رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

نسخه بایوس رو آپدیت کردید ؟ 

اگه میتونید یه گرافیک بندازید رو سیستم تا گرافیک آنبرد غیر فعال شه 

بعد با کور تمپ تست کنید 

احتمالا دمای هر دو قطعه رو با هم قاطی میکنه (گرافیک و سیپیو) 

لینک به دیدگاه

دوستان فقط این سوالم جواب بدید خواهش میکنم

اگر فن حرفه ای بخرم مشکل حله؟چون میخوام تا 200 هزار تومان

فن بخرم میخوام بدونم دیگه همیشه دما سرده؟

چرا کسی فن حرفه ای بهم پیشنهاد نمیده بخرم؟

بعدش فن بخرم میتونم نصب کنم یا ببرن مغازه دار نصب کنه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان فقط این سوالم جواب بدید خواهش میکنم

اگر فن حرفه ای بخرم مشکل حله؟چون میخوام تا 200 هزار تومان

فن بخرم میخوام بدونم دیگه همیشه دما سرده؟

چرا کسی فن حرفه ای بهم پیشنهاد نمیده بخرم؟

بعدش فن بخرم میتونم نصب کنم یا ببرن مغازه دار نصب کنه؟

کسی به شما پیشنهاد نمیده چون معلوم نیست مشکله شما واقعا از کولر باشه 

میتونه باگ نرم افزار و یا بد بستنه کولر یا ... باشه 

اگر دوستان بگن برید این کولر رو بگیرید و باز هم مشکل پا برجا باشه شما همین دوستان رو میبرید زیره سوال 

پس بهتون پیشنهاد میدم یه خدمات کامپیوتری حرفه ای پیدا کنید تا مشکلتون رو بررسی کنه 

بعد هر چه گفت انجام بدید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممکنه فقط از این بازی باشه؟

فکر میکنید برای چی میگم که به یه خدمات کامپیوتر حرفه ای مراجعه کنید 

شما باید با چند نسخه نرم افزار سیستم رو تست بزنید نرم افزارهایی که سیپیو رو 100 درصد زیره فشار ببرن تا بشه دماش رو دید 

و بعد اگر مشکل از جا بود با تغییر یه چیزی اون مشکل رو حل کرد 

موارد تست 

آپدیت بایوس و بعد تست سیستم با دره باز و دور فنه بالا تا ببینید تاثیری داره یا نه 

ارورهای نرم افزاری همیشه بوده 

که بعضی اوقات خطای سنسور هست 

شما هم بهتره حضوری ببرید سیستم رو 

چون باز اگر اطلاعات سخت افزاریتون زیاد میبود تا حالا به جواب رسیده بودین 

لینک به دیدگاه

دوستان شاید مشکل از این پیغام باشه..چند روزی هست کامپیوتر روشن میکنم این پیغام میده نمیدونم منظورش چیه کسی میتونه راهنمایی کنه در مورد چی پیغام میده فقط موقعی کامپیوتر روشن

میکنم این پیغام میاد نمیدونم منظورش چیه شاید بخاطر دمای cpu  میده این پیغامو عکسشو میزارم کسی میتونه راهنمایی کنه؟

60b75e868cc098dab3e9c61d9a83b054738629c7

لینک به دیدگاه

apple2070

من چندبار توضیح دادم CPUیی که مشکل نداشته باشه با فن استوک خودش هم خنک میشه و فنی هم که شما گذاشتید فن بدی نیست دیگه اینقدر ذلیل نیست که نتونه cpuرو خنک کنه، اگر شما تیم ویور دارید و کار باهاش رو بلدید تا من یا یکی از دوستان یک نگاهی به سیستمت بندازیم اگر نه که دیگه ببرش پیش فروشنده بگو مشکلت رو حل کنه چون در قبال شما مسئول هست.

