رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

هردو درب کبسو باز کردم. اقا مطمعنین ماکزیممش ۷۰ درجس؟ باید بیشتر باشه ها.

لینک به دیدگاه

سرعت فن های کارت گرافیک چند درصد هست؟

با برنامه افتر برنر رو حالت AUTO فن ها قرار بده تا زیاد شدن دما سرعت فن ها کارت بالا بره

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

با سلام دوستان من چند روز پیش یه سیستم اسمبل کردم Cpu 4690 k و Gpu Sapphire R9 290 Tri x  قطعات همه اکبندن بجز  Gpu اونم تا همین دو روز پیش گارانتی داشت نه ماین شده نه تحت فشار بوده ... الان موقع بازی دمای  Cpu تا 75 بالا میره دمای Gpu  هم تا 87   بنظرتون مشکلشون چیه ....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گرمی هوا هم میتونه تاثیر گذار باشه

لینک به دیدگاه

سلام

پاور چه مدلیه؟

گرمی هوا هم میتونه تاثیر گذار باشه

پاور گرین هست 785b  هوا هم تو اتاق خنکه گرم نیست

لینک به دیدگاه

مطمئن باش گرمی هواست مال منم 3770 هستش تابستونا تا 70 میره بالا و اخطار میده اما زمستونا عمرا 50 هم نمیرسه

لینک به دیدگاه

مطمئن باش گرمی هواست مال منم 3770 هستش تابستونا تا 70 میره بالا و اخطار میده اما زمستونا عمرا 50 هم نمیرسه

فکر نکنم مال گرمی هوا باشه چون گفتم که اتاقم کاملا هواش سرده 

لینک به دیدگاه

ببنید دوست عزیز این کارت کلا داغه و دما 75 واسش عادیه تو بازی وقتی هوا گرم فن های کارت میدن بیرون میره داخل کیس و این باعث میشه تهویه به خوبی  صورت نگیره و دمای سی پی یو هم بره بالا برای سی پی یو پیشنهاد بنده واتر کولینکه

لینک به دیدگاه

کارت r9 290x و r9 290 کارت داغی هست و مشکلی نیست طبیعیه ، اما برای سی پی یو پیشنهاد میشه کولینگ رو عوض کنید یا Thermal Paste رو تعویض بکنید .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من یک سوال داشتم در مورد اینکه ایا این دما برای cpu بنده که I3 4160 هست عادی هست؟

دلیلش چی میتونه باشه ؟ حدود 5 ماهه که خریداری کردمش و خمیر سیلیکون هم عوض نکردم براش یک بار هم کلا فن روش رو برداشتم

و cpu رو روی یک مادر برد دیگه گذاشتم میخواستم بدونم

یک خمیر Z5 deepcool میتونه تو دماش تاثیر بزاره ؟ کولر هم کولر خودش هست

vz08_untitled.jpg

ویرایش شده توسط ted mosby
لینک به دیدگاه

منم i3 4170 دارم دماش تو حالت بیکاری 38 -39 هست.اینتل گفته باید وقتی هیچ کاری نمی کنی 35 باشه.نگران نباش.حالا یک سال دیگه خمیر میزاری روش

لینک به دیدگاه

اگه فن رو برداشتید و خمیر رو عوض نکردید صد در صد با تعویض خمیر دمای پاپیین میاد، چون وقتی فن رو برمیدارید حباب های هوا داخل خمیر به وجود میاد که باعث کاهش کارایی خمیر سیلیکون میشه.

البته دمای فعلی خیلی غیر عادی نیست ولی اگه خمیر رو عوض کنید حتما دما پایین تر میاد.

