رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با توجه به صحبت هایی که با دوستان داشتید بنظرم اول ویندوز رو تعویض کنید و همچنین فن های کارت رو هم تست کنین اگر درست نشد احتمالا مشکل از خمیر گرافیک هستش ! چون من دقیقا همین مشکل رو با سی پی یو لپ تاپ داشتم که دماش با باز بودن کروم 80 به بالا بود !!! و بعد از چند دقیقه از شروع ویندوز دما بالا میرفت و دیگه پایین نمیومد !!! باز هم تست کنید تااطمینان پیدا کنین بعد اگه احتیاج به تعویض خمیر بود میتونین از تعمیرات لیون استفاده کنین 

لینک به دیدگاه

دوستان سلام

آقا از دیروز یه مشکلی پیش اومده اونم این که دمای گرافیک میاد روی 58 درجه قفل میشه پایین هم نمیاد! وقتی ریستارت می کنم تا زمانی که هیچ فایلی رو اجرا نکردم دما 40 تا 42 هست به محض این که یه فایل اجرا کنم مثلا مرورگر رو باز کنم یا یه فایل PDF اجرا کنم شروع به افزایش دما می کنه و تا 58 بالا میاد قفل میشه با بستن فایل هم دما پایین نمیاد! این اتفاق بعد از نصب نرم افزار Andy  افتاد ولی مطمئن نیستم ربط داشته باشه Andy رو پاک کردم درایور رو هم به 368 ارتقا دادم ولی همچنان مشکل باقی هست دو تا شات هم می ذارم یکی 40 درجه رو نشون میده که مال وقتی هست که ریستارت کردم و هیچ کاری نکردم! دومی هم 57 درجه رو نشون میده که مرورگر کروم رو باز کردم! دوستان لطفا راهنمایی کنید

این مشکل از درایوره و در واقع مشکل نیست !!..اگر دقت کنید وقتی نرم افزار afterburner رو نصب کنید میبینید در این حالت فرکانس کارت بالاست و در حالتی که دما 40 هستش فرکانس پایین

برای بنده هم چنین شده بود ولی یادم نمیاد که دقیقا چه عاملی باعثش شده بود...اما پس از تست های طولانی متوجه شدم این جریان فرکانس مربوط به درایور و خصوصا بخش GeForce Experience هستش

با این حال این یک مشکل حساب نمیشه و لازم نیست روش حساس بشید

برای بنده هم قبلا 40 بود حالا دقیقا 58 هستش !! عین شما...کارت هم 690 هستش

تکرار میکنم که به هیچ عنوان این یک مشکل نیستش

ویرایش شده توسط حمیدرضا الماسی
لینک به دیدگاه

با توجه به صحبت هایی که با دوستان داشتید بنظرم اول ویندوز رو تعویض کنید و همچنین فن های کارت رو هم تست کنین اگر درست نشد احتمالا مشکل از خمیر گرافیک هستش ! چون من دقیقا همین مشکل رو با سی پی یو لپ تاپ داشتم که دماش با باز بودن کروم 80 به بالا بود !!! و بعد از چند دقیقه از شروع ویندوز دما بالا میرفت و دیگه پایین نمیومد !!! باز هم تست کنید تااطمینان پیدا کنین بعد اگه احتیاج به تعویض خمیر بود میتونین از تعمیرات لیون استفاده کنین 

عزیز فن ها رو چک کردم مشکلی نیست امیدوارم با تعویض ویندوز مشکل حل بشه

این مشکل از درایوره و در واقع مشکل نیست !!..اگر دقت کنید وقتی نرم افزار afterburner رو نصب کنید میبینید در این حالت فرکانس کارت بالاست و در حالتی که دما 40 هستش فرکانس پایین

برای بنده هم چنین شده بود ولی یادم نمیاد که دقیقا چه عاملی باعثش شده بود...اما پس از تست های طولانی متوجه شدم این جریان فرکانس مربوط به درایور و خصوصا بخش GeForce Experience هستش

با این حال این یک مشکل حساب نمیشه و لازم نیست روش حساس بشید

برای بنده هم قبلا 40 بود حالا دقیقا 58 هستش !! عین شما...کارت هم 690 هستش

تکرار میکنم که به هیچ عنوان این یک مشکل نیستش

عزیز راستش تا الان سه نسخه درایور چک کردم مشکل حل نشده  :-?

