رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

این کولر نسبت به قیمت کارایی خوبی داره و برای رندرینگ خوبه البته باید ببینید تو کیس جا میشه.http://lioncomputer.ir/product/5410/+DeepCool+Gamer+Storm+CAPTAIN+360+AiO+Liquid+CPU+Cooler/

لینک به دیدگاه

پیشنهادتون عالی بود دوست عزیز چه از نظر قیمت چه از نظرکیفیت ساخت و قدرت در خنک کردن مخصوصا برای این مدل پردازنده و حجم گرمایی که در هنگام رندر کردن توسط این پردازنده تولید میشه :clapping:

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

داداش منم 5960 دارم، منم رندر مکس و ویری انجام میدم، این دما اصلا مناسب نیست، سیپیو من تو فول لود پروژه های سنگین به 65هم نمیرسه

لینک به دیدگاه

این کولر نسبت به قیمت کارایی خوبی داره و برای رندرینگ خوبه البته باید ببینید تو کیس جا میشه.http://lioncomputer.ir/product/5410/+DeepCool+Gamer+Storm+CAPTAIN+360+AiO+Liquid+CPU+Cooler/

ممنون از پیشنهادتون . بیشتر از دوفن تو سقف جا نیست باید کیسم عوض کنم... کیس مقرون بصرفه چی پیشنهاد میدین؟

لینک به دیدگاه

tj max این پردازنده اگه اشتباه نکنم 89 درجه(یا بالاتر) هست. دمای 65 درجه قابل قبول هست ولی اگه قصد اورکلاک دارید میتونید کولر بهتری تهیه کنید

تست دمای پردازنده با واتر کولر H105 :

http://www.guru3d.com/articles_pages/core_i7_5960x_5930k_and_5820k_processor_review,8.html

http://www.legitreviews.com/intel-core-i7-5960x-8-core-haswell-e-processor-review_149560/11

لینک به دیدگاه

شما مطالب را هم خوندی یا فقط کپی کردی دیگران عکسها را ببینن ؟

توی سایت اولی که کپی کردی هیچ اثری از صحبت در مورد دما نیست و در سایت دومی که کپی کردی نوشته که سیستم به دلیل کار کردن در دمای زیاد BlurScreen داده یعنی اینکه شرکت سازنده این پردازنده وقتی میگه 66.8 درجه بالاتر نره دمای پردازنده چرندیات نمیگه و بهترین پیشنهاد را به مشتریش میده که بعدا نگه چرا نگفتید و ابراز نارزایتی کنه

همیشه مطالبی را که میخواهید اینجا قرار بدبد اول مطالعه کنید

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

شما مطالب را هم خوندی یا فقط کپی کردی دیگران عکسها را ببینن ؟

توی سایت اولی که کپی کردی هیچ اثری از صحبت در مورد دما نیست و در سایت دومی که کپی کردی نوشته که سیستم به دلیل کار کردن در دمای زیاد BlurScreen داده یعنی اینکه شرکت سازنده این پردازنده وقتی میگه 66.8 درجه بالاتر نره دمای پردازنده چرندیات نمیگه و بهترین پیشنهاد را به مشتریش میده که بعدا نگه چرا نگفتید و ابراز نارزایتی کنه

همیشه مطالبی را که میخواهید اینجا قرار بدبد اول مطالعه کنید

البته

سایت اول اگر دقت کنید ماکزیمم دما 55 درجه و سایت دوم 62 درجه اندازه گیری شده و هر دو دما رو نرمال دونستن

tj max بالاترین دمایی هست که هسته های پردازنده میتونن تحمل کنن وقتی به اون دما برسن پردازنده به اصطلاح throttle میشه و فرکانس و ولتاژ رو کاهش میده تا دما پایین بیاد

اون دمای 66.8 که شما میگین t case که ماکزیمم دمای سطح ihs پردازنده هست نه هسته ها و همیشه پایینتر از دمای هسته ها هست و با tj max تفاوت داره

برای مثال پردازنده 4790k که tj max اون حدود 100 درجه هست و t case اون 74 درجه که توی سایت اینتل زده, در حالت معمولی با کولر استوک دماش تا 80 درجه هم میرسه! اگر اینجوری بود که شما میگین اینتل چه لزومی داشت 4790k رو همراه کولر استوک عرضه کنه؟

این تاپیک رو بخونید قضیه روشن میشه براتون

http://www.tomshardware.com/answers/id-2210400/4790k-temperatures.html

لینک به دیدگاه

ویروس svchost نگرفتید ؟ فکر کنم مشکلتون این باشه . این ویروس تمام توان سی پی یو رو هدر میده و دمارو میبره بالا

لینک به دیدگاه

ضمن تشکر از همه دوستان بابت کمک هاشون مشکل حل شد.

