رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

به احتمال زیاد مشکل از درایور هست 

ولتاژ 3D رو فیکس میکنه و باعث میشه ولتاژ کارت در حالت لود باقی بمونه

درایور رو توسط نرم افزار DDU به کل پاک کنید و سپس ورژن دیگری از درایور رو نصب کنین.

بنده با کارت 7970 همچین مشکلی رو داشتم. یا جدید ترین ورژن یعنی 16.2 روتست کنین یا 15.11 رو

ویرایش شده توسط OC Formula
لینک به دیدگاه

دوست من این کارت گرافیک که پسوند strixx داره ، به معنای سکوت و سرعت هست ی چیزی تو همین مایه ها.این مدل ها به سکوتشون خیلی معروفن بخاطر همین فنشون از اول خاموشه.گفتم مشکل من مثل شما بود.کارت گرافیک در حالت عادی مثل سی پی یو باید فنش روشن باشه ولی ایم مدل ها اینجوری نیستن.اگر مشکلی داره ببرین نمایندگی ولی من چند هفته ی اول بلد نبودم مشکلی پیش نیومد.

اگر تو اینترنت بگیردینمن همین مشکل رو تو همین انجمن مطرح کردم ولی بدلیل بی سوادی کاربران و مسئولین و کامنت های بی منطقی مثل "دمای اتاق ، خراب بودن کارت گرافیک و .. "هیچ جوابی نگرفتم.تصمیم گرفتم برم تو سایت ها خارجی دنبالش بگردم و خوشبختانه به جوابم رسیدم.بعد رک بی منطقی و بی لیاقتیشون رو تو همون تاپک گفتم و مدیر انجمن منو با نام کاربری hamidreza12 بلاک (محروم از انجمن) کرد.

من بخاطر جواب به شما اومدم ی نام کاربری جدید ایجاد کردم.

خواستم بگم که این انجمن جای مناسبی برای این جور سوال ها نیستو بیشتر کاربران از سواد پایینی برخوردارند..

ویرایش شده توسط mahdibk13836
لینک به دیدگاه

به احتمال زیاد مشکل از درایور هست 

ولتاژ 3D رو فیکس میکنه و باعث میشه ولتاژ کارت در حالت لود باقی بمونه

درایور رو توسط نرم افزار DDU به کل پاک کنید و سپس ورژن دیگری از درایور رو نصب کنین.

بنده با کارت 7970 همچین مشکلی رو داشتم. یا جدید ترین ورژن یعنی 16.2 روتست کنین یا 15.11 رو

با DDU پاک شد درایور ورژن 16.3.1 هم نصبه ولی مشکل پابرجاست

دوست من این کارت گرافیک که پسوند strixx داره ، به معنای سکوت و سرعت هست ی چیزی تو همین مایه ها.این مدل ها به سکوتشون خیلی معروفن بخاطر همین فنشون از اول خاموشه.گفتم مشکل من مثل شما بود.کارت گرافیک در حالت عادی مثل سی پی یو باید فنش روشن باشه ولی ایم مدل ها اینجوری نیستن.اگر مشکلی داره ببرین نمایندگی ولی من چند هفته ی اول بلد نبودم مشکلی پیش نیومد.

اگر تو اینترنت بگیردینمن همین مشکل رو تو همین انجمن مطرح کردم ولی بدلیل بی سوادی کاربران و مسئولین و کامنت های بی منطقی مثل "دمای اتاق ، خراب بودن کارت گرافیک و .. "هیچ جوابی نگرفتم.تصمیم گرفتم برم تو سایت ها خارجی دنبالش بگردم و خوشبختانه به جوابم رسیدم.بعد رک بی منطقی و بی لیاقتیشون رو تو همون تاپک گفتم و مدیر انجمن منو با نام کاربری hamidreza12 بلاک (محروم از انجمن) کرد.

من بخاطر جواب به شما اومدم ی نام کاربری جدید ایجاد کردم.

خواستم بگم که این انجمن جای مناسبی برای این جور سوال ها نیستو بیشتر کاربران از سواد پایینی برخوردارند..

بله خودم هم گفتم که استریکس و دایرکست سی یو ، تا یه دمایی فن خاموشه،بعد اون دما روشن میشه ولی دیگه نه اینکه دما تا 65 بره!!!

دمایی که فن روشن میشه خیلی کمتر از اینهاس

الان با انجام کارای معمولی مثل وبگردی و استفاده روزمره از سیستم دمای کارت حتی تا 70 هم میره که واقعا تعجب برانگیزه...

لینک به دیدگاه

سلام دوستان...

