رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 1 دقیقه قبل، mamad pars گفته است :

با سلام دوستان عزیز .
راستش من میخاستم هفته بعد همین مدلو بخرم ... اما یکم پشیمون شدم ... ینی همه کارتا این مشکلو دارن .... اخه ینی چی فن تو دما بالا نچرخه و سیستمو خاموش کنه ... یا خدا
لطفا راهنماییم کنید.emoji52.pngemoji17.png

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

آقا. مشکلی نداره بخر لذت ببر ! حالا واسه ما زیاد داغ کرد. شاید مثلا گیگا فکر کرده اینجا سیبریه و دمای داخل خونه منفی ده :)))) . در کل. من هیچ نویزی ندارم. کیفیت عالی. بازی هارو روون اجرا میکنم . سرو صدا ندیدم من . مصرفشم خیلی بهینه هست . گرما هم ندیدم. الان روی 24 هست ! بهتر از این ؟

test.jpg

لینک به دیدگاه

آقا. مشکلی نداره بخر لذت ببر ! حالا واسه ما زیاد داغ کرد. شاید مثلا گیگا فکر کرده اینجا سیبریه و دمای داخل خونه منفی ده :)))) . در کل. من هیچ نویزی ندارم. کیفیت عالی. بازی هارو روون اجرا میکنم . سرو صدا ندیدم من . مصرفشم خیلی بهینه هست . گرما هم ندیدم. الان روی 24 هست ! بهتر از این ؟

test.jpg

استاد یه سوال ....
بهتر نیست 80 تومن بزارم رو پولم یه 480 4 گیگ بخرم ... نظر شما چیه ؟

لینک به دیدگاه

استاد یه سوال ....
بهتر نیست 80 تومن بزارم رو پولم یه 480 4 گیگ بخرم ... نظر شما چیه ؟

نظر خودتونه. من بیشتر این رو میپسندم. شما خودتون استاده مایی ممد خان . ولی 2 3 فریم ارزش 80 تومن قیمت رو داره ؟ مصرف این بهتر هست و بهینه تره .

لینک به دیدگاه

من واقعا این دما رو با 970 ندیده بودم .... خدا بیامرز .. رو حالت عالی دماش 18 بود تا فن خاموش و فول لود 62 رد نمیشد ... 970 evga ssc بود [emoji22] [emoji24]

لینک به دیدگاه

نظر خودتونه. من بیشتر این رو میپسندم. شما خودتون استاده مایی ممد خان . ولی 2 3 فریم ارزش 80 تومن قیمت رو داره ؟ مصرف این بهتر هست و بهینه تره .

میگم شما مدل های استریکس و نیترو برسی نکردین احیانا ... اونا چطورن ؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، mamad pars گفته است :

میگم شما مدل های استریکس و نیترو برسی نکردین احیانا ... اونا چطورن ؟

زمانه خرید کاملا بررسی کردم. این بهتر هست. خصوصا توی فرکانسش

لینک به دیدگاه

دقت کردین ... استریکس 6 پینه و g1 8 پین ولی استریکس بیشتر اوور شده ؟؟!! فرکانسشم 30 40 تا از g1 بیشتره .؟؟؟!! چرا اینطوریخ ؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، sisaco گفته است :

منم همین مدل گیگا دارم همون طور که گفتم بعد از 15 سال سراغ amd اومدم

صادقانه بگم با مطالبی که خوندم به نظرم تو کارت های amd برند سافایر حرف اول میزنه

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، J A V A D گفته است :

داداش فن با چه برنامه ای به 100 برسونم؟

با برنامه SpeedFan .

البته میتونید توی دامنه مصرف معرفی کنید. اتوماتیکش کنید. و هزار تا بلا سرش بیارید .

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، J A V A D گفته است :

منم همین مدل گیگا دارم همون طور که گفتم بعد از 15 سال سراغ amd اومدم

صادقانه بگم با مطالبی که خوندم به نظرم تو کارت های amd برند سافایر حرف اول میزنه

جواد خان اشتباهات همینجاس. گیگا معرکس توی این سری. یک تحقیقی بکن جامع تر. از کسائی که استفاده کردن بپرس !

