رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

عموما کارت های نسخه رفرنس به دلیل این که خنک کننده خوبی ندارند اندکی گرم هستند

03-Temperatures_w_600.png

در اخر تنها پیشنهاد میشه با لیون صحبت کنید و یک کیت واترکولینگ روی 1080 ببندید

مرسي ولي اينطوري از گارانت خارج ميشه
لینک به دیدگاه

بله خب...این هم مشکلیست...

گارانتی چه شرکتی هست و چه مدت زمان؟ :-?

لینک به دیدگاه

نرماله با اون کلاک وحشتناک سری ۱۰۰۰

کمی تو خنک شدن کیس کار کنید

لینک به دیدگاه

نه عزیز هیچ مشکلی نداره اصلا هم نیازی به بالا بردن  دور فن نیست

لینک به دیدگاه

با توجه به تک فنه بودن و قدرت کارت کاملا نرماله. دوستان کاملا درس میفرمایند. به خنک کننده ش هم دست نزنید تا گارانتیش تموم بشه.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

من بصورت دستی دور فن کارت را میذارم رو 100 بعد می رم تو بازی با این حال دمای 82 را تجربه کردم  . آیا این دما عادی هست یا نه ؟attachicon.gifCapture.JPG

برنامه ی asus مشکل داره شما msi afterburn رو بریز دستی تنظیم کن تو چه دمایی چه دور فنی داشته باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همونطوری که دوستان گفتن کلا گرافیک های رفرنس اینطورین

لینک به دیدگاه

ببخشید کیس من کیس درج شده در لینک هست آیا کیس من بده ؟ یعنی مشکل می تونه از کیس باشه؟http://www.green-case.com/products/case/midi/case.php?model=X_Eagle

لینک به دیدگاه

ببخشید کیس من کیس درج شده در لینک هست آیا کیس من بده ؟ یعنی مشکل می تونه از کیس باشه؟http://www.green-case.com/products/case/midi/case.php?model=X_Eagle

لینک به دیدگاه

سلام عزیز ، مبارکت باشه کارتت ، اگر وارد هستی پیشنهاد میکنم یک خمیر لیکویید الترا تهیه کنید و به کارت بزنید ، اگر اصولی سطح بلاکو پولیش بزنین و خمیر بزنین دما دست کم 5 درجه کم میشه 

لینک به دیدگاه

درود 

من هم  گرافیک  GTX 1080 FC از برند زوتک رو دارم تو اورکلاک 2050 و دور فن پلکانی با نرم افزار  msi  تو تست های  3dmark   بالاتر از 72 درجه نمیره بستگی به تهویه اتاق و کیس داره که احتمال  زیاد تو این گرمای تابستون تهویه خوبی ندارید و انویدیا هم برای این کارت  82 درجه  رو نرمال  تایید کرده و مشکلی نداره  کارتهای قبلی من هم  که 970G1  از گیگابایت بود گرماش 65 به درجه میرسید

لینک به دیدگاه

درود 

من هم  گرافیک  GTX 1080 FC از برند زوتک رو دارم تو اورکلاک 2050 و دور فن پلکانی با نرم افزار  msi  تو تست های  3dmark   بالاتر از 72 درجه نمیره بستگی به تهویه اتاق و کیس داره که احتمال  زیاد تو این گرمای تابستون تهویه خوبی ندارید و انویدیا هم برای این کارت  82 درجه  رو نرمال  تایید کرده و مشکلی نداره  کارتهای قبلی من هم  که 970G1  از گیگابایت بود گرماش 65 به درجه میرسید

دمای مال من تو 3d mark به ماکسیمم 75 رسید ولی در rise of tomb raider با آخرین حد گرافیک به ماکسیمم دمای 83 می رسه

لینک به دیدگاه

دوستان چرا این کارت رو اورکلاکمیکنید آخه  :D  :D

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

یه نظرم دما کاملا طبیعی هست

شما حتما یه بار در کیس رو باز کن و ببین بازم دمای گراف تا این حد بالا میره یا نه

اگر دمای گرافیک در اثر باز شدن در کیس افت زیادی داشت مثلا حداقل 5-7 درجه به فکر بیشتر خنک کردن کیس باشید

لینک به دیدگاه

درود

کیس ت ورودی هوای خنک نداره. یک فن به جلوی کیس بیافزا دما چند درجه کاهش خواهد داشت.

لینک به دیدگاه

البته توجه داشته باشید وقتی شما دور فن رو رو 100 درصد میزارید مطمئن باشید عمر فن گرافیکتون به 6 ماه نمیرسه ... کلا اون 100 درصد رو در شرایط بحرانی باید استفاد ه کرد نه همیشه رو صد درصد...مخصوصا اینکه فن های رفرنس کیفیت پایینی دارن اصلا نباید اینجوری بهش فشار بیارید...

