رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با اجازه استارتر عزیز،

دوستان من هم قصد خرید همین مدل کارت ایشون رو دارم

میخواستم بدونم دوستانی که مثلا گیگابایت G1 یا مدل 3 فنه Core edition زوتاک رو دارن، به طور مثال تو همین Withcer 3 یا توی فول لود به طور کلی خیلی دمای کارتشون تفاوت چشمگیر و محسوسی داره با دمای کارت ایشون ؟

لینک به دیدگاه

من الان G1 دارم توی TW3 روی فرکانس 1400 دما از 60 درجه بیشتر نمیشه تازه با درو فن اوتماتیک

ولی برای دستمون با فرکانس 1275 دما به 75 میرسه.

لینک به دیدگاه

من الان G1 دارم توی TW3 روی فرکانس 1400 دما از 60 درجه بیشتر نمیشه تازه با درو فن اوتماتیک

ولی برای دستمون با فرکانس 1275 دما به 75 میرسه.

پس اختلاف بسیار چشمگیر هست!!

ممنون از شما

لینک به دیدگاه

البته کارت ایشون یه موردی داره...عزیز دمای اتاقت رو میتونی اندازه بگیری...گاها خیلی تاثیر داره...

برای من سه درجه کاهش دمای اتاق 5 درجه روی دمای کارت تاثیر گذاشت

لینک به دیدگاه

کلا زوتاک داغ تر هست کارت های که تولید میکنه البته 2 فن ها برا همینم ارزون تر هست هرچند به نظرم ارزشش نداره همون گرون تر بهتر هست حداقل موقعه فروش

مشکلی نداری

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

نه اتفاقا درب کیس که باز هست دما میره بالاتر ، دمای اتاقم یه مقدار زیاده

نه متاسفانه به اون صورت تجربه نداشتم ، یکبار برای یه گرافیک ati ام رو عوض کردم ولی چون داغون شده بود بدون ترس انجام میدادم ، میترسم گارانتیش باطل بشه ، یه خمیر خوب چه مارکی هست ؟ همون ultra که یکی از دوستان معرفی کرد چند هست ؟

بله دمای اتاق یه مقدار بالاست ، این سرعت فن مشکلی رو در دراز مدت پیش نمیاره ؟

پس مشکل از همون دمای اتاق هست. جای نگرانی نیست. اگر پنکه سقفی دارید خاموش کنید چون هوای گرم رو از بالا به پایین منتقل میکنه و خوب نی.

لینک به دیدگاه

دوستان کسی دمای کارت ایسوس استریکس 970 رو میدونه ؟ شاید خواستم تعویض کنم .

فروم های خارجی رو هم میخوندم دمای 80 رو همه اعلام کردن برا این کارت تو حالت فول

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

دماش حدود 70 هست به نظر من تعویض نکن ولی اگه خواستی تعویض کنی اینو بگیر  http://lioncomputer.ir/product/5103/Zotac+GTX+970+AMP%21+Extreme+CORE+Edition+4GB+GDDR5/

لینک به دیدگاه

من یه پیشنهاد دیگه به شما می کنم قبل از تعویض کارتتون این کار رو هم تست کنید.نرم افزار Gigabyte OC guru II رو بگیرید و بعد در منوی اصلی داخل بخش FAN گزینه ی Setting رو بزنید و بعد Manual رو انتخاب کنید و Apply رو بزنید.بعد به منوی اصلی بر گردید و توی بخش Monitoring گزینه ی More رو بزنید و از همونجا موقع بازی کردن دمای کارت رو چک کنید.

