رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

من omega core دارم قبل از این که خمیر رو عوض کنم دما حدود 70 بود بعد از تعویض با لیکوئید اولترا و محکم بستن کارت دما با کلاک 1520 و دمای 23 حدود 63 هست!!شما اگه یه خمیر اولترا بخری عالیه من 75 با پول پست از پرشین تولز خریدم برای 7-6 بار کافیه البته باید بلد باشی صرفه جویی کنی! http://forum.persiantools.com/members/alinajafi_q.330802/ بهش یه پیام خصوصی بده.

مشکلی نیست فقط میترسم کارت مشکل داشته باشه ، که الکی 75 تومان هم پول بدم و کارت رو باز کنم ، چون دما داخل بازی که میرم به 30 ثانیه نرسیده میاد رو 80 ، نباید اینجوری باشه ، چون با دور فن استوک خود زوتک که فکر کنم از 55 بالا نمیره رو همین دما بود با تنظیم دستی دور فن 80 ، دما باز رو همین ثابت میشه

لینک به دیدگاه

مشکلی نیست فقط میترسم کارت مشکل داشته باشه ، که الکی 75 تومان هم پول بدم و کارت رو باز کنم ، چون دما داخل بازی که میرم به 30 ثانیه نرسیده میاد رو 80 ، نباید اینجوری باشه ، چون با دور فن استوک خود زوتک که فکر کنم از 55 بالا نمیره رو همین دما بود با تنظیم دستی دور فن 80 ، دما باز رو همین ثابت میشه

شما یه بار پیچهای روی کارت رو پیچ گوشتی بنداز ببین جا داره محکمتر بشه؟

لینک به دیدگاه

شما یه بار پیچهای روی کارت رو پیچ گوشتی بنداز ببین جا داره محکمتر بشه؟

حتما ، فعلا که سر کارم ، شب خبر میدم بعد از تست

لینک به دیدگاه

مشکلی نیست فقط میترسم کارت مشکل داشته باشه ، که الکی 75 تومان هم پول بدم و کارت رو باز کنم ، چون دما داخل بازی که میرم به 30 ثانیه نرسیده میاد رو 80 ، نباید اینجوری باشه ، چون با دور فن استوک خود زوتک که فکر کنم از 55 بالا نمیره رو همین دما بود با تنظیم دستی دور فن 80 ، دما باز رو همین ثمن

منم عین کارت شمارو دارم دقیقا بعد زمان کوتاهی دماش میرسه به 80 

فکر کنم همشون اینجورین 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز احتمال 90 درصد خمیر کارتت خشک شده یا بی کیفیت است که باید عوضش کنی 

لینک به دیدگاه

مگه میشه بعداز یک ماه خریدن خمیر کارتش خشک بشه؟

صاحب تاپیک مطمئنی دور فن رو دستی تنظیم می کنی؟؟ تو افتربرنر بعداز تنظیم سرعت فن کارت اون تیک apply رو میزنی؟ اون عددی که تو بازی ویچر کنار دمای گرافیک نشون میده میزان لود جی پی یو هست نه میزان فن یه وقت اشتباه نگرفته باشی!

من هم همین مدل رو دارم الان با گرم شدن شدید هوا فن نهایت روی 79 درصد میچرخه دما هم روی 79 درجه هست. قبل از اینکه هوا گرم بشه دما تو سه ساعت بازی gta v از 75 بیشتر نمیشد اونم با دور فن 70 درصد. البته من یک سری تو همین هوای جهنمی فن کارت رو گذاشتم رو 85 دما حول و حوش 77 و 76 بالا پایین میشد.

بازی ویچر 3 سنگینه کارت ایسوس 980 یکی از دوستان هم دماش تا 73 و 74 میره. 

البته الان مدل های inno3d ایکس 2 هم سریعا تو بازی دماشون تا 82 و حتی 85 درجه میرسن ولی مشکلی ندارن.

