رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام داداش دمای کارتت عادی هست  @};-  @};-  @};-  @};- یه کارت دارم msi r9 290 gaming موقع گیم تا 90 :wacko:  :wacko:  :wacko:  با msi kumboster تا 94 :crying:  :crying:  :crying:  میره  

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام خسته نباشید

فکر میکنم به این جا مربوط میشد.

مدل لب تابم lenovo z510 i5 6gbram

در کار کردن با نرم افزار های معمولی مشکلی ندارم ولی با نرم افزار هایی مثل 3dmax دما در 24 درصد لود بودن سی پی یو دما 90 درجه است با نرم افزار Speccy اندازه گرفتم.

چی کار کنم حالا نسوزه یه وقت تفلکی 90 درجه! :( :( :(

راستی کول پد 4 فنه ی دپکول دارم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

باید فن لبتاب رو تعویض کنید یا تمیز کنید 

لینک به دیدگاه

باید فن لبتاب رو تعویض کنید یا تمیز کنید 

درود

چون میگن تو حالت معمولی مشکلی نیست پس خنک کننده ایرادی نداره (فقط ببینید تو قسمت عبور هوا چیزی گیر نکرده!)

حین کار ببینید صدای هوا از بغل دستگاه میشنوید یا خیر؟

هیت سینک لپتاب سه نقطه رو همزمان خنک میکنه پس دمای سه قطعه اصلی با هم کم و زیاد میشه

نرم افزار استفاده شده بشدت سنگینه و شیره سخت افزار رو میکشه و طبیعیه تو این گرما تا 90 بره! اونم لپ تاب

البته با برنامه core temp هم تست بزنید دمای واقعی تری نشون میده

ویرایش شده توسط Trevor
لینک به دیدگاه

داغ کردن لپ تاپ طبیعیه گاهی اوقات دستم واقعا میسوزه ... کار خاصی نمیشه کرد چون میگی زیر فشار فقط دماش میره بالا ...با این تفاسیر وسط کار یه استراحت بده بهش بعد مثلا نیم ساعت دوباره روشنش کن ... :D

لینک به دیدگاه

من دقیقا همین لپتاپ رو دارم. این دما برای لود ۱۰۰٪ هست نه ۲۴٪

مطمئنا خروجی هوا، هیت سینک و فن خاک گرفته و باید تمیز بشه

لینک به دیدگاه

داداش اگه بیش از 3سال ازش استفاده میکنید.خمیرسیلیکونهاشو تعویض کنید یا بیرون بدید تعویضش کنن تا انقال حرارت راحت تر انجام بگیره

لینک به دیدگاه

درود .

من یه مدتیه درباره ی دما ی fx 8350 گیج و ویج موندم که دمای این cpu در حالت فول لود با فن استوک چند میشه.

شاید باورتون نشه 4 - 5 تا نرم افزار مختلف نصب کردم هر کودوم یه دما میزنن.

تو نرم افزار AIDA64 یه دمایی نشون میده

تو نرم افزار open hardware monitor (HW) یه چیز دیگه میزنه

توی نرم افزار Prformance monitor یه دمای دیگه میده

تو MSI Afterburn که اصلا دمای 8350 رو نمیزنه

و توی Core Temp64 هم دمایی که HW داده رو اینهم همونو میده

نکته ی جالب اینجاست که توی BIOS کلا داستان فرق میکنه و دمای بیکاری رو 50 تا 55 درجه میزنه. که فکر نکنم این دما درست باشه

دیگه واقعا کم اوردم :(

از اساتید محترم خواهش میکنم توی این عکس دمای واقعی رو نشون بدن بهم . این عکس در حالت Full Load گرفته شده

Temperature_C.png

ویرایش شده توسط warcraft2010
لینک به دیدگاه

دوستان دقت داشته باشید 5 ماه نشده خریدمش!!!

الان که فقط فایرفاکس بازه دما 48 درجه هست که طبیعیه.

