رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 14 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

آخه دوست عزیز من اینو نهایت بتونم 800 ردش کنم بعد باید 500 بزارم روش برم 480 بگیرم که با 290ایکس یکین

به نظر شما می ارزه؟!

بله از نظر سرعت یکین ولی وقتی میری تو بازی افت فریم ناشی از بالا رفتن دما و تکنولوژی قدیمی کارت شما خیلی بیشتر از 480 هست بگذریم از بحث تاثیر گرما رو بقیه قطعات و ...

به نظر من ارزش داره که این مدل رو رد کنی مخصوصا اینکه رفرنس هست و وضعیت دماشم که معلومه.

البته میتونی فعلا تا اومدن نسل جدید با همین سر کنی.

کارت رو باز کن خمیر سیلیکن عوض کن کامل گردگیری کن قسمت فن و هیت سینک رو ببند بالای 8 درجه اختلاف دما خاهی داشت در صورت استفاده از خمیر خوب مثل نوکتوا یا کولرمستر.

موفق باشید دوست من.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

بله از نظر سرعت یکین ولی وقتی میری تو بازی افت فریم ناشی از بالا رفتن دما و تکنولوژی قدیمی کارت شما خیلی بیشتر از 480 هست بگذریم از بحث تاثیر گرما رو بقیه قطعات و ...

به نظر من ارزش داره که این مدل رو رد کنی مخصوصا اینکه رفرنس هست و وضعیت دماشم که معلومه.

البته میتونی فعلا تا اومدن نسل جدید با همین سر کنی.

کارت رو باز کن خمیر سیلیکن عوض کن کامل گردگیری کن قسمت فن و هیت سینک رو ببند بالای 8 درجه اختلاف دما خاهی داشت در صورت استفاده از خمیر خوب مثل نوکتوا یا کولرمستر.

موفق باشید دوست من.

والا الان اصلا مشکلی باهاش ندارم فن روی 55 باشه توی ویچر 3 روی فول اچ دی میکس high و Ultra فیکس 60 فریم میگیرم!

مثلا تاثیرش روی بقیه قطعات در چه حد هست؟ تا الان که مشکلی نبوده حالا من زیاد وارد نیستم توی اینجور موارد خمیرش قیمتش چند هست؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

والا الان اصلا مشکلی باهاش ندارم فن روی 55 باشه توی ویچر 3 روی فول اچ دی میکس high و Ultra فیکس 60 فریم میگیرم!

مثلا تاثیرش روی بقیه قطعات در چه حد هست؟ تا الان که مشکلی نبوده حالا من زیاد وارد نیستم توی اینجور موارد خمیرش قیمتش چند هست؟

به این دلیل که احتمالا قابلیت v sync رو فعال کردید. چه رزولوشنی بازی میکنید؟

خب طبیعتا هرچی داخل محفظه کیس خنک تر باشه و دما به 0 نزدیکتر باشه برای بازی بهتره و فریم ثبات بیشتری خاهد داشت. بالا و پایین شدن بیش از حد دما ممکنه بعضی قطعات رو بیشتر فرسوده کنه از جمله خازن ها رو.

خمیر تو بازه 40 تا 60 تومن باید باشه البته الان لیون فقط cfIII رو موجود داره خمیر خوبیه ولی نه مثل اون دوتای دیگه http://lioncomputer.ir/category/595/خمیر حرارتی/ ولی به صرفه تره قیمتش.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

به این دلیل که احتمالا قابلیت v sync رو فعال کردید. چه رزولوشنی بازی میکنید؟

خب طبیعتا هرچی داخل محفظه کیس خنک تر باشه و دما به 0 نزدیکتر باشه برای بازی بهتره و فریم ثبات بیشتری خاهد داشت. بالا و پایین شدن بیش از حد دما ممکنه بعضی قطعات رو بیشتر فرسوده کنه از جمله خازن ها رو.

خمیر تو بازه 40 تا 60 تومن باید باشه البته الان لیون فقط cfIII رو موجود داره خمیر خوبیه ولی نه مثل اون دوتای دیگه http://lioncomputer.ir/category/595/خمیر حرارتی/ ولی به صرفه تره قیمتش.

