رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

اصلا احمقانه به نظر میاد، چون دمای کورها طبیعیه، بیشتر از ده، بیست تا سیستم سندی بریج بستم، تا حالا همچین چیز وحشت ناکی ندیدم.

اگه دمای CPU روی 94 هستش، چرا سیستم خاموش نمیشه، چرا فن پردازنده عادی کار میکنه، چرا همه چیز آرومه؟

این CPUTIN دمای سوکته؟ یعنی سنسورش رو مادربرده؟

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

آرمین جان بایوس را آپدیت کردی؟

در ضمن خود ایسوس تو cd مادر برد یک سری app گذاشته که شما میتونی با اون هم تمام سنسور های سیستم و اطلاعاتشون رو داشته باشی. بی زحمت با اون نرم افزار هم یک تست بزن.

http://www.hardwarecanucks.com/forum/troubleshooting/44701-extremely-high-cputin-temperature.html

لینک به دیدگاه

اصلا احمقانه به نظر میاد، چون دمای کورها طبیعیه، بیشتر از ده، بیست تا سیستم سندی بریج بستم، تا حالا همچین چیز وحشت ناکی ندیدم.

اگه دمای CPU روی 94 هستش، چرا سیستم خاموش نمیشه، چرا فن پردازنده عادی کار میکنه، چرا همه چیز آرومه؟

این CPUTIN دمای سوکته؟ یعنی سنسورش رو مادربرده؟

دقیقا درست میگی.

تو چند تا فروم هم که خوندم ، تا دمای 127 درجه هم گزارش شده . همه هم میگن این دما فیک هست چون اگر واقعا در این حد بالاست ، باید سیستم خاموش یشه.

لینک به دیدگاه

هومن جان،

میرم بایوس رو آپدیت کنم. ای سوز 6 تا ورژن بایوس جدید تر از اینی که دارم رو رو سایتش گذاشته.

چند جا خوندم نرم افزار ای سوز باعث این مشکل میشه، یک بار دیگه از نو سیستم میریزم.

احتمالا سنسورش خراب شده.

دمای CPU رو که دیدم رو 94 هستش از ترس قندم رفت رو 200

لینک به دیدگاه

هومن جان بایوس رو آپدیت کردم، نرم افزار های ای سوز هم آخرین هاشو نصب کردم، برای اطمینان دو بار دیگه هم ویندوز نصب کردم با آخرین درایورها تو اون ها هم تست کردم. (تا 4 بیدار بودم) ولی همچنان دو دستگی عجیبی بین نرم افزارهای مونیتورینگ میبینم.

HW Monitor و OOCT دمای 94 درجه رو از سنسوره CPUTIN میخونن - در حالیکه در ASUS SUIT II و AIDA64 اثری از همچین دمایی نیست و همه چیز نرمال بین 35 تا 40 هستش.

گمونم باید با این وضعیت کنار بیام و باهاش زندگی کنم.

در مورد پاور هم که AIDA64 گاهی گزارش میکرد کم میاره، تو یکی از آپدیت های بایوس نوشته بود "تصحیح گزارش ولتاژمادربرد" که فکر کنم دیگه اونم برطرف بشه. در هر صورت اگه سیستم پاور کم بیاره BSOD میده دیگه. خطرناک که نیست؟ هست؟

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

در مورد اون درجه حرارت ، به احتمال 99 درصد باگ نرم افزاری هست و با توجه به اینکه نرم افزار های دیگه ، دما را به درستی نشان میدهند، به نظرم جای نگرانی نیست

اما در مورد قند خون . این یکی رو حتما تست بزن بالا نره بد خطر ناکه :D

در مورد برنامه asus suit ، من تا حالا چیزی در مورد ایجاد اشکالش نشنیدم. اما اگر بخواهی با ابن نرم افزار اور کلاک بکنی ( خود نرم افزار یک آپشن داره که سیستم رو اورکلاک میکنه) . ممکنه اشکالاتی به وجود بیاد جون نمی تونه ولتاژ های رم و فرکانس cpu رو درست تنظیم کنه. شاید منظورشون این قضیه بود.