لینک به دیدگاه

970G1کارت مناسب تری از بقیه هست .کاریش مناسبتر از بقیه هست نه قیمت سرسام اور کارتهای هایبرید رو داره و دماش هم در هر حالتی متعادله 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب قیمت پایین تر این مدلها بخاطز همین کوچک بودنشه- کمی قیمتشون گول زنک است - آره دما مشکلی نیست ولی میشد مدلهای بهتری بگیرید -البته شما صالا مشکلی نداری و راحت بازی کن

لینک به دیدگاه

من خودم این کارتو دارم مشکلی که هست باید به صورت دستی دور فنو تنظیم کنید مثلا من قبل بازی های سینگین دور فنو حدود 75% میزارم دما از 72 بیشتر نمیشه البته

به دمای اتاق هم بستگی داره

لینک به دیدگاه

سلام خدمت آقای محمدی بالاخره امروز فرصت پیدا کردم که cpu روی فرکانسهای 4.4 با 4.3 تست کنم برای تستم از برنامه Intel® Extreme Tuning Utility خود شرکت اینتل استفاده کردم که هم ولتاژ هم فرکانس بصورت دستی از طریق این برنامه بدون نیاز به ریست کردن سیستم برای تست میشه تغییر داد خود این برنامه هم گزینه stress test برای cpu داشت داخل فرومهای خارجی هم چند نفری از این برنامه استفاده کرده بودن 

سلام دوست من.

این برنامه خیلی خیلی پردازنده رو تحت فشار قرار میده و من روی سیستم خودم هم این برنامه رو دارم و در کنار چند برنامه دیگه, استرس تست باهاش انجام میدم ولی دمای حداکثری که این برنامه نشون میده معمولا هیچ وقت در حالت عادی یا کار با نرم افزارهای رندرینگ هم به این دماها نمیرسی و معمولا مثلا اگر دمای حداکثر رو 73 نشون میده احتمالا در برنامه های رندرینگ دما حداکثر تا 70 میرسه.

تست فرکانس 4.4

ولتاژ دیفالت این فرکانس 1.300 بود من ولتاژ ابتدا 150 آوردم پایین روی 1.150 قراردادم بعد که با برنامه Intel® Extreme Tuning Utility گرفتم این برنامه بصورت دیفالت روی 5 دقیقه تست انجام میدهد روی دقیقه 4.20 بود که سیستم bsod داد سیستم ریستارت شد 

بعد ولتاژ 5 تا بردم بالا روی 1.155 قراردادم طبق تصویر (1) بعدم گزینه stress test انتخاب کردم بعد از تست نتیجه تصویر شماره (2) نتیجه شد سیستم پاس کرد این ولتاژ دمای بیشترین هسته به 73 میرسید دوتا هسته دیگه هم بین 69 تا 67 بود

این ولتاژ خوبه و فرکانس 4.4 هم خوبه و دما هم خیلی خوب هست. ولی زمان تست خیلی کوتاهه و 15 تا 30 دقیقه تست بگیری بهتره.

تست فرکانس 4.3

ولتاژ دیفالت این فرکانس 1.250 بود که من میخواستم همون اول روی 1.125 ولتاژ قراربدم ببینم اینسری هم مثل فرکانس 4.4 bsod دریافت میکنم یا که نه  اما ولتاژ اینسری روی دیگه روی 1.140 طبق تصویر (1) قراردادم فرکانس هسته ها را هم 43 کردم ابتدا بعدم گزینه stress test انتخاب کردم بعد از تست نتیجه تصویر شماره (2) نتیجه شد سیستم پاس کرد این ولتاژ دمای بیشترین هسته به 70 میرسید سه تا هسته دیگه هم بین 69 تا 67 بود

این میزان ولتاژ زیاده و میتونی 4.3 رو با  ولتاژ احتمالا روی 1.110 یا 1.115 پایدار کنی.