رزولوشن 1920*1080

بله v synce روشنه اصلا روشنش نذاری حتی توی 980ti هم بازی لگ میزنه چون فریمت روی 60 ثابت نمیمونه فکر کنم البته

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

رزولوشن 1920*1080

بله v synce روشنه اصلا روشنش نذاری حتی توی 980ti هم بازی لگ میزنه چون فریمت روی 60 ثابت نمیمونه فکر کنم البته

من که 2560 بازی میکنم و خاموشش میکنم و لگ ندارم. 9_9

فعلا شما همون کاری گ گفتم رو بکن. کارت رو باز کن فقط پیچاش رو یه جای درست بزار که گم نشه. سیم ها رو هم مواظب باش نزنی بکنی یا ببری سیم فن و ... همه سوکت اول سوکت رو جدا کن. کامل باد بگیر و با دستمال یا اسپری تمیز کننده تمیزش کن فعلا کارت راه میفته برای بعد هم به فکر تعویضش باش. واتر بلاک و ... برای این کارت رو بیخیال.

لینک به دیدگاه

سلام

من برد asus b85-plus خریداری کردم که داخل خود بایوس مادربرد امکان چک کردن دمای سیستم نیست و فقط دمای پراسسور مانیتور میشه. اما داخل ویندوز از نرم افزارهای corsair link و peccy برای مانیتور دما استفاده کردم که این نرم افزارها چهار دما برای برد نشون میدهند که 2 تای اول و دمای چهارم همیشه اوکی و تقریبا 30 درجه هست. اما دمای سوم مادربرد 110 درجه سانتیگراد نشان داده میشه.

دمای سی پی یو هم زیر 40 هست. و کلا مشکل دما بغیر اون دمای سوم مادربرد در سیستم نیست.

البته سایتهای خارجی که میخوندم بعضی ها میگفتن که مشکل این هست که بعضی بردهای ایسوس یا سنسوردما سیستم ندارند و یا مشکل دار هستند. اما مورد بعدی هم جایی خوندم که چون بعضی بردها مثل برد من 2 فن اضافی نصب میشه دمای مانیتور شده سوم و چهارم corsair link و peccy اشتباه هست و مشکلی نیست. میخواستم ببینم از دوستان کسی با این مورد مواجه شده یا نه؟

cpu 4460

vga hd6790

power green 535

لینک به دیدگاه

سلام

اگه قرار باشه 110درجه باشه که باید اتیش از مادربرد بزنه بیرون!!(با دست زدن به چیپ جنوبی و شمالی میتونی حدود دما ر وبدونی)

اون چیزی که نشان میده ، احتمالا باید یک سنسور خارجی به مادر برد وصل بشه یا اینکه این خصوصیت در حالت رزرو هست و در مادر برد شما کارایی نداره.

لینک به دیدگاه

اگه اون سنسور دما رو واقعا 110 درجه مانیتور کنه کلیه فن ها میرن روی حالت مکس.احتمال زیاد مشکل از نرم افزار هست که نمیتونه با سنسور درست ارتباط برقرار کنه.

حتی اگه سنسور هم به اشتباه بزنه روی این دما برد خودشو  ریست میکنه

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام من یه گرافیک gtx 580 مدل رفرنس دیروز خریداری کردم  مشکل من اینه که دماش تو حالت بیکاری۵۸درجه و تو سنگین ترین گیم ها میره روی۱۰۲درجه لطفا بگید دلیلش چی میتونه باشه خمیر سلیکونمم تازه تعویض کردم ولی باز هم مشکل هست.با تشکر

لینک به دیدگاه

با نرم افزار کارت گرافیکت دوره فناتو کاستوم کن بالای 75 درجه رو 100 درصد باشه

ویرایش شده توسط OmidArash
لینک به دیدگاه

سلام. 580 کلا کارت داغی هست چه برسه به نسخه رفرنس. شما بهتره یکم خلاقیت به خرج بدی .مثلا یه خمیر خوب در حد 20 30 تومنی بزنی. اگه بودجه داری کولرشو عوض کنی. تهویه کیس. یه فن بزاری روی چیپ و از این قبیل...

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز.

گرافیک رو باز کردی، اگه روی رم هاش اگه پد سیلیکونی بوده، باید عوضشون کنی.