لینک به دیدگاه

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=56578&hl=

اینم تاپیکی که من سر اون جریان زدم....خیلی ها الان همین وضعیت رو دارن....اگر در گوگل سرچ کنید متوجه میشید عامل این افزایش دما در هر کاری در واقع یک پردازش مخفی درون برنامه geforce exprience هستش

عزیز فن ها رو چک کردم مشکلی نیست امیدوارم با تعویض ویندوز مشکل حل بشه

عزیز راستش تا الان سه نسخه درایور چک کردم مشکل حل نشده  :-?

من درایور قدیمی نصب کردم و مشکلم حل شد...درایور باید قدیمی باشه نه 4 تا 7 شماره قبل

با این درایور مشکل من حل شده بود 353.30....

شما یه تستی بکنید

لینک به دیدگاه

دقیقا الان خیلی ها این مشکل رو دارن دوست بنده هم با کارت 690 همین مشکل رو داره و هیچ راهی براش پیدا نکرده حالا بهش میگم که درایور قدیمی رو نصب کنه ببینه چی میشه

-----------------------

پ.خ رو چک کنید

اینجا رو چک کنید روی چه گزینه‌ای است.

7m5_987.jpg

عزیزم شما هم قبل از راهنمایی یکم چک کنید ببینید راهنمایی درست میکنید یا اشتباه

شما درایور نوت بوک دارید و کلا کنترل پنل شما فرق داره با کامپیوتر رو میزی

لینک به دیدگاه

من درایور قدیمی نصب کردم و مشکلم حل شد...درایور باید قدیمی باشه نه 4 تا 7 شماره قبل

با این درایور مشکل من حل شده بود 353.30....

شما یه تستی بکنید

اره من چند درایور قبلی رو تست کردم این نسخه رو هم دانلود می کنم ببینم چی میشه ممنون

لینک به دیدگاه

موقع نصب geforce exprience رو نصب نکنید

ویرایش شده توسط EDK-TheONE
لینک به دیدگاه

موقغ نصب geforce exprience رو نصب نکنید

منم این روش رو تست کردم جواب نمیده....بهترین راه نصب همون درایور 353.30 هستش...البته این جریان افزایش کارکرد gpu همونطور که گفتم مشکل نیست و احتمالا از سوی خود شرکته..خیلی از دوستان هم گفتن که دمای کارتشون به نسبت سابق زیادتر شده

لینک به دیدگاه

منم این روش رو تست کردم جواب نمیده....بهترین راه نصب همون درایور 353.30 هستش...البته این جریان افزایش کارکرد gpu همونطور که گفتم مشکل نیست و احتمالا از سوی خود شرکته..خیلی از دوستان هم گفتن که دمای کارتشون به نسبت سابق زیادتر شده

این مشکل از ناحیه درایوره که گرافیک رو از وضعیت P8 یا P5 به P0 میبره.

لینک به دیدگاه

353.30 رو نصب کردم این بار از همون اول کار که سیستم میاد بالا دما 58 رو نشون میده! احتمالا این ورژن فقط رو کارت شما جواب میده

لینک به دیدگاه

353.30 رو نصب کردم این بار از همون اول کار که سیستم میاد بالا دما 58 رو نشون میده! احتمالا این ورژن فقط رو کارت شما جواب میده

سیستم رو قبلش به مدت 5 دقیقه خاموش کنید و بعد روشن کنید (پاور رو خاموش کنید طی این مدت) با همون درایور بالا...اینکه در حین شروع دما 58 هست ملاک نیست...باید ببینیم که ایا دما پایین میاد یا نه....وگرنه در همین درایور هم دما بالا میره...منتها بر خلاف درایورهای دیگه دما دوباره به حالت idle بر میگشت (یعنی فرکانس کارت دوباره میومد پایین)

البته ممکن هم هست فقط روی مال من جواب داده باشه

ولی کلا مشکلی وجود نداره و برای کارت به هیچ عنوان خطرساز نیست...برای بنده هم الان چند ماهه همینجوره