لینک به دیدگاه

با برنامه SpeedFan .
البته میتونید توی دامنه مصرف معرفی کنید. اتوماتیکش کنید. و هزار تا بلا سرش بیارید .

دقت کردین ... استریکس 6 پینه و g1 8 پین ولی استریکس بیشتر اوور شده ؟؟!! فرکانسشم 30 40 تا از g1 بیشتره .؟؟؟!! چرا اینطوریخ ؟

داداش جواب منم لطف میکنی

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، mamad pars گفته است :

داداش جواب منم لطف میکنی

گمونم فرکانس گیگا کمی بالاتره

1270 در برابر 1320

ضمنن برای اور کردن کارت داشتن ورودی برق بیشتر یه مزیت به حساب میاد . البته من کلا اعتقاد چندانی به اور کردن کارت گرافیک ندارم !!!

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، sisaco گفته است :

جواد خان اشتباهات همینجاس. گیگا معرکس توی این سری. یک تحقیقی بکن جامع تر. از کسائی که استفاده کردن بپرس !

داداش خدا کنه که اینجوری باشه واقعیتش من دنبال سافایر رفتم نتونستم پیدا کنم گیگا گرفتم

الانم هیچ رویویی از این کارت ندیدم  (اگه سایتی میشناسید لینک بدید بیزحمت) ایشالله که حرف شما صحیح باشه

ولی در کل تا الان از برند گیگا راضی ام اینی هم که گفتم سافایر تو amd بهتره بخاطر سایت های مختلفه که شاید بالای 80 درصد تو amd فقط سافایر قبول دارن

لینک به دیدگاه

1270 در برابر 1320

ضمنن برای اور کردن کارت داشتن ورودی برق بیشتر یه مزیت به حساب میاد . البته من کلا اعتقاد چندانی به اور کردن کارت گرافیک ندارم !!!

نمیدونم والاا [emoji17] [emoji17] [emoji22] الان عکسی ک فرستادین .. دما 24 و فن 40 درصد بود ... اوتومات فن کار کرد یا دستی خودتون این کارو کردین ؟

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، J A V A D گفته است :

مگه این کارت رفرنسه؟ رفرنس مگه به مدل مرجع گرافیک که خود amd میزنه نمیگن؟

کارتهایی که از برد ساخته شده توسط سازنده ی چیپ گرافیکی و طرح کولرش(تک دمنده)  استفاده می کنند کارت رفرنس یا مرجع هستند. کارتهایی که از چیپ تنها استفاده می کنند در کنار برد و کولر سفارشی، کارت کاستوم یا سفارشی هستند.

حالا ممکنه سازنده ای از برد مرجع که سازنده ی چیپ گرافیکی ساخته استفاده کنه در کنار کولر سفارشی، مثل مال خودت. برای رفع ابهام می تونی مدل دقیق ش رو بنویسی.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

این کارت گرافیک در فرآیند GPU Gauntlet تولید شده و از یک مدار فاز با آرایش 6+1استفاده میکنه . درسته که یک رابط تغذیه 8 پین،جایگزین 6 پینی های مرجع شده که می فرمائید ولی از آنجایی که این کارت گرافیک یک محصول سفارشی هست و اورکلاک شده ،جای تعجبی نداره  که مدار تغذیه آن به خوبی کالیبره شده باشه.گیگابایت تضمین ولتاژی پایدار در خروجی،اورکلاکی همه فن حریف  و یک سامانه کنترل هوشمند را داده .پاسخ به ولتاژ و جریان بیشتر،به سرعت در دسترس کارت قرار می گیره .یک نکته اینکه برای زیبایی هم گیگابایت روی شاسی از LED RGB های خودش استفاده کرده که مرتب رنگ عوض میکنه. یک نرم افزار اختصاصی هم داره که میتونید با استفاده از اون برای فکت های متنوعش ، سوئیچ های اوورکلاک و تغییر رنگ های دیود ها تا 16.8 میلیون رنگ استفاده کنید

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، sisaco گفته است :

با برنامه SpeedFan .

