رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

بعد شرمنده الان بهترین خمیر سیلیکون موجود در بازار چی هست؟

چند هست؟

و از کجا میشه تهیه کرد؟

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببخشید دمای کلی رو کجا زده ؟

TMPIN1

دمای سوکت یا همون سطح پردازنده هست(دمای کلی)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بعد شرمنده الان بهترین خمیر سیلیکون موجود در بازار چی هست؟

چند هست؟

و از کجا میشه تهیه کرد؟

ممنون

تفاوت بهترین خمیر تا یه خمیر معمولی به 4-5 درجه نمیرسه.شما هم خمیر خوبی زدید.نحوه صحیح خمیر زدن هم مهمه البته تا1-2درجه تاثیر میذاره.فقط خمیر نزدن به پردازنده میتونه تا 15 درجه باعث گرمتر شدن پردازنده بشه که برای شما همچین موردی نیست.راستی کف کولرت(اون قسمتی که باسطح پردازنده تماس داره) خط عمیقی که نیافتاده؟

اگه ممکنه از همه جهت نگاه کنید ببینید موقعی که کولر سرجاش محکم هست فاصله ای که به چشم بیاد بین پردازنده و کولرتون نیست.

نحوه صحیح خمیر زدن رو تو لینک زیر میتونید مشاهده کنید :

http://www.tomshardware.com/reviews/cooling-air-pressure-heatsink,3058-9.html

حداقل و حداکثر مقدار رو مشخص کرده.جالبه برای جایی که زیادی خمیر زده به کیک پنیری تشبیه کرده و قسمتی که کم خمیر زده به آقای اسکروچ که خسیس بود! =))

لینک به دیدگاه

خیلی خیلی ممنون

این یعنی اینکه به اندازه یک نخود فقط وسط CPU بزنیم

اما خمیر TX4 هم خیلی شل نیست که به راحتی پخش بشه

هم تو جعبه خودش یه شی پلاستیکی برای پخش کردن خمیر داشت.

مگه خمیر نباید همه جای سی پی یو رو بپوشونه؟

ممنون

لینک به دیدگاه

turbo rate چی هست ببخشید میپرسم؟

فرکانس کاری سی پی یو شما از حاصل ضرب مولتی پلیر در بیس کلاک بدست میاد . در زمان بی کاری سیستم گزینه های پاورسیوینگ (مثل intel speedstep) مولتی پلیر رو پایین میارن تا فرکانس CPU شما کم بشه . ولی در زمانی که سیستم کاملاً هم بی کار هستش ، بالاخره یک سری پراسس رو دارید ، مثل explorer و پردازش این تسک های کوچیک می افته روی دوش اولین کور.

66779596723496719606.jpg

البته ویروس ها هم می تونند پراسس اضافه روی دوش پردازنده بندازند.

اما پردازنده شما بایستی 45 نانومتری باشه و اختلاف 10 درجه به نظر من کمی بیش از حد هستش ، چون کورها به صورت به هم چسبیده هستند این اختلاف خیلی زیاد هستش . اختلاف دما ، دمای کورها و سنسور داخلی با سنسور خارجی پردازنده می تونه 10 درجه تفاوت کنه ولی کور با کور کمی زیاد هستش. البته من خودم اختلاف 7 یا 8 درجه ای هم به چشم دیدم ولی 10 !!!

نمی تونه به خاطر نصب بد خنک کننده پردازندتون باشه چون بخش IHS روی پردازنده مسی هستش و دمای کورها که به هم چسبیده هم هستند رو روی خودش پخش می کنه .

شما برنامه CoreTemp و RealTemp رو هم دانلود کن ببین توی اونها هم همینجوری هستش ؟

در ضمن بهترین خمیرهای موجود توی بازار هم CF2 و TX4 هستند. اگر خمیر سیلیکون بیش از حد روی پردازنده زده بشه عملکرد عکس پیدا می کنه و انتقال حرارتش کم می شه. شما اگر می خواهی خمیر بزنی ، اندازه یک عدس ، خمیر روی مرکز CPU بگذار و اجازه بده فشار کولرت پخشش کنه.

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

به نظر من عادیه- 2600k منم همیشه #0 بیشتر از بقیه هست 5 تا 8 درجه اختلاف داره متغیره/ فن cooler master hyper 212 اینم بگم که مین در حالت tpu هست. نگران نباش

ویرایش شده توسط Core iMan
لینک به دیدگاه

نمی تونه به خاطر نصب بد خنک کننده پردازندتون باشه چون بخش IHS روی پردازنده مسی هستش و دمای کورها که به هم چسبیده هم هستند رو روی خودش پخش می کنه .

