رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام.

اگر xmp رم روشنه حتما خاموشش كن چون ولتاژ رو روي همه قطعات مادربورد بالا ميبره مثل cpu. و اكر ميخواي كلاك رم بره بالا دستي ببر بالا نه اتوماتيك يا با xmp.

Sent from my iPad using Tapatalk

و ديگه اينكه بالا بردن كلاك رم زياد تاثيري در بازي اگر انجام ميديد نداره همون ١٦٠٠ هم از سرش زياده مگر اينكه gpu آنبورد باشه.

لینک به دیدگاه

بله و براي كنترل فن از نرم افزار evga presicion يا msi afterburner استفاده كنيد

لینک به دیدگاه

خب این هم اسکرین شات ها به ترتیب.

در صورتی ولتاژ رم من ۱.۳۵ میشه که بخوام کلک ۳۲۰۰ استفاده کنم اما سیستم بوت نمیکنه!!!

به سختی تونستم بدون اورکلاک استیبلش کنم تازه که تا ۱ ساعت تست دمای هسته نهایت ۹۰ وده و دمای کل سی پی یو ۷۲ درجه!

اگر با توجه به قطعاتم میتونید بفرمایید که بایوسمقدارهاروچقدر بزنم که ممنون میشم!

کاری نیست که نکرده باشم.

عزیز اگه از رم ddr3 استفاده میکنی بایستی بدونی که برد z170 از ddr3l پشتیبانی میکنه و این رم ولتاژ پایینه که برای ddr3 های فرکانس بالا به مشکل میخوره حتما از رم ddr4 استفاده کن

ارسالی امروز, ۰۹:۵۵ قبل از ظهر

نقل قول

خب این هم اسکرین شات ها به ترتیب.

در صورتی ولتاژ رم من ۱.۳۵ میشه که بخوام کلک ۳۲۰۰ استفاده کنم اما سیستم بوت نمیکنه!!!

به سختی تونستم بدون اورکلاک استیبلش کنم تازه که تا ۱ ساعت تست دمای هسته نهایت ۹۰ وده و دمای کل سی پی یو ۷۲ درجه!

اگر با توجه به قطعاتم میتونید بفرمایید که بایوسمقدارهاروچقدر بزنم که ممنون میشم!

کاری نیست که نکرده باشم.

عزیز اگه از رم ddr3 استفاده میکنی بایستی بدونی که برد z170 از ddr3l پشتیبانی میکنه و این رم ولتاژ پایینه که برای ddr3 های فرکانس بالا به مشکل میخوره حتما از رم ddr4 استفاده کن

DDR3L @ 1.35

DDR3 @ 1.5

DDR4 @ 1.2

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما با یک خنک کننده دیگه امتحان کن همه اینکارهایی که دوستان گفتن انجام دادی ترجیحا یه ایر کولر معمولی ببند اصلا حتی با فن استوک اینتل هم دما تا اینقدر نباید بره. اگه جواب نداد احتمال اینکه یه مشکلی بصورت فیزیکی یا ذاتی در سوکت یا سی پی یو یا کلا مادربرد باشه هست که نرم افزاری قابل حل نیست هرچند بعید میدونم مگه اینکه موقع نصب آسیب دیده باشه. ضمنا در مورد رم هم رم DDR4 خود من ولتاژش تا 1.35 هم برای پایین آوردن تاخیر با XPM بالا میره ولی تاثیری توی داغ تر شدن سی پی یو نداشته تا الان

لینک به دیدگاه

فن هم دیفالت خودش 30 درصد هست دما هم که زیاد میشه خیلی نمیره بالا ، حدود 40 50 میشه.

خودم دستی تنظیمش کردم که با به این صورت باشه که مثلا دما 50 درصد فن بشه 60 و الی آخر...

ولی دور فن انگار خیلی تاثیر نمیزاره تو دماش ، فوقش مثلا دما 70 بکنه 68

عکسشو پیوست کردم.

راستی جدیدا یکی از فناش که دورش زیاد میره بالا صدا خرخر میده ، بعدا به نظرتن بدمش گارانتی؟

post-7985-0-45258300-1457684408_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما با یک خنک کننده دیگه امتحان کن همه اینکارهایی که دوستان گفتن انجام دادی ترجیحا یه ایر کولر معمولی ببند اصلا حتی با فن استوک اینتل هم دما تا اینقدر نباید بره. اگه جواب نداد احتمال اینکه یه مشکلی بصورت فیزیکی یا ذاتی در سوکت یا سی پی یو یا کلا مادربرد باشه هست که نرم افزاری قابل حل نیست هرچند بعید میدونم مگه اینکه موقع نصب آسیب دیده باشه. ضمنا در مورد رم هم رم DDR4 خود من ولتاژش تا 1.35 هم برای پایین آوردن تاخیر با XPM بالا میره ولی تاثیری توی داغ تر شدن سی پی یو نداشته تا الان

رم من ddr4 هست .

