رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

خمیر کولر تاثیرات زیادی روی انتقال گرمای CPU بر کولر دارد به طوری که باعث میشه هزینه ی جدایی رو بابتش بپردازین مدل های مختلفی هم داره یه سری خمیر ها که بی کیفیت هستند بسیار بسیار سفت هستند و باعث میشوند نه تنها دما کمتر انتقال پیدا کند بلکه باعث میشوند CPU و Cooler به شکل فجیهی بهم دیگه بچسبند و برای جداسازی CPU رو باید از روی سوکت مادربورد جدا کنید عوضش بعضی خمیر ها هستند که وقتی اندازه ی ناخن انگشت کوچیک به CPU میزنیند هم پخش کردنش راحت هست هم در آوردنش و باعث میشه نتایج متفاوتی از دمای همان کولر به دست آورین یکی از با کیفیت ترین خمیر های سیلیکون برای Cooler ،خمیر NT-H1 هست که ساخت شرکت Noctua میباشد!@};-به قیمت 15 هزارتومن

لینک به دیدگاه

البته دانیال جان شل بودن یا سفت بودن خمیر فاکتور تشخیص برای بهتر بودن نیستش .

الان در حال حاضر طبق تجربه این حقیر بهترین خمیر های موجود بازار TX4 و CF2 هستند که هر دو هم سفت هستند و هم گذردهی دمایی بالایی دارند و از درصد بالاتری از نقره برخوردارند . ولی به یاد داشته باشید که داستان Aircooling با اکستریم کولینگ و خنک کننده های دمای منفی فرق می کنه .

همین خمیر های عالی روی ایرکولینگ زیر LN2 به منفی 50 نرسیده کرک می کنند .

هنگام خرید خمیر به بازه دمایی درج شده روی بسته و ضریب گذردهی توجه کنید.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان

الان چند ماهي است كه اين مشكل دارم درجه حرارت cpu در سنگين ترين كارها مثلا هنگام بازي كرايسيس 2 تا مرز 122 درجه ميره بعد سيستم خاموش ميشه و بازي هاي ديگه تا 100 ميرسه و بازي دچار نوسات فريم ميكند و تيك ميزنه در حالت بيكاري وفيلم واينترنت هيچ مشكلي نداره فقط در زمان بازي است كه همه مشكلات پديد مياد

و موقعي وسيله خنك كنننده(پنكه) البته الان كه مهر ماه است و هوا كمي سرداست ميزارم ميتونه دما يcpu بالا نبرد اما تابستان با نيم ساعت بازي حتي اگر پنكه بود اول بازي تيك مي زد و اگر ادامه مي دادي خاموش مي كرد .

اين علت ميتونه ازقطعات ديگر هم باشه يا نه واگر از cpu باشه ايا قابل تعميريه ؟ نرمافزار ي كه براي نشان دادن دماي cpu استفاده ميشه EasyTune5

فن cpu را هم تعويض كردم وازاين فن زنبوري انداختم بهتر شداما بازهم درجه حرارت بالا ميره و سيستم را مختل ميكنه .

cpu: 5600x2 amd

main :m55 sli giga

ram 2gig kingmax ddr2 800

pawer: 535 green a

vga :6870

لینک به دیدگاه

عزیزم این نکات رو چک کردی ؟

1. هیت سینک خوب روی سی پی یو محکم شده ؟

2. اخرین باری که خمیر سیلیکون رو عوض کردی کی بود. ؟ حداقل هر 2 ماه یک بار خمیر سیلیکون باید عوض شه و اگر 6 ماه عوض نشه خشک میشه و تیکه تیکه و عملکردش بسیار بد میشه !!

احتمالش زیاده که هیت سینک خوب با سی پی یو تماس نداره یا پایه هاش محکم نشده !

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

عزیزم این نکات رو چک کردی ؟

1. هیت سینک خوب روی سی پی یو محکم شده ؟

2. اخرین باری که خمیر سیلیکون رو عوض کردی کی بود. ؟ حداقل هر 2 ماه یک بار خمیر سیلیکون باید عوض شه و اگر 6 ماه عوض نشه خشک میشه و تیکه تیکه و عملکردش بسیار بد میشه !!