و اما چند تا سئوال دارم آقای محمدی اول اینکه برای فرکانس 4.4 چون ولتاژ دیفالت این فرکانس 1.300 بود من ولتاژ 1.155 قراردادم مشکلی که نداره با توجه به اینکه روی 1.150 سیستم bsod داد البته برای 1.300 چند تا فروم خارجی برای 4.7 گیگاهرتز این ولتاژ برای 4790k تعرف کرده بودن کار میکردن که بنظرم 1.155 تا 1.200 برای من برای کار با این قرکانس خوبه جالا میخواستم نظر شما رو بدونم

ولتاژی که دادی هیچ مشکلی نداره و باعث میشه که پردازنده و مادر بورد خنک تر و سلامت باشن و در واقع اصلا به ولتاژ 1.300 نیاز نداری, خیالت کاملا راحت باشه عزیز جان.

و سئوال دیگه اینکه احتمال اینکه air cooler خودم تعویض کنم زیاده شما چه برندی پیشنها میدین تا اگرفرکانس روی 4.6 یا 4.7 هم قراردادم دمای هسته ها بین 65 تا 70 باشه یا کمتر چی بهتر چون با یکی خودم که دارم 4.4 هم بزور جواب میده

الان 4.4 به زور نیست دوست من و سیتمت داره راحت کار میکنه ولی اگه فرکانس بالاتر میخوای بهتره که واتر کولر بگیری و انتخاب واتر کولر هم به بودجه و فضایی که توی کیس داری بستگی داره و برند کورس ایر برند خیلی خوبیه و من ترجیحش میدم به بقیه چون قیمت مناسبی در ایران نسبت به برند های مشابه دارند و کارایی خوبی دارند ولی اگر ایرکولر بخوای بهترین گزینه به نظر من Noctua هستش که موجود نیست و گزینه جایگزین میتونه از محصولات ترمال رایت باشه.

در ضمن ممکنه شما اصلا نتونی فرکانس پردازنده رو به 4.7 برسونی و همیشه تمام پردازنده ها به فرکانسهای بالاتر نمیتونن دسترسی داشته باشن.

وسئوال آخر اینکه برای پاک کردن خمیر سلیکون روی cpu داخل youtube که دیدم از گوش پاک کن دستمال کلنیکس لوله ای بهمراه الکل استفاده شده نتیجه کارم خیلی تمیز شده بود من واسه اینکه بخوام از الکل استفاده کنم داخل فرومهای ایرانی هم الکل صنعتی پیشنهاد شده بود بادرصدکارایی 80 تا 90 حالا من امروز یک الکل تهیه کردم رنگش عین روغن مایع هستش روشم نوشته شده الکل صنعتی متانول بنظرم الکل سفید برای پاک کردن خمیر سلیکون بایستی استفاده شود درست هست آقای محمدی چون اینی که من گرفتم رنگش زرد هست عکس اونم پایین قراردادم با تشکر از شما که تا اینجا خیلی خوب راهنمایی کردین. @};-

من اصلا با الکل موافق نیستم دوست من چون الان الکل هایی که توی بازار هست چه معمولی و چه صنعتی املاحی دارند که بعد از خشک شدن یه اثری شبیه گچ روی سطح باقی میمونه و سطح رو درست تمیز نمیکنه ولی اگر اسرار به استفاده از الکل داری میتونی از این دستمال هایه آغشته به الکل که به صورت بسته بندی های کوچک در دسترس هست استفاده کنی و بعدش با دستمالهای مرطوبی که مشابه دستمالهای الکلی هست برای پاکسازی کامل سطح پردازنده استفاده کنی و بعد با همون دستمالها که خشک شدن میتونی کامل سطح پردازنده رو تمیزه تمیز کنی و هیچ اثری هم باقی نمیمونه.

