رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

پیشنهاد میدم  از واتر کولر استفاده کنید . کورسیر یا nzxt یا  Deepcool بگیرید 240 باشه خوبه-360 عالی-البته به سقف کیس برای فضای نصب دقت کنید-ماچو خوبه ولی نه برای چنین  CPU  ایی - air روی 5960  خیلی  جالب نیست-

ممنون از پیشنهادتون. آخرین راه حلم حتما این خواهد بود اگه نتیجه نگیرم.

لینک به دیدگاه

سلام

مدل کیس چی هست؟؟

حداقل از خمیر خوب استفاده کنید مثل CF III یا NTH1 

لینک به دیدگاه

اگه سیستم رو به تازگی گرفتید و از اول همین مشکل رو باهاش داشتید من پیشنهاد میدم که اول از اتصال درست کولر مطمئن بشید و اگه درست نبود یه خمیر نو مثل DeepCool Z9 یا Chill Factor III یا Arctic Silver 5 بخرید یکبار کولر رو باز کنید و خمیر رو تعویض کنید و بعد مطمئن بشید که اینبار کولر رو درست وصل می کنید.اگه جواب نداد از داخل بایوس ببینید که Voltage برای V.Core روی چند هستش داخل Health Status (قبل و بعد از فعال کردن XMP چک کنید) اگه بعد از اینکه XMP رو فعال کردید دیدید Vcore voltage افزایش داشته اونجا من پیشهاد می دم که داخل تنظیمات بایوس ولتاژ V.Core رو از روی حالت Auto به Default ببرید. اگه فایده نداشت مقدار ولتاژ Default برای 5960X رو از روی اینترنت یا سایت اینتل پیدا کنید و داخل تنظیمات بایوس ولتاژ رو به صورت دستی تنظیم کنید (اینکار آخری یکمی تخصصی هستش و احتیاج به دقت داره.)اگه به هیچ وجه هیچ یک از این کارها فایده نداشت باید یه کولر قوی تر تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

سلام

مدل کیس چی هست؟؟

حداقل از خمیر خوب استفاده کنید مثل CF III یا NTH1 

گرین هستش ولی مدلش رو نمیدونم.

ممنون

لینک به دیدگاه

اگه سیستم رو به تازگی گرفتید و از اول همین مشکل رو باهاش داشتید من پیشنهاد میدم که اول از اتصال درست کولر مطمئن بشید و اگه درست نبود یه خمیر نو مثل DeepCool Z9 یا Chill Factor III یا Arctic Silver 5 بخرید یکبار کولر رو باز کنید و خمیر رو تعویض کنید و بعد مطمئن بشید که اینبار کولر رو درست وصل می کنید.اگه جواب نداد از داخل بایوس ببینید که Voltage برای V.Core روی چند هستش داخل Health Status (قبل و بعد از فعال کردن XMP چک کنید) اگه بعد از اینکه XMP رو فعال کردید دیدید Vcore voltage افزایش داشته اونجا من پیشهاد می دم که داخل تنظیمات بایوس ولتاژ V.Core رو از روی حالت Auto به Default ببرید. اگه فایده نداشت مقدار ولتاژ Default برای 5960X رو از روی اینترنت یا سایت اینتل پیدا کنید و داخل تنظیمات بایوس ولتاژ رو به صورت دستی تنظیم کنید (اینکار آخری یکمی تخصصی هستش و احتیاج به دقت داره.)اگه به هیچ وجه هیچ یک از این کارها فایده نداشت باید یه کولر قوی تر تهیه کنید.

دیروز سیستم رو اسمبل کردم. ممنون بابت پاسختون همه اینارو امتحان میکنم.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز AirCooling برای پردازنده Extreme Edition مناسب نیست و اینکه داغ میشه جای تعجب نداره شما این همه خرج سیستم کردی یه Watercooling هم براش تهیه میکردی

RezaGTX هم اشاره کردن به این مورد که از WaterCooling استفاده کنید که من 100% با نظر ایشان موافقم هیچ راه دیگری برای خنک کردن این پردازنده نیست مخصوصا که برای رندر گرفتن از این سیستم استفاده میشه وحتی اگر برای رندر کردن استفاده نمیشد باز هم برای این پردازنده Macho انتخاب مناسبی نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام. ممنون بخاطر مطلب مفیدتون.