تنظیمات فن رو انجام دادم چونکه فن های ۴ پین باید pwm معرفی بشن.

فن۳ مدل امتحان کردم.

هایپر اوو۲۱۲ و فن استوک واین آخری هم که کولر مستر لیکوییدی هست.

دستی اگر سرعت رم رو؟ببرمبالا باز هم سیسیتم خطای اورکلاک فیلد میده وبوت نمیشه.

اگر کسی این مادربرد رو تنظیمات اورکلاک داره لطفا ۱ اسکرین شات بذاره شاید من ۱ جای کارم اشتباست.

حتی با ایزی ستاپ خودشم نمیاد بالا آخه.

لینک به دیدگاه

من 12 صفحه رو خوندم تو تابستون سال دیگه قصد داشتم از سری 6 اینتل سیستم جمع کنم با این وضع یکم ابهام برام ایجاد شده !!؟؟ :-?

دوستانی که سیستم بستن بیان حتما تست کنن نتیجه ها رو اعلان کنن به یک جمع بندی رسید مشکل از چیه ؟؟

ویرایش شده توسط alireza3dshadow
لینک به دیدگاه

با سلام ببخسید اینجا می پرسم

سی پی یو i5 4570 من با توحه به این که خمیرش را دو سال است عوض نکرده ام دما در حالت معمولی بین 35 تا 40 و در گیم تا 55 بالا می رود .

با توجه به این دما باید خمیر سی پی یو را عوض کنم یا خیر؟(فن استوک می باشد.)

لینک به دیدگاه

من 12 صفحه رو خوندم تو تابستون سال دیگه قصد داشتم از سری 6 اینتل سیستم جمع کنم با این وضع یکم ابهام برام ایجاد شده !!؟؟ :-?

دوستانی که سیستم بستن بیان حتما تست کنن نتیجه ها رو اعلان کنن به یک جمع بندی رسید مشکل از چیه ؟؟

مطمعن باشید چون اولین نسل ddr4 هست مشکلات خاص خودشو داره.من اگه جای شما بود نسل بعدی رو میگرفتم احتمالا نسل بعدی از لحاظ کارایی زیاد تفاوتی با نسل حاظر نخاهد داشت فقط مشکلاتش کم میشه.
لینک به دیدگاه

دوست عزیز اورهیت شدن زمانیه که خودتون اور میکنین یا کلا در همه حالات اینجوریه.

اگه زمانی که اور میکنین این اتفاق میفته عیب از مادربرده چون ولتاژ بیش از حد به سی پی یو بابرنامه cpuz ببینین ماکسیمم ولتاژ چقدره

لینک به دیدگاه

سی پی یو i5 4570 من با توحه به این که خمیرش را دو سال است عوض نکرده ام دما در حالت معمولی بین 35 تا 40 و در گیم تا 55 بالا می رود .

خواهشا به من کمک کنید

لینک به دیدگاه

خواهشا به من کمک کنید

طبیعیه زیاد بد نیست

و اما در مورد مشکل استارتر، احتمال زیاد خمیر زیر ihs در اثر دماهای مداوم و بالای ۹۰ خشک شده. چون تقریبا همه راهکارارو رفتن

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اورهیت شدن زمانیه که خودتون اور میکنین یا کلا در همه حالات اینجوریه.

اگه زمانی که اور میکنین این اتفاق میفته عیب از مادربرده چون ولتاژ بیش از حد به سی پی یو بابرنامه cpuz ببینین ماکسیمم ولتاژ چقدره

خمیر رو بارها عوض کردم چونکه فن رو به دفعات باز وبسته میکردم.

کافیه که فقط کلاک رم رو که دیفالت ۲۱۳۳ میشناسه به ۳۲۰۰ که توان واقعی رم هست تغییر بدم اونوقت دیگه بوت نمیشه سیستم.

فعلا تونستم سیستم رو پایدار کنم تا حدود ۱ ساعت.

Gta v رو نصب کردم که با ماکزیمم تنظیمات نهایت cpu دماش به ۶۰ درجه میرسه اما بازم تو استرس تست بعد ۱ ساعت اورهیت میشه.

رم وقتی کلاک ۳۲۰۰ بشه اتوماتیک ولتاژش از ۱.۲۴ به ۱.۳۵ افزایش پیدا میکنه.