بابت برنامه هم دمت گرم من یه لحظه 100% کنم ببینم نویز مثل قبله یا اوکی شده

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، J A V A D گفته است :

بابت برنامه هم دمت گرم من یه لحظه 100% کنم ببینم نویز مثل قبله یا اوکی شده

اقا من نویزی نشنیدم به خدا.

شاید نویز از پاورت باشه هاااااااااااااااااااااا

لینک به دیدگاه

نقل قول

حالا ممکنه سازنده ای از برد مرجع که سازنده ی چیپ گرافیکی ساخته استفاده کنه در کنار کولر سفارشی، مثل مال خودت. برای رفع ابهام می تونی مدل دقیق ش رو بنویسی.

مدل دقیق که نوشتم سری G1 گیگابایت این کارت کاستومه این که شما میگید رفرنسه تعجب میکنم

اینم مدل دقیق

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5990#dl

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، sisaco گفته است :

فقط یکبار اتفاق افتاد یادم نیست چیکار کردم ولی مطمنم بایوس اشتباهی آپدیت کردم بعد از آپدیت دوباره دیگه نشنیدم

فکر نکنم از پاور باشه یعنی امیدوارم نباشه : دی

پاور جدید گرفتم کولر مستر G650M

لینک به دیدگاه

فقط یکبار اتفاق افتاد یادم نیست چیکار کردم ولی مطمنم بایوس اشتباهی آپدیت کردم بعد از آپدیت دوباره دیگه نشنیدم
فکر نکنم از پاور باشه یعنی امیدوارم نباشه : دی
پاور جدید گرفتم کولر مستر G650M

کارتهایی که از برد ساخته شده توسط سازنده ی چیپ گرافیکی و طرح کولرش(تک دمنده)  استفاده می کنند کارت رفرنس یا مرجع هستند. کارتهایی که از چیپ تنها استفاده می کنند در کنار برد و کولر سفارشی، کارت کاستوم یا سفارشی هستند.

1270 در برابر 1320

همه دوستان گل ... لطف کنید نظر آخرتونو بگید چون من بلا تکلیفم واس آخر هفته میخام بخرم ؟؟!!

لینک به دیدگاه

همه دوستان گل ... لطف کنید نظر آخرتونو بگید چون من بلا تکلیفم واس آخر هفته میخام بخرم ؟؟!!

جیگر من اینه

http://lioncomputer.ir/product/9269/کارت+گرافیک+سافایر+NITRO%2B+RX+480+4GB/

برای 470

http://lioncomputer.ir/product/9216/کارت+گرافیک+گیگابایت+RX+470+G1+Gaming+WF2X+4GB/

نیترو پلاس خیلی خوبه بخر لذتش رو ببر !!!

هر دو در لیون موجوده .

فقط این نکته رو فراموش نکن که بهترین ها هم دچار مشکل می شن اصلا  گارانتی برای همینه !!!!

موفق باشی

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، J A V A D گفته است :

مدل دقیق که نوشتم سری G1 گیگابایت این کارت کاستومه این که شما میگید رفرنسه تعجب میکنم

اینم مدل دقیق

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5990#dl

پوزش می خوام. چون نام کاملش رو ننوشته بودی و از همه ی مدلهای موجود و کلا شیوه ی نامگذاری گیگیابایت آگاهی نداشتم به نظرم رسید گیگا یک کارت ارزان تر هم تولید کرده.

این کارت کاملا سفارشی ه. مخصوصا با اون بک پلیت.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

جیگر من اینه
http://lioncomputer.ir/product/9269/کارت+گرافیک+سافایر+NITRO%2B+RX+480+4GB/

برای 470
http://lioncomputer.ir/product/9216/کارت+گرافیک+گیگابایت+RX+470+G1+Gaming+WF2X+4GB/

نیترو پلاس خیلی خوبه بخر لذتش رو ببر !!!
هر دو در لیون موجوده .

فقط این نکته رو فراموش نکن که بهترین ها هم دچار مشکل می شن اصلا  گارانتی برای همینه !!!!
موفق باشی

58a9f4ce88b4260f8cd4b575dfffce6b.jpg
عزیز . همونطور ک میبینید استریکسو پیشنهاد دادن یکی از دوستان ... نظرتون در موردش جیه ؟ گارانتی الماس چجوریاس راستی سافاییر الماسه !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...