اضافه میکنم که چند تا از دوستان که کارت amd داشتن هم گفته بودن گویا این افزایش دما براشون اتفاق افتاده بود

لینک به دیدگاه

سیستم رو قبلش به مدت 5 دقیقه خاموش کنید و بعد روشن کنید (پاور رو خاموش کنید طی این مدت) با همون درایور بالا...اینکه در حین شروع دما 58 هست ملاک نیست...باید ببینیم که ایا دما پایین میاد یا نه....وگرنه در همین درایور هم دما بالا میره...منتها بر خلاف درایورهای دیگه دما دوباره به حالت idle بر میگشت (یعنی فرکانس کارت دوباره میومد پایین)

البته ممکن هم هست فقط روی مال من جواب داده باشه

ولی کلا مشکلی وجود نداره و برای کارت به هیچ عنوان خطرساز نیست...برای بنده هم الان چند ماهه همینجوره

اضافه میکنم که چند تا از دوستان که کارت amd داشتن هم گفته بودن گویا این افزایش دما براشون اتفاق افتاده بود

عزیز اینم جواب نداد متاسفانه 

راستش اگه این دما جایگزین دمای ایده ال بشه بدون این که دمای ماکس رو تحت تاثیر قرار بده مشکلی نیست مثلا من اگه دمای ماکسم با یه گیمی 80 بوده اگه بازم همون 80 باشه مشکلی نیست

لینک به دیدگاه

عزیز اینم جواب نداد متاسفانه 

راستش اگه این دما جایگزین دمای ایده ال بشه بدون این که دمای ماکس رو تحت تاثیر قرار بده مشکلی نیست مثلا من اگه دمای ماکسم با یه گیمی 80 بوده اگه بازم همون 80 باشه مشکلی نیست

نه..مشکلی نیست...این افزایش دما صرفا بخاطر بالا بودن فرکانسه.وگرنه کارت بیکاره در اصل...رو دمای ماکس و بازی تاثییری نداره

مثلا ممکنه بخشیش بخاطر همین تصویردهی و استفاده ویندوز باشه...و یا اینکه مثلا برای رندر فیلم از GPU استفاده میکنید....مثل برنامه کدک K-LITE که پلیرها رو روی کارت گرافیکی تنظیم میکنه (یه جوری کارت رو تو حالت اماده باش قرار میده)

الان که دیگه هر عملی توی محیط رایانه معمولا یه مقدار از کارت رو تحت تاثییر قرار میده

لینک به دیدگاه

نه..مشکلی نیست...این افزایش دما صرفا بخاطر بالا بودن فرکانسه.وگرنه کارت بیکاره در اصل...رو دمای ماکس و بازی تاثییری نداره

مثلا ممکنه بخشیش بخاطر همین تصویردهی و استفاده ویندوز باشه...و یا اینکه مثلا برای رندر فیلم از GPU استفاده میکنید....مثل برنامه کدک K-LITE که پلیرها رو روی کارت گرافیکی تنظیم میکنه (یه جوری کارت رو تو حالت اماده باش قرار میده)

الان که دیگه هر عملی توی محیط رایانه معمولا یه مقدار از کارت رو تحت تاثییر قرار میده

یه تست گرفتم به نظر میاد رو دمای ماکس تاثیر نداره ولی کنار اومدن با دمای ایده ال 58 درجه ای که تا دیروز 40 درجه بود سخته :D

post-10800-0-29033900-1464443120_thumb.png

لینک به دیدگاه

دوستان از ویندوز 10 اومدم 7 (از قبل نصب بود) دما بین 40 تا 42 هست! پس کارت گرافیک از نظر سخت افزاری سالم هست

لینک به دیدگاه

دوستان از ویندوز 10 اومدم 7 (از قبل نصب بود) دما بین 40 تا 42 هست! پس کارت گرافیک از نظر سخت افزاری سالم هست