دوتا سوال ازتون داشتم :

- میخواستم بپرسم فنی که روی رادیاتور نصب شده و وظیفه خروجی هوای داخل کیس و همچنین خنک کردن رادیات رو داره ، وقتی هوای گرم داخل کیس رو به سمت رادیاتور هدایت میکنه عملکردش در خنک کردن رادیاتور کاهش پیدا نمیکنه؟

مثلا اگر از فنهای SP استنفاده بشه چطور میشه؟

- فنی که در کف کیس نصب کردین جلوش کابلهای خروجی از پاور قرار دارند که جلوی جریان هوا رو نمیگیرن؟

همچنین اینکه کیستون با زمین فاصله داره؟ ( روی پایه قرار داره ؟ ) تا فن نصب شده در کف کیس بتونه هوا رو از بیدون به داخل هدایت کنه.

درود

عملکرد رادیات و.اتر کولر همین است بعضی ها فن رو طوری میببندند که هوا را پول کنه یعنی هوای گرم از داخل رادیات بکشه بیرون بعد بده بیرون -فن باید پشت رادیات مخلف جهات من نصب بشه - بعضی ها میان پوش پول میبندند که بهترین حالت است ودو تا فن نیاز داره-ولی اکثر شرکت ها به همین صورت که بسته ام پیشنهاد میدند -خوب هوای داخل گرم اگر تهویه خوب باشه خیلی گرم نمی شه - و با همین شرایط بنده تست گرفته ام - این بهترین حالت است -اگر از فنی که همراه خود ست واتر کولر عرضه میشه بهتره چون شکرت ها این فن ها رو مخصوصاًتیون میکنند از لحاظ دمایی و اکوستیک برای رادیات های خودشون- بعضی از رادیات ها خصیصه های خودوشن رو دارند مثلا  فین های خخیمی دارند و نمیشه از این طرف اون طرفش رو دید - باید فن فشار بالا استفاده بشه -بعضی از رادیات ها نازک تر هستند - خلاصه از فن خودشون استفاده بشه بهتره- فن  SP که عالی است و چار میشه اون رو هم استفاده کرد فن دیپ کول هم عالی است -

فن کف کیس خیلی دور بالایی نداره و فقط برای بهبود نصب شده خوب در همه کیس ها فن اون قسمت کمی تا حدودی با کابل های  پاور بلاک میشه کاریش نمیشه کرد و دیگه نمیشه خیلی هم کابل های پاور رو فشار داد و کج کرد و تحت فشار بست تا اینکه برن گوشه - نه خیلی مهم نیست چون همزمان 4 تا فن دارن هوا میدن داخل برای فضای 230 خیلی زیاده

کف کیس خیلی بلند نیست ولی هوا جریان داره   اره مشکلی نیست میشه پایه بلند تر هم سوار کرد ولی هم پاور در حالت بیکار بدون فن کار میکنه - جریان هوا میره داخل - چون از موقعی که بستم در گرم ترین شرایط هم فن پاور روشن نشده پس نشان میده که دما نرماله

لینک به دیدگاه

دوست عزیز AirCooling برای پردازنده Extreme Edition مناسب نیست و اینکه داغ میشه جای تعجب نداره شما این همه خرج سیستم کردی یه Watercooling هم براش تهیه میکردی

RezaGTX هم اشاره کردن به این مورد که از WaterCooling استفاده کنید که من 100% با نظر ایشان موافقم هیچ راه دیگری برای خنک کردن این پردازنده نیست مخصوصا که برای رندر گرفتن از این سیستم استفاده میشه وحتی اگر برای رندر کردن استفاده نمیشد باز هم برای این پردازنده Macho انتخاب مناسبی نیست

درود

پس علت ابن که در ws های اپل و hp از خنک کننده ی بادی استفاده می کنند چی ه؟

البته پردارنده هاشون زئون هست.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بد نیست با CPU-Z ولتاژ CPU هنگام لود رو چک کنید و یه تصویر هم ازش اینجا قرار بدید. شاید ولتاژ بیش از حد لزوم بهش اعمال میشه. اگر اینطور باشه میشه از طریق بایوس ولتاژ رو کاهش داد تا دما هم کاهش پیدا بکنه

لینک به دیدگاه

بد نیست با CPU-Z ولتاژ CPU هنگام لود رو چک کنید و یه تصویر هم ازش اینجا قرار بدید. شاید ولتاژ بیش از حد لزوم بهش اعمال میشه. اگر اینطور باشه میشه از طریق بایوس ولتاژ رو کاهش داد تا دما هم کاهش پیدا بکنه

از همه دوستان ممنونم بابت توجهشون.

چشم حتما از cpuz عکس میذارم.

لینک به دیدگاه

خمیر معمولی اگه منظورتون 2 3 تومنی ها هستش اصلا مناسب نیس !!!! اونم برا همچین سی پی یو 

حداقل خمیر چیل فکتور 3 { 100درصد نماینده گرین شهرتون داره }

یا اگه بیشتر میخوای خرج کنی نوکتوا.

