رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

ولی بازم ولتاژ بالاست دوست من. . . . . .

فن cpu کامل اتصال داره به cpu؟؟منظورم اینه خوب بسته شده؟؟؟

لینک به دیدگاه

من فکر میکنم این کولر شما بیشتر از این دیگه بازدهی نداره روی این مین بورد و سی پی یو شاید هم به مرور زمان کاراییشو از دست داده ربطی هم به ولتاژ نداره ایشون رو سردرگم نکنید تو این عکس واضح دمای استوک در فول لود مشخص هست (البته این با خنک کننده آبی هست با کولر معمولی قاعدتا تا 75 میره) و توضیح داده شده حتی با ولتاژ 1.4 دما از 84 بالاتر نبابد بره

post-12709-14439476543008_thumb.png

ویرایش شده توسط Astrix
لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی همه تون دوستان عزیز به نظرم با باتوجه به توضیحات شما وهچنین تست هایی که انجام دادم احتمال زیاد ، گردش هوای مناسبی توی کیس من نیست حتی اگرفن ها رو هم عوض کنم و فن های سرعت بالا بزارم چون جلوی کیس فقط جای دوتا فن داره و اون ها هم توسط هارددسیک ها بلوک شدن خیلی تفاوت دما نخواهم داشت متاسفانه نمیتونم کیج هارد دیسک رو در بیارم چون 4 تا هارد توش قرار داره و بدون کیج فقط جای 2 تا هارد دارم . 

تنها راهکار می مونه که بیخیال کولرهوایی بشم و به کولر ابی فکر کنم اما چون جایی که میتونم رادیاتور رو بزارم دقیقا پشت کیج هارد دیسک هستش میترسم حرارت رادیاتور روی هارد هام اثر بد بزاره 

در عین حال ریسک نشت مایع کولر ابی همیشه هست و برای من ترسناکه  :( 

بهرحال هر نظری در مورد مشکل من میتونه کمک کننده باشه .

از توجه همه تون ممنونم  :x    

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از راهنمایی همه تون دوستان عزیز به نظرم با باتوجه به توضیحات شما وهچنین تست هایی که انجام دادم احتمال زیاد ، گردش هوای مناسبی توی کیس من نیست حتی اگرفن ها رو هم عوض کنم و فن های سرعت بالا بزارم چون جلوی کیس فقط جای دوتا فن داره و اون ها هم توسط هارددسیک ها بلوک شدن خیلی تفاوت دما نخواهم داشت متاسفانه نمیتونم کیج هارد دیسک رو در بیارم چون 4 تا هارد توش قرار داره و بدون کیج فقط جای 2 تا هارد دارم . 

تنها راهکار می مونه که بیخیال کولرهوایی بشم و به کولر ابی فکر کنم اما چون جایی که میتونم رادیاتور رو بزارم دقیقا پشت کیج هارد دیسک هستش میترسم حرارت رادیاتور روی هارد هام اثر بد بزاره 

در عین حال ریسک نشت مایع کولر ابی همیشه هست و برای من ترسناکه  :(

بهرحال هر نظری در مورد مشکل من میتونه کمک کننده باشه .

از توجه همه تون ممنونم  :x    

درود

با هزینه یک کولر مایع می تونی یه ایر کولر خوب بخری ...! :-?

کولر مایع جنبه تزیینی داره  در صورتی که براحتی میشه یک کولر بادی خوب و کارایی خوب خرید نصب کرد، مگه اینکه هزینه نگهداری ومراقبت کولر های آبی رو بتونی ازش بر بیای، خیلی ها از ترک برداشتن و خشک شدن شیلینگ ها و صدای نویز (رو مخه یه صدای ویز مگس یا پشه اذیت میکنه اما صدا ی فن بلندتر درسته شنیده میشه اما رو مخ نیست) این کولرها گله می کنند...!  :D

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

پشت همین gammax300هم میتونی یه فن ۱۲x12 بذاری تاثیرش قابل توجه بوده واسه من

HHUU

لینک به دیدگاه

درود

با هزینه یک کولر مایع می تونی یه ایر کولر خوب بخری ...! :-?

کولر مایع جنبه تزیینی داره  در صورتی که براحتی میشه یک کولر بادی خوب و کارایی خوب خرید نصب کرد، مگه اینکه هزینه نگهداری ومراقبت کولر های آبی رو بتونی ازش بر بیای، خیلی ها از ترک برداشتن و خشک شدن شیلینگ ها و صدای نویز (رو مخه یه صدای ویز مگس یا پشه اذیت میکنه اما صدا ی فن بلندتر درسته شنیده میشه اما رو مخ نیست) این کولرها گله می کنند...!  :D

والله من روانی میشم از صدای فن اصلا به این دلیل کیس سایلنت خریدم حالا صدای پمپ هم بهش اضافه بشه

ولی خب فعلا به غلت کردن افتادم چون کیس اصلا کردش هوای مناسب نداره و بدتر اینکه طبق ابعادی که توی سایت خود کولر مستر اومده با مادربورد کلا 154mm فضای ایر کولر داره. 