احتمالش زیاده که هیت سینک خوب با سی پی یو تماس نداره یا پایه هاش محکم نشده !

سالار عزيز همه چيز چك كردم اما بازهم مشكل اصلي كه دما حل نشد

لینک به دیدگاه

دوستان اين تصوير از حرارت cpu بعد از نيم ساعت ازبازي Driver San Francisco ميباشه ؟وبازي با افت فريم روبه رو ميشه

اين حرارت خيلي خطرناك يا نه و ميتونه به قطعات ديگه اسيب برسونه يا نه ؟

به نظر شما مشكل از چيه ؟d6xte3t26q0fzgrh4p6.jpg

ویرایش شده توسط pwe
لینک به دیدگاه

حرارت خیلی بالاست عزیز . CPU های AMD کلا خنک هستن . این مدلی که شما دارید ماکسیمم دمایش باید زیر 70 درجه باشه.در حدود 64 تا 68 درجه تو لود . یعنی بالاتر از از این آسیب میزنه . یا CPU شما مشکل داره و یا مادربوردتون . شما ببر تست . با یک CPU دیگه تست کن ببین چی میشه . 108 درجه که شما زدی فوق العاده بالاست .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان اين تصوير از حرارت cpu بعد از نيم ساعت ازبازي Driver San Francisco ميباشه ؟وبازي با افت فريم روبه رو ميشه

اين حرارت خيلي خطرناك يا نه و ميتونه به قطعات ديگه اسيب برسونه يا نه ؟

به نظر شما مشكل از چيه ؟d6xte3t26q0fzgrh4p6.jpg

دوست گرامی 6870 رو باز کن رو شاخه 12 ولت کم اورده (میترکه ها )تا حالا هم نترکیده شانس آوردید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست گرامی 6870 رو باز کن رو شاخه 12 ولت کم اورده (میترکه ها )تا حالا هم نترکیده شانس آوردید

مشکل از این مورد نیست چون گفتند قبلش هم همینطوری بودهI%20Do%20not%20Know.gif!

البته این نشون میده چقدر این CPU مقاومه 108 درجه کم نیست واقعا باید به این CPU جایزه داد من ندیدم CPU که اینقدر دووم بیاره!B)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته این نشون میده چقدر این CPU مقاومه 108 درجه کم نیست واقعا باید به این CPU جایزه داد من ندیدم CPU که اینقدر دووم بیاره!@};-

سیم لحیم چند درجه ذوب میشه؟؟؟؟

;) B)

لینک به دیدگاه

البته این نشون میده چقدر این CPU مقاومه 108 درجه کم نیست واقعا باید به این CPU جایزه داد من ندیدم CPU که اینقدر دووم بیاره!B)

تازه كجاش ديده تو بازي كرايسيس اگر خنك كننده روشن نباشه تا 123 درجه باور كن ميره كه الان ميترسم تستش كنم مبادا به گرافيك اسيب بزنه گرنه تصويرش ميزاشتم

لینک به دیدگاه

دوستان اين cpu قابل تعمير هست يا نه؟

با اين وضعيت مي تونه به قطعات ديگه اسيب برسونه يا نه ؟

لینک به دیدگاه

صد در صد که CPU رو نمیشه گفت خرابه . ممکنه مادربورد خراب باشه . شما باید تست کنی. یا CPU رو روی یک مادربورد دیگه تست کن و یا یک CPU دیگه رو این مادربورد بذار .

این وضعیت مطمئنا خطرناکه . اگر مادربورد سالم باشه ، میتونه باعث سوختن مادربورد بشه . میتونه باعث اتصال در پاور بشه ، میتونه جریان رو از ریل 12 بگیره و برق به گرافیک نرسه . میتونه روی هارد تاثیر بذاره نوسان برق . حتی میتونه مادربورد رو بترکونه B)?