دوسته گرامی این چه حرفیه میزنید خیلی از cpu های حرفه ای فنه خودشون در حد fun  هست.مثله بیشتر amd های 6هسته ای. همین 4790 خودم با فنه اورجینال خودش تو بازی آساسینز به 87 درجه میرسید زیره تست everest fpu از صد درجه میگذشت و خاموش میشد ولی دلیل به خراب بودنش نیستکه.

ویرایش شده توسط gtx taitan II
لینک به دیدگاه

من چندبار توضیح دادم CPUیی که مشکل نداشته باشه با فن استوک خودش هم خنک میشه و فنی هم که شما گذاشتید فن بدی نیست دیگه اینقدر ذلیل نیست که نتونه cpuرو خنک کنه، اگر شما تیم ویور دارید و کار باهاش رو بلدید تا من یا یکی از دوستان یک نگاهی به سیستمت بندازیم اگر نه که دیگه ببرش پیش فروشنده بگو مشکلت رو حل کنه چون در قبال شما مسئول هست.

دوسته گرامی این چه حرفیه میزنید خیلی از cpu های حرفه ای فنه خودشون در حد fun  هست.مثله بیشتر amd های 6هسته ای. همین 4790 خودم با فنه اورجینال خودش تو بازی آساسینز به 87 درجه میرسید زیره تست everest fpu از صد درجه میگذشت و خاموش میشد ولی دلیل به خراب بودنش نیستکه.

لینک به دیدگاه

دوسته گرامی این چه حرفیه میزنید خیلی از cpu های حرفه ای فنه خودشون در حد fun  هست.مثله بیشتر amd های 6هسته ای. همین 4790 خودم با فنه اورجینال خودش تو بازی آساسینز به 87 درجه میرسید زیره تست everest fpu از صد درجه میگذشت و خاموش میشد ولی دلیل به خراب بودنش نیستکه

دوست خوبم من از اتلون XP داشتم تا الان که حدود 2 3 ساله CPU شش هسته ای FX-6100رو دارم با یه کولر ساده واسه برند کولر مستر از 3300 به 3800 هم اورش کردم اما تا الان حتی یک مشکل هم باهاشون نداشتم سنگینترین بازی ها هم(FX-6100) باهاش اجرا کردم اما تا حالا نه کرش کرده نه ریست شده نه پیغام اخطار داده و دماش هم مناسب بوده تنظیمات فن بایوسشم طوری بوده که کم صدا کار کنه اگه اینطور باشه که شما دارید میگید خوب شرکت سازنده بجایی که بیاد روی محصولش فن استوک بذاره پیشنهاد میده که محصول ما مشکل داره برید واسش یک فن حرفه ای تهیه کنید(من در مورد اینتل نظر نمیدم شاید اینتل همینطوریه که شما میگید چون تا حالا اینتل نداشتم پس نظری هم ندارم) در ضمن این بنده خدا میگه من این سیستم رو 4 ماهه که خریدم حالا نمیدونم از همون اول گیم نصب کرده و بازی کرده یا اینکه تازه اقدام به اجرای بازی های سنگین کرده که به این مشکل خورده، اینکه یک نفر فن حرفه ای میگیره واسه سی پی یوش کار خوبی انجام میده چون هم باعث میشه سی پی یوش بیشتر خنک بشه و هم اینکه بتونه راحت و بدون دغدغه فرکانس سی پی یوش رو بالاتر ببره اما ایشان دو بار فن عوض کردن اول باید سیستم رو چک بکنن بررسی که شد اگر مشخص شد که مشکل از فن هست و فن نمیتونه سی پی رو خنک کنه بله اون وقت حق با شماست.

post-5123-0-13371400-1426001269_thumb.png post-5123-0-10608700-1426001281_thumb.png