لینک به دیدگاه

من این کارتو دارم با فن کنترل کاستوم بطوریکه با هر درجه افزایش دما دور فنها هم یک درجه بره بالا، دما میاد روی 75-76 و حتی بعضی بازیها پایینتر. اصلا دیگه ندیدم از 75-76بالاتر بره اگه فنها روی فول لود تنظیم شن طبیعتا پایینترهم باید بیاد. کارت روی ۸۰درجه یمقدار خیلی اندکی بنظر ترمال تروتل میکنه اما هیچ مشکلی نداره در کل. کارت جی وان گیمینگ یکی از دوستان من مدام تو بازیها ارور دیسپلی درایور4101 میداد با اینکه دماش هم پایینتر بود( البته محتملا کارت بدی نصیبش شده و لزوما همه جی وان گیمینگها چنین مشکلی ندارن ارور دیسپلی درایور4101هم عوامل مختلفی میتونه داشته باشه) اما این تو بازیها به هیچ عنوان حتی روی دمای ۸۰هم کرش نمیکنه و کاملا پایداره که خودش نعمتیه. محتملا اگر بالابردن دور فنها برای شما مؤثر واقع نمیشه مشکلتون از چیز دیگه ای باشه همونطور که دوستان اشاره کردن مثلا تهویه کیس یا دمای خود محیط

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه اتفاقا درب کیس که باز هست دما میره بالاتر ، دمای اتاقم یه مقدار زیاده

دمای اتاقتون دقیقا" چند درجست؟ همونطور که اقا سعید و دوستمون mini clocker گفتن، دمای محیط بسیار تاثیر گذاره و الان هم که قربونش برم تقریبا" تابستونه :D   ، دمای بالای محیط خنکترین کارتها رو هم شبیه به داغترین کارتها میکنه

خیلی از سایتهایی که تست و بررسی کارتهای مختلف رو میذارن ، در دماهای بین 19 الی 25 درجه تست می کنن ، در واقع اینطور نیست که اگه محیط 2 درجه گرمتر بشه کارت هم 2 درجه گرمتر میشه بلکه ممکنه تاثیر بیشتر باشه، یکی از نشونه های گرم بودن محیط ، دمای ایدل بالاست(معمولا در شرایط نرمال دمای ایدل کارت گرافیک به دمای محیط خیلی نزدیکه البته نه در کارتهای قدیمی که به بخاری معروف بودن :D )

به عنوان مثال یکی از خنک ترین کارتهای 7950 رو دارم و تا چند روز پیش_درحالتی که دمای اتاقم 30 الی 31 درجه بود(اتاقم جوریه که هوای خنک کولر آبی توش به گردش در نمیاد)_ دمای کارت راحت به 75 (فرکانس هسته رو روی 1100 مگاهرتز فیکس کردم) می رسید اما از روزی که کولر گازی رو روشن کردم و دمای اتاقم بطور میانگین روی 24 فیکس شده الان دمای کارت به زحمت به 58(فرکانس هسته همچنان روی 1100 مگاهرتز) میرسه حتی پس از 3-4 ساعت GTA V  با _تقریبا"_ آخرین جزئیات

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

سلام  . دوستان استارتر می گویند بلافاصله بعد از شروع بازی دما میره رو 80  .  به نظرتون این موضوع  دلیل بر این نمیشه که انتقال حرارات از سطح GPU  بسیار ضعیف انجام میشه ؟  نبیاد به مرور ظرف 5 یا 10 دقیقه به اون دما برسه ؟  . شاید کارت واقعا از لحاظ خمیر و قرار گیری کولر روی هسته مشکل داشته باشه

لینک به دیدگاه

این کارت هیچ مشکلی نداره صداش انقدر کمه که حتی دور فنش رو روی فول لود۱۰۰٪هم بزاری نویزش از حالت عادی خیلی از کارتهای سه فنه کمتره و دما هم تا میانه های ۶۰میاد پایین بنظر تنظیمات بایوس کارخونه کفافشو نمیده دور فنش باید بصورت دستی افزایش پیدا کنه

تو این ریویو میتونین دمای کارت رو در حالت اورکلاک شده با دور حداکثر فنها مشاهده کنین که نسبت به حالت اورکلاک نشده با دور فن اتوماتیک کاهش چشمگیری داشته البته گفته صدا از ۳۵دسیبل به ۶۰دسیبل افزایش پیدا میکنه اما خود من تست کردم و دیدم صداش تو صدای فنهای کیس و کولر سی پی یوم گم میشه! در کل تغییر خاصی تو نویز احساس نمیکنم آنچنان

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

این زوتکها تنظیم دور فنشون مشکل داره چون تمام گرافیکها تو 80 درجه فول rpm هستند

لینک به دیدگاه

اینکه میگید دما توی 30 ثانیه به 80 میرسه یعنی 100% مشکل تو ارتباط gpu و هیتسینک هست نه فن ها

که 2حالت داره:

یا خمیر سیلیکون بد اعمال شده و بی کیفیت بوده

یا هیتسینک خوب به PCB پیچ نشده و محکم بسته نشده

این2 مورد رو امتحان کنید نتیجه رو بفرمایید @};-

لینک به دیدگاه

البته دمای 80 معمولیه برای این کارت و خود کارت دماشو به صورت دیفالت 80 نگه میداره.

