رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با برنامه های دیگه تست کنید.امکان داره باگ نرم افزاری باشه.مثلا HW Monitor

تست کردم قبلا فرقی نکرده

91670370353408764240_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام دیگه از این حرفها گذشته. خودشون هم متوجه این نقص شدن و در سری جدید که 4790K و 4690K هستن از خمیر با کیفیت تری استفاده کردن. که دیگه تقریبا نیازی به تعویض خمیر ندارن

سلام

هم خوبه یکم رسیدگی می کنن :wacko:

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان

میخواستم در مورد دقیقترین روش اطلاع از دمای cpu رو بدونم

لینک به دیدگاه

شما نرم افزارا که باز میکنید توی همون صفحه اون قسمتیش که اسم پردازندتون را نوشته ، زیرش نوشته temperatures که دمای پردازندتون همونجاست

لینک به دیدگاه

الان که خوندم انگار یکم گنگ شد، اگه متوجه نشدین بگین تا عکس بگذارم

لینک به دیدگاه

اگه دمای معمولیه 4-5 درجه بالاست البته من دمای معمولی پردازنده شما رو نمیدونم 

لینک به دیدگاه

اگه در حالت بیکاری هست بسیار بالاست برای اینتل!

لینک به دیدگاه

همینطور که دوستمون گفتند با توجه به میزان وات مصرفی که نرم افزار نشون میده شما در حال استفاده از پردازنده هستین و در حالت بیکاری نیست که در این صورت دما مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

سلام من حدود چهار ماه و خورده ایه که لپ تاپمو خریدم . اولین بازی ای که نصب کردم watch dogs بود. بعد از اینکه نصب شد تمام تنظیمات گرافیکیشو روی ultra گذاشتم ولی دیدم دمای لپ تاپم خیلی زیاد میشه و شنیده بودم که اگه با لپ تاپ زیاد بازی کنیم خراب میشه و ... تمام تنظیماتشو بردم رو high فکر کنم با 60 فریم در ثانیه بازی رو اجرا می کرد چون هیچ لگی نداشت بعد از دو - سه ماه دیدم وسط بازی بعضی اوقات دیوار میاد بعد رفتم از یه نفر پرسیدم گفت گرافیکت داره ضعیف میشه منم تنظیمت بازی را بردم روی medium که حدود یکی دو هفته بعد دوباره دیدم دیوار میاد بعد بردم رو low که یه روز اومدم بازی کنم دیدم با 30 فریم در ثانیه داره بازی رو میاره . کارت گرافیکمو آپدیت کردم ولی هیچ فرقی نکرد . راهی هست که بتونم قدرت کارت گرافیکمو برگردونم ؟ چیکار باید کنم الان ؟

یه سوال دیگه هم دارم . چند روز پیش بازی nfs most wanted را نصب کردم وقتی که بازی می کنم دمای cpu و مادربوردم بین 68 تا 75 میرسه و کارت گرافیکم هم فکر کنم بین 50 تا67 طبق نوشته نرم افزارspeccy (البته coolpad هم دارم ) . آیا این دما باعث ضعیف شدن کارت گرافیکم میشه ؟ ( تا همینجا هم کلی از قدرت کارت گرافیکم گرفته شده سر واچ داگز نمیخوام دیگه ضعیف تر از این بشه ).

این مشخصات سیستممه :

Windows 8.1 Single Language 64-bit

(Intel Core i7 4500U(Haswell ULT 22nm Technology

8.00GB Dual-Channel DDR3 @ 747MHz

Generic PnP Monitor (1366x768@60Hz)
Intel HD Graphics Family (ASUStek Computer Inc)
4095MB NVIDIA GeForce 840M (ASUStek Computer Inc)

931GB Seagate ST1000LM024 HN-M101MBB (SATA)

ویرایش شده توسط mohammadbb45
لینک به دیدگاه

درود 

شما خودت جواب خودتو میدی 

تنظیمات رو روی MEDIUM بزار و رزولوشن رو پایین بیار 

این کامپیوتر DESKTOP نیست که بازی رو روی نهایتش بزاری و فریم بخوای بهت بده و دمای قطعات پایین باشه 

