کا رو بدم بعد اتو استفاده کنم؟

کارت گرافیک هم همینطور وقتی پتانسیل اورکلاک رو داره وقتی که میشه کارایی رو افزایش داد وقتی که میشه فرکانس رم سیستم  رو افزایش داد، من بیام 1333 استفاده کنم؟؟؟

لذتی که تو اورکلاک هستش توهیچی نیستش.

ویرایش شده توسط Aliover
لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان لیونی

چند روزی لیون بسته بود و نتونستم بیام

راه اندازی سرور جدید رو هم تبریک میگم

سوالی که بنده داشتم اینه که موقع بازی با سیستم دمای گرافیک به 90 هم میرسه!!! :eek:  :eek:  :eek: 

من زیاد بازی نمی کنم ولی ایندفعه بازی far cry 4 رو دانلود کردم و نصب کردم و موقع بازی کردن دمای گرافیک بین 85 تا 90 متغیر هست.وقتی دما بالا میره،سرعت فن گرافیک بشدت زیاد میشه و صدای زیادی هم تولید میکنه.(اصلا آدم میترسه :( )

میخواستم از دوستان بپرسم بغیر از تعویض گرافیک ( :)چه کاری میشه انجام داد تا دما پایین تر بیاد؟

در حالت عادی دمای گرافیک تقریبا 45 هست

مشخصات سیستم:

cpu=corei7 4790k

main=asus z87-a

vga=asus gtx580

http://www.asus.com/Graphics_Cards/ENGTX5802DI1536MD5/overview/

case=green x9

ram=8 gig gskill

باز اگه سوالی بود مثل اسکرین شات از برنامه های مختلف بنده پاسخگو هستم تا مشکلم حل بشه @};-

ویرایش شده توسط aliebrahimi04
لینک به دیدگاه

تعویض خمیر خوبه

البته گذاشتن فن که هوای پس زده شده فن VGA رو به بیرون ببرن هم خوبه ولی اینا کلا کارت های داغن

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز تا جایی که یادمه کارت 580 کارت نسبتا گرمیه

دماش تا حدودی طبیعیه ولی فکر کنم خمیرشو عوض کنی بهتر شه

لینک به دیدگاه

این کارت کارت داغی هست 

سخت افزار به این خوبی جمع کردی کارت رو 580 گذاشتی ؟

ویرایش شده توسط Analyser
لینک به دیدگاه

این کارت کارت داغی هست 

سخت افزار به این خوبی جمع کردی کارت رو 580 گذاشتی ؟

کارت به این خوبی!!!! :D

انصافا کارت خوبی هست

خیلی راحت بازی رو اجرا میکنه تو آخرین کوالیتی

اگه پول دستم بیاد میخوام 690 بخرم :D

سلام دوست عزیز تا جایی که یادمه کارت 580 کارت نسبتا گرمیه

دماش تا حدودی طبیعیه ولی فکر کنم خمیرشو عوض کنی بهتر شه

تعویض خمیر خوبه

البته گذاشتن فن که هوای پس زده شده فن VGA رو به بیرون ببرن هم خوبه ولی اینا کلا کارت های داغن

تا حالا خمیر گرافیک رو عوض نکردم؟

مثل سی پی یو هستش یا فرق میکنه؟

احتمال میدین با تعویض خمیر دما به چند برسه؟

لینک به دیدگاه

درود

معماری فرمی بخاطر وسیع بودن سطح die چیپ داغ هست ذاتا

اما از جایی که کارت نسبتا قدیمی حساب میشه احتمال خشکی یا فاسد شدن خمیر حرارتی بالاست

CF3 نزنین که سریع خشک میشه تو دمای بالای 70 ترجیحا از خمیر های کولر مستر یا ترمالرایت استفاده کنین

لینک به دیدگاه

بهتره به جای ۶۹۰ یه دوونه ۹۷۰ بخرید پرفورمنس بهتر مصرف کم تر و گرمای کم تر و هزینه تمام شده کم تری داره

لینک به دیدگاه

بهتره به جای ۶۹۰ یه دوونه ۹۷۰ بخرید پرفورمنس بهتر مصرف کم تر و گرمای کم تر و هزینه تمام شده کم تری داره

من هم با نظر ایشون موافق یک کارت 970 تهیه کنید نه 690 

970 کم مصرف تر 

حمایت از دایرکت ایکس 12 و سایر دانش اوریهای انویدیا 

بهینه شده برای بازیهای روز 

کم حرارت تر 

با وجود کارت 970 با قیمت تقریبا مناسب خرید 770 یا 780 یا 680 یا 580 یا 690 یا تایتان اشتباه محض است 

منم دوهفته پیش اشتباه کردم کارت سری 7 گرفتم همین کارتو بردم به اونجایی که خریدم 1/3 قیمتشو کسر کرد تا برداشت 

بدون شک بهترین کارت انویدیا با قیمت مناسب 970 است 

ویرایش شده توسط Analyser
لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

من یه سی پی یو دارم که مدلش E5500 هست و با فن اورجینال خودش که حدود چهار سال هم کارکرده!!!

فنشم دو تا پایش شکسته و فک کنم خوب رو سی پی یو ننشته و روشن که میشه فنش درس نمی چرخه  و باید یه خورده دستش کنم یا یه کم کار کنه تا درس میشه.

حالا چرا دما اینقدربالاست؟؟ :blink:

دلیل میتونه ازهمونایی که گفتم باشه؟

لینک به دیدگاه

دلیلش همون دو پایه شکسته و بی خمیر بودن هست

چون کسی به این پیرمرد ها خمیر زیش نمی زنه!

من 7500

و

p4 631

دارم در بد ترین شرایط و wprime ۷۵ درجه رو رد نمی کنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...