خیلی هم عالی  :clapping:  @};-

لینک به دیدگاه

خیلی هم عالی  :clapping:  @};-

ممنون عزیز

مشکل حل شد همون طور که دوستان گفته بودند مشکل از درایور بود من درایورهایی رو که تست می کردم چون از نرم افزار uninstaller و کنترل پنل برای پاک کردنشون استفاده می کردم اون عامل مخرب پاک نمیشد به پیشنهاد دوست عزیزمون جناب EDK-TheONE از برنامه Display.Driver.Uninstaller برای پاک کردن درایور استفاده کردم و نسخه 368.22 رو نصب کردم همه چی مثل اول شد از تمام عزیزان که تو بحث شرکت کردند و کمک کردند تا این مشکل حل بشه صمیمانه سپاسگزارم @};-

لینک به دیدگاه

ممنون عزیز

مشکل حل شد همون طور که دوستان گفته بودند مشکل از درایور بود من درایورهایی رو که تست می کردم چون از نرم افزار uninstaller و کنترل پنل برای پاک کردنشون استفاده می کردم اون عامل مخرب پاک نمیشد به پیشنهاد دوست عزیزمون جناب EDK-TheONE از برنامه Display.Driver.Uninstaller برای پاک کردن درایور استفاده کردم و نسخه 368.22 رو نصب کردم همه چی مثل اول شد از تمام عزیزان که تو بحث شرکت کردند و کمک کردند تا این مشکل حل بشه صمیمانه سپاسگزارم @};-

:)

لینک به دیدگاه

احتیاجی به این کار نبود...بهتون اطمینان دادم که مشکل از کارت نیست و اصلا این ماجرا مشکل نیست برادر

برای من ویندوز 8 هستش و این مشکل مربوط به نوعی خاص از ویندوز نیست

خوب حالا که مشکل حل شده خدا روشکر..باز برای اطمینان تا فردا مداروم تست کنید...برای من بوده که تا 1 روز هم نشون نمیداد...دقیق مشخص نیست عامل این افزایش فرکانس در حالت بیکاری

@};-

لینک به دیدگاه

احتیاجی به این کار نبود...بهتون اطمینان دادم که مشکل از کارت نیست و اصلا این ماجرا مشکل نیست برادر

برای من ویندوز 8 هستش و این مشکل مربوط به نوعی خاص از ویندوز نیست

خوب حالا که مشکل حل شده خدا روشکر..باز برای اطمینان تا فردا مداروم تست کنید...برای من بوده که تا 1 روز هم نشون نمیداد...دقیق مشخص نیست عامل این افزایش فرکانس در حالت بیکاری

@};-

می دونم عزیز گفتم اگه بعدا کسی به تاپیک سر زد پاسخ پرسش های احتمالی اینجا باشه  تا الان که چک کردم دما 39 هست همون طور که گفتید عاملش مشخص نشد ولی از اونجایی که تاثیری روی دما در حین کارهای گرافیکی سنگین نداره مشکل به حساب نمیاد @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

دوستان امروز کیس یکی از اقوام ویندوز میریختم که متوجه کندی سیستم شدم ، دمارو چک کردم دمای سی پی یو 95 الی 100 درجه بود

خمیر سیلیکون تقریبا خشک شده ، کیس هم از این معمولی هاست ، مدل سی پی یو e5700

دلیل دمای بالا چیه ؟ سی پی یو به فنا رفته ؟ اگه راه حلی داره ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

راه حل :يه كورسير h110i gtx بخر

راه حل 2:خمير سيليكون رو عوض كنيد و يه خنك كننده قويتر بخر

راه حل 3:cpu رو عوض كنيد

احتمال : cpu ديگه فاسد شده و به درد نميخوره(به فنا رفته)

لینک به دیدگاه

راه حل :يه كورسير h110i gtx بخر

راه حل 2:خمير سيليكون رو عوض كنيد و يه خنك كننده قويتر بخر

راه حل 3:cpu رو عوض كنيد

احتمال : cpu ديگه فاسد شده و به درد نميخوره(به فنا رفته)

دوست عزیز اگر قرار بود واتر کولر بگیره یه Core2Quad میگیره :|

بهترین راه که ارزش داره تعویض خمیر سیلیکون و یه فن معمولی ولی قوی مثل Green TinyCool 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...