ولی با استفاده از نرم افزارایی مثل msi afterburner که میتونید میزان دما و دور فن رو نصبت بهش تنظیم کنید میتونید دما رو پایین بیارید.

خودم با همین کارت و یه تست با gta که بعد نیم ساعت لود بالای 95 درصد دما حداکثر 70 با دور فن 70 هست.

لینک به دیدگاه

اینکه میگید دما توی 30 ثانیه به 80 میرسه یعنی 100% مشکل تو ارتباط gpu و هیتسینک هست نه فن ها

که 2حالت داره:

یا خمیر سیلیکون بد اعمال شده و بی کیفیت بوده

یا هیتسینک خوب به PCB پیچ نشده و محکم بسته نشده

این2 مورد رو امتحان کنید نتیجه رو بفرمایید @};-

دوست عزیز کارت 1 ماه نیست خریداری شده ، نمیخوام دست بزنم بهش ، به نظرتون بفرستم گارانتی ؟ آره دما خیلی زود به 80 میرسه و قفل میشه حتی با دور 100 درصد فن

البته دمای 80 معمولیه برای این کارت و خود کارت دماشو به صورت دیفالت 80 نگه میداره.

ولی با استفاده از نرم افزارایی مثل msi afterburner که میتونید میزان دما و دور فن رو نصبت بهش تنظیم کنید میتونید دما رو پایین بیارید.

خودم با همین کارت و یه تست با gta که بعد نیم ساعت لود بالای 95 درصد دما حداکثر 70 با دور فن 70 هست.

آره منم بعضی جاها خوندم گفتن طبیعی ولی نه این که تو 30 ثانیه تا بازی شروع میشه بره رو 80

این زوتکها تنظیم دور فنشون مشکل داره چون تمام گرافیکها تو 80 درجه فول rpm هستند

با نرم افزار افتر هم چک کردم حتی تو لود کامل فن هم دما 79 تا 80 هست ، یعنی چه 55 باشه دور فن چه 90 همونه

این کارت هیچ مشکلی نداره صداش انقدر کمه که حتی دور فنش رو روی فول لود۱۰۰٪هم بزاری نویزش از حالت عادی خیلی از کارتهای سه فنه کمتره و دما هم تا میانه های ۶۰میاد پایین بنظر تنظیمات بایوس کارخونه کفافشو نمیده دور فنش باید بصورت دستی افزایش پیدا کنه

تو این ریویو میتونین دمای کارت رو در حالت اورکلاک شده با دور حداکثر فنها مشاهده کنین که نسبت به حالت اورکلاک نشده با دور فن اتوماتیک کاهش چشمگیری داشته البته گفته صدا از ۳۵دسیبل به ۶۰دسیبل افزایش پیدا میکنه اما خود من تست کردم و دیدم صداش تو صدای فنهای کیس و کولر سی پی یوم گم میشه! در کل تغییر خاصی تو نویز احساس نمیکنم آنچنان

اتفاقا تو لود 100 درصد صدا خیلی میشه

سلام  . دوستان استارتر می گویند بلافاصله بعد از شروع بازی دما میره رو 80  .  به نظرتون این موضوع  دلیل بر این نمیشه که انتقال حرارات از سطح GPU  بسیار ضعیف انجام میشه ؟  نبیاد به مرور ظرف 5 یا 10 دقیقه به اون دما برسه ؟  . شاید کارت واقعا از لحاظ خمیر و قرار گیری کولر روی هسته مشکل داشته باشه

به نظرتون برای گارانتی ارسال کنم ؟

دوستان دارم به این نتیجه میرسم کارت مشکل داره ، به گارانتی ارسال کنم ؟ هزینه عدت داده میشه به نظرتون با یه مدل بالاتر تعویض کنم ؟ 1 ماه نمیشه خریداری شده

