رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دما روی لود چقدر هست ؟

البته اینکه دما در حالت Idle یکی باشه طبیعی هست

باید دید در حالت لود و اور چقدر دمارو پایین نگه میداره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

مگه با دوستان تو انجمن مشورت نکردید ؟؟؟

اگه موضوع رو در مورد خرید فن مطرح میکردید فکر کنم چیز بهتری میخریدید

جواب دوستمون آقای سپهر رو بدید تا ببینیم چی میشه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان .

من امروز یک کولر زالمن مدل cnps9500A LED خریدم و روی سی پی یو AMD 945 نصب کردم . دما با فن استوک فرق زیادی نداره .

آیا کارایی این کولر ها فقط در همین حده ؟

لینک کولر

چقدر و چه جوری خمیر زدید؟ سیستم داخل کیس هستش ؟ اگر بله چه کیسی ؟ جهت جریان هوای فن به کدوم سمت هستش ؟ سوکت فن رو به سوکت CPU Fan زدید یا chasis fan ؟

@};-

لینک به دیدگاه

سلام @};-

فن درست وصل شده ؟

آخه من خودم یه zalman 9900 led کارائیش عالیه دمای cpu از 37 تو حالت idle و 47-46 تو حالت لود بالاتر نمیره.

فن شما هم به هر حال تو همین خانواده قرار می گیره فکر نکنم اونقدر ضعیف باشه . این فن ها یه resistor دارن که واسه اینکه نویز کمتری داشته باشه سر راهش می زارن اگه اونو نصب کردی برش دار شاید بهتر بشه .

لینک شما

لینک شما

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام خدمت دوستان عزیز.

من فن رو درست نصب کردم . خمیری که داخل خود کولر بود استفاده کردم .

هنوز ندیدم و تست نکردم دماش در لود 100% چنده .

post-7865-059932000 1316410159_thumb.jpg

ویرایش شده توسط love_of_brazil
لینک به دیدگاه

فن بالایی باید هوارو بکشه بیرون , نه اینکه بدمه داخل , اینجوری روی خنک کننده پردازنده اثر منفی میزاره , بهتره فن بالایی رو باز و دوباره نصب کنید .

لینک به دیدگاه

فن بالایی باید هوارو بکشه بیرون , نه اینکه بدمه داخل , اینجوری روی خنک کننده پردازنده اثر منفی میزاره , بهتره فن بالایی رو باز و دوباره نصب کنید .

بله کاملا درست هستش بایستی فن سقف هوا رو خارج کنه . :lol:

البته فکر نمی کنم این عکس ، عکس سیستم شما باشه ، چون فتوشاپ هستش و این فن بر روی AMD به این شکل سوار نمی شه . توی این شکل میله نگه دارنده کولر که به پایه های پلاستیکی سوکت پردازنده روی MB وصل می شه بایستی درست از وسط هیت پایپ ها رد بشه که این امر غیر ممکن هستش .

ویرایش : شکل اون میله رو دیدم یک خم داره ، ولی اصلاً فکر نمی کنم بشه ، از بین هیت پایپ ها رد بشه @};- توی تمام عکس ها هم برای AMD رو به بالا هستش .

ویرایش 2 : نه مثل اینکه اینجوری هم نصب می شه :-?

اگر می تونید عکس از سیستم خودتون بگذارید .

حتماً جهت فلو فن رو به بالا باشه (البته توی AMD)

خمیر سیلیکون رو به اندازه یک عدس در مرکز پردازنده بزنید و پخشش نکنید و بگذارید سطح خنک کننده اون رو روی پردازنده پخش کنه . حتماً از محکم بسته شدن کولر اطمینان حاصل کنید . هر چی محکم تر بهتر ، چون هرچی فشار کولر روی پردازنده بیشتر باشه پردازنده خنک تر می مونه . ;)

=D>

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

نه پوریا جان , فتوشاپ نیست , منتها منم شک کردم که خنک کننده رو دریت نصب نکردن ولی چون دیدم بسته شده رو پردازنده گفتم شاید من اشتباه میکنم.

لینک به دیدگاه

خب دوست عزیز فن رو برعکس نصب کردید , فن ها باید به سمت بالا و پایین کیس باشن ( الان مال شما به سمت جلو و عقبه کیسه ) , و نگهداره پردازنده باید از وسط این قسمتی که مشخص کردم عبور کنه .

