رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

این مدل دارید ؟

http://www.notebookcheck.net/Review-Lenovo-IdeaPad-Z510-Notebook.105627.0.html

دماش این هست 

http://www.notebookcheck.net/fileadmin/Notebooks/Lenovo/IdeaPad_Z510/Z510_Stress.png

کمی بالا هست تو تست این سایت اگه این مدل دارید

گویا کلا داغ هست این مدل 

البته تست استرس هست دما شما بازم بیشتر هست خیلی

لینک به دیدگاه

اینم نرم افزار core temp :(

حاصل 4 دقیقه کار کردن با 3DMAX

اینم بگم که الان هوای خونه خنکه و کولر روشنه.

اگه دما خیلی خطری بشه لب تاب خاموش میشه دیگه درسته؟

یه وقت نسوزه؟

7huf_untitled_thumb.png

معلومه سیستم کولینگ مشکل دفع حرارت داره و انگار مسیر هوای هتسینک گرفته باید یه سرویس بشه

مینیموم دما 40 هست که نشون میده مشکل از خمیر و فن 100٪ نیست و توی لود مشکل هست

لینک به دیدگاه

معلومه سیستم کولینگ مشکل دفع حرارت داره و انگار مسیر هوای هتسینک گرفته باید یه سرویس بشه

مینیموم دما 40 هست که نشون میده مشکل از خمیر و فن 100٪ نیست و توی لود مشکل هست

باید ببرم گارانتی درسته؟

بگم توی دمای بالا داغ میکنه .

لینک به دیدگاه

لب تاپ به طور طبيعي حرارت بالايي داره

سعي كن به طور مستمر و ساعات طولاني ازش كار نكشي چون قطعات خيلي فشرده هستن زود فرسوده ميشن

من خودم يه dell داشتم سر همين مسئاله گيم و زياد روشن گذاشتن چيپ گرافيكش سوخت الانم دادم تعميرگاه ميگه بايد عوض بشه كه حدو 300 خرجشه

مثل روز اولش هم نميشه بعده چند ماه شايد دوباره همين جوري بشه بي خيالش شدم

حتمن از كول پد مناسب استفاده كن و به هيچ وجه روي فرش استفاده نكن ازش

لینک به دیدگاه

من داشتم این مدل لپ تاپ رو و نسبت به hp 450 که الان دارم با سی پی یو مشابه کاملا گرم تر بود با هر دو هم رندر گرفتم تو برنامه 3dmax و وی ری تو hp دما روی 76 بود حداکثر و z510 تا 85 هم می رفت یه بار هم 93 شده بود ولی این که شما می فرمایید 90 و بالاتر قطعا یا هوای محیط گرمه یا این که سیستم خنک کننده مشکل داره و یه نصیحت دوست عزیز اگر قرار بر کار کردن با برنامه 3dmax هست به فکر یه سیستم دسکتاپ باشید یا حداقل asus سری n بگیرید یا حداقل همین hp رو لپ تاپ های سری z510 فقط زیبایی دارند و ضخامت کم و اصلا تهویه درست و حسابی ندارند.

شما دمای محیط رو می شه چک کنید و بفرمایید تا بهتر بشه راهنمایی کرد. چون شما وقتی تو رندر که گرافیک اصلا درگیر نیست به دمای 100 می رسی حالا اگه بیای یه بازی سنگین اجرا کنی دیگه دما چون گرافیک و سی پی یو با هم درگیر می شن وحشتناک می شه و قطعا باعث خاموش شدن لپ تاپ می شه در صورتی که خیلی ها با این لپ تاپ بازی می کنن و مشکل زیادی هم ندارند.

لینک به دیدگاه

من داشتم این مدل لپ تاپ رو و نسبت به hp 450 که الان دارم با سی پی یو مشابه کاملا گرم تر بود با هر دو هم رندر گرفتم تو برنامه 3dmax و وی ری تو hp دما روی 76 بود حداکثر و z510 تا 85 هم می رفت یه بار هم 93 شده بود ولی این که شما می فرمایید 90 و بالاتر قطعا یا هوای محیط گرمه یا این که سیستم خنک کننده مشکل داره و یه نصیحت دوست عزیز اگر قرار بر کار کردن با برنامه 3dmax هست به فکر یه سیستم دسکتاپ باشید یا حداقل asus سری n بگیرید یا حداقل همین hp رو لپ تاپ های سری z510 فقط زیبایی دارند و ضخامت کم و اصلا تهویه درست و حسابی ندارند.

شما دمای محیط رو می شه چک کنید و بفرمایید تا بهتر بشه راهنمایی کرد. چون شما وقتی تو رندر که گرافیک اصلا درگیر نیست به دمای 100 می رسی حالا اگه بیای یه بازی سنگین اجرا کنی دیگه دما چون گرافیک و سی پی یو با هم درگیر می شن وحشتناک می شه و قطعا باعث خاموش شدن لپ تاپ می شه در صورتی که خیلی ها با این لپ تاپ بازی می کنن و مشکل زیادی هم ندارند.

متاسفانه دما سنج ندارم

الان یه تاپیک در باره ی گرافیک میزنم بیاید دمای گرافیک رو ببینید!

