رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

مدل مادربردتونو بگین. اگه او سری اول ddr2 باشه اونا زیاد داغ میشه. 

از من که ddr2 ه حس میکنم عادی باشه چون یه مین دیده بودم تغییر حالت داده بود مثل مین خودم بود  :D

لینک به دیدگاه

مدل مادربردتونو بگین. اگه او سری اول ddr2 باشه اونا زیاد داغ میشه. 

بایواستار NF 520-A2 SE مدل مادربردمه

لینک به دیدگاه

احسنت به این همه خلاقیتتون 

خداییش یه جور راحتی با سی پی یو برخورد می کنین انگار هویجه  :D  :D

عالی بود واقعا @};-  :clapping:

لینک به دیدگاه

دوستان یه چند روزیه که سیستم جدید رو گرفتم و امروز تازه متوجه این موضوع شدم. دمای مانیتور درست در قسمت پایین پنل که توی عکس مشخص هست شاید بیشتر از 50 درجه هست ( دما سنج ندارم ولی پشت دست رو داغ میکنه)

دوستانی که ایم مدل متنیتور رو دارند میشه نظرشون رو بگن . مانیتور من مشکل داره یا همه این مدل مانیتور اینجورین؟

5nv1_20160630_160632.jpg

لینک به دیدگاه

دوست عزیز نتنها من و شمایی که Rog swift داریم، بلکه از بعضی دوستان که ایسوس دارن هم شنیدم مثل سری MX. به خاطر اینکه لایه اون قسمت ظریفه و کل نور مانیتور از اونجا تزریق میشه، بخاطر همین اون قسمتش داغه. الان بیش از یک سالو نیمه من این مانیتورو داشتم، خدارو شکر مشکلی پیش نیومده.

خیلی موارد رو هم امتحان کردم، غیر فعال کردن جی سینک، پایین آوردن رفرش و حتی کم کردن نور ولی تاثیری نداشت.

لینک به دیدگاه

دوستان یه چند روزیه که سیستم جدید رو گرفتم و امروز تازه متوجه این موضوع شدم. دمای مانیتور درست در قسمت پایین پنل که توی عکس مشخص هست شاید بیشتر از 50 درجه هست ( دما سنج ندارم ولی پشت دست رو داغ میکنه)

دوستانی که ایم مدل متنیتور رو دارند میشه نظرشون رو بگن . مانیتور من مشکل داره یا همه این مدل مانیتور اینجورین؟

5nv1_20160630_160632.jpg

سلام. تصاویر سیستمتون رو قرار میدید؟ به نظر جالب میاد.

لینک به دیدگاه

مبارکه و درسته مشکلی نیست طبیعیه

و اینکه هیچ مشکلی تو پنلو تصویره  مانیتور نیست ؟تو تصاویره کاملا مشکی نوره سفید اضافه از کنارا نمیبینی؟و پشته مانیتور دست میزنی چقده گرماش؟

ویرایش شده توسط Caipirinha
لینک به دیدگاه

دوست عزیز نتنها من و شمایی که Rog swift داریم، بلکه از بعضی دوستان که ایسوس دارن هم شنیدم مثل سری MX. به خاطر اینکه لایه اون قسمت ظریفه و کل نور مانیتور از اونجا تزریق میشه، بخاطر همین اون قسمتش داغه. الان بیش از یک سالو نیمه من این مانیتورو داشتم، خدارو شکر مشکلی پیش نیومده.

خیلی موارد رو هم امتحان کردم، غیر فعال کردن جی سینک، پایین آوردن رفرش و حتی کم کردن نور ولی تاثیری نداشت.

ممنون از جوابتون! راستی پشت مانیتور از بقل ها + پایین و بالا جای تهویه هوا داره. ایا عاقلانه هست بخوام براش فن بزارم؟

سلام. تصاویر سیستمتون رو قرار میدید؟ به نظر جالب میاد.