در ضمن بگم که دلیل استفاده عامیانه از الکل اینه که اگر یه وقت روی سوکت پردازنده یا جاهای دیگه یا سطح پلاکهای پردازنده بریزه به دلیل فرار بودن سریع از بین میره و به قطعه آسیب نمیرسونه و این موضوع در مورد این الکلهایی که ما در بازار داریم صدق نمیکنه.  @};-  @};-  @};-

ویرایش شده توسط حمید محمدی
لینک به دیدگاه

اگر کارت دماش میره تو 80  درجه ولی تو کارایی تاثیری نداره و مشکلی ایجاد نمیکنه مثلا وقتی رسید به 80  تو بازی لگ بیفته از اینجور چیزا نیازی به گارانتی میست حساس نباش و استفاده کن .  اما اگر وقتی به اون دام میرسی افت کاریی داری دو تا را داری

یکی اینکه خودت خمیر رو عوض کنی که بی تاثیر نیست

یکی اینکه ببری گارانتی نشون بدی و اگر گفتن مشکلی نداره .  حداقل یه خمیربهشون بدی برات عوض کنن  که البته فکر نکم قبول کنن .

لینک به دیدگاه

خوب قیمت پایین تر این مدلها بخاطز همین کوچک بودنشه- کمی قیمتشون گول زنک است - آره دما مشکلی نیست ولی میشد مدلهای بهتری بگیرید -البته شما صالا مشکلی نداری و راحت بازی کن

احساس میکنم مقداری افت عملکرد تو بازی پیش میاد مخصوصا تو بازی Dying Light که تیک میخوره بعضی وقت ها که اولش اینجوری نبود ( تو ویچر چیزی ندیدم) ، نمیدونم چرا ولی دقیقا از فاصله ی دور که به آتیش نگاه میکنی افت شدید فریم  پیدا میکنه ولی میری که نزدیک فریم میرسه به 60

اگر کارت دماش میره تو 80  درجه ولی تو کارایی تاثیری نداره و مشکلی ایجاد نمیکنه مثلا وقتی رسید به 80  تو بازی لگ بیفته از اینجور چیزا نیازی به گارانتی میست حساس نباش و استفاده کن .  اما اگر وقتی به اون دام میرسی افت کاریی داری دو تا را داری

یکی اینکه خودت خمیر رو عوض کنی که بی تاثیر نیست

یکی اینکه ببری گارانتی نشون بدی و اگر گفتن مشکلی نداره .  حداقل یه خمیربهشون بدی برات عوض کنن  که البته فکر نکم قبول کنن .

آخه کمتر از 1 ماهه کارت رو خریدم ، این چند وقته هم به اون صورت بازی نکردم باهاش ، ممکنه خمیر مشکل داشته باشه ؟ خب گارانتی باید جواب گو باشه دیگه

لینک به دیدگاه

مگه میشه بعداز یک ماه خریدن خمیر کارتش خشک بشه؟

صاحب تاپیک مطمئنی دور فن رو دستی تنظیم می کنی؟؟ تو افتربرنر بعداز تنظیم سرعت فن کارت اون تیک apply رو میزنی؟ اون عددی که تو بازی ویچر کنار دمای گرافیک نشون میده میزان لود جی پی یو هست نه میزان فن یه وقت اشتباه نگرفته باشی!

من هم همین مدل رو دارم الان با گرم شدن شدید هوا فن نهایت روی 79 درصد میچرخه دما هم روی 79 درجه هست. قبل از اینکه هوا گرم بشه دما تو سه ساعت بازی gta v از 75 بیشتر نمیشد اونم با دور فن 70 درصد. البته من یک سری تو همین هوای جهنمی فن کارت رو گذاشتم رو 85 دما حول و حوش 77 و 76 بالا پایین میشد.

بازی ویچر 3 سنگینه کارت ایسوس 980 یکی از دوستان هم دماش تا 73 و 74 میره. 

البته الان مدل های inno3d ایکس 2 هم سریعا تو بازی دماشون تا 82 و حتی 85 درجه میرسن ولی مشکلی ندارن.

