رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

عجله نکنید!

دمای مادربرد و پردازنده و هارد رو چک کنید، اگر همه بجز گرافیک خنک بودن بعداً به گرافیک مشکوک بشید، منبع تغذیه چند واته؟ از تبدیل استفاده کردین؟ ترجیحاً تصویری از داخل کیس بگذارید

گیگابایت از تراشه های با اسیک خیلی پایین هیچ وقت در کارت های رده بالا استفاده نمیکنه خیالتون تخت تخت باشه که تک تک تراشه ها گلچین هستن، سری معظم جی وان که دیگه حرفی توش نیست!

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

عجله نکنید!

دمای مادربرد و پردازنده و هارد رو چک کنید، اگر همه بجز گرافیک خنک بودن بعداً به گرافیک مشکوک بشید، منبع تغذیه چند واته؟ از تبدیل استفاده کردین؟ ترجیحاً تصویری از داخل کیس بگذارید

گیگابایت از تراشه های با اسیک خیلی پایین هیچ وقت در کارت های رده بالا استفاده نمیکنه خیالتون تخت تخت باشه که تک تک تراشه ها گلچین هستن، سری معظم جی وان که دیگه حرفی توش نیست!

خبات جان چند مورد قبلا هم G1 با Asic زیر 65 درصد دیدم. به هیچ وجه چیپ هاش گلچین شده نیستن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خبات جان چند مورد قبلا هم G1 با Asic زیر 65 درصد دیدم. به هیچ وجه چیپ هاش گلچین شده نیستن.

سلام استاد

خب 60% در حد قابل قبولی هست تقریباً و بالانس محسوب میشه، والا این ادعا رو خود گیگابایت میکنه :

4321.png?_=09197321

What is the GIGABYTE GPU Gauntlet?

World’s #1 GPU cherry-picking process

Only the strongest processors survive the GPU Gauntlet.

لینک به دیدگاه

ببخشید دوستان گل @};- @};- @};- @};-

در کارت های GTX 970 G1  چه مقدار Asic  مناسب است ( با توجه به اور کارخانه ای بالای این کارت) :-?

لینک به دیدگاه

اقا یه لایک به من قرض میدید؟یا امتیاز؟

اینم یه امتیاز

مشکلت حل شد ؟؟؟

ویرایش شده توسط BLACK SKIPPER
لینک به دیدگاه

گرافیک تازست و تا 2018 july گارانتی داره دما در حالت معمولی 35 درجه دمای هارد 38 درجه و دمای مادربورد 33 درجه پاور 650 گرین.تست هم با funmark گرفتم تو 720P دمای محیط هم 29 درجه

post-19732-0-56850400-1436727308_thumb.jpg

post-19732-0-09678700-1436727322_thumb.jpg

post-19732-0-97098000-1436727351_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

گرافیک تازست و تا 2018 july گارانتی داره دما در حالت معمولی 35 درجه دمای هارد 38 درجه و دمای مادربورد 33 درجه پاور 650 گرین.تست هم با funmark گرفتم تو 720P دمای محیط هم 29 درجه

داداش دمای 80 درجه تو فول لود برای این کارت  غیر عادی هست.

برای من تو فول لود دما حدود 63 میره .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اورکلاک نکردین؟؟؟؟ میشه حین گیمینگ یه شات از Gpuz بزارین و همه رو روی max بزارید؟ با چه نرم افزار/بنچمارکی به 80 درجه رسید؟

لینک به دیدگاه

من بایوس رو اپدیت کردم درست شدش فکر کنم،70 میشه با فن ۶۵ درصد اما وقتی میخواهد داغ تر بشه از کلاک ۱۳۵۴ کم میکنه این درسته؟

با funmark تستم رو ۷۲۰p بودش.

تو بازی‌ ویچر همه چیز تا ته دما میشه ۶۳-۶۵

ویرایش شده توسط miroshirvanian
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیزم

بایوس کارت گرافیکتون رو آپدیت کردید(البته اگه براش آپدیت اومده باشه) یه عکس از GPU-z ات بهم بده تا برات یه سرچ بزنم؟(الان دیدم که آپدیت کردین :D )

در مورد asic quality هم نظرات مختلفی و بعضا" ضد و نقیضی هست

برخی اوقات بین 2 عدد کارت از یک مدل خاص ممکنه یکیش اسیکش 90 باشه و دیگری 58 و فرقی هم در اورکلاک و پروفایل ولتاژی نداشته باشند و ممکنه هم داشته باشن (هر دو حالتش تجربه شده توسط گرافیک بازها)

از نظر من هر asic بالای 60 الی 80 خوب به حساب میاد و از اون بالاتر از لحاظ ریاضی عالی به حساب میاد ، گرچه که ممکنه هیچ فرقی نباشه بین عملکردشون... خیلی چیزه نسبی ای هستش asic

در مورد قضیه گلچین کردن چیپ گرافیکی از سوی شرکت های بزرگ مثل asus و گیگابایت و بقیه ای که این کار رو میکنن هم لازمه که اشاره کنم اون گلچین کردن فقط از طریق بالا بودن asic انجام نمیشه(دقیقا به این دلیل که همیشه asic نیست که تعیین کنندست) و معیارهای بیشتری دار

تعویض خمیر سیلیکون هم به نحوی که آسیبی به محل قرارگیری پیچ ها و سایر قسمت ها نزنه باعث ساقط شدن گارانتی نمیشه... مگر اون برند هایی که روی پیچهای اصلی گرافیک هولوگرام میزنن که باز کردن پیچ روی هولوگرام اثر میذاره