اگر کسی از دوستان راهکاری یا تنظیماتی واسه اورکلاک کردن و ولتاژش تنظیم کردن سراغ داره به صورت دستی،لطفا اسکین شات از تنظیمات قرار بده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دمای سی پی یو شما کاملا نرمال هست

و نیاز به دستکاری چیزی نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

صاحب تاپیک خواهشا نتیجه نهایی رو هر وقت مورد برطرف شد تو تاپیک اعلام کنید

با سپاس

لینک به دیدگاه

صاحب تاپیک خواهشا نتیجه نهایی رو هر وقت مورد برطرف شد تو تاپیک اعلام کنید

با سپاس

متاسفانه مشکل ذکر شده همچنان پابرجا هست.

با کوچکترین تغییر در تنظیمات بایوس مادربورد سیستم بوت نمیشه،

کسی از دوستان راهکاری داره بگه!؟

لینک به دیدگاه

Cpu رو روی مادربورد دیگه ای تست کنید اگه درست بود ک سی پی یو سالمه

همچنین مادربورد رو با سی پی یو دیگه ای تست کنید تا مشخص شه کی زده تو جاده خاکی.

پیشنهاد میکنم حضوری بربد خدمات کامپیوتری مجرب ک خودتون شاهد قضیه باشید اگر براتون امکانش نیست خودتون تست کنید

لینک به دیدگاه

اگر بایوس با موفقیت به آخرین نسخه آپدیت شده تنظیمات بایوس رو Default کنید (نسخه بایوس رو توسط برنامه HWinfo چک کنید) و با در آوردن یکی از رم ها XMP رو فعال کنید اگه باز بوت نشد اسلات رو عوض کنید. چون این مورد به نظرم علتی بجز رم نمیتونه داشته باشه. مادربرد بوت نمیشه منظور از اینکه وقتی روشن میکنید هی خاموش روشن میشه یا...؟ اگه مدام خاموش روشن میشه یک دقیقه بهش وقت بدید چون واسه منم بار اول روشن شدن سیستم پیش اومد که بعد از 20 ثانیه سیستم با بوق سلامت روشن شد. خودم شخصا به خرابی سی پی یو اعتقاد ندارم (مگه اینکه در اثر سهل انگاری در نصب اسیب دیده باشه) و بعد از رم مشکل رو از طرف مادربرد میدونم

لینک به دیدگاه

این مشکل دما که دوستان دارند فقط مختص این سیستم‌ها نیستند. شما اگه در فروم‌های خارجی بگردید از دمای بالای 6700K شاکی هستند (البته نه همه) به نظر میاد بعضی از این پردازنده‌ها مشکل دفع حرارت دارند که ممکنه هنگام تولید برای یک سری خاص اتفاق افتاده.

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

مدل دقیق رم چیه؟

چند گیگه و کدوم اسلات هایه مادربرد رو اشغال کرده؟

رو فرکانس دیفالت هم نا پایداره؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان یه لب تاپ ایسوس مدل  K46CB  دارم حدود دو ساله استفاده می کنم چند وقتیه سیستم رو روشن میکنم بعد از سه چهار دقیقه دمای سی پی یو و مادربرد میرسه به 90 بدون اینکه هیچ کار خاصی انجام بدم. گفتم شاید فنش مشکل داشته باشه بردم سرویس گفتن مشکلی نداره و گرد و خاکش رو هم تمیز کردن.

عکس از دما هم بعد از 3 دقیقه روشن شدن لب تاپ ضمیمه شده. مشکل از چی میتونه باشه؟

post-19285-0-10054200-1458054472_thumb.png

ویرایش شده توسط moj007
لینک به دیدگاه

دوست من اول از همه با یک برنامه دیگه تست کنید ! من با همین برنامه speccy مشخصات سیستمم رو گرفتم رمم رو زده بود 4gb DDR3 BUS 800Mhz !!! من فکر کردم لنوو انداخته بهم تا دیروز که با برنامه خود لنوو و یک برنامه رایگان دیگه به اسم wise system monitor تست کردم دیدم در هر دو برنامه باس رم من 1600 هستش !!! 

لینک به دیدگاه

دوست من اول از همه با یک برنامه دیگه تست کنید ! من با همین برنامه speccy مشخصات سیستمم رو گرفتم رمم رو زده بود 4gb DDR3 BUS 800Mhz !!! من فکر کردم لنوو انداخته بهم تا دیروز که با برنامه خود لنوو و یک برنامه رایگان دیگه به اسم wise system monitor تست کردم دیدم در هر دو برنامه باس رم من 1600 هستش !!! 

با یه نرم افزار دیگه هم تست کردم همینطوره دما

لینک به دیدگاه

چون فرمودید دو سال بهتر هستش ببرید نمایندگی یا گارانتی بهشون بگید خمیر رو سی پی یو و جی پی یو رو براتون عوض کنند.به نظرم خمیرها خشک شده است

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...