رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 3 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

کولری که دوستمون تهیه کردن از این نوع است نیاز به اینهمه  توضیح نیست .

هیت پایپ مستقیم با خمیر و پردازنده درگیر نیست ./

این کولر فوق العاده است .

orginal_1471348990_08.jpg

ویرایش شده توسط I M A N
لینک به دیدگاه

گفتم بعضی مواقع قوس مابین لوله مسی  ممکنه تو دوتا صفحه اجازه چسبندگی کامل نده به لوله مسی . ممکنه یک کولر  موقع تولید فشارکافی واردنشده با پرس وقوس لوله مسی نقاط چسبندگی لوله مسی  کم باشه 

ساده ترازین توضیخ بدم مو قع خرید ببینید چه گرافیک یا کولر  .لوله مسی مثلا توش شل نباشه  دیگه واضحتر ازین 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من نمیفهمم دلیل اینکه این دوستمون انقدر اصرار دارند که مشکل از کولر و زیر کولر و وسط کولرو مابین لوله های کولر و پرس کولر و این ها چیه؟

مشکل استارتر کاملا واضحه که با کم کردن ولتاژ حل میشه. همانطور که برای خود بنده و خیلی دیگر از عزیزان توی انجمن حل شده. همانطور که بنده لینک یکی از همین تاپیک ها رو هم دادم به استارتر و معین عزیز هم راهنماییشون کرد.

حالا این دوستمون از ابتدا دارن میگن نه اینجوری نیست و نمیدونم مشکل به خاطر نحوه اتصال لوله های مسی به صفحه زیر کولر هست !

لینک به دیدگاه

نقاط چسبندگی ببین دایره قرمز زدم  بقیش ممکنه ازاد باشه ممکنه توی تولید نقص بوجود اومده باشه  و چسبندگی کم باشه 

IMG_20170823_202844.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 24 دقیقه قبل، GRANDAM گفته است :

والا ما الان کولرمون ماچو مدل پایینترم هست ولتاژمم 1.3 هس (اتو زدم خودش ولتاژ میده اور کردم) دما زیر 60 در فول لود. ایشون حتما یجایی در نصب اشتباه کردن وگرنه اصلا بازم تاکید میکنم به کولر ربطی نداره هی شمام بگو.

شما پردازنده تون چیه؟

لینک به دیدگاه

چه ربطی داشت !!!!!

دارم میگم چه کولر .چه خرید کرافیک دقت کنید وکرنه گرافیک هم ممکنه حرارتش بالا بره  

نگفتم تمام کولر ها اینحوریه !!! نقص تولید ممکنه پیش بیاد 

مال ایشون که علتش معلوم نیست چیه .ولتاژ هم که گفتم نهایتش دیفالت 1.150 باشه cpuایشون 

به اصرار شما کمتر گذاشت که هنگ کرد CPU

ده بارگفتم دمای ایشون با همچین کولر قوی بازم نزدیک 80هست یکجای کارمیلنگه باز شما بگو ولتاژ کن کن ,.ولتاژش اگه مثل اون دوستمون بالابود اره 1.284

ولی ولتاژ ایشون 1.238خیلی بالا نبود .مشکل دما از جای دیگست 

بغیراز رم و کولر و ولتاژ .ختی هارد کم سرعت و کابل ساتا نامناسب .سرعت انتقالو میگیره وخرارت CPU میره بالا 

بیخیال اون من اینجا توضیح دادم واسه قطعات مثل گرافیک هم دقت کنند نقاط چسبندگی  لوله مسی کم باشه نقص تو تولید هست و ممکنه خرارتتون بالا بره 

اینم گفتم منظورمو برسونم خود نوع کولرو نگفتم خوب نیست  . دیگه صدبار گفتم مواقعی نقص توتولید پیش میاد .موقغ خرید قشنگ دقت کنید باز برمیکردین به یک موضوع میچسبونینش

لینک به دیدگاه

در در 1396/06/01, 20:46:34، HeX گفته است :

شما پردازنده تون چیه؟

راستش درسته گفتم اینو 7700k و اصلا جدید نیستش ولی گفتم که بدونن دوستمون این کولر اصلا بد نیست بلکه خیلیم قویه . سیپیو من زئونه. !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام
اقای استارتر راحت ترین کار رو انجام بدین
از فن استوک اینتل استفاده کنید یه تست بگیرید
همه چی مشخص میشه

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، DPSYS گفته است :

