رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

شرمنده اینجا میپرسم.

من چند روزیه سیستم جم کردم و سی پی یو 4790k گرفتم و فن خودش رو دارم استفاده میکنم.

دماش تو دسکتاپ تا 40 ، 45 میره و تو بازی 80 ، میخواستم ببینم مشکلی داره تو این دما این سی پی یو؟

گرافیکمم zotac gtx 970 extreme core edition دماش میره رو حداکثر 75 این حدود.

ویرایش شده توسط soltanmasoud2
لینک به دیدگاه

سلام.

شرمنده اینجا میپرسم.

من چند روزیه سیستم جم کردم و سی پی یو 4790k گرفتم و فن خودش رو دارم استفاده میکنم.

دماش تو دسکتاپ تا 40 ، 45 میره و تو بازی 80 ، میخواستم ببینم مشکلی داره تو این دما این سی پی یو؟

دوست عزیز شما به هیچ وجه نباید این سی پی یو رو با فن استوک استفاده کنید البته اگر میخواید ازش چندسال استفاده کنید، حیفه.

حتما به فکر تهیه کولر مناسب باشید، تو همین فروم کولرهای با قیمت مناسب دوستان برای فروش گذاشتن میتونید تهیه کنید

لینک به دیدگاه

سلام.

شرمنده اینجا میپرسم.

80خیلی زیاده جدی میگم واقعا 80 زیاده حتما ی کولر بخر براش اینهمه خرج کردی 100تومن یه کولر بخر دماش نرمال بمونه

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان دمای cpu وقتی در حین بازی باشم به 75 درجه میرسه! زیاد نیست؟

دما از 69 درجه به بالاتر که بره شاهد لگ تو بازی میشم! دلیل لگ میتونه گرمای سی پی یو باشه؟ دمای گرافیک هم از 68 تا 70 بالاتر نمیره...

دوستان اگه این دما غیر طبیعی باشه و اون لگی هم که موقع دمای 70 تا 75 داشتم برای حل مشکلش چه پیشنهادی میدید؟

ازهیچ نو کولری هم استفاده نمیکنم فن استوک سی پی یو روش نصب است

ممنون 

سلام داداش خوبی گرافیکت چیه ؟  :laughing:

ببین خمیر z3 بگیر یه کولر deep cool از همین لیون سر جمع میشه  50-60 تومن خیال خودتم راحت کن اگه حرف مارو قبول داریا البته  ^_^

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست عزیز برای اینکه دمای قطعات در محدوده مجاز باقی بمونن باید کیس تهویه مناسبی(گردش هوا) داشته باشه که صرفا با یه خمیر حرارتی صورت نمیگیره،برای تهویه مناسب باید گردش هوای مناسب،چیدمان مناسب فن ها،مدیریت کابلها و گرد و خاک زدایی بشه،شما هم باید بررسی کنید که آیا تهویه کیس مناسبه یا نه،اگه تهویه مناسب بود برید سراغ تعویض خمیر ،برای بررسی تهویه میتونید دمای مادربرد و کارت گرافیک رو معیار قرار بدین،اگه دمای این دو هم بالا بود نشون میده تهویه خوبی نداره،اگه نرمال بود مشکل از کولر و خمیره که ممکنه بخوبی نصب نشده باشه یا تماس کافی نداشته باشه

ضمنان مطمئن باشید این پردازنده هیچ نیازی به خنک کننده ثانویه نداره و همو استوک کافیه براش.به نظر بنده یه جای کار مشکل داره والی این پردازنده به چنین دمایی نمیرسه و معمولا حول و حوش 55 اونم حین لود طولانی.

دوستان هم لطفا نظر الکی ندین ،بهتره همه چیز گام به گام باشه چون ممکنه یه خرج اضافی بدین دست این دوستمون

@};- @};- @};-

سلام.

شرمنده اینجا میپرسم.

درود

به صورت کلی کولر استوک برای پردازنده کا مناسب نیست خصوصا اگه اور کلکا اتوماتیک و بوست اعمال بشه،یا اورکلاکینگ رو کلا غیر فعال کنید یا یه خنک کننده خوب تهیه کنین،بله 80 زیاده و میتونه بهش آسیب بزنه

گرافیک هم کمی بالاست هرچند هنوز تو محدوده مجازه.

ممنون از بابت پاسخ چک میکنم

ممنون عزیز... کیسم سه تا فن داره..خمیر روی سی پی رو هم جدیدا تعویض کردم... تا دیروز اینجوری نبود.. امروز تو تمام بازیا دما تا 75 میره و افت فرم هم شدید دارم

فنشو چک میکنم ببینم درست میشه یا خیر

اگه یهو اینطوری شده بهتره سرعت دوران فن و یا از کار  افتادن فن های دیگه رو هم چک کنید

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

سلام داداش خوبی گرافیکت چیه ؟  :laughing:

ببین خمیر z3 بگیر یه کولر deep cool از همین لیون سر جمع میشه  50-60 تومن خیال خودتم راحت کن اگه حرف مارو قبول داریا البته  ^_^

سلام  خوبی؟ گرافیکم؟  :laughing:  خدا وکیلی کارتت عالیه دماش ماشالله حرف نداره  :x

حرف شما سنده عزیز...تو فکر خرید یه کولرم دیپکولم... البته الان مشکلم از فنم بود سری قبل که باز کردم خمیرشو تعویض کردم درست جا نزدم الان اوکیش کردم ولی بزودی انشالله یه کولر هم میخرم...

