رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

مرسی

اونوقت من بخوام بخرم از بیرون کارتن مشخص هست از چ نوع ی هست ؟؟؟ یا مثل هندونه در بسته هست! :D

والا من نداشتم این 2 مدلی که در عکس گذاشتید که بگم از روی جعبه میشه تشخیص داد .

ولی از فروشنده میتونید بپرسید .

ویرایش شده توسط Moein Frozen
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نمیدونم حرفم پایه علمی داره یا نه اما بر اساس تجربه شخصیم میگم

از نظر من اونها که صاف هستند و جنس لاستیکی دارند در مقابل ساییده شدن کم دوام تر هستند و سریعتر مستهلک میشن در مقابل اون نوع دیگر که ساختار پلاستیکی و محکم دارند اما مسئله فقط همین نیست و یک تفاوت دیگه هم دارند

این تفاوت دیگه هم اینه که لاستیکی ها انعطافپذیرتر هستد برای استفاده در فضاهای کم و راحت میشه پیچ و تابشون داد اما پلاستیکی ها به دلیل ساختار محکمشون خوب تاب نمیخورن و تا نمیشن و اگه تحت فشار قرار بگیرن در حالت تا شده زودتر خراب میشن

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

نمیدونم حرفم پایه علمی داره یا نه اما بر اساس تجربه شخصیم میگم

از نظر من اونها که صاف هستند و جنس لاستیکی دارند در مقابل ساییده شدن کم دوام تر هستند و سریعتر مستهلک میشن در مقابل اون نوع دیگر که ساختار پلاستیکی و محکم دارند اما مسئله فقط همین نیست و یک تفاوت دیگه هم دارند

این تفاوت دیگه هم اینه که لاستیکی ها انعطافپذیرتر هستد برای استفاده در فضاهای کم و راحت میشه پیچ و تابشون داد اما پلاستیکی ها به دلیل ساختار محکمشون خوب تاب نمیخورن و تا نمیشن و اگه تحت فشار قرار بگیرن در حالت تا شده زودتر خرابدرود برشما

درود بر شما عزیز  :x

لینک به دیدگاه

دوست عزیز زیاد فرقی ندارن و اقای فرجام عزیز توضیحاتی دادن که قابل قبول هست ولی در کل اونی که از جنس لاستیک هست کیفیتش خیلی بالا هست و همچنین فشار زیادی را میتونه تحمل کنه

از همه اینها گزشته شما میتونی از بازار شلنگهای فشار قوی شیلد دار بخری که اگر از اونها استفاده کنی هیچ مشکلی پیش نمیاد ولی همین شلنگهایی که استفاده شده بدون مشکل میتونن عمر طولانی داشته باشن

این شلنگها چون حرارت بهشون وارد نمیشه و زیر نور مستقیم افتاب نیستن و از همه مهمتر تولید داخلی نیستن عمرشون خیلی زیاد هست

اخرین مطلب اینکه لاستیکی بهتر از پلاستیکی هست

لینک به دیدگاه

سلام .

بازی GTA V رو با گرافیک انبرد HD4000 اجرا کردم

بازی با کمترین جزیات و رز اجرا و روان هست ولی متاسفانه

دمای بالای CPU  در حالت لود ؛ بنده رو مظطرب کرده است:

b9c2_stre.gif

nji_snap_2015.09.26_11h10m54s_001.png

خنک کننده CPU استوک هست

مدل

CPU i5 3570K

هست.

مادربرد msi g45 gamin-z77 هست.

بعد از 20 ثانیه که بازی رو پایین میارم دما به 50 درجه میرسه.

حالا این دما عادیه یا نه؟ صدمه ای میزنه به cpu یا خیر؟

اساتید, همکنون نیازمند راهنمایی هاتون هستم.

مرسی

ویرایش شده توسط بی بهار
لینک به دیدگاه

دوست عزیز مسلما دمای زیاد برای هیچ چیز خوب نیست و به مرور زمان به قطعه مورد نظر اسیب وارد میکنه 

بهتره به فکر تهیه کارت باید

البته یه فن بهتر هم میتونی نصب کنی

ویرایش شده توسط amin_naja(امین پناهی زاده)
لینک به دیدگاه

دوست عزیز مسلما دمای زیاد برای هیچ چیز خوب نیست و به مرور زمان به قطعه مورد نظر اسیب وارد میکنه 

بهتره به فکر تهیه کارت باید

البته یه فن بهتر هم میتونی نصب کنی

متاسفانه طی این چن روز نمیتونم هیچکدومو تهیه کنم...