چند بارگفتم که بزارم توی تاپیک مربوطه. ولی به نظرم یه جور خود نمایی یا پز دادن میاد.(میدونم 100 ها نمونه بهتر از سیستم من هست) نمیدونم شاید من احساس اشتباهی دارم

لینک به دیدگاه

من mx 279 ایسوس دارم اون پایین شدیدا داغ میشه ولی با گذشت 4 ماه هنوز مشکلی براش پیش نیومده 

مشکلی نداره و طبیعی هست

لینک به دیدگاه

مبارکه و درسته مشکلی نیست طبیعیه

و اینکه هیچ مشکلی تو پنلو تصویره  مانیتور نیست ؟تو تصاویره کاملا مشکی نوره سفید اضافه از کنارا نمیبینی؟و پشته مانیتور دست میزنی چقده گرماش؟

ممنون. خیر . غیر این دما همه چی به بهترین شکل ممکن هست! دما فقط و فقط توی اون قسمتی که مشخص کردم زیاده. باقی قسمتا کاملا عادی

لینک به دیدگاه

ممنون. خیر . غیر این دما همه چی به بهترین شکل ممکن هست! دما فقط و فقط توی اون قسمتی که مشخص کردم زیاده. باقی قسمتا کاملا عادی

عالیه پس خداروشکر :smug:حالشو ببری و چرخش برات بچرخـه

راستی کاره طراحی انجام میدی؟

لینک به دیدگاه

ممنون از جوابتون! راستی پشت مانیتور از بقل ها + پایین و بالا جای تهویه هوا داره. ایا عاقلانه هست بخوام براش فن بزارم؟

چند بارگفتم که بزارم توی تاپیک مربوطه. ولی به نظرم یه جور خود نمایی یا پز دادن میاد.(میدونم 100 ها نمونه بهتر از سیستم من هست) نمیدونم شاید من احساس اشتباهی دارم

والا فکر نمکنم این طوری باشه من لذت میبرم از دیدن تصاویر سیستم. مخصوصا وقتی بهترین های خروجی باشه مثل مانیتور و اسپیکرتون. لطفا با جزییات قرار بدید یا این تاپیک یا در پروفایلتون. نگران به هم ریختگی هم نباشید ROG پوشش میده :D @};-

لینک به دیدگاه

درود 

من dell 2711 داشتم اینقدر داغ می‌شد که پای رایانه هم می‌نشستم گرماش رو روی صورتم حس می‌کردم. خوشبختانه یکی از دوستان ساکن سردسیر خاطر‌خواهش شد و از دستش آسوده شدم. توی یک سال و اندی که با هم زندگی کردیم مشکلی پیش نیامد. یک benq 3201 هم که برای یکی از دوستان کالیبره کردم گرمای زیادی داشت منتها ندیدم اثر منفی روی عملکرد داشته باشه.

لینک به دیدگاه

عالیه پس خداروشکر :smug:حالشو ببری و چرخش برات بچرخـه

راستی کاره طراحی انجام میدی؟

اگر منظورتون طراحی وب سایت هست. اره بعضی از کارهاشو

درود 

من dell 2711 داشتم اینقدر داغ می‌شد که پای رایانه هم می‌نشستم گرماش رو روی صورتم حس می‌کردم. خوشبختانه یکی از دوستان ساکن سردسیر خاطر‌خواهش شد و از دستش آسوده شدم. توی یک سال و اندی که با هم زندگی کردیم مشکلی پیش نیامد. یک benq 3201 هم که برای یکی از دوستان کالیبره کردم گرمای زیادی داشت منتها ندیدم اثر منفی روی عملکرد داشته باشه.

ممنون از همه دوستان .البتع من کولر گازی بالای سرمه و گرما احساس نمیکنم ^_^  خیالم راحت شد دیگه

والا فکر نمکنم این طوری باشه من لذت میبرم از دیدن تصاویر سیستم. مخصوصا وقتی بهترین های خروجی باشه مثل مانیتور و اسپیکرتون. لطفا با جزییات قرار بدید یا این تاپیک یا در پروفایلتون. نگران به هم ریختگی هم نباشید ROG پوشش میده :D @};-

چشم. الان یه چند تا عکس میزارم تو تاپیک مربوطه

قابل شما رو نداره البته ^_^

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=1551&page=282#entry749133

لینک به دیدگاه

سلام

سیستمی که توی دو سه هفته اخیر بستم که البته کارت گرافیک و یک جفت از رم آن را از لیون خریداری کردم