خمیرمم z3 بود تمومش کردم... کل خمیرمو کارت قبلیم سافایر تموم کرد. خیلی کارت داغی بود :D

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز برای اینکه دمای قطعات در محدوده مجاز باقی بمونن باید کیس تهویه مناسبی(گردش هوا) داشته باشه که صرفا با یه خمیر حرارتی صورت نمیگیره،برای تهویه مناسب باید گردش هوای مناسب،چیدمان مناسب فن ها،مدیریت کابلها و گرد و خاک زدایی بشه،شما هم باید بررسی کنید که آیا تهویه کیس مناسبه یا نه،اگه تهویه مناسب بود برید سراغ تعویض خمیر ،برای بررسی تهویه میتونید دمای مادربرد و کارت گرافیک رو معیار قرار بدین،اگه دمای این دو هم بالا بود نشون میده تهویه خوبی نداره،اگه نرمال بود مشکل از کولر و خمیره که ممکنه بخوبی نصب نشده باشه یا تماس کافی نداشته باشه

درود

تهویه کیسم فکر کنم خوب اگه نباشه بد هم نیست... البته بگم فن های بغل کیسم از این معمولی تریناست نمیدونم تاثیر میزارن یا نه... یه دونه هم پشت کیس هست برند گرین اونو قبول دارم همراه کیس نصب بوده ولی دوتای دیگه بغل کیس خودم نصب کردم...

فن های کیسم به این شکله دوست عزیز:

یه فن پشت کیس هست مارک گرین بصورت مکنده نصب شده هوارو میده بیرون

دوتای دیگه از یه برند بی نام و نشون خریدم بغل کیس جفتشون بصورت دمنده نصب کردم و هوا رو میدن داخل کیس

حال با وجود این فنا نمیدونم گردش هوا توی کیسم خوبه یا بد...

اینم دمای قطعاتام حالت بیکاری:

vi9km19iwndwmtwgkvus_thumb.png

ضمنان مطمئن باشید این پردازنده هیچ نیازی به خنک کننده ثانویه نداره و همو استوک کافیه براش.به نظر بنده یه جای کار مشکل داره والی این پردازنده به چنین دمایی نمیرسه و معمولا حول و حوش 55 اونم حین لود طولانی.

فن ظاهرا مشکل داشت سری قبل که باز کردم واسه تعویض خمیر درست جا نزدم الان مجدد جا انداختم بهتر شده ولی باز هم دما در حین بازی از 60 بالاتره...

مشکل میتونه از کولر استوک باشه بنظرتون؟

ممنون

ویرایش شده توسط Rai30
لینک به دیدگاه

حرف های آقا خبات مثه طلاست جسارت نشه ولی من چون معامله داشتم با ایشون در جریان مدل تهویه و پاور و .... سیستم دوسته عزیزم هستم برای همین هم نظر دادم  :)

لینک به دیدگاه

سلام  خوبی؟ گرافیکم؟  :laughing:  خدا وکیلی کارتت عالیه دماش ماشالله حرف نداره  :x

حرف شما سنده عزیز...تو فکر خرید یه کولرم دیپکولم... البته الان مشکلم از فنم بود سری قبل که باز کردم خمیرشو تعویض کردم درست جا نزدم الان اوکیش کردم ولی بزودی انشالله یه کولر هم میخرم...

خمیرمم z3 بود تمومش کردم... کل خمیرمو کارت قبلیم سافایر تموم کرد. خیلی کارت داغی بود :D

خب خدارو شکر ولی واسه cpu بعدیت انشالااااه فکر کولر حرفه ای باش الان یه کولر ساده بگیر تمرکز و بزار روی پاور  :D

لینک به دیدگاه

خب خدارو شکر ولی واسه cpu بعدیت انشالااااه فکر کولر حرفه ای باش الان یه کولر ساده بگیر تمرکز و بزار روی پاور  :D

ممنون عزیز... پاور هم خریدم عالیه دیگه مشکلی با بوست کارت ندارم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان هم لطفا نظر الکی ندین ،بهتره همه چیز گام به گام باشه چون ممکنه یه خرج اضافی بدین دست این دوستمون

@};- @};- @};-

اگر یک بعضی ها میزاشتین جلوش بد نبود

کلی جمع نبندید

لینک به دیدگاه

این cpu دماش نباید بالاتر از ۶۰ درجه باشه

فن رو چک بکنید ببینید خوب نصب شده

اگر یک بعضی ها میزاشتین جلوش بد نبود

کلی جمع نبندید

سپاس دوست عزیز... حق با شما بود فنش بد نصب شده بود... با نصب مجدد دما بهتر شده ولی باز هم بالای 60 میره... باید یک کولر تهیه کنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بخاطر نداشتن خمیر سلیکون خوب هست