امیدوارم سی پیوم خراب نشه

-_- :(

لینک به دیدگاه

کولر استوک !!!

اونم رو ای 5 !!!

اونم با گرافیک انبرد !!!

حتما اور هم کردی ؟

والا جای تعجب نداره برا استوک دما عادیه ولی دهن سی پی یو رو مورد عنایت قرار میده شک نکن.

100 درصد یه کولر خوب تهیه کن.

تائید میشه !!!

لینک به دیدگاه

چه کولری رو شما پیشنهاد میدین دوستان عزیز؟ البته قیمت پایین باشه بالا 100 تومن نباشه.

لینک به دیدگاه

عادی که نیست لیگ فوتبال ایران و داورهاشه

به نظرم کولر مناسب قرار نگرفته یا خاصیت خمیر سیلیکون از بین رفته

لینک به دیدگاه

دوستان سلام اگر بخوایم  لوله ها رو با لوله Clear تعویض کنیم امکانش هست !

اگر هست چظوری مجدد مایع را پر کنیم !!!

لینک به دیدگاه

با سلام

دیروز سه عدد فن ۸ سانتی و یک کولر cpu خریدم و نصب کردم و به خوبی کار می کنند. ولی از فن پشت کیس بویی شبیه بوی پلاستیک داغ شده یا وسایل الکتریکی داغ شده میاد، بو شدید نیست ولی می ترسم مشکل ساز بشه در آینده. الان دماهای سیستم نرماله. ممکنه بو به خاطر نو بودن فن ها باشه و پس از مدتی برطرف شه؟ آیا طبیعیه یا نشانه ی بدیه، با تشکر. فن ها چینیه و مارک معتبری نداره

ویرایش شده توسط ata.ataei
لینک به دیدگاه

با سلام

دیروز سه عدد فن ۸ سانتی و یک کولر cpu خریدم و نصب کردم و به خوبی کار می کنند. ولی از فن پشت کیس بویی شبیه بوی پلاستیک داغ شده یا وسایل الکتریکی داغ شده میاد، بو شدید نیست ولی می ترسم مشکل ساز بشه در آینده. الان دماهای سیستم نرماله. ممکنه بو به خاطر نو بودن فن ها باشه و پس از مدتی برطرف شه؟ آیا طبیعیه یا نشانه ی بدیه، با تشکر. فن ها چینیه و مارک معتبری نداره

از بو اسکرین شات بگیرید  دی ...

دیگه مشخص هست بو چی هست  پلاستیک هم هر چی که باشه دمای زیادی نیاز داره تا اب بشه  پس در کل  فکر کنم همین نویی باشه دلیلش .

لینک به دیدگاه

بهتر بعد از چند ساعت خاموش بودن کامپیوتر که گذشته باشه فنها رو برقشو قطع کنید یکی یکی برقشون رو وصل کنید و بو کنید ببینید بو از فنهای تازه هست یا از قسمت دیگری از سیستم هست.

لینک به دیدگاه

یه دلیل میتونه داشته باشه ، من قبلا یه بار یکی از کابل های برق مادربرد رو ( یه کابل کوچولو برای مانیتورینگ ) اشتباهی وصل کردم به جای نامناسب و باعث شد روکش هاش بسوزن حدود 2 روز متوجه اش نبودم با اینکه بوش میومد نمیفهمیدم کجا بو میداد آخر سر دو روز بعد دیدم اون کابل سیاه شده و بو از اون نشات میگرفته .

لینک به دیدگاه

بعد از اینکه کلا فن ها رو جدا کردم و بازهم بو باقی مونده بود هر چند خیلی کم شده بود فهمیدم مشکل از کولر جدیدیه که برای سی پی یو نصب کردم، جهتش رو طوری نصب کرده بودم که باد رو می داد داخل پاور، پاورم هم سایلنته و بیشتر اوقات فنش خاموشه، وقتی پشت کیس رو دقیق بررسی کردم دیدم بو از داخل پاور میاد، پاور رو حدود یک ماهه که نصب کردم و باد داغ سی پی یو که می خورد بهش یکم بو می کرد، جهت کولر رو عوض کردم و بر عکسش کردم، الان جهت باد به سمت کارت گرافیکه، بوش بر طرف شد. البته وقتی هتسینک رو برداشتم سی پی یو هم بهش چسبیده بود و خارج شد باهاش که دیدم حدود سه میلیمتر از سی پی یو از یک طرف تراز با هتسینک نیست و به هت سینک نچسبیده ک. الانم حدس می زنم هتسینک و سی پی یو دقیق تراز نیستن