این هم واسه بازیFARCRY 4

post-5123-0-38812900-1426002950_thumb.png

ویرایش شده توسط apple2070
لینک به دیدگاه

6صفحه از تایپیکتون گذشته هنوز به نتیجه نرسیدین

ویندوزتو عوض کن

بازی دیگه تست کن

اگه بازم مشکل داشت ببر پیش متخصص

لینک به دیدگاه

ای بابا اینجا باز نکردن دعوا کنین یکی بگه این عکسی میزارم پیغام واسه چی میده کامپیوترم مربوط به چیه؟

a9176149c420fe27aa8bda1337ce64435e1619f4

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ای بابا اینجا باز نکردن دعوا کنین یکی بگه این عکسی میزارم پیغام واسه چی میده کامپیوترم مربوط به چیه؟

a9176149c420fe27aa8bda1337ce64435e1619f4

این ارور درایوره کارت گرافیک هست 

که اگر نسخه NetFramework 4 به بالا نصب نکردید نصب کنید 

و بعد اگر حل نشد 

درایوره کارت گرافیک رو نسخه جدید بگیرید و نصب کنید 

نسخه قبلی رو هم با DDU پاک کنید 

لینک به دیدگاه

دوست خوبم من از اتلون XP داشتم تا الان که حدود 2 3 ساله CPU شش هسته ای FX-6100رو دارم با یه کولر ساده واسه برند کولر مستر از 3300 به 3800 هم اورش کردم اما تا الان حتی یک مشکل هم باهاشون نداشتم سنگینترین بازی ها هم(FX-6100) باهاش اجرا کردم اما تا حالا نه کرش کرده نه ریست شده نه پیغام اخطار داده و دماش هم مناسب بوده تنظیمات فن بایوسشم طوری بوده که کم صدا کار کنه اگه اینطور باشه که شما دارید میگید خوب شرکت سازنده بجایی که بیاد روی محصولش فن استوک بذاره پیشنهاد میده که محصول ما مشکل داره برید واسش یک فن حرفه ای تهیه کنید(من در مورد اینتل نظر نمیدم شاید اینتل همینطوریه که شما میگید چون تا حالا اینتل نداشتم پس نظری هم ندارم) در ضمن این بنده خدا میگه من این سیستم رو 4 ماهه که خریدم حالا نمیدونم از همون اول گیم نصب کرده و بازی کرده یا اینکه تازه اقدام به اجرای بازی های سنگین کرده که به این مشکل خورده، اینکه یک نفر فن حرفه ای میگیره واسه سی پی یوش کار خوبی انجام میده چون هم باعث میشه سی پی یوش بیشتر خنک بشه و هم اینکه بتونه راحت و بدون دغدغه فرکانس سی پی یوش رو بالاتر ببره اما ایشان دو بار فن عوض کردن اول باید سیستم رو چک بکنن بررسی که شد اگر مشخص شد که مشکل از فن هست و فن نمیتونه سی پی رو خنک کنه بله اون وقت حق با شماست.

attachicon.gifCPU.PNG attachicon.gifcpu1.PNG

این هم واسه بازیFARCRY 4

attachicon.gifcpu2.PNG

دوسته عزیز منم نگفتم همه amd 6core هاکه گفتم !!!!!

شما اگه 1090t   یا 1100t داشتید میفهمیدید گرم یعنی چی

لینک به دیدگاه

دوسته عزیز منم نگفتم همه amd 6core هاکه گفتم !!!!!

شما اگه 1090t   یا 1100t داشتید میفهمیدید گرم یعنی چی

دقیقا با شما موافقم

من 1090 داشتم با کولر TX3 روی 4000 و 1.39 ولت استفاده میکردم بی کاری و ماکس دما 30-50 میشد.

با فن استوک بیکاری و ماکس 40-70 میشد.دور فن هم که .... کم مونده بود هتسینگ پرواز کنه.6600RPM !!!!!!!!!!

رکورد RPM فن استوک دست من هست :D

===============================

در کل ایشون نباید از یک فن 80 تومنی انتظار عملکرد خیره کننده رو داشته باشن.

اون متخصصی هم که برای این پردازنده به شدت داغ فن 80 تومنی انداخته باید به متخصص بودنش شک کرد.

حداقل کولر پیشنهادی دیپ کول Neptwin هست.

عملکرد این کولر به جهت جفت رادیاتور بودنش بسیار عالیست.