1: خمیر معمولی با خمیر z9 تعویض گردید.

2: از بایوس تنظیمات به difult برگردانده شد.وxmp غیر فعال گردید.

دما از 84 درجه به 65 درجه  در فول لود یعنی لود  صددرصد با کولر ماچو کاهش یافت.

لازم به ذکر است بنده فرکانس رو فقط 100ghz افزایش داده بودم که باعث افزایش 20 درجه سی پی یو 5960x شده بود!!!

جناب اشتباه شما دقیقا همین بوده که با V.Core اوتوماتیک اورکلاک کردید.روی برد بنده من 4690K رو با 1.154v فرکانس رو به 4.6 رسوندم در حالی که با فرکانس Automatic برای این فرکانس ولتاژ 1.225v رو گذاشته بود که بیشتر از نیازش بود.همیشه اگر می خوایید اورکلاک کنید از فرکانس دستی استفاده کنید.الانم لازم نبود XMP رو خاموش کنید XMP رو روشن کنید اما V.Core رو بزارید روی Default بمونه.در اکثر موارد برد ها در حالت اتوماتیک خیلی بیش از حد نیاز ولتاژ به CPU می دن موقع اورکلاک برای همین کلا اورکلاک های اتوماتیک پیشنهاد نمی شه.

ویرایش شده توسط HK888
لینک به دیدگاه

البته

سایت اول اگر دقت کنید ماکزیمم دما 55 درجه و سایت دوم 62 درجه اندازه گیری شده و هر دو دما رو نرمال دونستن

tj max بالاترین دمایی هست که هسته های پردازنده میتونن تحمل کنن وقتی به اون دما برسن پردازنده به اصطلاح throttle میشه و فرکانس و ولتاژ رو کاهش میده تا دما پایین بیاد

اون دمای 66.8 که شما میگین t case که ماکزیمم دمای سطح ihs پردازنده هست نه هسته ها و همیشه پایینتر از دمای هسته ها هست و با tj max تفاوت داره

برای مثال پردازنده 4790k که tj max اون حدود 100 درجه هست و t case اون 74 درجه که توی سایت اینتل زده, در حالت معمولی با کولر استوک دماش تا 80 درجه هم میرسه! اگر اینجوری بود که شما میگین اینتل چه لزومی داشت 4790k رو همراه کولر استوک عرضه کنه؟

این تاپیک رو بخونید قضیه روشن میشه براتون

http://www.tomshardware.com/answers/id-2210400/4790k-temperatures.html

خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیزم

دوستان بنده یک کارت گرافیک GT 210 گیگابایت دسته دو خرید کردم که توسط فروشنده فنش با یک مدل فن دیپ کول تعویض شده بود.

در حالتی که با کابل HDMI ازش تصویر میگیرم حداقل دمای کارتم 70 درجه هست و بعضی وقت ها به 105 درجه هم میرسه و تصویر قطع میشه. چون برای مینی کیس دل نصب کردم فضای کمی دارم و قدرت مانور بالا ندارم که فن بزرگ روش سوار کنم و مینی کیس ها هم در کل تهویه ی مناسبی ندارن در ضمن فاصله ی فن کارت گرافیکم با هارد داخل کیسم حدود یک سانت پشت به پشت هست و راه دیگه ای ندارم به نظرتون چیکار میتونم بکنم که دمای کارتم پایین بیاد؟

به نظرتون یه فن دیگه بخرم و طرف دیگه ی کارتم رو چیپ بچسبونم مشکلی ایجاد نمیکنه؟ راهکار شما چیه؟

لینک به دیدگاه

سلام.

احتمال زیاد فن  با سرعت کم در حال چرخشه . چون فنهای کوچیک GT 210 بر اثر گرد و خاک زیاد معمولا یا سرعتشون کم میشه یا کلا از حرکت میوفتن عمرشون هم کم تر از فن های بزرگتره خودم تجربشو داشتم

دستتون رو بهش بزنید ببینید سرعتش نرماله یا نه .

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

سلام.

احتمال زیاد فن  با سرعت کم در حال چرخشه . چون فنهای کوچیک GT 210 بر اثر گرد و خاک زیاد معمولا یا سرعتشون کم میشه یا کلا از حرکت میوفتن عمرشون هم کم تر از فن های بزرگته خودم تجربشو داشتم

دستتون رو بهش بزنید ببینید سرعتش نرماله یا نه .

کاملا حق با شماست فنش کار نمی کرد ممنونم دوست عزیز

لینک به دیدگاه

دوستان بنده یک کارت گرافیک GT 210 گیگابایت دسته دو خرید کردم که توسط فروشنده فنش با یک مدل فن دیپ کول تعویض شده بود.