من یه مشکل عجیب دارم تا دما به 62 میرسه فریم 60 قشنگ میچسبه به 15 تا 20 باز دوباره میره بالا کلاک سی پی یو ...قبلا این مشکلو نداشتم نگاه که کردم خمیر سیلیکون خود deep cool خشک شده بود با همین معمولیا جایگزین کردم تا بگیرم  ، فن cpu هم  Deep Cool FrostWin v2

قبلا دما بزور به 50 میرسید تو بازی ولی الان از زمان تعویض گرافیک با r9 390 asus و این مشکل خمیر قشنگ بدنه ی کیس وحشتناک داغ میشه و این مشکل دان کلاک اتفاق میفته ... رسما فن های خود کیس X2 گرین از رده خارجه و بزور میچرخن انگار ...دوستان راهنمایی کنین چه کنم؟..

من دوتا فن deep cool uf 120 برای جایگزین فن های گرین سفارش دادم که دور اینا 1500 هست و قابل تنظیم و خمیر z5  بنظرتون مشکل حل میشه یا داستان ادامه داره؟

لینک به دیدگاه

معمولیا ماست مالین نزنی سنگین تری. هزار تومن که نشد خمیر :laughing:

لینک به دیدگاه

اقا با همین سی پی یو و گرافیک و رم 16 گیگ بازی the division رو طرف راحت 66 فریم و مینیموم 40 fps گرفته بود من الان سی پی یو رو دان کلاک کردم رو 3400 دما باز تا 55 میره ... قبل این من فریمم تو زمانی که مشکل نداشت تا 31 هم میومد ... دوستان الان کجای سیستم من مشکل داره که نمیتونم فریم پایدار بگیرم

لینک به دیدگاه

معمولیا ماست مالین نزنی سنگین تری. هزار تومن که نشد خمیر :laughing:

اره از دیجی همراه فن ها یه z5 هم گرفتم فردا میاره... اخه جالبه مادربرد های msi هم این سریش دیدم تو نت که مشکل ولتاژ دارن...قشنگ کف کردم از دست این مشکل مسخره.... :wacko:

• xn0e_untitled.jpg
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

این دمای 80 درجه که تو عکس مشخص کردم مال کدوم قسمت از مادربرده ؟

00zk_temp.jpg

bofq_temp1.jpg

ویرایش شده توسط hossein_0907
لینک به دیدگاه

مشخصا باید یکی از چیپ های مهم روی مادربرد باشه ولی نمیدونم کدوم و نمیدونم باید چیکار کرد . شاید مربوط به خرابی بعضی خازن های روی مادربرد باشه 

شاید به خاطر مجاورت چیپ ست با سی پی یو یا گرافیک باشه 

شاید هم فقط یه باگ سنسور دماسنج

شما اول ببینید میتونید محل این دمای بالارو از روی خود مادربرد بفهمید ، یعنی دستتون رو نزدیک قسمت های مختلف مادربرد کنید ( دست نزنید ممکنه خراب بشن ) فقط نزدیک کنید دستتون رو به قسمت های مختلف و ببینید قسمتی گرمای بیش از حد داره ، معمولا روی قسمت هایی از مادربرد که هیتسینک دارن رو بررسی کنید .

تو بعضی تاپیک های خارجی مثل این معمولا مشکل رو در ولتاژ نامناسب مادربرد روی اون چیپ میدونن و بعضی ها گفتن که روش هیتسینک نصب کردن و مشکل رو مقداری حل کردن .

البته همونطور که گفتم ممکنه مشکل از نرم افزار مشاهده دما یا سنسوردمای روی مادربرد باشه

لینک به دیدگاه

خب کمه یا زیاد؟ :D

نمیدونم، شاید این اینجور توان‌ها برای AMD طبیعی باشه :)

لینک به دیدگاه

مشخصا باید یکی از چیپ های مهم روی مادربرد باشه ولی نمیدونم کدوم و نمیدونم باید چیکار کرد . شاید مربوط به خرابی بعضی خازن های روی مادربرد باشه 

شاید به خاطر مجاورت چیپ ست با سی پی یو یا گرافیک باشه 

شاید هم فقط یه باگ سنسور دماسنج

شما اول ببینید میتونید محل این دمای بالارو از روی خود مادربرد بفهمید ، یعنی دستتون رو نزدیک قسمت های مختلف مادربرد کنید ( دست نزنید ممکنه خراب بشن ) فقط نزدیک کنید دستتون رو به قسمت های مختلف و ببینید قسمتی گرمای بیش از حد داره ، معمولا روی قسمت هایی از مادربرد که هیتسینک دارن رو بررسی کنید .

تو بعضی تاپیک های خارجی مثل این معمولا مشکل رو در ولتاژ نامناسب مادربرد روی اون چیپ میدونن و بعضی ها گفتن که روش هیتسینک نصب کردن و مشکل رو مقداری حل کردن .