درود

شما اگه در حال حاضر روی کیست فقط فن پشتی رو داری که وضعیتش زیاد جالب نیست و در این حالت فشار هوای منفی داری و با توجه به توضیحات سازنده کیس شما بهتره که 2 یا در صورت عدم استفاده از درایو نوری، 3 فن در جلو کیس به صورت مکنده نصب کنی و یه فن هم در سقف کیس به عنوان دمنده هوا به بیرون نصب کنی تا تهویه کیست بهتر بشه و البته همونطور که در توضیحات کیست نوشته شما میتونی روی محفظه پاورت هم فن نصب کنی که هوا رو از زیر کیس مکش کنه و کمکی به گرافیکت باشه ولی خب از این طریق ممکنه گرد و خاک بیشتری به داخل کشیده بشه و بهتره این فن ها رو نصب نکنی چون علاه بر گرد و خاک فشار هوای ممثبت بیشتر میشه هرچند که فن های گرافیک میتونن اونو خنثی کنند ولی در کل شما همون حالت اول که گفتم رو انجام بده : 2 یا 3 تا فن مکنده در جلوی کیس و یه دمنده در سقف و یکی در پشت که ظاهرا خودش نصب شدست!

نکته : حتما جهت نصب فن ها رو درست انجام بدی و خود فنی رو هم که شرکت ستزنده نصب کرده بررسی کن درست نصب شده باشه و به بیرون هوا رو بدمه ، چونکه تجربه شده که بعضا خود شرکت سازنده هم فن ها رو اشتباه نصب کرده ؟!!!!

موفق باشی.

من در گاه های sys fan دو تا خالی دارم یعنی فقط دو تا دیگه میتونم فن نصب کنم؟

اگه اینطور باشه شرایط چطوره؟

و اینکه حداقل چقدر باید هزینه هر فن شه؟

راستی من گرافیکم 1050ti ام اس آی سری گیمینگه که دو تا فن داره خودش.

,و اینکه جای فن ظاهرا یدونه جلو دارم و اینکه درایو نوری هم دارم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 14 دقیقه قبل، farshad sh گفته است :

نقاط چسبندگی ببین دایره قرمز زدم  بقیش ممکنه ازاد باشه ممکنه توی تولید نقص بوجود اومده باشه  و چسبندگی کم باشه 

IMG_20170823_202844.jpg

دوست عزیز ما منظور شما رو می فهمیم. 

به نظرتون ممکن هست شرکتی مثل ترمال رایت همچین مشکلی در تولید کولرش داشته باشه؟

ده ها تست در سایت های معتبر از این کولر وجود داره و همگی به عملکرد خوب این کولر اشاره کرده اند و اگر همچین چیزی بود بالاخره یکی دو مورد اشاره می شد به این مشکل.

منظور شما دایرکت کانتکت یا تماس مستقیم هیت پایپ ها با سطح پردازنده هست ولی لازم به ذکر هست که بهترین و موفق ترین کولرهای دنیا مثل نوکتوا مدل NH D14و D15 که از بهترین های دنیا هستند و یا حتی همین کولر که نمونه موفقی است از تماس مستقیم هیت پایپ استفاده نمی کنند! 

لینک به دیدگاه

بازکلیش کردین که 

گفتم نقص تولید همه جا پیش میاد 

چک کنه شاید شانس ایشون زده مال ایشون  حزو ضایعات شرکت بوده

گرافیک اکبند 1050گرفتیم بازکردیم سوخته بود بگین ایسوس اشغاله 

گفتم موقع خرید دقت کنید تا سرتون تو خرید کلاه نره 

دیگه یعنی شل باشه لوله نسی اون تو بنظرشما بازم مثل مال بقیه خوب خنک‌میکنه ??

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 6 دقیقه قبل، farshad sh گفته است :

بازکلیش کردین که 

گفتم نقص تولید همه جا پیش میاد 

چک کنه شاید شانس ایشون زده مال ایشون  حزو ضایعات شرکت بوده

گرافیک اکبند 1050گرفتیم بازکردیم سوخته بود بگین ایسوس اشغاله 

گفتم موقع خرید دقت کنید تا سرتون تو خرید کلاه نره 

دیگه یعنی شل باشه لوله نسی اون تو بنظرشما بازم مثل مال بقیه خوب خنک‌میکنه ??

شما میفرمایید که ممکن مشکل توی کارخانه ایجاد شده باشه. قطعا اگر این مشکلی که شما میگی اتفاق افتاده بود تا حالا چندین مورددرهمه جا گزارش میشد و قطعا به همین راحتی از کنارش نمیگذشتند. و به قول معین عزیز ترمال رایت قطعا همچین مشکلی رو خیلی قبل تر برطرف میکرد.