شما برنامه CoreTemp و RealTemp رو هم دانلود کن ببین توی اونها هم همینجوری هستش ؟

سلام

از پاسخ کاملتون ممنون

بله با اون نرم افزارهایی هم که فرمودید همین اختلاف دما رو داره

پس اگه از نصب کولر نیست از چه چیزی میتونه باشه؟

یعنی سی پی یو مشکل داره؟

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان مدت 3 سال بود که از کارت گرافیک 9800gt استفاده می کردم در این مدت هیچ وقت حتی در سخت ترین شرایط سیستم دمای برد از 45 بالا تر نمی رفت (Ep 45 ud3r) به تازگی یک sapphire 6950 dirt 3 edition خریداری کردم دمای کارت خوب هست اما از وقتی نسبش کردم کلا بورد حدود 3 یا 4 درجه گرم تر کار می کنه می خواستم بدانم که آیا این موضوع طبیعی هست؟؟

cpu: q9550 intel

power: coolermaster 850 silent pro

ram: 8gb ocz

mainboard: gigabyte EP45ud3r v1.1

case: coolermaster cm 690

ویرایش شده توسط Cyrus-the-great
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله طبیعیه. چون گرمای تولیدی 6950 خیلی بیشتر از 9800 هستش. ( درسته که خود هسته کارت دماش خوبه. ولی این دلیل بر تولید کم گرما نیست . بلکه دلیل بر خوب بودن کولر کارت هستش که به خوبی میتونه گرمای هسته رو به محیط اطراف انتقال بده ) و به همین دلیل محیط اطراف کارت که شامل مین بورد هم میشه گرمتر از قبل خواهند بود . در کل وقتی کارت گرافیک قوی تری دارید شما باید تهویه کیس بهتری هم داشته باشید.

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

در حد سه چهار درجه نمی تونه مشکلی ایجاد کنه . دلیل گرم شدنش هم فن و ساختار کارت گرافیک می تونه با شه . در ضمن میزان مصرف برق کارت گرافیک هم می تونه روی جریانات مادربورد تاثیر داشته باشه .

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

پست های بالا (#2 ، #3) با زبون بی زبونی مثبت می خوان. ;) @};-

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

در جواب دوستمون باید بگم:

پ نه پ میخواین داغ تر کار نکنه. :D (شوخی)

ببین دوست من دوتا دلیل داره

1- به گفته دوستمون روی جریانات مادربورد تاثیر داره.

2-مسلما دمای کیس به خاطر گرمتر بودن گرافیک بالاتر هست.

منم میخوام ;)

ویرایش شده توسط UP90
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

به نظرم دلیل مهمترش بخاطر فریم بیشتری که میگیری

خوده من یه کارت 6870 دارم وقتی در رزولیشن 1920 در بازی LOSTPLANT2 بازی رو با بالاترین جزئیات اجرا میکنم و بطور میانگین 35 فریم میگیرم دمایی بورد از 38 درجه بالاتر نمیره ولی وقتی جزئیات رو پایین میارم و تا 70 فریم میگیرم دمایی چیپ تا 44 درجه هم میره به این خاطر که فشار کاری که روی سی پی یو و چیپست مادر بورد هست خیلی بیشتر از زمانیه که بازی با 30 فریم اجرا میشه .

و جالب اینجاست وقتی دور فنهایی سیسستم رو تا آخرین حد بالا میبرم تفاوت آنچنانی از لحاظ خنکی سیستم نمیبینم فقط در زمانی که فریم کمتری بخاطر رزولیشن بالا میگیرم دمایی سیستم کمتر میشه

ویرایش شده توسط Hurmuz
لینک به دیدگاه

نه کلا در حالتی هم که بازی نمی کنم یعنی روی دسک تاپ هم 3 یا 4 درجه گرم تر کار می کنه واسه همین برام جای سوال هست

:unsure:

فکر می کنم علتش همون جریانات مادر بورد هست این منطقی تر به نظر میاد

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز منم 6950 power color دارم در حالت idle یعنی همین الان دماش 35 تا 39 بازی داره.ولی تو load مخصوصا زمانی که over میکنم دما به طرز وحشتناکی بالا میره حتی با اینکه فن با دور حداکثر کار میکنه 50 تا 55 میره. تو حالت 3 بعدی هم بعضی موقع ها اینقدر بهش فشار میاد که سیستم میره تو کما و باید سیستموخاموش روشن کنم. عادیه نگران نباش ولی به نظرم با اینکه 2 تا فن داره رو کولرش بهتر میتونستن کار کنن .

اگه خیلی نگرانی مثل من در کیس رو باز نگه دار .

ممنمون تاپیک خوبی زدی از نظرات بچه ها استفاده کردم.