دوست عزیز فن رو با خود افتر تنظیم میکنم و بله حواسم هست  که در صد فن رو درست تشخیص بدم ، اول اشتباه کردم فکر میکردم رو 99 درصده که بعد دیدم اون استفاده gpu ـه ، من مشکلی با دما ندارم ، چون اکثرا میگن که طبیعیه فقط مشکلی که هست اینه که خیلی زود دما میرسه به 80 که خیلی برام عجیبه ، یعنی انگار فن ها هیچ کاری نمیکنن ، آیا برا شما هم دما سریعا به 80 میرسه ؟ یکی از دوستان با همین کارت هم انگار دقیقا همین مشکل رو دارند ، اگر برای شما هم اینجوریه که دیگه حله و مشکلی نیست

لینک به دیدگاه

علت اینکه دما رو 80 قفل میشه اینه کارت برا ثابت موندن تو این دما فرکانس هسته رو پایین میاره تا دما ثابت بمونه. در هنگام بازی این مورد رو چک کن می بینی حرف درسته!!!!!

لینک به دیدگاه

علت اینکه دما رو 80 قفل میشه اینه کارت برا ثابت موندن تو این دما فرکانس هسته رو پایین میاره تا دما ثابت بمونه. در هنگام بازی این مورد رو چک کن می بینی حرف درسته!!!!!

خب این الان یک مشکله دیگه درسته ؟ چرا باید اینقدر دما بالا بره که کارت عملکرد خودش رو کاهش بده ، من بد موقعی گیر این کارت افتادم الان نمیدونم از گرمی هواست یا کارت :)

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون جناب محمدی بابت وقتی که گذاشتین تمامی سئوالهای منوکامل جواب دادین بابت فرکانس 4.4 فقط اگر الان بخوام با برنامه Intel® Extreme Tuning Utility تست برنم روی 15 تا 30 دقیقه با توجه به کولرخودم که دارم دما به احتمال زیاد به 80 تا 81 هم میرسه بهتره تا خرید یک air cooler صبرکنم البته Noctua NH-D15 سراغ دارم احتمالا همین تهیه کنم با توجه به خمیرخوبی که این پردازنده داره روی فرکانس 4.4 دمای هسته ها به احتمال زیاد روی لود زیر 70 میرسه نظر شما چیه جناب محمدی

وآخر اینکه من نیازی ندارم IHS روی پردازنده رابردارم تا خمیر زیرانو بایک خمیر بهتر جایگزین کنم داخل سایت پایین از طریق گیره یک روش راحتی را برای حذف IHS گفته میخواستم نظر شما را هم بدونم شرمنده مثبت ندارم وگرنه حتما میدادم با تشکر از شما  @};-

Tutorial Vice Method - How to delid Haswell's cpu

ویرایش شده توسط mehdi.d
لینک به دیدگاه

خب این الان یک مشکله دیگه درسته ؟ چرا باید اینقدر دما بالا بره که کارت عملکرد خودش رو کاهش بده ، من بد موقعی گیر این کارت افتادم الان نمیدونم از گرمی هواست یا کارت :)

دماش همینطوره. در مورد کاهش فرکانس تا حد کمی پایین میاد و حدود 5 تا 10 درصد کم میشه که اصلا نگران کننده نیست. بازم میگم اصلا توجه نکن و کارتت استفاده کن و حالش رو ببر.....

لینک به دیدگاه

احساس میکنم مقداری افت عملکرد تو بازی پیش میاد مخصوصا تو بازی Dying Light که تیک میخوره بعضی وقت ها که اولش اینجوری نبود ( تو ویچر چیزی ندیدم) ، نمیدونم چرا ولی دقیقا از فاصله ی دور که به آتیش نگاه میکنی افت شدید فریم  پیدا میکنه ولی میری که نزدیک فریم میرسه به 60

آخه کمتر از 1 ماهه کارت رو خریدم ، این چند وقته هم به اون صورت بازی نکردم باهاش ، ممکنه خمیر مشکل داشته باشه ؟ خب گارانتی باید جواب گو باشه دیگه