خمیر سیلکون خوب بخر، بعد از تعویض خمیر، پیچ هیت سینک رو محکم ببند. گراف که روشن شد و 2 دقیقه کار کرد، دستت رو بزار روی پایپ هاش ببین خوب داغ میشه یا نه ! اگه داغ بودن یه نرم افزار مثل MSI Afterburner نصب کن و دور فن رو ببر بالا. دور فن رو هم چک کن ببین بالاست یا نه !( یه سرچ بزنی مدل گراف رو تو گوگل، دستت میاد دور فن رو ماکسیمم باس چند باشه)

بعد از تموم این کارها اگه بازم جواب نگرفتی، باس یکم Air Flow کیس رو عوض کنی. شاید به خاطر اون باشه.

لینک به دیدگاه

من مدل رفرنس همین کارتو دارم و میتونم با اطمینان بهت بگم که 102 درجه به هیچ وجه عادی نیست و در حقیقت خیلی خطرناکه و اینکه کارت هنوز سالمه معجزه است.

دوستان این کارت رو با GTX 480 اشتباه نگیرن. این کارت 10-15 درجه از 480 خنکتره. 

برای من از 86 درجه بالاتر نمیره. حتما خمیری که استفاده کردین از نوع بی کیفیت بوده. 

لینک به دیدگاه

سلام 

این نرم افزار این دما رو نشون میده ولی من در کیس رو که باز میکنم جایی تا این حد داغ نیست (گرافیک انبورد هستش فلن )تنها جایی که یکم گرم هستش اون قسمت اهنی گنده پایین مادربورد هست (مادربرد h81  ایسوس) تو نرم افزار hwinfo هم این دما هستش اما بنام auxtin 

خیلی ممنون میشم اگر کمک کنید 

Screenshot (3).png

لینک به دیدگاه

سلام دوستانت من یک کارت 1060MSIگرفتم میخواستم بدونم دمای استاندارد چقدره

و اگرGPUصد در صد لود بشه به کارت آسیب میزنه ؟

لینک به دیدگاه

من دما هارو اینجوری دسته بندی میکنم 

زیر 70 درجه سانتی گراد عالی

بین 70 تا 80 معمولی

بالای 80 خطرناک ( البته رفرنس های نسل قبل تا 90 درجه هم بدون مشکل کار میکردن ولی بالای دمای 80 از عمر قطعات کم میکنه)

اون مورد 100 در 100 لود شدن هم کاملا طبیعی هست و باید100 درصد لود بشه توی بازی ها و ...

لینک به دیدگاه

داداش حساس نباش اینا چیزیشون نمیشه چیزیشون هم بشه گارانتی تعویض میکنه دیگه فکر نکنم بیشتر از مدت گارانتی هم لازم باشه کار کنه چون اون موقع دیگه ارزشی نداره

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، MamadMedusa گفته است :

من دما هارو اینجوری دسته بندی میکنم 

زیر 70 درجه سانتی گراد عالی

بین 70 تا 80 معمولی

بالای 80 خطرناک ( البته رفرنس های نسل قبل تا 90 درجه هم بدون مشکل کار میکردن ولی بالای دمای 80 از عمر قطعات کم میکنه)

اون مورد 100 در 100 لود شدن هم کاملا طبیعی هست و باید100 درصد لود بشه توی بازی ها و ...

در 23 دقیقه قبل، OmidArash گفته است :

داداش حساس نباش اینا چیزیشون نمیشه چیزیشون هم بشه گارانتی تعویض میکنه دیگه فکر نکنم بیشتر از مدت گارانتی هم لازم باشه کار کنه چون اون موقع دیگه ارزشی نداره

مرسی از توضیحات مفیدتون

لینک به دیدگاه

دمای کارت ۱۰۷۰من هم رو۸۰بود توبازی ها، بخاطر همین از نرم افزار msiafterburnerاستفاده میکنم و باپایین آوردن فرکانس وپاور ولیمیت کردن فرین ریت روی۴۰، دمارو زیر۷۰نگه میدارم و خیالم رو راحت کردم [emoji4]

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

من فول لود 55 درجه.

کارت شما چیه تو فول لود ۵۵ درجس!! 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، morteza pc گفته است :

کارت شما چیه تو فول لود ۵۵ درجس!! 

گیگا 1080 اکسترم واتر.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...