حالا چی کارکنم یعنی با تری دی مکس این دما طبیعیه به لب تاب آسیبی نمیرسه؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

اینم نرم افزار core temp :(

حاصل 4 دقیقه کار کردن با 3DMAX

اینم بگم که الان هوای خونه خنکه و کولر روشنه.

اگه دما خیلی خطری بشه لب تاب خاموش میشه دیگه درسته؟

یه وقت نسوزه؟

7huf_untitled_thumb.png

ویرایش شده توسط *sajjad*
لینک به دیدگاه

سلام یک شات با این برنامه تو حالت معمولی و فول لود بذارین

CPUID HWMonitorPro

لینک به دیدگاه

دوست عزیز لپ تاپ منم قبلا همینطور داغ میکرد مثلا وقتی بازی میکردم دمای سی پی یو بالا میرفت و خیلی داغ میکرد طوری که لپ تاپ من خاموش میشد بعد یک کول پد به قیمت 90 تومن براش گرفتم ولی باز همون آش بودو همون کاسه بعد گرفتم گرد گیریش کردم کلی خاک ازش بیرون اومد بعد مشکلم حل شد دیگه سی پی یوم زیاد داغ نمیکرد که لپ تاپ خاموش شه بهترین راه همون گرد گیریه حتما لپ تاپتونو تمیز کنید.

لینک به دیدگاه

سلام

نرم افزار real temp رو نصب کنید مشکلتون حل میشه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز لپ تاپ منم قبلا همینطور داغ میکرد مثلا وقتی بازی میکردم دمای سی پی یو بالا میرفت و خیلی داغ میکرد طوری که لپ تاپ من خاموش میشد بعد یک کول پد به قیمت 90 تومن براش گرفتم ولی باز همون آش بودو همون کاسه بعد گرفتم گرد گیریش کردم کلی خاک ازش بیرون اومد بعد مشکلم حل شد دیگه سی پی یوم زیاد داغ نمیکرد که لپ تاپ خاموش شه بهترین راه همون گرد گیریه حتما لپ تاپتونو تمیز کنید.

ممنون از نظرت ولی لب تابم 5 ماه نشده خریدمش و خیلی روی گرد غبار حساسم و هفته ای 2 بار تمیزش میکنم وتا جایی هم که بشه با جارو برقی محل ورود هوا رو تمیز میکنم.

فکر نمیکنم از این موضوع باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همون 68 درجه هست.

اون دمایی هم که بایوس نشون میده درسته.

لینک به دیدگاه

سلام

نرم افزار real temp رو نصب کنید مشکلتون حل میشه

real temp از سی پی یو fx8350 8 core پشتیبانی نمیکنه .

این error رو میده

The Proseccor Detected Is Not Supported

AMD FX--8350 Eight-Core Proseccor

لینک به دیدگاه

همون 68 درجه هست.

اون دمایی هم که بایوس نشون میده درسته.

خُب همین 68 درجه ای که توی Prformance Monitor میگین درسته چرا توی ویندوز دمای بیکاری رو 39 درجه نشون میده.

اما سیستم رو که ریست میکنم توی BIOS دمای 52 درجه به بالا نشون میده.

ماجرا خیلی پیچیده شده به خدا :( من که دیگه عقلم به جایی نمیرسه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست گرامی بایوس دما رو درست نشون میده خیالتون راحت ، اگه بایوس دما رو اشتباه نشون بده بقیه نرم افزار ها نمیتونن درست نشون بدن چون API لازم برای مانیتور دما رو بایوس در اختیار سیستم عامل اصلی میزاره .

لینک به دیدگاه

درود دوست گرامی بایوس دما رو درست نشون میده خیالتون راحت ، اگه بایوس دما رو اشتباه نشون بده بقیه نرم افزار ها نمیتونن درست نشون بدن چون API لازم برای مانیتور دما رو بایوس در اختیار سیستم عامل اصلی میزاره .

ممنون.

