رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

مانیتور من 19 اینجه.کیس من گرین مدل hunter است توش 4 تا فن 120 mm گذاشتم. تو کیسم خنکه مشکل از جای دیگه ای یه. لطفا راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

دمای محیطی که سیستمت توش کار میکنه چقدر هست ؟ منظور مکان قرارگیری کیس هست

لینک به دیدگاه

دمای اتاق رو نمیدونم از کجا بفهمم ولی این طور که حس میکنم گرمه

لینک به دیدگاه

منظورم جواب مطلب است و چی کار کنم گرافیکم داغ نکنه؟

لینک به دیدگاه

با توجه به توضیحات دوستان کارت خیلی خوبیه من نداشتم ولی تصویر هاش گویای این مطلب است

اما دوست عزیز تو حالت بیکاری برای همچین کولری واقعا 38 درجه خیلی زیاده

بهترین راه حل اینه که کولر رو باز کنی و یه خمیر سلیکون حرفه ای بزنی رو چیپ گرافیک که خیلی موثره

لینک به دیدگاه

خمیر سیلیکون زدم از این سرنگی های خاکستری بازم نمیشه چی کار کنم یه خمر سیلیکون حرفه ای تا 15 تومن معرفی کنید دوستان

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

خمیر خوب زیر 20 تومن نیست دوست گرامی و فکر هم نمیکنم نیازی به تعویض خمیر داشته باشید

ضمن اگر کارت دارای گارانتی هست کلاً بیخیال باز کردنش باشید چون باعث میشه گارانتی از بین بره

لینک به دیدگاه

نه دوستان گارانتی نداره من چند بار باز کردم حرفه ای ام

لینک به دیدگاه

جنس خوبیه یا نه؟ بعداشم اینو بزنم درست میشه؟ سرنگی کوچک یا بزرگ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام z9  بگیرید بهتره  و البته ناثیر داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

http://lioncomputer.ir/product/3142/ThermalRight+Chill+Factor+III++Thermal+paste/

دوست من این رو بگیرید.خمیر قبلی رو با دستمال نخی و الکل کامل تمیز کنید هم از هیت سینک و هم از GPU طوری که برق بزنه و از هر طرف که نگاه کنی ردی معلوم نباشه . بعد یه قطره متوسط که از دورش نریزه وسط  GPU بزنید و کولر رو سرجاش قرار بدید و کارت رو محکم ببندید ! البته نه اونقدر محکم که آسیب بزنید به کارت  :D 
من خودم 7950 سافایر دوال X دارم که با بالاترین سطح جزئیات ممکن روی 1080P دماش از 62 تو فارکری 4 عبور نمی کنه !

لینک به دیدگاه

پس این خمیر های سرنگی بزرگ خاکستری خوب نیستن؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس این خمیر های سرنگی بزرگ خاکستری خوب نیستن؟

زدن و نزدنش چندان تفاوتی ندارن  معلوم نیست چی هستن!

لینک به دیدگاه

هر خمیری خریدی اصلی بخر

خمیر های سرنگی نهایتش تا 4 تومن بیشتر نیست قیمتشون و بجای اون خیر سیلیکون های بشکه ای بهتره خمیر دندان بزنی ! :D 

لینک به دیدگاه

دوسان من قیمت کردم خمیر سیلیکون سرنگی سایز بزرگ خاکستری که 3 برابر بشگه ایی است 10 تومنه خوبه؟ خمیر رو روی رم های گرافیک هم میزنن اخه من تو یکی از فیلم  های شرکت amd دیدم روی رم های کارت گرافیک هم میزنن. من هم بزنم خوبه یا نه؟

لینک به دیدگاه

من 7950 رفرنس دارم که هیتسینک خیلی کوچیکی داره

قبل از تعویض خمیر سیلیکون , دمای کارت تو فرکانس 900mHz , از 72 بالاتر نمیرفت با دور فن بین 45-50 و ولتاژ 994mV که استاکش بود

الان که خمیرش رو با Deepcool z9 تعویض کردم, دما تو فرکانس و ولتاژی که بالا ذکر کردم, به 63 نمیرسه و دور فن هم بین 37-42 هست که نویز خییلی کمتری داره

و با اورکلاک به 1000mHz و اورولتاژ به 1050mV , دما به 73-4 درجه میرسه که کاملا قابل قبوله

(دماها در حال بازی کردن هستن, توی furmark دما بیشتر از این میشه ولی در حده 3-4 درجه)

این دماهایی که شما دارید غیر طبیعی هستش و پیشنهاد میکنم یا خمیر سیلیکون کارت رو عوض کنید یا کارت رو تا جایی که جا داره و استیبل هست , undervolt کنید تا دما بیاد پایین

موفق باشید

ویرایش شده توسط alint
لینک به دیدگاه

یعنی میزان ولتازی که به GPU میرسه رو کاهش بدید که باعث میشه با پرفورمنس مساوی نسبت به حالت عادی , GPU با دمای کمتری کار کنه که اگر اصولی کار نکنید , کمی خطرناک هستش و پیشنهاد میدم انجام ندید این کار رو اگر باهاش آشنا نیستید

اول خمیر سیلیکون رو تعویض کنید , اگر تاثیر نداشت بعدش

ویرایش شده توسط alint
لینک به دیدگاه

باشه ولی جواب ندادید که خمیر رو روی رم های گرافیک هم میزنن اخه من تو یکی از فیلم  های شرکت amd دیدم روی رم های کارت گرافیک هم میزنن. من هم بزنم خوبه یا نه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...