کلا راهکاری ندارم انگارجالب اینه توی فروم خارجی که مشکلم رو گفتم یه بنده خدایی دقیقا سیستم اش شبیه من هستش و اون هم با مشکل گرما روبروست.چون کیس اون هم سری سایلنت هستش تاز کولر cpu اون coolermaster 212 evo هستش که هم سرعت فنش بالاتره هم 4 پایپه.

گیر کردم ناجور اینم مشخصات کیس ام 

Cpu: Core i7 6700K

HSF: Deepcool Gammaxx 300

MB: Gigabyte Z170X-UD3

Ram: 2x8GB Gskill Ripjaws DDR4 2800Mhz CL16

SSD: Samasung 850EVO 250GB

HDD: 1xWD Black 1TB & 2XWD Green 3TB

VGA: Msi 970 Gaming 4G

Pcie_x1: TBS 6922 DVB-S2

PSU: Green 750W oc Evo

Case:Coolermaster Silencio 452 :wacko:  

ویرایش شده توسط hichkas
لینک به دیدگاه

سلام

این دمای امبینت چیه؟؟؟

مشکلم با prime95 حل شد بعد از 5 دقیقه (اپشن اول) 72 خوبه؟؟؟؟

اخرین سوالم اینه که:با چه نرم افزاری میتونم سرعت فن پردازندم رو تغییر بدم الان روی 2300 صداش ازاردهندس

از داخل بایوس هر کاری میکنم تغییر نمیکنه!!!

لینک به دیدگاه

به نظر من اصلا هم طبیعی نیست  من با کولر 160 تومنی 6 پایپ بیشترین دمایی که تجربه کردم 65 بوده !! اون هم توی XTU !

ولتاژ و خنک کننده من توی امضا مشخص هست.

تا قبل از تغیر ولتاژ دما تا 75 بالا میرفت بعضی از بورد ها عشقی به سی پی یو ولتاژ میدن.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز من با سی پی یو 775 یه فن 3000 دور دارم اونوقت شما 1600 در حالت فول لود به نظرم یه کولر ایر بخر

Sent from my SM-G800H using Tapatalk

لینک به دیدگاه

دوستان تشکر بابت راهنمایی با تعویض خمیر سیلیکون دما کلا درست شد بطوریکه در حالت معمولی 30 درجه و در حالت لود (توی بازی ها) دما بین 55-62درجس.. دمای گرافیک هم معمولی 35 درجه و لود 50 الی 60 درجه.. که فکر میکنم نرمال باشه

سلام دوستان من چند روز هسیستم با مشخصات زیر رو نصب کردم .. توی بازی ای مثل ویچر 3 (براحتی بازی رو الترا 35 فریم اجرا میشه) دمای قطعات به شدت بالا میره ... مثلا دمای پردازنده به 98 درجه و گرافیک هم 60-65درجه میرسه .. میخواستم بدونم ایا این عادیه؟ و توی این دما به قطعات اسیبی نمیرسه؟ چون معمولا بازی میکنم....   اگه یه کولینگ بگیرم چقدر تفاوت داره؟ و این که چه مدلی؟

vga: zotac 960   cpu: 4460 i5 haswell    ram:4  main:asus h81-plus

دمای معمولی:   http://8pic.ir/image...c5tixzwxdb1.png

http://8pic.ir/image...ewwynjkil6c.png

دما هنگام بازی ویچر : http://8pic.ir/image...jk6v02k8slm.png

http://8pic.ir/image...mohritcy6cm.png

'گرافیک ک به نظرم دماش نرماله ولی پزدازنده خیلی داغ میکنه

ویرایش شده توسط Ali HOFFMAN
لینک به دیدگاه

سلام دوستان من چند روز هسیستم با مشخصات زیر رو نصب کردم .. توی بازی ای مثل ویچر 3 (براحتی بازی رو الترا 35 فریم اجرا میشه) دمای قطعات به شدت بالا میره ... مثلا دمای پردازنده به 98 درجه و گرافیک هم 75-80 درجه میرسه .. میخواستم بدونم ایا این عادیه؟ و توی این دما به قطعات اسیبی نمیرسه؟ چون معمولا بازی میکنم....   اگه یه کولینگ بگیرم چقدر تفاوت داره؟ و این که چه مدلی؟

vga: zotac 960   cpu: 4460 i5 haswell    ram:4  main:asus h81-plus

درود دوست عزیز

از دماها مطمئنی؟

یه اسکرین شات از نرم افزارایی که دما رو روی سیستمت نشون میدن آپلود کن تا بشه نظر داد.

دمای پردازنده خیلی بالا هستش و خطرناک!!!!!!!!!

در ضمن قطعاتت روی چه کیسی بسته شده؟

ویرایش شده توسط حمید محمدی
لینک به دیدگاه

98 درجه دمای خیلی زیادیه برای 4460 ٬ حتماً باید کولر مناسب تهیه کنید.