شما میفرمایید موقع خرید دقت کنیم که کلاه سرمون نره. فرض کنید من فردا میخوام برم این کولر رو به صورت اکبند از بازار بخرم. برم به فروشنده بگم باید صفحه زیر کولر رو چک کنم که لوله های مسی شل نشده باشه؟ یا بگم میخوام ببینم لوله های مسی به درستی زیر کف کولر قرار گرفتند؟ بعد فروشنده بهم نمیخنده به نظر شما؟ بگم میخوام با چک کردن این موارد کلاه سرم نره؟ فروشنده میگه باشه مینی فرز بیار کف کولر رو باز کن ببین لوله ها شل هستند یا نه؟

برادر عزیز من این چیزی که شما میگید اصلا منطقی نیست و اصلا هم نمیخواید کوتاه بیاید.

ویرایش شده توسط Sir MehDi
لینک به دیدگاه

دوستان کیس رو بردم بیرون برام دوباره خودشون وصل کردن با خمیر خودشون.

اومدن خونه تست aida64 گرفتم کل سیستم دمای سی پی یو حداکثر 51 شد. با ولتاژ auto 

اما hwmonitor و afterburner همون حدود 80 نشون میدن کدوم برنامه درست میگه؟؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، AminC گفته است :

عکس از برنامه aida64 بدین. فکر کنم شما دمای مادربورد رو میگین که 51 هستش. دما همون 80 هستش. 

شما باید ولتاژ رو 1.140 ست کنید بعدش از قسمت Load line calibration  از حالت اتو روی level 2 قرار بدین.

1503507233095-663173882.jpg

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، AminC گفته است :

الان که دماتون خوبه 65 درجه هستش عکس از cpu z موقع همین تست بدین.

دمای سی پی یو 52 و گرافیک 65 هستش 

موضوع اینه که این afterburner و hwmonitor یه چیز دیگه میگن کدوم درسته؟؟

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، 1001 گفته است :

من در گاه های sys fan دو تا خالی دارم یعنی فقط دو تا دیگه میتونم فن نصب کنم؟

اگه اینطور باشه شرایط چطوره؟

و اینکه حداقل چقدر باید هزینه هر فن شه؟

راستی من گرافیکم 1050ti ام اس آی سری گیمینگه که دو تا فن داره خودش.

,و اینکه جای فن ظاهرا یدونه جلو دارم و اینکه درایو نوری هم دارم

بله ،تو این حالت شما اگه بخوای دور فن ها توسط مادربرد کنترل بشه فقط میتونی به اون سوکت های فن وصل کنی و تو این حالت اگه از این تعداد فن اضافه تر داشته باشی یا میتونی با تبدیل یا بدون تبدیل ( بسته به خود فن ) اون ها رو مستقیم به خروجی های پاور وصل کنی و معمولا تو این حالت فن ها اگه از فن های معمولی بازار باشند  ، با آخرین سرعت می چرخند و سرعتشون ثابته مگه اینکه از فن های پیشرفته تر و گرونتر باشند که روی خودشون کنترلر سرعت فن به صورت دکمه ای دارن؟!!

شما اگه 4 تا فن نصب کنی و دو تا به مادربرد وصل بشه و دو تا به پاور ، اینجوری 2 تای مادربرد اگه رو حالت Auto باشن که سرعتشون اتوماتیک کم و زیاد میشه و اون 2 تای دیگه همیشه با آخرین سرعت میچرخن و در این حالت بهتره که از فن های مکنده یکی به پاور و یکی به مادربرد و از دمنده ها (خروجی ) هم همینطور یکی به برد و یکی به پاور وصل بشه تا تعادل برقرار بشه؟!!

برای فن شما میتونی از فن در رنج قیمت 8 تومن (آشغالهای چینی تو بازار که فقط می چرخند )  تا فن به صورت پکی حدود 1 میلیون  تومن تهیه کنی ؟!!!

البته نه به این 8 تومنی و نه به اون پک  1 تومنی؟!! شما اگه نمیخوای زیاد هزینه کنی و برات میسر نیست از همین فن های 10 -20  تومنی توی بازار و برندهای معمول مثل گرین و دیپ کول و... بگیر و اگه میتونی یه مقدار بیشتر هزینه کنی برو سراغ مدل های بالاتر و قویتر  از سری مدل های کورسیر ، کولر مستر و ... .

