رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

من n61jq  داشتم که شبیه همینه

از نظر باز و بسته شدن خیلی خوش دست بود و کولینگش رو راحت میشد باز کرد و تمیز کرد

کل ابزاری هم که لازم داشت یه پیچ گوشتی 2000 تومنی بود :laughing:

شما هم کولینگ رو تمیز کن و خمیر رو عوض کن مشکل دما حل میشه

لینک به دیدگاه

من n61jq  داشتم که شبیه همینه

از نظر باز و بسته شدن خیلی خوش دست بود و کولینگش رو راحت میشد باز کرد و تمیز کرد

کل ابزاری هم که لازم داشت یه پیچ گوشتی 2000 تومنی بود :laughing:

شما هم کولینگ رو تمیز کن و خمیر رو عوض کن مشکل دما حل میشه

اتفاقا اون موقع میخواستم jq بگیرم، گیرم نیومد...فرقشون فقط cpuشون بود فک کنم... :D

ویرایش شده توسط engmrmz
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من یه پاور گرین مدل 700a-hp دارم که روی سیستمی به مشخصات زیر هست، بعد از حدود پنج دقیقه روشن شدن سیستم دور فنش میره بالا و کلا سیستم رو از سایلنت بودن خارج میکنه.بدون اینکه استفاده خاصی از سیستم بشه.

فن زمانی که دمای پاور افزایش پیدا میکنه می بایست دورش بالا بره و دمای پاور با زیر فشار بودنش بیشترین رابطه رو داره.

CPU: Intel core i7 6700k

VGA: MSI r9 380 4gb

RAM :gskill teridentz 16gb 3200 mhz

با توجه به مشخصات سیستم و پاور ، حتی اگه سیستم در حالت فول لود بود نباید به پاور فشاری خاصی وارد بشه

........................................

من به همین خاطر پاور رو از روی کیس باز کردم و با یک سیستم قدیمی LGA 775( بدون گرافیک) پاور رو تست کردم و این بار حدود یک دقیقه طول کشید که دور فن بالا رفت.

بخاری اتاقم هم خاموشه و دمای اتاق در دو حالت ۲۷ بود.

دوستان چه کار کنم، نیاز داره که پاور به گارانتی فرستاده بشه؟

ممنون از راهنمایی شما.

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

سلام ودرود @};-  @};-  @};-  بنده باشم میفرستم گارانتی ممکنه یه وقت به سیستم اسیب برسونه  @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

داداش یک بار بپرسی کافیه نیازی به زدن چند تاپیک نیست:

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=57219

بفرستید گارانتی

لینک به دیدگاه

در سیستم دومی پاور خارج از کیس بود یعنی فقط برق مادربورد رو وصل کردم . و فن پاور جلوی چشمم دورش افزایش پیدا کرد.

داداش یک بار بپرسی کافیه نیازی به زدن چند تاپیک نیست:

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=57219

بفرستید گارانتی

از این بابت عذر می خوام نا خواسته بوده. چون با گوشی ارسال کردم اینجوری شد، فعلا به خاطر پاور از سیستم استفاده نمی کنم.شرمندم.
لینک به دیدگاه

دوستان

چنانچه بعد از فرستادن به گارانتی مشخص شد که پاور مشکل داره، امکانش هست که از گارانتی بخوام که مدل دیگه از پاور گرین رو بفرستم مثلا 650uk رو بفرستن؟

لینک به دیدگاه

بالاخره نتیجه چی شد؟

مشکل عمومی یا چیزی دیگه است

من شاید بخرم

گارانتی هیچ مهلت تست که ساده ترین درخواست یه مشتریه داده نمیشه! برای این و یا مثلا هارد (این وسط راه افتاده باشه و کار نکنه رو چطوری باید به گارانتی ثابت کرد)

لینک به دیدگاه

اینم تست بنده بدون اوورکلاک با سی پی یو6700k و مادربرد gigabyte z170x gaming 7 البته در حالت اوورکلاک اطراف سی پی یو هدسینگ و چیپست زیاد داغ هستن اما بدون اوورکلاک دما نرمال هست و اطراف سی پی یو و پیچست زیاد داغ نیستند