خمیر رو اصلا دست نزن. چون من یه بار عوض کردم تاثیری ندیدم. البته نه با خمیر الترا

لینک به دیدگاه

خمیر رو اصلا دست نزن. چون من یه بار عوض کردم تاثیری ندیدم. البته نه با خمیر الترا

خمیر الترا رو خیلی تعریف میکنن ولی نمیخوام که کارت باز بشه ، تجربه ی خوبی ندارم

دماش همینطوره. در مورد کاهش فرکانس تا حد کمی پایین میاد و حدود 5 تا 10 درصد کم میشه که اصلا نگران کننده نیست. بازم میگم اصلا توجه نکن و کارتت استفاده کن و حالش رو ببر.....

امشب دمای اتاق رو متعادل کردم ، فن رو هم گذاشتم که تو 80% وقتی دما میرسه به 70 ، از 76 دما دیگه بالاتر نرفت ، دمای idle هم الان رو 31 ـه

لینک به دیدگاه

اگر با لود کامل ۱۰۰٪ فنها دماتون ۷۹-۸۰ بوده خیلی عجیب بوده چون دمای من در حالت دمای محیطی۲۲درجه با لود ۱۰۰٪زیر۷۰هست(مثلا تو موردور۶۹هست حداکثر). اگه دمای اتاق رو تعدیل کردین و با دور۸۰٪دمای کارت رسیده به ۷۶ مشخصا دمای اتاقتون خیلی بالا بوده(باید بالای ۳۰درجه بوده باشه محتملا!)

ترجیحا از ۸۰٪دور فنها رو بالاتر نبرید و در عوض دمای اتاق و کیس رو تعدیل کنید.تا ۸۰٪صدای فنها کاملا راضی کننده هست من هم سیستمم خیلی پرصدا هست که گفتم نویز۱۰۰٪ زیاد اذیتم نمیکنه و یجورایی ادغام میشه تو صدای کلی سیستم (فن سی پی یوی من غارغار میکنه! و مزاحمتی هم نداره چون با یه هدست دارای قابلیت اکتیو نویز کنسلینگ بازی میکنم هیچی نمیشنوم!) اما امروز رو سیستم داییم که نسبتا سایلنته تست کردم دیدم روی ۱۰۰٪صداش بلند میشه انصافا هرچند باز از صدای کولر پردازنده من رو دور حداکثر خیلی قابل تحملتره

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

اگر با لود کامل ۱۰۰٪ فنها دماتون ۷۹-۸۰ بوده خیلی عجیب بوده چون دمای من در حالت دمای محیطی۲۲درجه با لود ۱۰۰٪زیر۷۰هست(مثلا تو موردور۶۹هست حداکثر). اگه دمای اتاق رو تعدیل کردین و با دور۸۰٪دمای کارت رسیده به ۷۶ مشخصا دمای اتاقتون خیلی بالا بوده(باید بالای ۳۰درجه بوده باشه محتملا!)

ترجیحا از ۸۰٪دور فنها رو بالاتر نبرید و در عوض دمای اتاق و کیس رو تعدیل کنید.تا ۸۰٪صدای فنها کاملا راضی کننده هست من هم سیستمم خیلی پرصدا هست که گفتم نویز۱۰۰٪ زیاد اذیتم نمیکنه و یجورایی ادغام میشه تو صدای کلی سیستم (فن سی پی یوی من غارغار میکنه! و مزاحمتی هم نداره چون با یه هدست دارای قابلیت اکتیو نویز کنسلینگ بازی میکنم هیچی نمیشنوم!) اما امروز رو سیستم داییم که نسبتا سایلنته تست کردم دیدم روی ۱۰۰٪صداش بلند میشه انصافا هرچند باز از صدای کولر پردازنده من رو دور حداکثر خیلی قابل تحملتره