جای فن توی توضیحات کیس نوشته بدون درایو نوری 3 تا و با درایو نوری 2 تا ؟!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 11 دقیقه قبل، behnam74 گفته است :

دمای سی پی یو 52 و گرافیک 65 هستش 

موضوع اینه که این afterburner و hwmonitor یه چیز دیگه میگن کدوم درسته؟؟

دمای هسته ها رو با coretemp تحت فشار مانیتور کنید.

http://www.alcpu.com/CoreTemp/

بقیه برنامه های مانیتورینگ رو هم ببندید.

لینک به دیدگاه

برنامه aida64 رو آپدیت کردم دما رو بالای 90 نشون میده.توی همین 90 درجه دست به هیت سینک های فن زدم دیدم داغ نیستن.

فن خرابه؟؟

لینک به دیدگاه

خوبع حداقل اسم تیغه فرز اینارو بلدیت اختمالا یکچیزایی درمورد ساخت قطعع شنیدید

شما که انقدر واردید ونطمین که دست بندازین

و هرچی عکس ولتاژ و غیره توحالت مختلف سایت معتبرهم قبول ندارید فقط خرف حرف شماست  .با اینکه من عمومیت ندادم هیچکدومو .نثلا ولتاژ گفتم دقیق نمیدونم بعدشم سایت معتبر با ولتاژ اور و فرکانس بالا دمای پردازنده رو باچندیت کولر تست کرده  بقیه مرز دمارو بدونن 

منم گفتم دمای ایشون بیش ازخد هست مشکل از ولتاژ خالی ننیتونه باشه تا این حد اونم با ولتاژی کع زیاد بالانبود . گفته شما درمورد اون دوستمون که مثلا گفت 1.28صدق میکنه ولتاژ بالا و بایدکم میکرد 

یم سوال درمورد ساخت قطعه  بگین ممنون میشم که انقدر فقط خرف خودتونه  بقیه هم دست میتدازین 

تو ساخت این کولر توبخش دوصفحه اطراف لوله مسی ازچه روشی استفاده  کردن ؟؟؟؟؟

که انقدر مطمینید امکان نداره اتصال ناقص باشه تو‌ ساخت فلان شرکت معجزه گر 

اگه ازcncاستفاده کردن که دقت همسطخ کردنش حدودا ده برابر کمتراز سنگ مغناطیس هست حدود باربرداری فرز cncتاجایی که میدونم 0,1هست 

اگه از فرز وبرقو استفاده کردن باز دقت یک سوم سنک مغناطیس هست 

اگع دایکاست باشه  باز طی نراخل دمای ذوب و بارگیری و تزریق ومکس قالب  باز ضریب هطاش بیش از سنگ مغناطیس هست .بغیراز مسایل خرفه ای جمع شو مواد چه پلاستیک چه  فلز

سوال اصلی اینحاست یک فن استوک amdو CPU که جفتش مرخله اخر سنگ مغناطیس  خوردن وتا مرز 100%سطخ صاف شده  چرا باز اینتل وamd باز به این مرز اکتفا نکردن واز خمیرسیلیکون مابینش استفاده میکنن درزی نمونه

مثال ساده تر .شرکت بنز و تویوتا و پژو. و... بین سیلندر و سرسیلندر واشرمیزارن .اختمال هیلی زسچیاد نصف اینحا سرسیلندر سوزونده وببر تراشکاری سنگ بزنه شنیدن 

بازمابینش با اینکه دقیقترین روش سنگ مغناطیس بکاررفته  توcpu خمیر و اونجا واشر میزنن .درزی نمونه 

میشه بفرمایید  این شرکت معحزه کر شما از چه روش ساختی استفاده کرده که  سنک مغناطبس که حداقل 20% دقیقتره  واینهمه شرکت اینتل و and و بنز پژو و...  باز به دقیقتریت روش مثل سنک مغناطیس حتی سنک مغناطیس تولید 39سال پیش با دقت 0.01اطمینان ندارن درزی مابینش نباشه  وخمیر و واشراستفاده میکنن‌.خودتون هم مابیت دوسطخ صاف صاف هیت استوک و cpuخمیر میزنید چراهزینه اضافه خوب!!!