اگر بتونی فن ارژینال cpu  های core i5  بزاری هم خوبه

فن های cpu  های core i5  هستشون مسی هست و خوب دما رو دفع میکنه

اگر خواستی کولر بگیری سعی کن پایه پیچی بگیری از این پایه پلاستیکی ها نگیر

این پایه پلاستیکی ها به مرور زمان بخاطر وزن کولر حالت شل مانند پیدا میکنن و دیگه کارایی روز اول رو ندارن

لینک به دیدگاه

مال من هم تو لود تا۷۵میره؟

چاره چیه؟

سیپیوم۴۱۳۰

ویرایش شده توسط MasoudMO
لینک به دیدگاه

سلام دوستان و اساتید بزرگ  :D

تازه به جمع شما عزیزان پیوسته ام 

یه سوال در مورد دمای قطعاتم داشتم

حدود 3-4 دقیقه با برنامه Heaven Benchmark 4.0 روی تنظیم Extreme در حالت Full Screen بنچمارک گرفتم

اولین سوالم اینه که دمای قطعاتم چطوره !؟ خوبه یا لب مرز هست

دومین سوال  Heaven Benchmark 4.0 بنچمارک یا به قول خودمون Result بعد تست به من نداد ؛ همچین قابلیتی داره اصلا یا نه ؛ اگر داره چطوری و تنظیماتش کجاس

post-19588-0-92590800-1428581510_thumb.jpg

ویرایش شده توسط HolymighT
لینک به دیدگاه

سلام خوش اومدی

مقداری بالاس

اما مشخصات قطعات رو بفرماید

CPU توی لود زیاد گرم میشه

دمای مال من

CPU:46C

VGA:63C

MAIN:38C

ویرایش شده توسط Abolfazl-like
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دما خوبه 

i3 4160 کمی داغ هست ولی دماش این جا خوبه 

دوستان تا 75 هم دیدن 

این تست هم باید تست اصلی رو ران کنید تا امتیاز بده 

ااین که ران کردید نرم افزار تست پایداریش هست و امتیاز نمیده 

لینک به دیدگاه

سلام خوش اومدی

مقداری بالاس

اما مشخصات قطعات رو بفرماید

CPU توی لود زیاد گرم میشه

دمای مال من

CPU:46C

VGA:63C

MAIN:38C

ممنونم دوست عزیز

فکر کردم اگر توی پروفایلم بنویسم قابل مشاهده باشه  :( 

CPU : i3 4160 Stock Fan

VGA : Gigabyte GTX 960 G1 Gaming 

Main : Gigabyte H97 Gaming 3

لینک به دیدگاه

دما خوبه 

i3 4160 کمی داغ هست ولی دماش این جا خوبه 

دوستان تا 75 هم دیدن 

این تست هم باید تست اصلی رو ران کنید تا امتیاز بده 

ااین که ران کردید نرم افزار تست پایداریش هست و امتیاز نمیده 

مرسی 

تست اصلیش کجاس , امکان داره یکم راهنمایی کنید  :-?  @};-

لینک به دیدگاه

ممنونم دوست عزیز

فکر کردم اگر توی پروفایلم بنویسم قابل مشاهده باشه  :( 

CPU : i3 4160 Stock Fan

VGA : Gigabyte GTX 960 G1 Gaming 

Main : Gigabyte H97 Gaming 3

خواهش داداشم توی امضات بنویس

یکم دماش بالاس تهوی کیست درست کن

لینک به دیدگاه

خواهش داداشم توی امضات بنویس

یکم دماش بالاس تهوی کیست درست کن

کیسم Green x2 هست

1 ورودی داره 2 تا خروجی 120mm

لینک به دیدگاه

داداش روی ورودی کیست حساب نکن چون فقط برای خنک کردن هاردهاس و بس، ی فن 12 جای که با فلش نشون دادم بزار امشب برات عکس کیسمو میزارم شاید برات الگو شد بتونی ی مقدار توی کیست تغییر بدی

برای پردازندت فکر کولر کن

post-17517-0-54797600-1428584785_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Abolfazl-like
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مرسی 

تست اصلیش کجاس , امکان داره یکم راهنمایی کنید  :-?  @};-

بعد از نصبش 2 تا گزینه میاد رو دسکتاپ 

یکیش اینه یکی دیگه هست با همین نام ولی اون تست اصلی هست 

لینک به دیدگاه

از نظر من مشکلی نداره ... با یه بازی سنگین هم تست کن و با نرم افزاری مثل msi afterburner دماش رو اندازه بگیر و یه شات ازش اینجا بزار تا بشه بهتر راهنمایی کرد

لینک به دیدگاه

بعد از نصبش 2 تا گزینه میاد رو دسکتاپ 

یکیش اینه یکی دیگه هست با همین نام ولی اون تست اصلی هست 

والا یکی ساخته

فکر کنم چون ورژن Basic و کرک نشده هست نداره  :-?

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...