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

سلام عزیز از من میشنوی بفرست گارانتی اگه گارانتی داره بهشونم بگید که یه خمیر سیلیکون مرغوب بخرن و بزن هزینه شو بده چون اگه خودت این کارو کنیی از گارانتی ساقط میشه و بعداشم سری گیگا همین طوریه استیک شون برای منم 66.4 هست کارتمم Gigabyte HD 7950 Wind force X3

جناب به خاطر عوض کردن خمیر سیلیکون گارانتی ساقط نمی شه...نرم افزار OC guru II که روی سی دی هست رو نصب کنید و بعد با  Unigine heaven روی آخرین تنظیمات یه تست بگیرید دماتون رو چک کنید داخل OC guru و بعد داخل Fan setting دور فن رو به صورت دستی افزایش بدید (حدود 15 درصد) و با Unigine heaven دوباره تست کنید...اگه دمای کارتتون کم نشد احتمالا باید خمیرش عوض بشه می تونید از DeepCool Z9 استفاده کنید یا Acrtic Silver 5(اگه پیدا کنید) می تونید هم بدید گارانتی براتون خمیر رو عوض کنه و تست بزنه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به هیچ وجه توصیه نمیشه خمیر رو به این زودی عوض کنید !

بنده قبل تر تست کردم خمیرهایی گیگابایت و اسوس به کارتهاشون میزنن کیفیت قابل قبولی دارند(در حد یه خمیر عالی مثل NTH1) و تا حد اقل 2 سال استفاده دائم ازشون نشه کیفیتشون رو از دست نمیدن...

لینک به دیدگاه

دوستان بفرمایین.

با برنامه خودش نمی تونم تست بگیرم چون از درایو نوری استفاده نمی کنم و dvd rom ندارم متاسفانه

post-19732-0-29161700-1436731510_thumb.jpg

post-19732-0-06646900-1436731530_thumb.png

post-19732-0-71132100-1436731539_thumb.png

لینک به دیدگاه

به هیچ وجه توصیه نمیشه خمیر رو به این زودی عوض کنید !

بنده قبل تر تست کردم خمیرهایی گیگابایت و اسوس به کارتهاشون میزنن کیفیت قابل قبولی دارند(در حد یه خمیر عالی مثل NTH1) و تا حد اقل 2 سال استفاده دائم ازشون نشه کیفیتشون رو از دست نمیدن...

درست میگن . احتمالا مشکل از گردش هوای نامناسب کیستون یا مشکله پاوره

لینک به دیدگاه

درست میگن . احتمالا مشکل از گردش هوای نامناسب کیستون یا مشکله پاوره

دوست عزیز الان screenshot بازی رو ببینید الان وضیعیتش نرمال هستش؟

الان دمای بیکاری هم 31 شد

لینک به دیدگاه

دمای لود مهمه دمای بیکاری زیاد ملاک نیست .مخصوصا تو لود بازی چون تمام قطعات فعال هستند و دماشون تو کیس جمع میشه

لینک به دیدگاه

من پارسال دوتا 970 گیگا داشتم که کورکلوکه دوتاشونو تا 1560 میبردم مموری کلوکشونو تا 7950 میبردم ولتاژ رو هم آفسته +0.1812 که آخرین حالتش هست میزاشتم ولی بازم اگه فنو دستی 100 درصد میزاشتم به 65 نمیرسید

لینک به دیدگاه

دوستان ببخشید اینجا می پرسم. خمیر سیلیکون که خریداری میشه و کمی ازش استفاده میشه تا چند مدت دیگه هنوز قابل استفاده هست؟ مثلا کیفیتشو از دست بده یا خشک و صفت بشه؟

ویرایش شده توسط hamidassassin
لینک به دیدگاه

دمای لود مهمه دمای بیکاری زیاد ملاک نیست .مخصوصا تو لود بازی چون تمام قطعات فعال هستند و دماشون تو کیس جمع میشه

خوب بعد از اپدیت بایوس مادربورد و گرافیک الان تو اون بازی بیشتر از 68 نرفت بعد 1 ساعت البته میگم در ابعاد 1024*768 اما همه ی تنظیمات تا اخر هستش.الان یعنی نرمال شده؟

لینک به دیدگاه

الان فن رو دستی 100 درصد بزارید با افتربورنرmsiتو بازی ببینید ماکسیمومش چند هست.

چون من همش g1 داشتم دمای اکثرشون دستمه

ویرایش شده توسط gtx taitan II
لینک به دیدگاه

خوب بعد از اپدیت بایوس مادربورد و گرافیک الان تو اون بازی بیشتر از 68 نرفت بعد 1 ساعت البته میگم در ابعاد 1024*768 اما همه ی تنظیمات تا اخر هستش.الان یعنی نرمال شده؟

خوبه دیگه.قبلش حتما اشتباه نشون میداده دمارو والا اون خنک کننده از سر 970 زیاد هم هست نباید داغ کنه که

لینک به دیدگاه

اینم یه امتیاز

مشکلت حل شد ؟؟؟

نوکرتم مرسی داداش

لینک به دیدگاه

منم محبوب شدم :cool: :cool: :clapping: @};- :x :)

تو تاپیکه بنده خدا وقت گیرآوردین به هم دیگه دلوقلوه قرض میدین؟     =))  =))  =))  =))  =))  =))  =))  =))  =))

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...