اما نرم افزار دقیقی وجود نداره که دمایی که BIOS نشون میده رو توی ویندوز هم نشون بده ؟

اکثر نرم افزارهایی که نصب میکنم 15 - 20 درجه اختلاف دما دارن با دمای BIOS .

نکته ی بعدی هم اینه که کامپیوتر من دقیقا زیر کولره 36 هزاره و باد کولر مستقیم توی کیس هست.(درب کیس بازه)

به هیت سینک CPU که دست میزنم کاملا یخه. کل سیستم سرده اما با این حال BIOS دمای غیر منتقیه 52 درجه رو نشون میده.نرم افزار Open Hardware Monitor دمای Core 1 تا Core 8 رو در زمان بیکاری 10 درجه نشون میده(که این دما با عقل جور در میاد) و در حالته فول لود همون طور که توی عکس میبینید 54 درجه نشون میده.

خدا وکیلی از سرما خودم انگشتام بی حس شده  دماسنج کولره اتاق هم دمای اتاق رو 19 درجه میزنه.مشکله عجیبیه گریبان گیره من شده :wacko:

لینک به دیدگاه

ممنون.

اما نرم افزار دقیقی وجود نداره که دمایی که BIOS نشون میده رو توی ویندوز هم نشون بده ؟

اکثر نرم افزارهایی که نصب میکنم 15 - 20 درجه اختلاف دما دارن با دمای BIOS .

نکته ی بعدی هم اینه که کامپیوتر من دقیقا زیر کولره 36 هزاره و باد کولر مستقیم توی کیس هست.(درب کیس بازه)

به هیت سینک CPU که دست میزنم کاملا یخه. کل سیستم سرده اما با این حال BIOS دمای غیر منتقیه 52 درجه رو نشون میده.نرم افزار Open Hardware Monitor دمای Core 1 تا Core 8 رو در زمان بیکاری 10 درجه نشون میده(که این دما با عقل جور در میاد) و در حالته فول لود همون طور که توی عکس میبینید 54 درجه نشون میده.

خدا وکیلی از سرما خودم انگشتام بی حس شده  دماسنج کولره اتاق هم دمای اتاق رو 19 درجه میزنه.مشکله عجیبیه گریبان گیره من شده :wacko:

دوست من،به غیر از مشکلتون،کیس رو مستقیم اونم با درب باز جلوی باد کولر آبی نگذارید

باد کولر آبی مرطوبه و تا جایی که میدونم رطوبت دشمن قطعات هست

لینک به دیدگاه

دوست عزیز دما در بایوس شرایطی داره مثل حالت لود

برای بنده و بقیه دوستان هم همینطوره

چون پروفایل خاصی روش اعمال نمیشه

موردی برای حساس شدن نیست

Sent from my C6602 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

منم از مادربرد و سی پی یو شما دارم

مشکل اینه که amd کلا دمای درستی ارایه نمیده یعنی همون 68 که میبینی در عرض یک ثانیه به 29 میرسه

تنها چیزی که میتونم بهتون بگم اینه که نگرانش نباشین و پایینترین دمارو باور کنین چون خوندن دمای یک سی پی یو 8 هسته ای برای سیستم کمی سخته

در ضمن در مورد دمای BIOS بهتون بگم که این یک باگ شایع در این مادربرد هست ولی کلا دمای cpu در bios بالا میره

من با دستگاه تست کردم شما به همون 54 در لود بسنده کن , برای من تا حالا ندیدم بیشتر از 61 بشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خُب همین 68 درجه ای که توی Prformance Monitor میگین درسته چرا توی ویندوز دمای بیکاری رو 39 درجه نشون میده.

اما سیستم رو که ریست میکنم توی BIOS دمای 52 درجه به بالا نشون میده.

ماجرا خیلی پیچیده شده به خدا :( من که دیگه عقلم به جایی نمیرسه

دوست من تو بایوس چون سیستم های ذخیره کننده انرژی غیرفعال هستن معمولا دمای پردازنده از حالت بیکار در ویندوز بالاتر هست/

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...