حالا میشه بگین ایت شرکت معجزه گر ازچه روشی استفاده میکنه که اتصال اون پایین مابین دو صفحه و لوله مسی 100% هم بیشتره   با روش تولیدی که احتمال خطاش درمقابل سنگ مغناطیس 10الی 30%بیشتره.  .ولی دوسطخ صاف cpuوفن استوک بخاطر سطخ صاف و سنگ مغناطیس قابل اطمینان نیست  وخمیر میزنید 

میشه بفرمایید ایت کدوم  روشه که ختی احتمال نقص تو سطح تماسش  یاپایین بودن سطخ تماسش خنده داره   . ولی بقیه شرکتها مثل ایسوس ممکنه خراب تولید کنن  .شرکت اینتل وamdو بنز و تویوتا و.... همه جرات استفاده نکردن واشر یا چسب یا خمیر مابینشو  نداشتن 

ولی این شرکت معجزه گر شما روشی دارع که کل شرکتهای بزرگ نصف روش اونن !!!!!

حالا خواستید تا اخر عمر سوژه کنید بخندید بما مهم نیست . این روش شرکت مورد علاقتونو بما یاد بدید طرحشو. ببریم بفروشیم به بقیه شرکتها میلیاردر  بشیم . ممنون میشم طرخ و روششو بکین

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما هم دوستداری از CPU مطمیت بشی  دیشب نمیدونم چه اتفاقی افتاد کلا نمیتونستم وارد سایت بشم 

اتفاقا دوستمون خوب گف coretemp

دیشب میخاستم بگم تو برنامه coretemp

دمای 4790با فن استوک وهسته مسی داخلش به 80میرسید ترسیدم 

کولرخوب هم نداشتم. بخش overhit سطرسوم هست

اونو فعال کن دمای manualبده مثلا 70درجه

بعد پایینش هم تیم بزن و sleepگزینه بزن وپایین پایینش زمان هم مثلا تنظیم کن روی 12

اینطوری اگه cpuشما بیش از 12ثانیه تو دمای 70بمونه سیستم sleepمیشه حلوی سوختنو میکیره 

من چون اونموقع کولرنداشتم تنها کار مفید این بود  روی 60درصد لود میرفت دما حدود 70بود 

و بالاتر دیگه خاموش میشد 

البته بگم برنامه رو بازکردی بعداز تنظیم کزینه خط فاصله بالارو بزن برنامه بازبمونه و بتونه عملیات انجام بده 

وچندتا کزینه هم هست که تومنوهاش هست میتونی دما و مقدار لود رم وcpu وفرکانس هم 

تیک بزنی .پایین توقسمت نوا همیشع قابل چک کردنه

لینک به دیدگاه

در در 1396/06/02, 09:59:08، farshad sh گفته است :

داداش70 که چه عرض کنم 100 هم سیپیو نمی سوزه شما میگین بالای هفتاد میسوزه؟!!!!!!

سیپیویای جدید خیلی مقاومن زئون که به کنار.مثلا وسط بازی هستی دما بره رو70 بعد کامپیوتر وسط بازی اسلیپ شه به نظرتون خوبه؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

استارتر مشکلش حل شد؟ یه اعلام وضعیت بکنید دقیقا چه کارهایی صورت دادین؟

یه سوال هم دارم. احیانا حالت OC Mode رو از داخل بایوس فعال نکردین که؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، HeX گفته است :

درود

استارتر مشکلش حل شد؟ یه اعلام وضعیت بکنید دقیقا چه کارهایی صورت دادین؟

یه سوال هم دارم. احیانا حالت OC Mode رو از داخل بایوس فعال نکردین که؟

سلام والا بردم یه جایی که بلد بودن اونا وصل کردن برام بازم پابرجا بودم مشکل اینه که دما یهویی خیلی بالا میره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، behnam74 گفته است :

سلام والا بردم یه جایی که بلد بودن اونا وصل کردن برام بازم پابرجا بودم مشکل اینه که دما یهویی خیلی بالا میره

من که گفتم دمای لحظه ای برای ولتاژ لحظه ای هست که زیاد تزریق میشه.

تحت لود بدنه کولر رو لمس بکنید اگر گرم میشه مشکل از کولر و انتقال گرما نیست.

با کولر قبلیتون تست گرفتین؟ دماها چطور بود؟ الان دما ها در لود چطور هست؟ و با فن استوک چطورتست نگرفتین؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، HeX گفته است :

من که گفتم دمای لحظه ای برای ولتاژ لحظه ای هست که زیاد تزریق میشه.

تحت لود بدنه کولر رو لمس بکنید اگر گرم میشه مشکل از کولر و انتقال گرما نیست.

با کولر قبلیتون تست گرفتین؟ دماها چطور بود؟ الان دما ها در لود چطور هست؟ و با فن استوک چطورتست نگرفتین؟

با کولر قبلی هم تست گرفتم همین مشکلو داشت.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...