رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

باسلام ، دوستان لپتاپ من مدلش acer aspire v3 571G هست و مدتیه ویندوز10 نصب کردم ، قبلش ک ویندوز 7 و 8.1 داشتم مشکل داغی بیش از حد برام اتفاق نیفتاده بود تا اینکه ویندوز رو عوض کردم به 10 (لپتاپ ویندوز اورجینال نداره و داسه ) ، توی ویندوز10 وقتی هیچ کاری هم انجام نمیدم حالت عادی دمای سی پی یو و لپتاپ رو 76 هست ( دراین حالت فقط مرورگر بازه) درحالت عادی هم سه چهار درجه کم و زیاد میشه

post-11494-0-39565400-1462878770_thumb.png

اینم از تکس منیجر روی حالت عادی وقتی فقط مرورگر بازه

post-11494-0-34549500-1462878968_thumb.png

روی سیستم انتی ویروسی نصب نیست اما فکرنکنم ربطی به ویروس داشته باشه ! ممنون میشم کمک کنید

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان من هسته های این cpu رو انلاک کردم ولی توی تست پاور occt بعد دو دقیقه دما خیلی میره بالا و به 80 میرسه و از برنامه خارج می کنم کولرم هم deepcool ice blade 200m هستش...در حالت معمولی دما 47 هستش و توی تست استرس CPU z دما به 67 میرسه می خوام بدونم مشکل از کجاست که انقدر دما بالا میره؟

ویرایش شده توسط محمد صمیمی
لینک به دیدگاه

80 دمای زیادیه اما نه برای تست استرس .

توی بازی چند درجه میشه ؟؟؟

یا توی کانورت کردن فیلم و .... ؟

خمیرتون چیه ؟

کولر رو به درستی نصب کردید ؟؟؟

دمای آماده باش به نظر زیاد میاد

لینک به دیدگاه

آخه مشکل اینه که دما بالاترم میره شاید اگه تست رو قطع نکنم تا 85 اینا هم بالا بره خمیرم z5 دیپ کول هستش کولر هم درست نصب شده...

80 دمای زیادیه اما نه برای تست استرس .

توی بازی چند درجه میشه ؟؟؟

یا توی کانورت کردن فیلم و .... ؟

خمیرتون چیه ؟

کولر رو به درستی نصب کردید ؟؟؟

دمای آماده باش به نظر زیاد میاد

لینک به دیدگاه

آخه مشکل اینه که دما بالاترم میره شاید اگه تست رو قطع نکنم تا 85 اینا هم بالا بره خمیرم z5 دیپ کول هستش کولر هم درست نصب شده...

دمای اصلی cpu رو در سایتهای معتبر چک کردید ؟؟؟

شاید عادی باشه !

هرچند زیاده و میتونه خطرناک باشه . به هر حال دیگه با نرم افزار های استرس cpu رو تحت فشار نزارید و صرفا از طریق بازی و کارهای معمول cpu رو زیر فشار ببرید .

تست استرس حسابش از بازی و موارد معمولی جداس .

لینک به دیدگاه

دمای اصلی cpu رو در سایتهای معتبر چک کردید ؟؟؟

شاید عادی باشه !

هرچند زیاده و میتونه خطرناک باشه . به هر حال دیگه با نرم افزار های استرس cpu رو تحت فشار نزارید و صرفا از طریق بازی و کارهای معمول cpu رو زیر فشار ببرید .

تست استرس حسابش از بازی و موارد معمولی جداس .

در بازی های معمولی از 68 بالاتر نمیره و همینطور قسمت استرس CPU, ولی توی استرس پاور به شدت دما بالا میره
لینک به دیدگاه

عزیز این cpu رو از کجا آوردین...چون سریه اسلون اصلا همچین مدلی نداره...