فضا در این وسیله محدود هست و قطعات کنار هم و فشار بر سی پی یو و گرافیک باعث ایجاد گرما میشه که مقداریش از دریچه های 

قاب بیرون میرون و مقداریش داخل برد پخش میشه که میتونه اسیب برسونه .کول پد هم بنظر من یک چیز مسخره است 

چون باید کول پد براساس پنجرهای خروجی لپ تاپ فن هاش قرار بگیره نه هرجایی 

لینک به دیدگاه

تنظیمات nfs همشون روی medium هست فقط میخوام بدونم دمایی که بالا گفتم دوباره گرافیکمو ضعیف می کنه ؟

ویرایش شده توسط mohammadbb45
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

دمای بالا از قدرت گرافیک کم نمیکنه ولی باعث میشه عمر مفید قطعات پایین بیاد

به نظر من دمای 75 درجه برای لب تاب دمای ایده آلی تو لود باشه

لینک به دیدگاه

سلام اقا بهمن عزیز...من اینکارو کردم اما مثل شما خمیرLiquid Ultra نداشتم  :(  بلاک و پمپ RayStorm نداشتم.... :(  4770k دارم اما low voltag نداشتم..... 4.5 رو با 1.256 میزنه... در اخر تست شد این ..

7db8a1fnqf0txl3f938a.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام اقا بهمن عزیز...من اینکارو کردم اما مثل شما خمیرLiquid Ultra نداشتم  :(  بلاک و پمپ RayStorm نداشتم.... :(  4770k دارم اما low voltag نداشتم..... 4.5 رو با 1.256 میزنه... در اخر تست شد این ..

7db8a1fnqf0txl3f938a.png

سلام تبریک میگم به هر حال تعویض خمیر تاثیرش رو در دما میگذاره. کاش یه تصویر هم قبل از تعویض میگرفتید تا بهتر بشه مقایسه کرد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا من 4790K دیدم که با ایرکولر هم روی 5.00GHz راحت تست سنگین پاس میکنه. خیلی بستگی به کیفیت چیپش و شانس داره. از اونطرف 4770K هم بوده که حتی 4.4GHz رو هم با هیچ ولتاژی تست پاس نمیکرده.

یه سر به این سایت بزنی حتی 4790K که تضمینی رو 5 گیگاهرتز هر تستی رو پاس میکنه  برای فروش هم داره :  http://siliconlottery.com/products/4790k50g

حتی جدیدا 50 دلار بیشتر میگیره و CPU رو قبل از ارسال برای مشتری باز میکنه و خمیر داخلش رو با Liquid Ultra تعویض میکنه و دوباره IHS رو میچسبونه سر جاش و تحویل مشتری میده!

http://siliconlottery.com/products/delid

http://www.guru3d.com/articles-pages/core-i7-4790k-processor-5-ghz-review-a-silicon-lottery,1.html

لینک به دیدگاه

سلام تبریک میگم به هر حال تعویض خمیر تاثیرش رو در دما میگذاره. کاش یه تصویر هم قبل از تعویض میگرفتید تا بهتر بشه مقایسه کرد

مرسي بهمن جان خدارشکر به خیر گذشت و تموم شد..اما من تعويض خمير نکردم و ihs رو کامل برداشتم با يه واتر 240 ديپ کول و خمير x1 کولر مستر....

اینم تست در 4.7 و ولتاژ 1.32

oduijyencceni8n15uhr.png

لینک به دیدگاه

سلام عزیزان خوشملم ...

آقا ما پردازنده 4130 رو فروختیم و G3220 گرفتیم ...

ولی یه مشکلی که هست اینه که نه تو بایوس و نه توی AIsuite3  دمای پردازنده رو درست نشون نمیده ...میزنه -128 درجه ...

بایوس رو هم آپدیت کردم و هم کلیر ولی نشد که نشد ...

چه مشکلی ممکنه واسه سیستم بوجود بیاره ؟؟؟ راه حلی دارین واسه این مشکل ؟؟؟

پیشاپیش ممنون ...

post-16688-0-04087000-1423416560_thumb.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...