پس معلوم شد مشکل از مادربرده. من هم همین مینو فرستادم برای گارانتیه لایف سرویس میگم بهش که وقتی حتی 10 درصد اورش میکنم حین کار بلو اسکرن میده با وجود اینکه خنک کننده خوبی برای سی پی یو گذاشتم ولی مادربرد با همین یکذره اور شدیدا داغ میشه .میگه:اصلا این مادربرد برای اور نیست این یک مادربرد ارزون قیمت کار راه اندازه میگم پس اونهمه تنظیمات اور وتبلیغات تو سایت خود ایسوز چیه پس!!1 بعدشم من مشابه این مینو برای یکی دیگه بستم 22 درصد اورش کردم الان هم داره کار میکنه.میگه اونم کار اشتباهی کردین اورش کردید اونم پس از یک مدت ممکنه مشکل داربشه شما انتخاب اشتباهی دارید تو مادربرد اورکلوکینگ !!! من موندم چی بگم دیگه واقعا

ویرایش شده توسط gtx taitan II
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گارانتی سازگار ارقام هست.

با کلی منت که قبل عید هست نمیرسیمو فلان بردمش اینجور میگن.

ادعاشونم ۳ سال گارانتیه!!!

در اومده ولتاژ میگیره میگه مشکلی نیست نباید اینجور بشه.

نمیدونم گارانتی اینا چه معنی داره!

بله دوست عزیز به توصیه شما هم عمل کردم

با گارانتی مادربرد تماس گرفتم گفتن کیس رو باز نکنید کامل بیارید.

تست زدن میگن سالمه و مشکلی نیست!

جلو خودشون فقط واسه رم تغییرات رو انجام دادم اورهیت کرد یبینن میگن داخل دفترچه قید کردیم مادربرد کلاک رم رو ۲۱۳۳ میشناسه!

دفعه بعد واسه cpu بود و میگم خب سی پی یو چرا فرکانسو تغییر میدم اورهیت میکنه یا اصلا بوت نمیشه سیستم!!! میگن اورکلاک نکن!

اینم از خدمات و مشتری مداریشونه! صورت مساله پاک میکنن!

سی پی یو ۶۶۰۰k هم گذاشتم همین مشکل پیش آمد.

تشکر از همه دوستانی که تا الان راهنمایی کردن.

دوستان عزیز بجز cpu z و aida64 نرم افزاری واسه آنالیز کلی سیستم سراغ دارید بشه کار رو پیش برد!؟

شرکته کل کلش با گیگابایت و MSI و ازراک و... اینه که هر سری میزان ساپورت رمش رو یه پله توی سایتش ببره بالاتر بعدش خدماتش میگه بالای 2133 نذار

پس معلوم شد مشکل از مادربرده. من هم همین مینو فرستادم برای گارانتیه لایف سرویس میگم بهش که وقتی حتی 10 درصد اورش میکنم حین کار بلو اسکرن میده با وجود اینکه خنک کننده خوبی برای سی پی یو گذاشتم ولی مادربرد با همین یکذره اور شدیدا داغ میشه .میگه:اصلا این مادربرد برای اور نیست این یک مادربرد ارزون قیمت کار راه اندازه میگم پس اونهمه تنظیمات اور وتبلیغات تو سایت خود ایسوز چیه پس!!1 بعدشم من مشابه این مینو برای یکی دیگه بستم 22 درصد اورش کردم الان هم داره کار میکنه.میگه اونم کار اشتباهی کردین اورش کردید اونم پس از یک مدت ممکنه مشکل داربشه شما انتخاب اشتباهی دارید تو مادربرد اورکلوکینگ !!! من موندم چی بگم دیگه واقعا

دست ایسوس و گارانتی های همکارش درد نکنه(البته خود ایسوس که بی گناهه مشکل گارانتیه...) همین کار رو کردن با من که دیگه حتی سری ROG برای اورکلاک نمی گیرم.. چون موقع گارانتی و خدمات دادن سری ROG هم نباید باش اورکلاک بشه :| بیچاره ایسوس که گیر این شرکت ها بوده الان هم یکی دیگه....

اکستریم هم بخری مشکل داشته باشه و بفهمن هر فرکانسی رو 1 مگاهرتز هم اورکلاک کردی گیر میدن....  دمه اون شرکت هایی که بورد اورکلاکینگ و حتی غیر اورکلاکینگ گارانتی میکنن و پشتش میمونن گرم...