لینک به دیدگاه

البته توجه داشته باشید وقتی شما دور فن رو رو 100 درصد میزارید مطمئن باشید عمر فن گرافیکتون به 6 ماه نمیرسه ... کلا اون 100 درصد رو در شرایط بحرانی باید استفاد ه کرد نه همیشه رو صد درصد...مخصوصا اینکه فن های رفرنس کیفیت پایینی دارن اصلا نباید اینجوری بهش فشار بیارید...

بعد از این توصیه ی شما من برای هر دمایی درصد فنی معین کردم من بصورت نقطه در دستگاه مختصات بیان می کنم به این صورت که مولفه ی اول دمای و مولفه ی دوم درصد دور فن است . بین نقاط هم خط را ست هست که شیب آن قابل محاسبه است . (40,30)و (40,50)و (60,55)و (70,80), و دمای 80 به بالا کلا 100 درصد هست. خوبه؟ با ایسوس gpu tweak هم می شه این کار را کرد.

ویرایش شده توسط Hossein gamer
لینک به دیدگاه

اتاقو خنک نگه دار ، من تو بازی با دور فن 77% که نویزی هم نداره به نظرم ، دما همون 77 ثابت میشه ، رو حالت auto اگه باشه پایین تر میاد دور بعد دما 82 میره و نمیزاره کلاک بالا بمونه

دور فن 77-80% کنین و اتاق خنک نگه دارین حله!

لینک به دیدگاه

اتاقو خنک نگه دار ، من تو بازی با دور فن 77% که نویزی هم نداره به نظرم ، دما همون 77 ثابت میشه ، رو حالت auto اگه باشه پایین تر میاد دور بعد دما 82 میره و نمیزاره کلاک بالا بمونه

دور فن 77-80% کنین و اتاق خنک نگه دارین حله!

بستگي به بازي داره
لینک به دیدگاه

چی بستگی به بازی داره

اين كه به چه دمايي برسه . مثلا اون دور ٧٠ كه شما گفتيد روي ٧٧ درجه ثابت مي شه اگه بازي سنگينتر بكنيد قطعا دما بالاتر ميره .شما چه بازي رو مي گيد رو دور ٧٠ رو ٧٧ درجه فيكس ميشه و با چه تنظيماتي ؟ ویرایش شده توسط Hossein gamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بعد از دیدن تست کارت های واتر کول شده تو سایت گفتم بزار یه تست بزنم ببینم چطور کارت خودم با این کار دماش چطور میشه 

مشکل اول پیدا کردن چیزی بود که بتونه بلاک رو رو کارت نگ داره 

و مشکل دوم این که چیکار کنم که سره جاش سفت و محکم شه 

چون با بست زیپی لق میزنه هر کار کنی 

----------------------------------------------------------

اول از همه باز کردنه فن کارت و جدا کردنشون از هم 

post-11230-0-02369400-1471325829_thumb.jpg

بعد تو لوازمام گشتم که اون تیکه اهن رو پیدا کردم یکم بزگ بود روش حرکت زدم 

post-11230-0-81059900-1471325991_thumb.jpg

post-11230-0-95951800-1471326020_thumb.jpg

--------------------------------------------------------------------

برای نگه داشتن بلاک رو کارت طوری که فشار الکی روش نباشه و لق هم نزنه 

چشمم افتاد به واشر و پیچ های وبلاک سیپیو که نتیجش شد این 

post-11230-0-04309700-1471326101_thumb.jpg

بعد از انداختن واشرا دیدم یکی از واشرا جاش بزرگتره و به اون ic اتصال میده که واسه اونم این حرکتو زدم 

post-11230-0-23451100-1471326192_thumb.jpg

و خوب در اخر فنه خوده کات رو هم به کار زدم 

اینطوری *)*

post-11230-0-88637500-1471326294_thumb.jpg

post-11230-0-80875300-1471326324_thumb.jpg

post-11230-0-05284000-1471326358_thumb.jpg

در آخر تست سریع بدون اور 

کاهش دما تو بازی crysis 3 از 84 به نهایت 47 درجه 

post-11230-0-59741400-1471326455_thumb.gif

تصاویر تست 

rvzfrx9w0brf1jcek0ig_thumb.jpg

hn7apwmls0tdn6h78ent_thumb.jpg

x0ic049uboy6dxilzaze_thumb.jpg

i0gnky933yx8a7x9isfi_thumb.jpg

یه عکس با کیفیت تر قبل از تعویض کولر 

vfvz17ny2bhn8sw2tz82_thumb.jpg

خیره کنندس

ویرایش شده توسط atisoc0936
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عجب تاثیری میزاره

بسیار عالی.... :clapping:

خودمم این مقدار تفاوت تو ذهنم نبود 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...