رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود

در مورد پخته شدن سی پی یو یه توضیحی میدین

چطور میشه فهمید سی پی یو پخته شده

تا با یه نرم افزار بنچمارک تحت فشار قرار میگیره دماش خیلی میره بالا ؟ بیش از حد مجاز؟

وقتی شما به قول خودتون دارید از واتر کولینگ استفاده میکنید و باز هم دما کنترل نمیشه و علائمی مبنی بر بهبودی عملکرد و رفع موردتون ندارید این احتمال پخته شدن چند برابر میشه

شما حتماً یکبار با دقت سی پی یو رو از روی مین باز کنید و با دقت بررسی کنید خم شدگی و ... براش پیش نیومده باشه همچنین مین رو هم با دقت ببنید پین هاش رو

اگه دمای سی پی یو کنترل نشه و طی یک مدت با همون دما کار کنه (دمای بالاتر از میزان طبیعی و کنترل نشده) سی پی یو نمیسوزه ولی پخته میشه یا اینکه فن رو خوب وصل نکردین و یکی از پایه های فن خوب جا نرفته و کولر خوب ننشسته روی سی پی یو

باعث پخته شدن میشه

لینک به دیدگاه

مشخصات سیستم تو امضام هست

تست اول

post-21484-0-93836000-1457480044_thumb.jpg

تست دوم

post-21484-0-47713100-1457480066_thumb.jpg

از خمیر Arctic Silver 5 استفاده کردم

ویرایش شده توسط Captain-Zakhar
لینک به دیدگاه

مشخصات سیستم تو امضام هست

عجیبه دمای سیستم شما تو استرس چقدر بالاست :-?

لینک به دیدگاه

عجیبه دمای سیستم شما تو استرس چقدر بالاست :-?

غیر طبیعی هست؟

لینک به دیدگاه

این همه پاسخ دادن!!!!!!!!

یکی نگفته شاید سی پی یو ایراد داره :clapping:

لینک به دیدگاه

این همه پاسخ دادن!!!!!!!!

یکی نگفته شاید سی پی یو ایراد داره :clapping:

اگر سی پی یو خریداری شده آکبند و باکس باشه، تمامی تست های شرکت رو گذرونده و احتمال اینکه مشکل از خود سی پی یو باشه نزدیک به صفره.

لینک به دیدگاه

سلام برادر

منم یه همچین مشکلی با بعضی از قطعات خودم داشتم که مشکل اکثرا بر میگشت به مین، یعنی چیپ مین و سنسور هاش برای سی پی مشکل داشتن که دما رو زیاد نشون میداد

مشکل بعدی اینه که ممکنه احتمالا اون قسمت از zif های مین که دمارو کنترل میکنن خراب شده باشن

اگر با بایوس عوض کردن و بقیه کارهای نرم افزاری درست نشد حتما باید سی پی رو روی یک مین دیگه تست بزنی، اگر اون مین هم از سری H یا B باشه خیلی بهتره بخصوص اگر که ایسوس نباشه، چون یه سری از رفقا بودن که با مین های ایسوس خیلی مشکل داشتن و حتی بعداز تعویض هم مشکل پابرجا بود، مثلا مین z170 maxmus با پاور 1200 پلاتینیوم بالا نمی اومد ولی با پاور 380 وات گرین خیلی راحت روشن میشد ~x( :wacko: :laughing: درصورتی که اون پاور روی بقیه سیستم ها خیلی راحت جواب میداد

اگر روی مین دیگه ای مشکل پابرجا بود به احتمال خیلی زیاد مشکل از cpu شما هستش، چون یکی 2 تا از بچه ها مشکل داشتن و با عوض کردن سی پی مشکلشون حل شد، یکی 6700 داشت اون یکی هم 6600

کلا این سری شده مثل سری 1156 ای که اینتل زد و بگیر نگیرش زیاده

انشاا.. که مشکل از مین باشه و با گارانتی برطرف بشه @};-

موفق باشی :)

ویرایش شده توسط rasa.d
لینک به دیدگاه

ماکزیموم دما چقدره؟

با واتر کولره؟

حدودا ۸۴ الی ۸۹ تو هسته های مختلف متفاوت هست

Corsair H110i GT دارم

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به دیدگاه

دوست عزیز تایپیک رو که دیدم خیلی ناراحت شدم.نگران نباشید.ببرید چند جا نشان بدهید تا برای شما تست کنند.اگر تهران هستنین ببیرین مراکز خدماتی یا گارانتی مادر برد.من جای شما باشم همین امروز گارانتی میبرم.تا به عید نخوردیم زودتر ببرید.اگه از مادربرد باشه براتون تعویض میکنند.خلاصه ایشالا مشکلتون حل بشه.