18670476878572789932.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله کاملا درست هستش بایستی فن سقف هوا رو خارج کنه . @};-

البته فکر نمی کنم این عکس ، عکس سیستم شما باشه ، چون فتوشاپ هستش و این فن بر روی AMD به این شکل سوار نمی شه .

http://img.hotovercl...59763166659.jpg

ویرایش : من از فتوشاپ بدم میاد وبلد نیستم حتی نصبش کنم . فقط paint :lol:

لینک به دیدگاه

چه خوش تیپ @};- کلک زدیم عکستون رو ببینیم . :lol:

یک بار هم فن رو ، روبه سقف نصب کنید ببینید بهتر می شه یا خیر . درب کیس رو هم حتماً ببندید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چه خوش تیپ @};- کلک زدیم عکستون رو ببینیم . :lol:

یک بار هم فن رو ، روبه سقف نصب کنید ببینید بهتر می شه یا خیر . درب کیس رو هم حتماً ببندید .

من هم باشم این حرف رو میزدم . =D>

نصب شد ولی دما بالاتر رفت .

فن قرمز رو به بیرون دادم ولی باز هم تعییری نداشت .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من هم باشم این حرف رو میزدم . @};-

نصب شد ولی دما بالاتر رفت .

فن قرمز رو به بیرون دادم ولی باز هم تعییری نداشت .

آخر میانگین دما رو تو حالت لود کامل نگفتی دوست گرامی

اوور هم کردی ؟؟؟؟ سی پی یو رو ؟؟؟؟

ولتاژ دادی ؟؟؟

باید بیشتر توضیح بدی تا دوستان راهنمایی کنند

من خودم فنوم دارم عین شما آنلاک کردم فن بوفالو گذاشتم اوور هم دائمی هست تا جایی که می شد 3.8 دما تو حالت معمولی سی پی یو 43 برای مادربرد هم دما بالاتر از 38 نمیره

تو حالت لود کامل زیر بار هم نهایتاً روی 53 عمراً بره سی پی یو

کیس هم مگنوم 2 هست مادربرد هم اسوس مدل M4A88TD-V/EVO USB3 هست (خیلی عالیه فقط چیپ 880 هست)

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آخر میانگین دما رو تو حالت لود کامل نگفتی دوست گرامی

راستی آنلاک که کردی اوور هم کردی ؟؟؟؟ سی پی یو رو ؟؟؟؟

ولتاژ دادی ؟؟؟

باید بیشتر توضیح بدی تا دوستان راهنمایی کنند

من خودم فنوم دارم عین شما آنلاک کردم فن بوفالو گذاشتم اوور هم دائمی هست تا جایی که می شد 3.8 دما تو حالت معمولی سی پی یو 43 برای مادربرد هم دما بالاتر از 38 نمیره

تو حالت لود کامل زیر بار هم نهایتاً روی 53 عمراً بره سی پی یو

کیس هم مگنوم 2 هست مادربرد هم اسوس مدل M4A88TD-V/EVO USB3 هست (خیلی عالیه فقط چیپ 880 هست)

دوست عزیز من کجا آنلاک کردم بنظرتون؟

تصویر دما و ولتاژ بعد از 30 دقیقه تست .

post-7865-055894700 1316443367_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز من کجا آنلاک کردم بنظرتون؟

تصویر دما و ولتاژ بعد از 30 دقیقه تست .

post-7865-055894700 1316443367_thumb.jpg

با سلام

ببخشید اشتباه شد در مورد آنلاک

پس ولتاژ هم ندادید دیگه درسته ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیر قربان . من معمولا بدون ولتاژ کار میکنم با سیستم . مخصوصا که AMD چون جوون که بودم خاستم ATHLON XP 2400 رو اور کنم . سوختش. دیگه میترسم AMD اور کنم یا ولتاژ بدم .

لینک به دیدگاه

دوره فن cpu چنده؟

شاید دورش کم باشه اما توی اون لیستی که دادی دمای cpu تو لود 100 47 تا 50 درجه است که واسه این فن خیلی مناسبه .بهرحال

شاید خمیر سیلیکون شما از نوعی باشه که مدتی طول میکشه تا جا بیوفته بعضی از خمیرا اینطور هستن فردا هم یه تستی بگیر شاید تغییر کنه .