اما اگر منظورتون phenom ii x2 b59 باشه چون ضریت مولتی پلیر کلاکش ماکسش 17 تاس شما باید بیشتر رو اف بی اس مانور بدی از طرفی هم 45 نانو متریه برای همین دما بالا میره ..

لینک به دیدگاه

عزیز این cpu رو از کجا آوردین...چون سریه اسلون اصلا همچین مدلی نداره...

اما اگر منظورتون phenom ii x2 b59 باشه چون ضریت مولتی پلیر کلاکش ماکسش 17 تاس شما باید بیشتر رو اف بی اس مانور بدی از طرفی هم 45 نانو متریه برای همین دما بالا میره ..

بله حق با شماست وقتی آنلاک میشه به athlon X4 559 تغییر میکنه به خاطر همون من اینو استباها athlon نوشتم.

به نظر شما یعنی طبیعیه که دما انقدر بالا میره یا اشکالی هست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این سری پردازنده ها b5x وقتی آنلاک میشن tdp شون به شدت میره بالا. حتی بالای ۱۵۰ وات!! پس طبیعیه عزیز. شما زیاد زیر تست فشار فول لود نبرین این پردازنده رو چون کمی بی اعصابه و زود جوش میاره

لینک به دیدگاه

اگه به اف بی اس و ضریب مولتی  پلیر کاری نداشته باشین خیر طبیعی نیست اما اگه مثلا ضریبو 17 بزاری  اف بی اس هم 230 ولتاژو غییره هم که فک نکنم بشه تغییر داد تو این مدل به سرعت 3.9 گیگا هرتز میرسی که اگه استیبل بگیر با کولر خوب دما طبیعیه...

لینک به دیدگاه

دوستان سلام

آقا از دیروز یه مشکلی پیش اومده اونم این که دمای گرافیک میاد روی 58 درجه قفل میشه پایین هم نمیاد! وقتی ریستارت می کنم تا زمانی که هیچ فایلی رو اجرا نکردم دما 40 تا 42 هست به محض این که یه فایل اجرا کنم مثلا مرورگر رو باز کنم یا یه فایل PDF اجرا کنم شروع به افزایش دما می کنه و تا 58 بالا میاد قفل میشه با بستن فایل هم دما پایین نمیاد! این اتفاق بعد از نصب نرم افزار Andy  افتاد ولی مطمئن نیستم ربط داشته باشه Andy رو پاک کردم درایور رو هم به 368 ارتقا دادم ولی همچنان مشکل باقی هست دو تا شات هم می ذارم یکی 40 درجه رو نشون میده که مال وقتی هست که ریستارت کردم و هیچ کاری نکردم! دومی هم 57 درجه رو نشون میده که مرورگر کروم رو باز کردم! دوستان لطفا راهنمایی کنید

post-10800-0-22791600-1464423584_thumb.gif

post-10800-0-97934400-1464423597_thumb.gif

لینک به دیدگاه

درود

همه از سیستمشون مطمئنن ولی بازم محض احتیاط چک کن ببین چه سرویسهایی تو تسک منیجر فعال هست ممکنه یه سرویس خاصی داره از جیپیو یوز میکنه

اگه از آنتی ویروس مطمئن نیستی حتما بروز و اسکن بفرمایید

در آخر بنده میگم اول ویندوز رو عوض کن با درایور دیفالت گرافیک تست کن ببین ایراد پا برجاست یا نه

بعد بفرمایید تا برسیم سر مباحث دیگه

لینک به دیدگاه

درود

همه از سیستمشون مطمئنن ولی بازم محض احتیاط چک کن ببین چه سرویسهایی تو تسک منیجر فعال هست ممکنه یه سرویس خاصی داره از جیپیو یوز میکنه

اگه از آنتی ویروس مطمئن نیستی حتما بروز و اسکن بفرمایید

در آخر بنده میگم اول ویندوز رو عوض کن با درایور دیفالت گرافیک تست کن ببین ایراد پا برجاست یا نه