در حالتی که با کابل HDMI ازش تصویر میگیرم حداقل دمای کارتم 70 درجه هست و بعضی وقت ها به 105 درجه هم میرسه و تصویر قطع میشه. چون برای مینی کیس دل نصب کردم فضای کمی دارم و قدرت مانور بالا ندارم که فن بزرگ روش سوار کنم و مینی کیس ها هم در کل تهویه ی مناسبی ندارن در ضمن فاصله ی فن کارت گرافیکم با هارد داخل کیسم حدود یک سانت پشت به پشت هست و راه دیگه ای ندارم به نظرتون چیکار میتونم بکنم که دمای کارتم پایین بیاد؟

به نظرتون یه فن دیگه بخرم و طرف دیگه ی کارتم رو چیپ بچسبونم مشکلی ایجاد نمیکنه؟ راهکار شما چیه؟

دوست عزیز برای چی 210 خریدی؟

ضعیفترین کارت گرافیک بازاره!!!!!!!!!!!!

لینک به دیدگاه

بله می دونم آخه انتخاب زیادی نداشتم چون فضای مینی کیس ها محدوده و بیشتر دو مدل GT 210 و HD 5450 بهشون میخوره در ضمن من استفاده ی گیم نمیکنم از کامپیوترم فقط می خواستم یه کارت باشه که خروجی HDMI داشته باشه و کوچیک باشهکه تو کیس من جا بشه، البته یه کیس حرفه ای مخصوص گیم داشتم که تازگی ها فروختم چون فرصت بازی کردن نداشتم اون گرافیکش GTX 670 بود خیلی هم خوب اجرا می کرد تمام بازی ها رو

لینک به دیدگاه

البته GT 210 ضعیفترین کارت بازار نیستا ضعیفترین کارتی هست که خروجی HDMI داره

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

درود

شانس اوردید جی پی یو نسوخته ۱۰۵ در جه یعنی انفجار جی پی یو

اشتباه کردید که دست دوم خریدی و اشتباه دوم اینکه تعمیر شده گرفتید با فن غیر استاندارد مخصوص خودش

لینک به دیدگاه

سلام به اساتید محترم

من جدیدا یه گرافیک gtx 960 zotak amp رو سیستم انداختم بعد اون بعضی وقتا که سیستم رو ریستارت میکنم  موقع روشن شدن دوباره پیغام میده که سی پی یو داغ مکرده و اجازه نمیده سیستم رو روشن کنم فقط میتونم برم توی بوت سیستم ممنون میشم راهنماییم کنید

motherboard: p8h67

cpu:core i5 2300

ram 8gb 1333

یه سوال دیگم دارم  بین گرافیک و سی پی یو گلوگاه ایجاد نمیشه؟

لینک به دیدگاه

سلام. شما یه load optimiz بزن تو بایوس و سیو کن. اگه فنت استوکه احتمال داره نیاز داره عوض کنی. شایدم خمیر سیلیکون عوض کردی و جنس اشغال زدی(از این سفیدا)

Sent from my Galaxy Nexus

ویرایش شده توسط hamed_crazy
لینک به دیدگاه

سلام به اساتید محترم

من جدیدا یه گرافیک gtx 960 zotak amp رو سیستم انداختم بعد اون بعضی وقتا که سیستم رو ریستارت میکنم  موقع روشن شدن دوباره پیغام میده که سی پی یو داغ مکرده و اجازه نمیده سیستم رو روشن کنم فقط میتونم برم توی بوت سیستم ممنون میشم راهنماییم کنید

motherboard: p8h67

cpu:core i5 2300

ram 8gb 1333

یه سوال دیگم دارم  بین گرافیک و سی پی یو گلوگاه ایجاد نمیشه؟

نه دوست عزیز گلوگاه ایجاد نمیشه.

به نظر من اول خمیر سیلیکون عوض کنید و اگه جواب نگرفتید اونموقع باید فنتون رو عوض کنید.

موفق باشید عزیزم. :)

لینک به دیدگاه

ممنون از جوایتون.خمیر سیلیکون عوض نکردم و فنم اورجیماله خودشه این مشکل بعده اینکه گرافیک جدید رو انداختم پیش اومده قبلا یک بارم اینجوری نشده بود

لینک به دیدگاه

ممنون از جوایتون.خمیر سیلیکون عوض نکردم و فنم اورجیماله خودشه این مشکل بعده اینکه گرافیک جدید رو انداختم پیش اومده قبلا یک بارم اینجوری نشده بود

فن اصلی ضعیف هست .

خمیر رو عوض کنید .

لینک به دیدگاه

مدل پاور؟

مطمئن شيد که فن پردازنده درست کا رفته و يه بار ديگه بزنيدش جا. خمير حد اقل z3 بزنيد. با کولر ستوک نبايد اينجورى بشه.

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...