بطور کلی گارانتی در ایران یعنی به هر دلیلی خراب بشه تقصیر ما نیست :D

حدس میزنم دوستان همیشه در صحنه و وابسته تا الان هیچی عکس العمل نداشتن فقط الان که من حرف زدم میان جواب بدن و بگن توطئه بوده    =))

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

شرکته کل کلش با گیگابایت و MSI و ازراک و... اینه که هر سری میزان ساپورت رمش رو یه پله توی سایتش ببره بالاتر بعدش خدماتش میگه بالای 2133 نذار

دست ایسوس و گارانتی های همکارش درد نکنه(البته خود ایسوس که بی گناهه مشکل گارانتیه...) همین کار رو کردن با من که دیگه حتی سری ROG برای اورکلاک نمی گیرم.. چون موقع گارانتی و خدمات دادن سری ROG هم نباید باش اورکلاک بشه :| بیچاره ایسوس که گیر این شرکت ها بوده الان هم یکی دیگه....

اکستریم هم بخری مشکل داشته باشه و بفهمن هر فرکانسی رو 1 مگاهرتز هم اورکلاک کردی گیر میدن....  دمه اون شرکت هایی که بورد اورکلاکینگ و حتی غیر اورکلاکینگ گارانتی میکنن و پشتش میمونن گرم...

بطور کلی گارانتی در ایران یعنی به هر دلیلی خراب بشه تقصیر ما نیست :D

حدس میزنم دوستان همیشه در صحنه و وابسته تا الان هیچی عکس العمل نداشتن فقط الان که من حرف زدم میان جواب بدن و بگن توطئه بوده    =))

خداییش آواژنگ با وجود اینکه خیلی سود میکشه رو کالاهاش ولی تابحال نشده مادربرد اور شده رو بهونه بیارند واسم

لینک به دیدگاه

نمیدونم دوست عزیز مشکلتون حل شد یا نه.من با خوندن تموم پست ها این چیزا دستگیرم شد:شما گفتین وقتی فرکانس رم رو رو ۳۲۰۰ میزارین و تست میگیرین اور هیت میشه و زمانیکه رو ۲۱۳۲ هست توی بازی حدود ۶۰ و بعد از ۱ ساعت تست بازم اورهیت میشه در اون شرایطی که رم رو فرکانس ۲۱۳۳ هست ببینین ولتاژ سی پی یو در تست و بازی چقدر میشه.اگه ولتاژ پایین بود و دما بالا و سی پی یو اور هیت میشه مشکل از کولره.یه مورد دیگه در طول تست ببیین ولتاژ سی پی یو در طولانی مدت زیاد نمیشه.فرکانس رم از ۲۱۳۳ یکمی بالاتر بیارین ببینین اوضاع چجوریه.

گفتین وقتی بایوس تغییر داده میشه سیستم بوت نمیشه چه چیزی رو تغییر میدین؟

زمانیکه فرکانس رم رو ۳۲۰۰ میزارین با نرم افزار cpuz ولتاژ چقدره.من پیشنهادم تنظیم کردن ولتاژ به صورت دستی هست نرم افزارntel Extreme Tuning Utility رو نصب کنین نمیدونم رو این پلتفرم کار میکنه یا نه از بخش core ولتاژ رو اهسته کم کنین و حالت ولتاژ رو static بزارین.با بخش استرس تست همین نرم افزار تا جایی پیش برین که با کم ترین ولتاژ تست پاس بشه و دما رو در حین تست ببینین.تنظیمات رو سیو کنین بعد برین تو بایوس ببینین ولتاژ ست شده اگه نشده خودتون وارد کنین سیو کنین دوباره برین تو بایوس فرکانس رو رو بیارین بالا اگه ویندوز بالا اومد تست بگیرین و با همون نرم افزار تست بگیرین ببین ولتاژ و دما چجوریه.اگرم سیستم با فرکانس بالا بوت نمیشه مادربرد نمیتونه هم تایمینگ ست کنه هم فرکانس رو شاید باید دستی تنظیم بشن.

ولی با تمام این تفاسیر من احتمال میدم سیستم تغذیه برد مشکل داره.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان دمای سیپیو رو با چه نرم افزاری میشه در حالت فعالیت شدید دید؟cpuz رو نصب کردم اما ندیدم .ممنون میشم راهنمایی کنین

لینک به دیدگاه

MSIAfterburner

نرم افزار های زیادی هستند .

چندتا رو اینجا استاد آرمین معرفی کردند .