البته همونطور که گفتم ممکنه مشکل از نرم افزار مشاهده دما یا سنسوردمای روی مادربرد باشه

ممنون. آره خودم هم تو چندتا تاپیک خارجی این مشکل رو دیدم که دمای اون ها هم حدود 70 تا 90 بود

یه سوال دیگه . دما گرافیکمم هم میخوام پایینتر بیارم. میخوام فنش رو باز کنم و خمیر سیلیکونش رو عوض کنم. همون خمیر سیلیکونی که برا cpu میزنیم برا اینم میشه زد دیگه؟ مثلا thermal cf III خوبه ؟

لینک به دیدگاه

درود

برای Chipset هستش amd اینطوریه مورد مشابه رو داشتم بنده حتی دستم بزنی به heat sink دما رو حس میکنی ,نگران نباش

لینک به دیدگاه

ممنون. آره خودم هم تو چندتا تاپیک خارجی این مشکل رو دیدم که دمای اون ها هم حدود 70 تا 90 بود

یه سوال دیگه . دما گرافیکمم هم میخوام پایینتر بیارم. میخوام فنش رو باز کنم و خمیر سیلیکونش رو عوض کنم. همون خمیر سیلیکونی که برا cpu میزنیم برا اینم میشه زد دیگه؟ مثلا thermal cf III خوبه ؟

آره میشه زد مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

احتمال داره سنسور دما مشکل داشته باشه

مادربرد منم همین مشکلو داره.دمای چیپش همیشه بین 95تا 105هست ولی اصلا داغ نیست

با برنامه های مختف هم تست کردم مشکل از سنسور دمای چیپه

دقیق نمیتونم نظر بدم ولی شاید مشکل شما هم همین باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام...

من هم همین مین برد رو دارم و اون هم همین مشکل رو داشت...با memory test لیونکس اطلاعات cpu رو که دیدم حجم کش ها و پهنای باند بین رم و cpu  نسبت به چیزی که برنامه های دیگه نشون میدادن نصف شده بود و با تعویض cpu همه چیز به حالت عادی برگشت...cpu رو ببر یه جایی بده تست کنن

ویرایش شده توسط mahmoodpc2299
لینک به دیدگاه

سلام

این لپتاپو خیلی وقته دارم...

الان به عنوان لپتاپ دم دستی و دانلود شبانه تو خونه استفاده میکنم ازش...

یه مدتیه صدای فنش زیاد شده

با HWMonitor که چک کردم، دیدم دمای CPU بالاست...

با تعویض ترمال پد و اینا اوکی میشه یا  کار خاص دیگه ای لازم داره؟

post-21032-0-43085100-1459590205_thumb.png

لینک به دیدگاه

درود

کلا اکثر لپ تاپ ها کولینک مناسبی ندارند، و بعد از مدتی هم گرد و غبار باعث میشه که سیستم خنک کندگیشون به درستی کار نکنه.

لپ تاپ رو تا به حال باز و سرویس کردین؟ خمیر سیلیکونش رو چک کردین؟ هیچ و قت لپ تاپ رو مستقیما بر روی فرش یا موکت

قرار ندین.

لینک به دیدگاه

درود

کلا اکثر لپ تاپ ها کولینک مناسبی ندارند، و بعد از مدتی هم گرد و غبار باعث میشه که سیستم خنک کندگیشون به درستی کار نکنه.

لپ تاپ رو تا به حال باز و سرویس کردین؟ خمیر سیلیکونش رو چک کردین؟ هیچ و قت لپ تاپ رو مستقیما بر روی فرش یا موکت

قرار ندین.

یه بار که برای تعویض لولای LCD برده بودم، گفتم سرویس هم بکنن. نمیدونم خمیر سیلیکوناشم عوض کردن یا نه...

همیشه رو میز هست...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با توجه به اينکه دستگاهتون قديمي هست نياز به سرويس داره.

يه جاي معتبر بديد که خمير خوبي استفاده کنه. مثل CFIII يا NTH1.

لینک به دیدگاه

این دما برای سی پی یو سری m خیلی زیاده ! بدید کولینگش رو چک کنن 

لینک به دیدگاه

اگه داری میبری نمایندگی که هیچ، اگه داری میدی دست مغازه دار مدل خمیر سیلیکون رو بپرس! تو شهر ما از این سرامیکی ها که کیلویی هست استفاده میکنند!

لینک به دیدگاه

با توجه به اينکه دستگاهتون قديمي هست نياز به سرويس داره.

يه جاي معتبر بديد که خمير خوبي استفاده کنه. مثل CFIII يا NTH1.

مرسی از راهنماییتون @};-

این دما برای سی پی یو سری m خیلی زیاده ! بدید کولینگش رو چک کنن 

بله، هماهنگ کردم ببرم چک کنن.

اگه داری میبری نمایندگی که هیچ، اگه داری میدی دست مغازه دار مدل خمیر سیلیکون رو بپرس! تو شهر ما از این سرامیکی ها که کیلویی هست استفاده میکنند!

نمایندگی که فقط اسم بود (بعد پایان گارانتیش نیاز به تعویض لولای LCD داشت، با پرداخت هزینه هم قبول نکردن انجام بدن!)

با جناب نیکفرجام (HolymighT) هماهنگ کردم ببرم پیششون.

برای خمیر هم اگه لازم شد، از لیون یه CFIII میخرم...

ممنون از راهنماییهای دوستان

ویرایش شده توسط engmrmz
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...