جناب z9  با خمیری که شما فرمودین خیلی فرق داره؟ یکم از همکارا z9 تهیه کردم. اگه فرق داره بفرمایین اونو تهیه کنم.

لینک به دیدگاه

چون پردازندهای Xeon خیلی خیلی خنک هستن من خودم از Xeon استفاده کردم قبلا و حتی برای سیستم فعلی خودم هم میخواستم پردازنده Xeon تهیه کنم که دیدم قیمتش خیلی نجومی هست و رفتم Core I7 خریدم

پردازنده Xeon که قبلا خریده بودم از امریکا و از سایت ebay تهیه شده بود مدلش هم X5560 بود برای سوکت 1366 که هم در هنگام بازی و هم موقع کار دماش نسبت به Core I7 920 حدودا 20 درجه خنکتر بود

لینک به دیدگاه

سلام

rs800sfd8dopi2dyeojk.jpg

مگه داریم؟ یعنی چی آخه ؟ :D

با نرم افزار GPUz خواستم ببینم چجوریاست ولی با اون اصلا کارت amd رو نمیاره فقط مشخصات intel رو نشون میده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مگه پردازشی هست که بشه سی پی یو 5960 رو باهاش داغ کرد ؟  :)

ویرایش شده توسط Uranium
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از AMD بعید نیست  =))  =))  =))

لینک به دیدگاه

یا خدا 511 درجه!! :wacko:  :wacko:  با msi afterburner دما رو بررسی کن این باگه مگه میشه 511 درجه :D  =))

لینک به دیدگاه

ضمن تشکر از همه دوستان بابت کمک هاشون مشکل حل شد.

1: خمیر معمولی با خمیر z9 تعویض گردید.

2: از بایوس تنظیمات به difult برگردانده شد.وxmp غیر فعال گردید.

دما از 84 درجه به 65 درجه  در فول لود یعنی لود  صددرصد با کولر ماچو کاهش یافت.

لازم به ذکر است بنده فرکانس رو فقط 100ghz افزایش داده بودم که باعث افزایش 20 درجه سی پی یو 5960x شده بود!!!

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بالاترین دمایی که پردازنده شما یعنی همون 5960X میتونه تحمل کنه 66.8 درجه هست حالا شما با قرار دادن همه تنظیمات در حالت Default تونستی دما را به 65 تا 66 برسونی که شاید بعد از چند بار استفاده در این شرایط این پردازنده3.480000 تومانی دچار مشکلاتی بشه که نتونید جبرانش کنید بهتر نیست که شما 310000 تومان هم هزینه خنکیش بکنی ؟ والا من که جای شما دلم برای این CPU میسوزه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بالاترین دمایی که پردازنده شما یعنی همون 5960X میتونه تحمل کنه 66.8 درجه هست حالا شما با قرار دادن همه تنظیمات در حالت Default تونستی دما را به 65 تا 66 برسونی که شاید بعد از چند بار استفاده در این شرایط این پردازنده3.480000 تومانی دچار مشکلاتی بشه که نتونید جبرانش کنید بهتر نیست که شما 310000 تومان هم هزینه خنکیش بکنی ؟ والا من که جای شما دلم برای این CPU میسوزه

خیلی ممنونم از توجهتون. ولی میتونم بپرسم از چه منبعی میفرمایین که دمای قابل تحمل 68 درجه هستش؟

لینک به دیدگاه

68 نیست داداش 66.8 یعنی نزدیک به 67 که از سایت Intel خودتون میتونید ببینید
http://ark.intel.com/products/82930/Intel-Core-i7-5960X-Processor-Extreme-Edition-20M-Cache-up-to-3_50-GHz

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بالاترین دمایی که پردازنده شما یعنی همون 5960X میتونه تحمل کنه 66.8 درجه هست حالا شما با قرار دادن همه تنظیمات در حالت Default تونستی دما را به 65 تا 66 برسونی که شاید بعد از چند بار استفاده در این شرایط این پردازنده3.480000 تومانی دچار مشکلاتی بشه که نتونید جبرانش کنید بهتر نیست که شما 310000 تومان هم هزینه خنکیش بکنی ؟ والا من که جای شما دلم برای این CPU میسوزه

دوستمون درست میگن حداقل یک دهم پول سیپیو خرج خنکیش بکنید.خیلیها تو این سایت هستن وقتی سیپیو سری i5 یا i7 سری k میگیرن ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزینه کولر و فن و.... برای خنکیش میکنن شما که سری x هست. حتما به فکر واتر کولر باشید ایر کولر پاسخ گوی سیپیوتون نیست.
لینک به دیدگاه

شما چه واتر کولری پیشنهاد میدین؟ دما چقد میاد پایین؟

بازم ممنون @};- 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...