ویرایش شده توسط Hurmuz
لینک به دیدگاه

این دماها با فن استوک خیلی تفاوت داره با فن استوک دما تا 62 63 بالا میره البته همراه با صدای وحشتناکی که داره اصلا با این کولر قابل مقایشه نیست دمای فن استوک چجوریا بوده قبلا؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این دماها با فن استوک خیلی تفاوت داره با فن استوک دما تا 62 63 بالا میره البته همراه با صدای وحشتناکی که داره اصلا با این کولر قابل مقایشه نیست دمای فن استوک چجوریا بوده قبلا؟

دوست من .

خودم هم کم کم دارم به این نتیجه میرسم که مشکل از خمیر بدردنخور که همراه این کولر میاد هستش.

تشکر ازهمه شما و سایر دوستان مخصوصا پوریای عزیز @};-

لینک به دیدگاه

دوست من .

خودم هم کم کم دارم به این نتیجه میرسم که مشکل از خمیر بدردنخور که همراه این کولر میاد هستش.

تشکر ازهمه شما و سایر دوستان مخصوصا پوریای عزیز @};-

درود دوست عزیز

همانطور که خود شما هم اشاره کردید، جنس خمیر اهمیت زیادی در انتقال حرارت داره. به غیر از این مسئله تازه بودن هم به نوعی اهمیت داره . برای خود بنده پیش آمده که وقتی فن استوکی را که به همراه cpu اینتل بود، بر روی مادر برد نصب کردم ، دیدم که دما حسابی بالاست. مجددا اتصال و محکم بودن پایه های فن رو چک کردم ودیدم که کاملا محکم هست . بعد از این فن رو در آوردم ودیدم خمیر سیلیکون اوریجینال روی هیت سینک مسی فن ، بقدری خشک هست که به خوبی روی سینک و سی پی یو پخش نمیشه. بنده هم یک مقدار از همین خمیر های سیلیکون چینی ارزان قیمت بر روی سی پی یو ریختم و دوباره فن رو روی مادر برد نصب کردم. اینبار دیدم که دما خیلی پایین تر از حالت قبل هست.

خلاصه خدمتت عرض کنم که حتی خمیر سیلیکون اوریجینال هم ممکنه کیفیتش رو از دست داده باشه و بنابراین سعی کنید که خمیر سیلیکون مناسب تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیز

همانطور که خود شما هم اشاره کردید، جنس خمیر اهمیت زیادی در انتقال حرارت داره. به غیر از این مسئله تازه بودن هم به نوعی اهمیت داره . برای خود بنده پیش آمده که وقتی فن استوکی را که به همراه cpu اینتل بود، بر روی مادر برد نصب کردم ، دیدم که دما حسابی بالاست. مجددا اتصال و محکم بودن پایه های فن رو چک کردم ودیدم که کاملا محکم هست . بعد از این فن رو در آوردم ودیدم خمیر سیلیکون اوریجینال روی هیت سینک مسی فن ، بقدری خشک هست که به خوبی روی سینک و سی پی یو پخش نمیشه. بنده هم یک مقدار از همین خمیر های سیلیکون چینی ارزان قیمت بر روی سی پی یو ریختم و دوباره فن رو روی مادر برد نصب کردم. اینبار دیدم که دما خیلی پایین تر از حالت قبل هست.

خلاصه خدمتت عرض کنم که حتی خمیر سیلیکون اوریجینال هم ممکنه کیفیتش رو از دست داده باشه و بنابراین سعی کنید که خمیر سیلیکون مناسب تهیه کنید.

با سلام

آقای maxel134 کاملاًدرست می فرمایند

شما هم که این همه خرج کردید یه 500 تومن پول بدید از این خمیر چینی ها بخرید بزنید ببینید چی میشه

عجب داستانی شده ها

لینک به دیدگاه

البته بنده توصیه میکنم تا حد امکان و اگر مقدور هست خمیر خوب تهیه کنید.

من یک مدل خمیر گرفتم که داخلش پودر مس داشت و نسبتا خوب جواب داده

post-7143-056351100 1316496368_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

هومن جان این خمیری که تو عکس گذاشتی چه قیمتیه ؟ چون من دیروز یکی گرفتم عین همین بود . 500 تومان @};-? :lol:

لینک به دیدگاه

من 2000 تومن خریدم. حالا یا کسی که به من فروخته کلاه بردار بوده و قیمت بالا داده ، یا اینکه کسی که به شما جنس فروخته ، جنس تقلبی داده. I%20Do%20not%20Know.gif

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...