لینک به دیدگاه

اصولا شما باید خمیر جدید می زدی ولی الان هم دما با توجه به گرم بودن دما زیاد بالا نیست شما خمیر خوب بزنی خب قطعا تو دما تاثیر می گذاره بعد هم بیشتر مسئله اینه که دما تو حداکثر لود چه قدر می شه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

i3 4330 با خمیر Thermalright CF III  و کولر DEEPCOOL GAMMA ARCHER

کیس +X3

ectghf7lpvu5th4mvjim.jpg

لینک به دیدگاه

مشکلی نیست بابا نترس.

دمای سی پی یو منم 40 تا 42 هست.

البته بخاطر گرمی اتاقمه, کولر که روش میکنم میشه 35, گاهی هم 32 3 !

لینک به دیدگاه

پس به نظرتون اگر خمیر رو عوض نکنم مشکلی پیش نمیاد ؟

دمای عادی cpu بنده هم اونجا یکم بالاس چون کولر خاموش بود

با کولر حدود 35 درجه تا 37 هست

ویرایش شده توسط ted mosby
لینک به دیدگاه

نه من گفته ی دوستا رو تایید میکنم. من کولر روشن میکنم دمای سی پی یو میشه 26 وقتی خاموشه40 درجه در حالت بی کاری.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکلی نداره دوست گرامی خیالتون راحت باشه CPU  اینتل رو تا جیزغاله نکنیدش هیچیش نمیشه با این دما ها

خمیر هم فعلا نیازی نیست

ولی اگه میخواهید ببینید که چیل فاکتور واقعاً تاثیری نداره برید بخرید بزنید و بعدش بیاید توی همین تاپیک یه عکس از همین برنامه RealTemp بزارید :D :D :D

لینک به دیدگاه

سلام

با اجازه استارتر

فکر کنم دمای cpu من یکم غیر عادی باشه.در تست intel burn test تا 71 درجه هم دمای هسته ها بالا میره ولی در بازی تا 63 درجه

سی پی یو 4170 و کولر هم s90d که نسبتا قویه و خمیر z3. دمای اتاق هم 25 تا 30 درجه است

به نظرتون دماش زیاده؟ چیکار کنم دما پایین بیاد؟

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

بالاخره دما خوب شد ؟

امروز یه فن 120 به زیر کیس اضافه کردم ویه خمیر Noctua NT- H1  خریدم و خمیر قبلی رو پاک کردم و از این زدم بهش و الان تو بازی Cpu  تو بالاترین لود دماش از 56 بالاتر نمیره و در کمال تعجب دمای Gpu  هم خوب شد توی فول لود دماش 75 من که خودم نفهمیدم چی شد که اینقدر دماشون خوب شد  :wacko:

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز

چند وقته کامپیوترم خود به خود صفحه آبی (اخطار مشکل ویندوز) رو بالا می آورد و ریستارت می شد و سه بار نصب ویندوز کردم با نوار های مختلف ولی مشکل همچنان رفع نشد و یکی از دوستام گفت که احتمال از افزایش دمای کیس ه که این طوری ریستارت میشه وقتی کیس رو تمیز کردم دیدم خمیر CPU خشک شده و خمیر رو عوض کردم ولی هم چنان مشکل پابرجاست ولی دمای قطعات هم بالاست ، دمای CPU بعد چند ساعت به 53 درجه میرسه و الان از دوستان خواهش میکنم راه حلی برای پایین آوردن دما داخل کیس رو بهم بگن(در ضمن این سیستم مغازه س و همیشه روشنه).

مشخصات کیس :

CPU : I3 4130

M B : ASUS B85-PLUS

V G A : G610  ZOTAC

RAM : 4 GB

POWER : GP530A-EU

H D D : 3*2TB

لینک به دیدگاه

دمای 53 که بالا نیست خوبه

شما متن صفحه ابی را قرار بده

بایوست هم ریست کن

لینک به دیدگاه

دمای 53 که بالا نیست خوبه

شما متن صفحه ابی را قرار بده

بایوست هم ریست کن

دمای عادی 44 درجه س !!!!؟؟؟

متاسفانه عکس شو الان ندارم پاک شده 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...