لینک به دیدگاه

نه کلا در حالتی هم که بازی نمی کنم یعنی روی دسک تاپ هم 3 یا 4 درجه گرم تر کار می کنه واسه همین برام جای سوال هست

:unsure:

فکر می کنم علتش همون جریانات مادر بورد هست این منطقی تر به نظر میاد

در این مورد هم فکر کنم این دمایه بیشتر مربوط به گذرگاه کارت گرافیکی های ATI باشه که در حالت بیکار روی 8x قرار میگیره و در حالت لود میر روی 16x ولی کارتهای nvidia در حالت بیکار میره رو 1x که این باعث میشه چیپ مادر برد که وظیفه ارتباط گرافیک با سی پی رو رو داره کم کار تر باشه و دما پایین تر باشه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

منم یه HD5830دارم دماش توی بازی ران به 67 هم میرسه..درب کیس هم بازه...مجبور شدم 4تا فن بزرگ پاور بزارم تو یه درب کیس که خنک کنه

لینک به دیدگاه

در این مورد هم فکر کنم این دمایه بیشتر مربوط به گذرگاه کارت گرافیکی های ATI باشه که در حالت بیکار روی 8x قرار میگیره و در حالت لود میر روی 16x ولی کارتهای nvidia در حالت بیکار میره رو 1x که این باعث میشه چیپ مادر برد که وظیفه ارتباط گرافیک با سی پی رو رو داره کم کار تر باشه و دما پایین تر باشه

چقدر جالب من این مطلب را نمی دونستم می تونم بپرسم از کجا این مطلب را متوجه شدی؟؟ فکر می کنم بهترین جواب تا الان همین جواب باشه ;)

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز منم 6950 power color دارم در حالت idle یعنی همین الان دماش 35 تا 39 بازی داره.ولی تو load مخصوصا زمانی که over میکنم دما به طرز وحشتناکی بالا میره حتی با اینکه فن با دور حداکثر کار میکنه 50 تا 55 میره. تو حالت 3 بعدی هم بعضی موقع ها اینقدر بهش فشار میاد که سیستم میره تو کما و باید سیستموخاموش روشن کنم. عادیه نگران نباش ولی به نظرم با اینکه 2 تا فن داره رو کولرش بهتر میتونستن کار کنن .

اگه خیلی نگرانی مثل من در کیس رو باز نگه دار .

ممنمون تاپیک خوبی زدی از نظرات بچه ها استفاده کردم.

خواهش می کنم خدارو شکر که مفید بوده واستون

لینک به دیدگاه

چقدر جالب من این مطلب را نمی دونستم می تونم بپرسم از کجا این مطلب را متوجه شدی؟؟ فکر می کنم بهترین جواب تا الان همین جواب باشه ;)

از مطالبی که تو همین فروم های لیون کامپیوتر نوشته شده متوجه شدم. B)

لیون رو دست کم نگیر ،دنیایی واسه خودشششش، خیلی مطالب جالبی درش پیدا میکنی :)

لینک به دیدگاه

الان یه چیزی یادم آمد که بگم

من یه 4670 هم روی سیستمم گذاشتم که بازم در حالت ایدل و روی دسک تاپ مثل همون 9800لف کار می کرد یعنی 3 یا 4 درجه بوردم خنک تر بود. با این وجود اون مطلب در مورد اینکه ati در حالت ایدل pci 8x هست منطقی به نظر نمیاد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اصلی ترین قضیه مربوط به ATI یا NVIDIA بودن کارت نیست. به دلیل High-End بودن 6950 هستش که چون مدار تغذیه و هسته ی قوی تری داره چه در حالت بی کاری و چه در حالت لود گرمای بیشتری تولید میکنه. شما اگر یه GTX 480 بذاری رو سیستم اونوقت میبینی که دمای کل سیستم خیلی بالاترهم میره. یه قانون همیشگی هست : کارت گرافیک قوی تر = لزوم تهویه کیس بهتر.

لینک به دیدگاه

سلام یه بورد p8p67 LE دارم با 2600k و ati 6950 . دمای مین تو حالت عادی 83 درجه هست و رنگش تو برنامه قرمز هست یعنی خطرناکه ... حالا میخوام ببینم واقعا ایراد داره؟ اگه داره دمای مین رو چطور کم کنم؟ (کیس هانتر هست) و cooler cpu hyper 212 plus .

لینک به دیدگاه

دما خیلی زیاده. :wacko: @-) :-SS

قبل از هر چیز دستتون رو بگذارید روی هیت سینک های مادر برد ببینید انها هم داغ هستند یا نه؟

اگر داغ بود یعنی اشکال سخت افزاری وجود داره . واگر هیت سینک خنک بود یعنی اینکه بین هیت سینک و چیپ فاصله افتاده و برای همین به درستی خنک نمیشه.

دما رو با چه نرم افزاری تست کردید. یک اسکیرین شات بگذارید لطفا

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...