CPU: Intel Skylake Core i7-6700 CPU
CPU Fan: Green NOTUS 100 - PWM Air Cooling System
Mainboard: ASUS Z170 PRO GAMING Motherboard
VGA: Zotac GTX 980 AMP! Edition 4GB GDDR5
RAM: Corsair Vengeance LPX 32GB (4x8GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16 Memory Kit - Black&Red (CMK16GX4M2B3200C16)
SSD: KINGMAX SME35 Xvalue 480GB 2.5" SATA III
Power:  GREEN GP750B-OC+ Overclocking Evo 80Plus Platinum PSU
Case: Green (X3_Viper)

post-24692-0-96238700-1467755542_thumb.jpg

post-24692-0-57209200-1467755552_thumb.jpg

تو حالت عادی دمای کیس روی نقریبا 30 درجه هستش ولی وقتی بازی میکنم مخصوصا Witcher 3  دمای سیستم به حدود 70 درجه میرسه

از جمله مادر بورد سی پی یو و کارت گرافیک

نگرانم به قطعات آسیب وارد بشه

اول یه سوال اگه در کیس بسته باشه بهتر میتونه خنک کنه یا باز باشه؟

بعدشم چکار کنم؟ فن بهتر بگیرم مشکل حل میشه؟ یا باید واتر کولینگ بگیرم؟

یه چیزی میخوام تو کیس بگذارم که همه قطعات رو بتونه خنک نگه داره تا حد امکان

لطفا هزینه زیر 500 تومان

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام

برای بنده هم همین مشکل پیش امده بود که با کمک دوستان فهمیدم این درجه حرارت خوبه و مشکلی نداره

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=60937&hl=

موفق باشی @};-

لینک به دیدگاه

70 درجه خوبه مشکلی نیست نه برای vga  نه برای cpu ....

ممنون دوست عزیز

مادر بورد از همش بیشتر داغ میشه اونم مشکلی نیست؟

و اینکه الان من در کیسم به دلایلی بازه آیا ببندمش بهتر میتونه خنک کنه یا فرقی نداره؟

دوستان دیگه هم نظر بدند خوشحال میشم

ممنون

سلام

برای بنده هم همین مشکل پیش امده بود که با کمک دوستان فهمیدم این درجه حرارت خوبه و مشکلی نداره

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=60937&hl=

موفق باشی @};-

ممنون دوست عزیز

اون برنامه که روی بازی استفاده کردی دما رو روی بازی نشون میده اسمش چیه؟

مرسی

لینک به دیدگاه

در مورد در کیس باز و بسته رو خودت تست ببین چی میشه...ولی من توصیه می کنم که ببندی که کمتر خاک یره توی سیستم ..(البته اگر کیست فیلتر داشته باشه)....

cpu تا نهات 82-83 مشکلی نداره vga هم همین حدودا...اینم شما در نظر بگیر که اگر حرارت زیادی بالا بره هم cpu و هم gpu سرعت خودشونو کم می کنن تا آسیب نبینن و اگر هم اوضاع خیلی خراب باشه سیستم خاموش میشه ....

مادربوردم مساله ای نیست اون چیپای مین معمولا دمای کارکرد دور و بر 80-90 دارن ... مشکلی نباید باشه...

لینک به دیدگاه

بازی رو روی 60 فریم قفل کن یا یه کولینک خوب برای سی پی یو بگیر ولی به نظرم روی 60 فریم قفل کنی بهتره

لینک به دیدگاه

شما فکر کنم از شانست سی پی یو چیپ هات به پستت خورده (چندین مورد گزارش شده ) وگه نه من خودم دیدم این سی پی یو حتی با کولر استوک دماش از 45 بالاتر نمیرفت توی گیمی مثل هیتمن مال شما یه ایرادی داره که اگه علتش اونی باشه که گفتم کاری نمیشه کرد

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز

مادر بورد از همش بیشتر داغ میشه اونم مشکلی نیست؟

و اینکه الان من در کیسم به دلایلی بازه آیا ببندمش بهتر میتونه خنک کنه یا فرقی نداره؟

دوستان دیگه هم نظر بدند خوشحال میشم

ممنون

ممنون دوست عزیز

اون برنامه که روی بازی استفاده کردی دما رو روی بازی نشون میده اسمش چیه؟

مرسی

داداش تو dvd خود زوتاک است از سایتشم می تونی بگیری اول وارد سایتش بشو و مدل گرافیکتو بزن و بعدش بخش دانلود نرم افزارهای مخصوص اون کارت می تونی نخسه جدیدشو استفاده کتی که تو تایپک بنده اسم نرم افزام است

موفق باشی @};-

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

دما کمی بالا هست ولی غیر طبیعی نیست، با توجه به گرمای تابستان!

هیچ مشکلی نیست خیالت راحت.

یا حق

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...