بعد بفرمایید تا برسیم سر مباحث دیگه

سلام عزیز

تسک منیجر رو چک کردم فایل های غیر سیستمی رو end کردم انتی ویروس هم بروز هست اسکن کردم خبری نبود دما الان 60 هست فقط مرورگر کروم داره کار می کنه و دیگر هیچ! راستش خیلی دلم می خواد بدون عوض کردن ویندوز این مشکل حل بشه  :D

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

تسک منیجر رو چک کردم فایل های غیر سیستمی رو end کردم انتی ویروس هم بروز هست اسکن کردم خبری نبود دما الان 60 هست فقط مرورگر کروم داره کار می کنه و دیگر هیچ! راستش خیلی دلم می خواد بدون عوض کردن ویندوز این مشکل حل بشه  :D

مرورگر داره از gpu استفاده میکنه.

از این قسمت چک کنید:

p5tu_768.jpg

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

از این قسمت چک کنید:

p5tu_768.jpg

بنده چک کردم چنین گزینه ای نداره کنترل پنل

شاید چون برای شما نوت بوک هست

لینک به دیدگاه

از این قسمت چک کنید:

p5tu_768.jpg

درود

عزیز چک کردم مرورگر داشت از GPU استفاده می کرد ولی مشکل اینجاست که مرورگر رو بستم ولی بازم دما تکون نخورد الان رو 58 هست!

لینک به دیدگاه

مدل پردازنده و گرافیک چیه؟

از این قسمت مرورگر رو انتخاب کنید و روی پردازنده مجتمع قرار بدید.

xveo_854.jpg

لینک به دیدگاه

مدل پردازنده و گرافیک چیه؟

از این قسمت مرورگر رو انتخاب کنید و روی پردازنده مجتمع قرار بدید.

xveo_854.jpg

انجام دادم 

عزیز راستش مشکل فقط با کروم نیست من الان اگه ریستارت کنم یه فایل PDF اجرا کنم باز دما میاد رو 58 قفل میشه!

لینک به دیدگاه

برنامه vmware اگه رو سیستم نصب شده (با برنامه اندی نصب میشه) پاک کنید.

با برنامه DDU درایور رو پاک کنید و از دوباره درایور رو نصب کنید.

لینک به دیدگاه

برنامه vmware اگه رو سیستم نصب شده (با برنامه اندی نصب میشه) پاک کنید.

با برنامه DDU درایور رو پاک کنید و از دوباره درایور رو نصب کنید.

آره این برنامه همراه اندی نصب شده بود پاک کردم چون تغییری حاصل نشد دوباره اندی رو نصب کردم که vmware هم همراهش نصب شد دوباره پاک کنم؟

لینک به دیدگاه

آره این برنامه همراه اندی نصب شده بود پاک کردم چون تغییری حاصل نشد دوباره اندی رو نصب کردم که vmware هم همراهش نصب شد دوباره پاک کنم؟

پ.خ رو چک کنید

اینجا رو چک کنید روی چه گزینه‌ای است.

7m5_987.jpg

لینک به دیدگاه

من نمیدونم این دوست عزیز چطور روی کامپیوتر شخصی این تنظیمات رو انجام میده چون

تنظیماتی که EDK-TheONE عزیز عکس میزارن فقط برای نوت بوک هست

اگر جایی برای این تنظیمات هست ممنون میشم منم با خبر کنید

dd5i1g23gegwjm9fptaa.jpg

ویرایش شده توسط ted mosby
لینک به دیدگاه

من نمیدونم این دوست عزیز چطور روی کامپیوتر شخصی این تنظیمات رو انجام میده چون

تنظیماتی که EDK-TheONE عزیز عکس میزارن فقط برای نوت بوک هست

اگر جایی برای این تنظیمات هست ممنون میشم منم با خبر کنید

dd5i1g23gegwjm9fptaa.jpg

داداش حق با شماست من اشتباهی یه گزینه دیگه رو زده بودم :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...