ویرایش شده توسط ata.ataei
لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز مشکل حرارت برروی core 17 6700k دارم یعنی در حالت پیش فرض بدون هیچ گونه تغییر فرکانس idle:40C و وقتی با برنامه aida64 میبرمش زیر کار به سرعت طی یک دقیقه دما به 92C میرسه .!! من برای این سیستم فن gammax300 رو خریدم چون نمیخواستم اورکلاک کنم با همین فن بر روی 4790K در حالت پیش فرض بدون تغییر کلاک cpu هرگز بالای 78C نمیرفت.درحالیکه ذاتا 4790 باید داغتر از 6700 باشه !!
حتی برای اطمینان سیلیکون فن و cpu رو تمیز پاک کردم و از اول سیلیکون زدم deepcool Z5 .
ولی فرقی نکرد.
ممنون میشم راهنمایی کنید .؟!

Cpu:Core i7 6700K
Cpu Fan:Deepcool Gammaxx 300
MB:Gigabyte Z170X-UD3
Ram:Gskill Ripjaws DDR4 2800Mhz CL16
VGA:Msi 970 Gaming 4G
PSU:Green 750W oc+ Evo
Case:Coolermaster Silencio 452
لینک به دیدگاه

مشکل شما ولتاژ پیش فرض اضافه ای هست که مادربورد به سی پی یو میده.

در هنگام لود یه عکس از صفحه اول برنامه CPU -Z بگیرید و همین جا قرار بدید.

لینک به دیدگاه

مرسی از پاسخ هاتون 

bios  کلا در حالت دیفالت هستش

احساس میکنم مدل کیس انتخابیم گردش هوای مناسب نداره . بخصوص وقتی که در کیس بسته است و گرافیک 970 msi هم کار میکنه دچار مشکل حرارات شدید cpu تا 90C میشم .وقتی در کیس بازه حرارت بین 76 تا 81 هستش.

Coolermaster Silencio 452 دوتا فن داره یکی جلو و یکی عقب با حداکثر سرعت 800rpm و هر دوتاش هم کار میکنند.

اینم عکس خدمتتون

post-3966-0-73833000-1443912456_thumb.jpg

ویرایش شده توسط hichkas
لینک به دیدگاه

دوتا احتمال هست یکی اینکه فن بخوبی بسته نشده یا اینکه خمیر زیاد زدید یک نقطه خیلی کوچیک در وسط کافی هست. سرعت فن هم باید با افزایش دمای CPU بیشتر بشه از فعال بودن SMART FAN توی بایوس مطمئن بشید شاید هم سیم مدیریت سرعت فن از کار افتاده و فن همیشه با یک سرعت ثابت میچرخه

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

لینک به دیدگاه

دوتا احتمال هست یکی اینکه فن بخوبی بسته نشده یا اینکه خمیر زیاد زدید یک نقطه خیلی کوچیک در وسط کافی هست. سرعت فن هم باید با افزایش دمای CPU بیشتر بشه از فعال بودن SMART FAN توی بایوس مطمئن بشید شاید هم سیم مدیریت سرعت فن از کار افتاده و فن همیشه با یک سرعت ثابت میچرخه

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

ممنون از پاسخ تون من دوبار سیلیکون رو پاک کردم تست کردم دوباره زدم. وقتی که فن کار میکنه پایپ هیت سینک ولرمه ولی وقتی فن رو قطع میکنم هر سه تا پایپ مسی داغ میشن و طوریکه نمیتونم دیگه با دست لمسشون کنم این نشون میده مشکل از سیلیکون نیست البته الان که اینا رو میگم خودم هم شک کردم  :wacko:

از pwn فن مطما هستم چون وقتی دما توی حالت idle:40c هستش سرعت فن 1000 است وقتی میره روی 70 درجه سرعت فن 1600 هستش.

لینک به دیدگاه

ولتاژ بياريد پايين

ولتاژ دیفالت هستش توی پست چهارم عکس گذاشتم  :(

ویرایش شده توسط hichkas
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...