لینک به دیدگاه

دوستان این جارم نگاه کنید شاید گرافیک مشکل داشته باشه

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=45709

لینک به دیدگاه

دوستان این جارم نگاه کنید شاید گرافیک مشکل داشته باشه

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=45709

شما تازه لپ تاپ رو روشن کردید ؟ دمای گرافیک بدون فشار 56 درجه هست اگه این طور باشه اتصال سی پی یو به خنک کننده به درستی صورت نگرفته

لینک به دیدگاه

شما تازه لپ تاپ رو روشن کردید ؟ دمای گرافیک بدون فشار 56 درجه هست اگه این طور باشه اتصال سی پی یو به خنک کننده به درستی صورت نگرفته

نه دو ساعتی هست روشنه؟

لینک به دیدگاه

نه دو ساعتی هست روشنه؟

الان شما دستتون رو جلوی دریچه خروج هوا می گیرید هوای گرم با سرعت زیاد بیرون میاد؟ دسستون رو حداقل 10 سانتی متر از دریچه فاصله بدید بعد ببینید خروج هوا رو احساس می کنید؟ زیر فشار چی سرعت فن زیاد می شه ؟ بعد می تونید سوییچ کنید روی گرافیک 740 و گرافیک رو تحت فشار بذارید ببینید حداکثر دمای گرافیک چند می شه ؟

لینک به دیدگاه

الان شما دستتون رو جلوی دریچه خروج هوا می گیرید هوای گرم با سرعت زیاد بیرون میاد؟ دسستون رو حداقل 10 سانتی متر از دریچه فاصله بدید بعد ببینید خروج هوا رو احساس می کنید؟ زیر فشار چی سرعت فن زیاد می شه ؟ بعد می تونید سوییچ کنید روی گرافیک 740 و گرافیک رو تحت فشار بذارید ببینید حداکثر دمای گرافیک چند می شه ؟ا

الان بادش ولرم و با سرعت معمولی رو به کم بیرون میاد در این حالت وقتی دستم رو دور میکنم هیچ هوایی رو احساس نمیکنم

ولی وقتی با تری دی مکس کار میکنم دما بالا میره سرعت فن به شدت زیاد میشه و صداش در میاد

چطوری سوییج کنم روی گرافیک 740؟

لینک به دیدگاه

یه بازی سنگین اجرا کن خودش سوییچ می کنه

ببین من حدس می زنم یا سیستم خنک کننده مشکل داره یا اتصال خنک کننده به سی پی یو اگر گرافیک 740 هم دماش خیلی بالا بره خب مشخصه سیستم خنک کنننده مشکل داره ولی اگر تو بازی دمای 740 عادی بود و فقط سی پی یو گرم شد مشخص می شه سطح سی پی یو و خنک کننده درست به هم متصل نشده شما یه بازی اجرا کن ببین دمای 740 تا چه قدر بالا می ره

لینک به دیدگاه

نه این رو که همون 4600 اجرای می کنه یه بازی سنگین

حالا یه امتحان کن اگر نشد تو دسکتاپ راست کلیک کن و داخل کنترل پنل nvidia برای این بازی گرافیک رو دستی بذار روی 740

ویرایش شده توسط hamidfa
لینک به دیدگاه

چی مثلا

حی تی آ ای ویخوبه؟

ویرایش شده توسط *sajjad*
لینک به دیدگاه

شما همون nfs رو نصب کن بعد بازی رو اجرا کن بعد برای این بازی گرافیک رو بگذار روی 740 به این صورت که راست کلیک می کنی مثل تصویر زیر انتخاب می کنی که بازی با گرافیک nvidia اجرا بشه

g3-500x262.jpg

لینک به دیدگاه

این نید فور اسپید

tczz_%DB%8C%DB%8C%DB%8C%DB%8C_thumb.gif

iyey_untitled_thumb.png

شما داری با 4600 بازی رو اجرا می کنی ببر روی 740

ویرایش شده توسط hamidfa
لینک به دیدگاه

حالا فردا میرم گارانتی تری دی مکس باز میکنم میگم دما خیلی غیر طبعی و بالاست؟

مشکل چیه

لینک به دیدگاه

اره یه فایل سنگین بزن رندر بگیره که سی پی یو 100 درصد درگیر بشه ایشالله برات درستش می کنن

لینک به دیدگاه

اره یه فایل سنگین بزن رندر بگیره که سی پی یو 100 درصد درگیر بشه ایشالله برات درستش می کنن

فایل سنگین ندارم من در حد اماتور تازه دارم یاد میگیرم.

شما دارید

لینک به دیدگاه

بردم گارانتی سازگار گفتن روال تحویل لب تاب 15 تا 30 روزه گفتم فوری عجله دارم گفت 1 هفته ی دیگه تماس بگیرید؟

کسی لب تاب داده گارانتی سازگار ؟بعد چند روز تحویل دادن؟

یه هفته خیلیه :crying: :crying: :crying: :( :(

لینک به دیدگاه

سلام دوستان یه مشکلی پیش اومده واسم.من تازه یه گرافیک گرفتم gtx 970 g1 giga متاسفانه به طرز عجیبی asic quality نوشته 62 که احساس میکنم خیلی پایینه من چون x3 viper موجود نبود مجبوری x2 گرفتم 3 فن داره همش هم گذلشتم رو سرعت اخر.گرافیکو تست کردم توی فول لود دماش به 80 درجه یا بیشتر میرسه تا ۸۰ که رسید ترسیدم کنسلش کردم این نرماله دماش؟ چیکارش کنم؟

لینک به دیدگاه

سلام عزیز از من میشنوی بفرست گارانتی اگه گارانتی داره بهشونم بگید که یه خمیر سیلیکون مرغوب بخرن و بزن هزینه شو بده چون اگه خودت این کارو کنیی از گارانتی ساقط میشه و بعداشم سری گیگا همین طوریه استیک شون برای منم 66.4 هست کارتمم Gigabyte HD 7950 Wind force X3

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...