دقت کنید که دمای 65 درجه برای این سری از پردازنده ها یعنی ماکسیموم دما !

بهتره دمای لود همیشه زیر 50 باشه.

ویرایش شده توسط Aliover
لینک به دیدگاه

دقیقا با شما موافقم

من 1090 داشتم با کولر TX3 روی 4000 و 1.39 ولت استفاده میکردم بی کاری و ماکس دما 30-50 میشد.

با فن استوک بیکاری و ماکس 40-70 میشد.دور فن هم که .... کم مونده بود هتسینگ پرواز کنه.6600RPM !!!!!!!!!!

رکورد RPM فن استوک دست من هست :D

===============================

در کل ایشون نباید از یک فن 80 تومنی انتظار عملکرد خیره کننده رو داشته باشن.

اون متخصصی هم که برای این پردازنده به شدت داغ فن 80 تومنی انداخته باید به متخصص بودنش شک کرد.

حداقل کولر پیشنهادی دیپ کول Neptwin هست.

عملکرد این کولر به جهت جفت رادیاتور بودنش بسیار عالیست.

دقت کنید که دمای 65 درجه برای این سری از پردازنده ها یعنی ماکسیموم دما !

بهتره دمای لود همیشه زیر 50 باشه.

سی پی یوی شما هم که داره یخ میزنه. :laughing:

بابا چه خبره cpu core i5رو همچین خنک کننده ای براش بستی.

برفک نمیزنه گوشه های cpu =))

لینک به دیدگاه

یه تجربه هم من دارم اون سطح کولر باید دقیق و بدون زاویه رو سطح CPU بشینه

تو حالت عادی ممکنه زیاد فرقی نداشته باشه ولی تو کار کشیدن زیاد از CPU این بالانس نبودن خودشو نشون میده

لینک به دیدگاه

سلام داخل تنضیمات Ai suite روی گزینه فن اکسپرت برید و از روی اون دمای اختطار رو روی 75 تنظیم کنید و دور فن سی پی یو رو هم جوری تنظیم کن که وقتی دما به 72 درجه میرسه فن با اخرین دورش کار کنه - امیدوارم مشکل رو حل کنه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ، خسته نباشید

دمای کارت گرافیک من در حالت idle بین 29 تا 35 هستش 

و در حالت گیمینگ به 70 ام میرسه 

گیمینگ به مدت 3 ساعت متوالی هم به 80 میرسونه دما رو

خواستم بدونم این دما نرمال هست یا اینکه زیادی گرم میکنه

در Tweak سرعت فن ها رو Auto گذاشتم و دست نزدم به بقیه ی چیزا 

دستی هم اور نکردم کارت رو 

یک سوال دیگه هم که داشتم اینکه موقع گیم بهتر نیست سرعت فن رو دستی ببرم بالا درصدش رو 

سپاس 

لینک به دیدگاه

من خیلی دوست داشتم یک نفر در مورد خنک کننده و درجه حرارت این کارت و این مدل توی حالت بیکاری و لود توضیح بده منظورم کاربر شخصی هست نه این تست هایی که داخل نت گذاشتن، آقا سجاد لطف میکنید در مورد خنک کننده کارتتون بیشتر توضیح بدید در مورد صدا و نویز فن ها در حالت بیکاری و فول لود هم همینطور آیا صدای فن ها زیاده و طوری هست که آزار دهنده باشه؟ آیا توی لود سنگین گرمای زیادی تولید میکنه طوری که داخل کیس گرم بشه؟ هت سینک و لوله های مسیش طوری هست که بشه بهش دست بزنی آخه بعضی خنک کننده ها موقع فول لود دست به لوله مسیش بزنید دستتون از شدت داغی میسوزه باور کن یعنی نمی تونی 10 ثانیه دستت رو روش نگهداری اگر واست مقدور هست بسیار سپاسگزار میشم اگر از GPU-Z قسمت نمایش دور فن و دما و... در حالت بیکاری و فول لود عکسش رو بذارید و سوال آخر اینکه ASIC کارتتون چند درصد هستش؟ یک مقدار هم در باره کارتتون توی گیم توضیح بدید بسیار ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