سقف بودجه شما چقدر است؟ مدل کیس شما چیه؟

Sent from my Hol-U19 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

تشکر دوستان بابت پاسختون کیسم معمولیه و با برنامه argus monitor دما رو گرفتم .. نمیدونم درسته یا نه.... فن های استوک گرافیک و پردازنده هم کار میکنن .  در حالت معمولی دمای پردازنده 46 و گرافیک 41 هست

لینک به دیدگاه

ولتاژ دیفالت هستش توی پست چهارم عکس گذاشتم  :(

درود عزیز جان.

ولتاژ دیفالت زیاد هستش.

به صورت دستی از بایوس ولتاژ رو کم کن و مشکلت حل میشه. این لینک رو مطالعه کن.

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=43126&hl=

لینک به دیدگاه

اسکای لیک اگه ولتاژ رم بالا باشه داغ می کنه، ولتاژ رم رو هم بررسی کنید

لینک به دیدگاه

تشکر دوستان بابت پاسختون کیسم معمولیه و با برنامه argus monitor دما رو گرفتم .. نمیدونم درسته یا نه.... فن های استوک گرافیک و پردازنده هم کار میکنن .  در حالت معمولی دمای پردازنده 46 و گرافیک 41 هست

خوب عزیز کیس معمولی همینه دیگه!!!

منم دقیقا همین گرافیک رو دارم ، دماش به ندرت به مرز 70 میرسه!(کیس green x3 )

برای اینکه این گرافیک و پردازنده خنک باقی بمونن باید حداقل 2 تا فن به سمت داخل و 2 تا به سمت خارج روی کیس باشه!(جلو+زیر یا کنار کیس به سمت داخل) و (بالا ئ عقب به سمت بیرون)

*برای گرافیک مشکلی با این دما پیش نمیاد، ولی برای پردازنده خطرناکه...

ویرایش شده توسط babak1388
لینک به دیدگاه

دوست عزیز الان 2تا اسکرین شات در موقعیت معمولی و همچنین بازی قرار میدم

لینک به دیدگاه

کیست چیه و کجا ها و چندتا فن داره ؟

کیسو فن خیلی نکته مهمیه که خیلی کم پیش میاد توجه کنن بهش

Sent from my LG-D802

لینک به دیدگاه

دمای معمولی:   http://8pic.ir/images/nb8h6h3skc5tixzwxdb1.png

http://8pic.ir/images/b6uakgdgkewwynjkil6c.png

دما هنگام بازی ویچر : http://8pic.ir/images/x400bqhy3jk6v02k8slm.png

http://8pic.ir/images/vqxka7x9jmohritcy6cm.png

'گرافیک ک به نظرم دماش نرماله ولی پزدازنده خیلی داغ میکنه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز دقیقا روبروی کیس کولر روشنه .. (خوزستانم) دما ی اتاق جدود 25 درجس .. الان که دارم تایپ میکنم دمای سی پی یو 75 درجس و هیچ برنامه ای هم باز نیس... فن خود سی پی یو هم به شدت داره میچرخه...  کیس هم معمولیه و به غیر فن های استوک سی پی یو دیگه فنی نیس...... لطفا راهنمایی کنین .. شاید ولتاژی - ویروسی چیزی  داره اذیت میکنه ... حتی با پردازنده پنتیوم هم اینقدر داغ نمیشد توو بازی ..

لینک به دیدگاه

دوست عزیز دقیقا روبروی کیس کولر روشنه .. (خوزستانم) دما ی اتاق جدود 25 درجس .. الان که دارم تایپ میکنم دمای سی پی یو 75 درجس و هیچ برنامه ای هم باز نیس... فن خود سی پی یو هم به شدت داره میچرخه...  کیس هم معمولیه و به غیر فن های استوک سی پی یو دیگه فنی نیس...... لطفا راهنمایی کنین .. شاید ولتاژی - ویروسی چیزی  داره اذیت میکنه ... حتی با پردازنده پنتیوم هم اینقدر داغ نمیشد توو بازی ..

اگه کیس فن نداره، در کیس رو باز کنید! نتیجه بهتری میگیرید...

اینطوری داخل کیس مثل یه فر داغ میشه!

فن کار میکنه، ولی خوب هوایی که فن داره جابجا میکنه خودش گرمه و نمیتونه هیتسینگ رو خنک کنه!!!

شدیدا پیشنهاد میکنم یه کیس جدید بگیرید...

لینک به دیدگاه

در کیس رو باز کردم ... چند هفته دیگه یه کیس خوب میگیرم .. جالب اینجاس که سی پی یو زیاد درگیر نیس فوقش 30 درصد لود میشه و گاهی 10 درصد ولی دماش نمیدونم چرا اینطوره

لینک به دیدگاه

دوستان توو حالت معمولی هم به 80 درجه میرسه !!!! ممکنه از ویندوز باشه؟ ویندوزم سونه ... ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...