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=23701

لینک به دیدگاه

ممنون فقط یک چیزی الان دمای سیپیو از چقدر نباید بالاتر بره یا براش مشکل پیش میاد؟

لینک به دیدگاه

ممنون فقط یک چیزی الان دمای سیپیو از چقدر نباید بالاتر بره یا براش مشکل پیش میاد؟

بستگی به مدل پردازنده و وضعیت پردازنده و دمای پردازنده و نوع خنک کننده داره 

در حالت بیکار زیر 35 خوبه 

در حالت فعال زیر 60 یا 65 

در حالت فعالیت شدید و اورکلاک شده ( زیر 70 یا 75 بمونه )

لینک به دیدگاه

hw monitoring 
aida64 
cpu z
کلا به نظرم بهترینان

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام دوستان میخواستم بدونم اینکه کارت تا ۶۰ درجه فنش خاموشه مشکلی براش پیش نمیاد وقتی کارت دماش ۵۰ باشه؟

و همچنین در چه حالتی میشه فهمید کارت به اصطلاح بوست شده؟ (یعنی همون اور کارخانه ش فعال شده)

مثلا تو جی پی یو زد نوشته بیس کلاک ۱۱۵۲ و بوست کلاک نوشته ۱۳۴۲. این چجوری میشه کلاکش بوست شه؟

post-16787-0-43728700-1461870675_thumb.gif

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

از نظر دما نه مشکلی پیش نمیاد.

از تو تب همون برنامه قسمت سنسور رو ببین قسمت کلاک جی پی یو رو عدد کلیک کن میزنه max min ave تو بازی فرکانس از اون تب قبلی بیشتره ببین بیشترین مقدار چیه

لینک به دیدگاه

وقتی کلاکش با پایه رسید اتوماتیک بوست میشه و تیاز نیس کاری کنین شما.

توی اون دما مشکلی نداره ولی متاسفانه چون هدسینک خیلی خوبی نداره و طول کارت کوتاهه دماش فوری میره رو 80 ولی باز هم هیچ موردی نداره و جوری طراحی شده که تو این دما مشکلی واسش پیش نیاد.

لینک به دیدگاه

وقتی کلاکش با پایه رسید اتوماتیک بوست میشه و تیاز نیس کاری کنین شما.

توی اون دما مشکلی نداره ولی متاسفانه چون هدسینک خیلی خوبی نداره و طول کارت کوتاهه دماش فوری میره رو 80 ولی باز هم هیچ موردی نداره و جوری طراحی شده که تو این دما مشکلی واسش پیش نیاد.

نه مکس دماش 70 ده تو بازیا. تو فول لود با 25 درصد سرعت فن !!!

از نظر دما نه مشکلی پیش نمیاد.

از تو تب همون برنامه قسمت سنسور رو ببین قسمت کلاک جی پی یو رو عدد کلیک کن میزنه max min ave تو بازی فرکانس از اون تب قبلی بیشتره ببین بیشترین مقدار چیه

اینجور که گفتین چیزی نشون نداد!

لینک به دیدگاه

سلام

راستش نمیدونم کجاسئوالم رومطرح کنم.یه سیستم جدیدارفتم بگیرم البته CORI7 6700 SKYLAKE که واسه کاررندروبازی میخواستم که فروشنده گفت خرج بیخودنکن وAMD 8370 بهم دادوگفت کاراییش خیلی خوبه.اماالان حتی میخوام یه نرم افزارنصب کنم یاانینستال کنم بانرم افزارکه نگاه میکنم دمابشدت میره بالاوروی 70-80 میره تازه به محض اینکه یه بازی اجرامیکنم دمای گرافیک وCPUبالای 80 (سی پی یوبالای80وثابت میشه وگرافیک هم تاحدود100میرسه ودماش ثابت میشه)میخواستم ببینم چرابخاطریه نصب یاپاک کردن یه نرم افزاربایداینقدردمابره بالاحتی میترسم کارگرافیکی یابازی انجام بدم.خواهشاکمکم کنید حتی فن جدا هم خریدم.مشخصات سیستمم اینه:

CPU:AMD FX-8370

MAIN:MSI 970 GAMING

RAM:2*8=16 GIG G-SKIL CL9 1866

POWER: 500W ENERMAX

VGA: ATI MSI R9 270X

HDD:1T WESTERN BLUE

SSD:120G OCZ

COOLER: ZALMAN CFN7500

متاسفانه پردازنده ها و گرافیک های amd دمای بسیار بالایی دارن

تهویه کیس را هم چک کنید و در صورت نیاز فن اضافه کنید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...