دمای اتاقم بالاست تقریبا طوری که میشنم پشت سیستم بعد از نیم ساعت بازی عرق میکنم :laughing:   ولی دیشب که دمای اتاق رو یه مقدار متعادل کردم و با دور 80% حداکثر دما اومد روی 77 که به نظر من باز بالاست ، باید یه دما سنج بگیرم ببینم به چه صورته

الان شما با دور 100% فن دما روی 70 ـه ؟؟ خب اینم بالاست به نظر من

آره خدایی رو دور 100% فن صدا خیلی بالا میره ، ترسناک میشه ، ولی رو دور 80% صدای کارت با صدای فن های کیس معلوم نمیکنه به اون صورت

هدستتون چیه ؟ والا من قصد خرید دارم ولی میخوام 7.1 کاناله باشه ، گرون هم نباشه :D

لینک به دیدگاه

عجیبه !

من توی لود 100 فن توی سنگین ترین بازی ها و برنامه ها دمای کارتم از 65 بیشتر نشد حتی وقتی که دما اتاق کمی بالا بود. شاید مشکل خمیر دارید. 

لینک به دیدگاه

عجیبه !

من توی لود 100 فن توی سنگین ترین بازی ها و برنامه ها دمای کارتم از 65 بیشتر نشد حتی وقتی که دما اتاق کمی بالا بود. شاید مشکل خمیر دارید. 

شما دقیقا همین کارت رو داشتید ؟ خب به نظرتون کارت رو بردارم ببرم گارانتی ؟ چرا باید کارتی که کمتر از 1 ماهه داره کار میکنه اونم نه سنگین روزی 1 ساعت حداکثر ، خمیرش خشک بشه ؟ گارانتی برام باید تعویض کنه دیگه

*** البته شما کارتتون G1 هست درسته ؟ خب کولینگ این کارت خیلی بهتر از زوتک باید باشه

ویرایش شده توسط vgv
لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

نمیدونم چرا احساس میکنم سیستمم دماش بالاست!

اینم از دماشون تو حالت عادی:

و اینم تو حالت فول لود تو بازی ویچر 3 که تنظیمات رو High هست:

نظرتون چیه؟

بخاطر نزدیکی به فصل تابستون و گرما هست؟

کیسمم سه تا فن داره همشونم روشنند.

اتاق کولر روشن نیست فقط پنکه میچرخه!

ویرایش شده توسط Man V To
لینک به دیدگاه

بنظر من که به خمیر دست نزن، چون میگی یک ماه کارت رو از لیون کامپیوتر خریدی. همین دمای 77 درجه مناسبه حالا میخوای فن کارت رو بزار رو 85 درصد که خیالت راحت تر باشه و دما روی 75 اینا بمونه. وضعیت منم مثل شماست ولی نگران نیستم چون مشخصه بخاطر گرمی هواست قبل از گرمای هوا تا همین یک ماه پیش دما نهایت روی 70 بوده حتی دمای سی پی یو من هم رفته بالا، اوایل روی 57 بود الان رسیده به 63 الان وقعا جهنمی شده هوا.

زوتاک کارت خیلی خوبی هست نسبت به قیمت جالبه بدونی یه همچین مدلی رو هم inno3d داره اما اون دماش بالای 80 و تا 85 هم میرسه. میتونی ویدیوهاشو تو سایت ها نگاه کنی. 

یه چیزی هم در مورد کوچیک بودن برد کارت بگم، بردش که میبینی کوچیکه بخاطر اینه که برد مرجعه خود انویدیا هست و نه هیچ چیز دیگه ای، باقی مدل های شرکت های دیگه مثل گیگا و ایسوس یا همین زوتاک میگیرن برد مخصوص به خودشون رو دوباره طراحی می کنن و بخاطر همین بزرگتر میشه.

دمایی که من میگرم  داخل کیس ایکس 2 هست که سه تا فن گرین داره که بدرد هم نمیخورن! و در اسرع وقت هرسه تارو با مدل ترمال رایت یا کورسیر تعویض می کنم تاثیر بسیاری تو تهویه بهتر هوا داره. 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...