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان.

من ۲ روز پیش ۱ عدد cpu 6700k خریداری کردم و دیگر قطعات که شامل:

گرافیک: gtx 950 و رم ۱۶ گیگ giel 3200 پاور ۸۰۰ ومادربرد z170 pro gaming adus و یک cpu کولر مسی حالا مشکل من!!!

بعد از اسمبل کردن با نرم افزار aida استرس تست از سیستم گرفتم که زیر ۲۰ ثانه cpu throttling 37% و cpu overheating شد.

رفتم واسش کولر مستر لیکوییدی مدل seidon 12 گرفتم اما باز همون مشکل پیش میاد!!!

مادربرد رو با حالتهای مختلف تنظیم کردم.

از تنظیمات آسان خود بایوس تا آورکلاک کردن.

گاهی سیستم اصلا بوت نمیشه و overclocking faild میده و من دوباره پیشفرض میکنمشون.

بارها خنک کننده رو چک و بازو بسته کردم و فن تا و پمپ کولرو چک کردم انواع دور فن رو امتحان کردم و خمیر سیلیکون زدم اما باز هم نشد.

جالب اینجاست که ۱ بار تا ۵ ساعت overheating نشد اما خاموشش که کردم باز نابود شد!

دما بیش از ۱۰۰ درجه بالا میره حتی زیر ۱۰ ثانیه!

همه توضیحاتونوشتم.

لطفا راهنمایی کنید!

وضعیت شما با من در چه حد تفاوت داشت؟

در حالت استاندارد در تست استرس دما تا چند درجه طبیعی هست؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به دیدگاه

دوست عزیز لطفا برای دیدن حرارت cpu از برنامه hardware monitor استفاده کنید مادربرد رو ببرید نمایندگی

Sent from my HUAWEI Y300-0100 using Tapatalk

من الان i5 6600 دارم تو لود ١٠٠% حرارتش ۵۵ ایناس

Sent from my HUAWEI Y300-0100 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

دوستان، وضعیت من هم تو دما با ایشون تفاوت چندانی نداره! جای نگرانی داره ؟ یکی از دوستان میتونه توضیح بده!

لینک به دیدگاه

سلام منم سی پی یو 6700k و مادربرد گیگابایت z170x-gaming 7 دارم تقریبا شرایط منم با دوستمون zakhar یکی هست

لینک به دیدگاه

سلام منم سی پی یو 6700k و مادربرد گیگابایت z170x-gaming 7 دارم تقریبا شرایط منم با دوستمون zakhar یکی هست

امکانش هست نتیجه تست رو ببینم؟

اورکلاک کردید؟ از چه خنک کننده ای استفاده میکنید؟

لینک به دیدگاه

بله اوور کردم تا 46 خنک کننده بنده هم deep cool male storme 120

اینم تست خدمت شما

post-21771-0-15095000-1457509699_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست من از سلامت پمپ واتر کولر هم مطمئن بشین. یبار این مشکل برام پیش اومده. پمپ کارکردش قابل رویت نیست بعضا میبینی پمپ عشقی کار میکنه و ادمو تو پیدا کردن ایراد گیج میکنه. سوکت پمپ رو از رو برد در بیارین مستقیم بزنین به پاور. در سکوت مطلق قط و وصل بشه از صداش مشخصه. موفق باشین

لینک به دیدگاه

دوست من از سلامت پمپ واتر کولر هم مطمئن بشین. یبار این مشکل برام پیش اومده. پمپ کارکردش قابل رویت نیست بعضا میبینی پمپ عشقی کار میکنه و ادمو تو پیدا کردن ایراد گیج میکنه. سوکت پمپ رو از رو برد در بیارین مستقیم بزنین به پاور. در سکوت مطلق قط و وصل بشه از صداش مشخصه. موفق باشین

متوجه نشدم! پمپ 3تا خروجی داره!

- اولیش ساتا که فقط به پاور وصل میشه

- دومی به USB3 پایین مادربورد وصل میشه

- سومیش هم به مثل کانکتور فن هست اما فقط یک سیم بهش وصل هست!

واقعا مثل اینکه سری اسکای‌لیک یک مشکلی دارن

من تو اینترنت از 6700K تست ندیدم اما 5500K رو که دیدم کاملا طبیعی بود و زیر 40 درجه

البته این مورد هم هست

7274_72_intel-skylake-core-i7-6700k-cpu-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

متوجه نشدم! پمپ 3تا خروجی داره!