لینک به دیدگاه

پاورت چیه اگر غیر استاندارد باشه میونه به مدار تغذیه مادربوردت آسیب زده باشه و در نتیجه به خاطر مادربورد سی پی یو جریان زیادی میکشه و داغ میکنه .

لینک به دیدگاه

پاور ایشون Green 535A هست . پاور برای سیستم هم کافیه . احتمال زیاد همون مدار تغذیه مادربورد مشکل داره .

لینک به دیدگاه

صد در صد که CPU رو نمیشه گفت خرابه . ممکنه مادربورد خراب باشه . شما باید تست کنی. یا CPU رو روی یک مادربورد دیگه تست کن و یا یک CPU دیگه رو این مادربورد بذار .

این وضعیت مطمئنا خطرناکه . اگر مادربورد سالم باشه ، میتونه باعث سوختن مادربورد بشه . میتونه باعث اتصال در پاور بشه ، میتونه جریان رو از ریل 12 بگیره و برق به گرافیک نرسه . میتونه روی هارد تاثیر بذاره نوسان برق . حتی میتونه مادربورد رو بترکونه B)?

حامد جان با اين اوصاف چون من تقربيا ميخوام يك ماه ديگه مادربرد وسي پو جديد بگيرم گرافيكي كه جديد( 6870) بستم تا اين يك ماه بهش آسيبي نمي رسه ؟

ویرایش شده توسط pwe
لینک به دیدگاه

سعی کن بهش فشار نیاری . استفاده نکنی بهتره . چون ممکنه نوسان برق باعث سوختن برد و یا قطعات دیگه کارت بشه . اون موقع گارانتی هم قبول نمیکنه .

لینک به دیدگاه

راستی تو عکسی که گذاشتی رم ها رو کنار هم نصب کردی . باید یکی در میون نصب کنی تا حالت دوکاناله کار کنن . البته ربطی به موضوع نداشت . ولی تو کارایی سیستم تاثیر داره .

فن CPU درست جا خورده ؟ من این فن رو نمیشناسم . ولی تا جایی که میدونم فنی که از ککنار میزنه بهتره که جهت بادش رو به عقب کیس باشه ، نه رو به بالا که فضا بسته هستش . اینطوری هوای گرم داخل کیس میمونه . البته شاید اشتباه کنم . چون همونطور که گفتم فن رو نمیشناسم .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

راستی تو عکسی که گذاشتی رم ها رو کنار هم نصب کردی . باید یکی در میون نصب کنی تا حالت دوکاناله کار کنن . البته ربطی به موضوع نداشت . ولی تو کارایی سیستم تاثیر داره .

فن CPU درست جا خورده ؟ من این فن رو نمیشناسم . ولی تا جایی که میدونم فنی که از ککنار میزنه بهتره که جهت بادش رو به عقب کیس باشه ، نه رو به بالا که فضا بسته هستش . اینطوری هوای گرم داخل کیس میمونه . البته شاید اشتباه کنم . چون همونطور که گفتم فن رو نمیشناسم .

آقا حامد عزیز فن خوب معلومه چیه دیگه همون بوفالو خودمون هست ولی از برند اصلی یعنی EVERCOOL و یه خورده هم از بوفالو خوشکل تر هست

خیلی باحاله

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببخشید مدل دقیق مادربرد تون اینه ؟؟

13-128-321-04.JPG

یا اینه ؟؟؟

680.jpg

من تو عکس به یه چیز شک کردم اونم سیم مربوط به فن سی پی یو هست

دوستان دقت کنند

فکر کنم درست وصل نشده و به شاسی فن مادربرد وصل شده

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

پس باید مثل عکس زیر نصب بشه

post-59-038650600 1317404311_thumb.jpg

این لینک رو هم ببین .

http://www.overclockersonline.net/reviews/50001161/

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس باید مثل عکس زیر نصب بشه

post-59-038650600 1317404311_thumb.jpg

این لینک رو هم ببین .

http://www.overclock...views/50001161/

صفحه قبلی عکس سیستمشون رو نگاه کن فکر کنم سیم فن سی پیو رو اشتباه زدن رو مادربرد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...