من خیلی دوست داشتم یک نفر در مورد خنک کننده و درجه حرارت این کارت و این مدل توی حالت بیکاری و لود توضیح بده منظورم کاربر شخصی هست نه این تست هایی که داخل نت گذاشتن، آقا سجاد لطف میکنید در مورد خنک کننده کارتتون بیشتر توضیح بدید در مورد صدا و نویز فن ها در حالت بیکاری و فول لود هم همینطور آیا صدای فن ها زیاده و طوری هست که آزار دهنده باشه؟ آیا توی لود سنگین گرمای زیادی تولید میکنه طوری که داخل کیس گرم بشه؟ هت سینک و لوله های مسیش طوری هست که بشه بهش دست بزنی آخه بعضی خنک کننده ها موقع فول لود دست به لوله مسیش بزنید دستتون از شدت داغی میسوزه باور کن یعنی نمی تونی 10 ثانیه دستت رو روش نگهداری اگر واست مقدور هست بسیار سپاسگزار میشم اگر از GPU-Z قسمت نمایش دور فن و دما و... در حالت بیکاری و فول لود عکسش رو بذارید و سوال آخر اینکه ASIC کارتتون چند درصد هستش؟ یک مقدار هم در باره کارتتون توی گیم توضیح بدید بسیار ممنون میشم.

سلام دوست من 

خدایی بخواهیم بگیم ایسوس خیلی رو بحث نویز و سروصدای این کارت کار کرده و تا الانش که من حدود 1 ماه هست که سیستم جدید رو بستم 

کارت نه از نظر صدا و نه از نظر نویز اصلا اذیتم نکرده ، راجب بجث خنکی کارت هم در حالت بیکاری که دمای کارت فوق العاده پایین هستش 30 درجه دمای آنچنانی نیست و با توجه به اینکه

بنده منطقه گرمسیری زندگی میکنم (اهواز) یه جورایی فوق العاده محسوب میشه . چون کاربری من اکثرا گیمینگ هستش و ساعات متوالی زیادی رو مشغول گیمینگ هستم 

بعد از 2 ، 3 ساعت یه مقدار افت FPS پیدا میکنه ولی آنچنانی نیست که این میتونه از خنک کننده های کیس من هم باشه و همینطور فضای آزادی دور کیس ام وجود نداره که ممکن این مشکل رو 

شما نداشته باشید . نکته دیگه راجب گیمینگ اینکه کارت قدرت نسبتا فوق العاده ای داره تو این بحث 

بازی های جدید ، اساسین کرید یونیتی ، رایز سان آف رم ، کال آف دیوتی ادونس و بازی هایی سنگین قدیمی تر مثل Crysis 3 رو براحتی روی حالت Ultra بدون لگ اجرا میکنه و مشکلی نداره 

عکسی رو که پیوست کردم از قسمت GPU Tweak کارت هستش که به راحتی امکان اور کردن و تنظیمات سرعت فن و ... رو بهتون میده 

شاید چیزی که خیلی اذیت کرد منو تو این مدتی که کارت رو گرفتم این بود که این سری گرافیک ها r9 280x افت قیمت بسیار زیادی دارن ، اگر قصد خرید این سری کارت ها رو دارید فکر کنم کار

کرده تهیه کنید خیلی بصرفه تر هستش حدود 300 تومن افت قیمت فقط برای 2،3 ماه کار کردن 

امیدوارم اطلاعات داده شده مفید بوده باشه واست .

post-19323-0-05986300-1426192430_thumb.png

لینک به دیدگاه

لطف کردید که جواب دادید،اتفاقا من خیلی دنبال این کارت بودم که تهیه اش کنم اون هم همین مدل و با همین شرایط افت قیمتی که شما فرمودید اما خوب نشد به امید خدا منتظر سری 300 میشیم ببینیم چطوری پیش میره @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...