لینک به دیدگاه

دوست عزیز کارت 1 ماه نیست خریداری شده ، نمیخوام دست بزنم بهش ، به نظرتون بفرستم گارانتی ؟ آره دما خیلی زود به 80 میرسه و قفل میشه حتی با دور 100 درصد فن

دوست عزیز همونطور که گفتم مشکل از اتصال Die به heatsink هست

من خودم این مورد رو امتحان کردم

وقتی هیتسینک به gpu شل بسته بشه , دما خیلی سریع بالا میره

اینکه روی دمای 80 قفل میشه دلیلش اینه که Thermal Throttling پیش میاد و کارت خود به خود مصرف و قدرت خودش رو پایین میاره تا دما ثابت شه

ببینید اگر روی پیچ های پشت کارت برچسب نداره مشکلی نیست میتونید خمیر رو تعویض کنید بدون هیچ مشکلی

ویرایش شده توسط alint
لینک به دیدگاه

تازه وقتی میبینید که با تغییر دور فن , تفاوتی تو دما مشاهده نمیشه خب معلومه مشکل از جای دیگست,  نمیدونم دوستان چرا گیر دادن به تنظیمات و دور فن 

@};-

لینک به دیدگاه

مشکوک میزنه توی این یارو امده مقدار 230 تا فرکانس رو افزایش داده بعد دما 16 درجه کاهش پیدا کرده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مگه داریم با اورکردن دما بیاد پایین؟"

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

دمای اتاقتون دقیقا" چند درجست؟ همونطور که اقا سعید و دوستمون mini clocker گفتن، دمای محیط بسیار تاثیر گذاره و الان هم که قربونش برم تقریبا" تابستونه :D   ، دمای بالای محیط خنکترین کارتها رو هم شبیه به داغترین کارتها میکنه

خیلی از سایتهایی که تست و بررسی کارتهای مختلف رو میذارن ، در دماهای بین 19 الی 25 درجه تست می کنن ، در واقع اینطور نیست که اگه محیط 2 درجه گرمتر بشه کارت هم 2 درجه گرمتر میشه بلکه ممکنه تاثیر بیشتر باشه، یکی از نشونه های گرم بودن محیط ، دمای ایدل بالاست(معمولا در شرایط نرمال دمای ایدل کارت گرافیک به دمای محیط خیلی نزدیکه البته نه در کارتهای قدیمی که به بخاری معروف بودن :D )

به عنوان مثال یکی از خنک ترین کارتهای 7950 رو دارم و تا چند روز پیش_درحالتی که دمای اتاقم 30 الی 31 درجه بود(اتاقم جوریه که هوای خنک کولر آبی توش به گردش در نمیاد)_ دمای کارت راحت به 75 (فرکانس هسته رو روی 1100 مگاهرتز فیکس کردم) می رسید اما از روزی که کولر گازی رو روشن کردم و دمای اتاقم بطور میانگین روی 24 فیکس شده الان دمای کارت به زحمت به 58(فرکانس هسته همچنان روی 1100 مگاهرتز) میرسه حتی پس از 3-4 ساعت GTA V  با _تقریبا"_ آخرین جزئیات

کارتت چیه داداش؟

لینک به دیدگاه

من omega core دارم قبل از این که خمیر رو عوض کنم دما حدود 70 بود بعد از تعویض با لیکوئید اولترا و محکم بستن کارت دما با کلاک 1520 و دمای 23 حدود 63 هست!!شما اگه یه خمیر اولترا بخری عالیه من 75 با پول پست از پرشین تولز خریدم برای 7-6 بار کافیه البته باید بلد باشی صرفه جویی کنی! http://forum.persiantools.com/members/alinajafi_q.330802/ بهش یه پیام خصوصی بده.

لینک به دیدگاه

مشکوک میزنه توی این یارو امده مقدار 230 تا فرکانس رو افزایش داده بعد دما 16 درجه کاهش پیدا کرده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مگه داریم با اورکردن دما بیاد پایین؟"

احتمالا ایسیک کارت بالای 90 بوده.کارت در حالت اور فنهاش 100% کار میکنن برای همین با حالت دیفالت فرق داره! 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...