- اولیش ساتا که فقط به پاور وصل میشه

- دومی به USB3 پایین مادربورد وصل میشه

- سومیش هم به مثل کانکتور فن هست اما فقط یک سیم بهش وصل هست!

من تو اینترنت از 6700K تست ندیدم اما 5500K رو که دیدم کاملا طبیعی بود و زیر 40 درجه

البته این مورد هم هست

7274_72_intel-skylake-core-i7-6700k-cpu-

والله واتر کولر بنده 2 تا خروجی داره. هردوش عین سوکت فن هستش. یکیش از پمپ اومده یکیشم از فن.فن رو زدم به سوکت chsis برد یکیشم مستقیم به پاور. ببینید پمپ برقش رو از کجا میگیره اونو تو سکوت بزنین به پاور و بعد درش بیارین . بااین کار متوجه کارکرد یا عدم کارکرد پمپ میشین. پمپ قبلی بنده بعضا کار میکرد بعضا یهو از کار میافتاد دما میرفت بالا. صدای پمپ خیلی ضعیفه باید دقت کنین. به سنسور مادربرد هم برای اطمینان از کارکرد کولر اطمینان نکنید باز این مشکل هم برام پیش اومده که میگم.  @};-

لینک به دیدگاه

والله واتر کولر بنده 2 تا خروجی داره. هردوش عین سوکت فن هستش. یکیش از پمپ اومده یکیشم از فن.فن رو زدم به سوکت chsis برد یکیشم مستقیم به پاور. ببینید پمپ برقش رو از کجا میگیره اونو تو سکوت بزنین به پاور و بعد درش بیارین . بااین کار متوجه کارکرد یا عدم کارکرد پمپ میشین. پمپ قبلی بنده بعضا کار میکرد بعضا یهو از کار میافتاد دما میرفت بالا. صدای پمپ خیلی ضعیفه باید دقت کنین. به سنسور مادربرد هم برای اطمینان از کارکرد کولر اطمینان نکنید باز این مشکل هم برام پیش اومده که میگم.  @};-

H110i فقط دوتا ورودی داره! یکی همون ساتا هست برای تامین برق و یکی هم یه کالا مجزا که یک سرش Mini USB هست و یک سر دیگه به پورت USB3 مادربورد وصل میشه

از پمپ هم 2 تا خروجی میده که یکیش مثل سوکت فن هست و فقط یه سیم بهشم متصل هست و دوتای دیگه برای فن های رادیاتور استفاده میشه

ضمنا خود پمپ هم LED داره و مشخصه که روشن هست و صداش رو میشنوم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

H110i فقط دوتا ورودی داره! یکی همون ساتا هست برای تامین برق و یکی هم یه کالا مجزا که یک سرش Mini USB هست و یک سر دیگه به پورت USB3 مادربورد وصل میشه

از پمپ هم 2 تا خروجی میده که یکیش مثل سوکت فن هست و فقط یه سیم بهشم متصل هست و دوتای دیگه برای فن های رادیاتور استفاده میشه

ضمنا خود پمپ هم LED داره و مشخصه که روشن هست و صداش رو میشنوم

اگه صداش رو میشنوین پس سالمه ولی از روی ال ای دی نمیشه اطمینان کرد که پمپ هم کار میکنه.

لینک به دیدگاه

واقعا مثل اینکه سری اسکای‌لیک یک مشکلی دارن

بنده 6700k و 6600k رو،روی سیستمای دوستان تست استرس گرفتم هفته پیش اما دمای شدیدی نشون ندادن نهایتا تا 78 بالاتر نرفتن،خنک کننده هم deep cool capitan 120 تک فن بود

6100 خودم هم با خنک کننده نسبتا عادی gamma archer تو لود بالا،از 50 درجه بالاتر نمیره

پس نمیشه گفت این سری مشکل دارن

البته استثنا هم هست

لینک به دیدگاه

بنده 6700k و 6600k رو،روی سیستمای دوستان تست استرس گرفتم هفته پیش اما دمای شدیدی نشون ندادن نهایتا تا 78 بالاتر نرفتن،خنک کننده هم deep cool capitan 120 تک فن بود

6100 خودم هم با خنک کننده نسبتا عادی gamma archer تو لود بالا،از 50 درجه بالاتر نمیره

پس نمیشه گفت این سری مشکل دارن

البته استثنا هم هست

البته به این مسئله توجه کنید پردازنده  شما 51 واته و 6700K  بدون اورکلاک 91 واته.

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...