این قضیه ولتاژ رو خود بنده چند بار رو سیستم خودم دیدم . یک مدتی سیستم رو با همین نرم افزار asus suit اورکلاک کردم و با این مشکل مواجه شدم. برای ولتاژ 3.3. اخطار میداد. وقتی هم که تنظیمات رو به حالت عادی برگرداندم مشکلش بر طرف شد. این مورد آخری رو به نظرم بیشتر باید تحقیق کنی. من ایده خاصی در موردش ندارم.

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

حتما این کارو میکنم دوست خوبم.

اول اینکه ممنون از همه چیز. راستش ASUS SUIT آپدیت شدش خیلی بهتره شده و نرم تر کار میکنه.

فقط یه سوال، توی تنظیمات بایوس یه جا نوشته XMP پروفایل، ولی تا جایی که میدونم رم های من از این قلابی هاست(Super Talent 1333 4G W1333UB4Gx)، جاییش ننوشته XMP پروفایل رو ساپپورت میکنه و ولتاژش 1.5 هست.

ولی توی این عکس یه جایی نوشته XMP در مورد رم:

رمهام 1.5 ولته، ولی مثل اینکه XMP 1.65 ولت میده، تو بایوس تنظیمات روی حالت AUTO هستش، حالا به نظرت برم بزارم روی XMP؟ حتی برای تست هم شده، رمهام نمیسوزه با اون ولتاژ؟

این XMP تفاوتی در پرفورمنس میزاره؟

لینک به دیدگاه

آرمین جان این مورد رو آشنایی ندارم. بهتره که از برو بکس متخصص تو اور کلاک سوال کنی . سالارر و پوریا جان تو این زمینه تخصص زیادی دارن . farjam و saeed oc هم وارد هستند . البته دوستان بسیاری هم هستند که من اسامیشون رو به خاطر ندارم. ^_^

لینک به دیدگاه

سلام

مشخصات سیستم:

CPU: Corei7 950 3.07

MB: Asrock X58 Extreme6

RAM: 2*4GB Corsair

Cooler: Tuniq Tower 120 Green

idle: 38-43 C

load: 63-68 C

به نظر میرسه دما تو حالت لود باید پایین‌تر بیاد ، ضمن اینکه فن کولر روی بالاترین دورش بود .

دماها رو بعد از تست 10 دقیقه‌ای پرایم بدست آوردم .‌

دما با این کولر طبیعی هست یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

دمای خیلی خوبی داری عزیز . این پردازنده گرمتر از این حرفهاست ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منم با آقا حمید موافقم..............

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یادمه اون قدیما سی پو اینتل بدون فن هم کار می کرد . طوری که می شد روش یه تخم مرغ بپزی

تا 70 دمای معمولی هست تازه موتورش داره گرم میشه !!!

لینک به دیدگاه

دماتون عالیست . من گقتم الان رو حوالی 85 میچرخه که نگرانتون کرده. تست پرایم بابای پردازنده رو در میاره ولی 950 از 70 هم رد نشده ! دماتون بسیار خوبه !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دمایی که میگید رو با چه نرم افزاری چک کردید؟ دمای کل CPU هستش یا دمای هسته های CPU ؟ چون فرق دارن. دمای گرمترین هسته ی CPU من که 920 بود بدون اورکلاک و با کولر NH-D14 در بالاترین حالت به 50 درجه میرسید. و با اورکلاک 4.2 گیگاهرتز نهایتا به 80 درجه میرسید.

لینک به دیدگاه

دمایی که میگید رو با چه نرم افزاری چک کردید؟ دمای کل CPU هستش یا دمای هسته های CPU ؟ چون فرق دارن. دمای گرمترین هسته ی CPU من که 920 بود بدون اورکلاک و با کولر NH-D14 در بالاترین حالت به 50 درجه میرسید. و با اورکلاک 4.2 گیگاهرتز نهایتا به 80 درجه میرسید.

بهنام عزیز دمای تک تک هسته ها بین 63 تا 68 هستش و با نرم افزار های زیر تست کردم

Everest Ultimate Edition 5.50.2253

RealTemp 3.70

Prime 95 v2.77

راستی هنوز اور هم نکردم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز دمای محیط چقدره؟

کیس چیه؟

چند تا فن فعال دارید؟

اگر بدون کولر در دمای محیط 28 دارید تست میکنید و یک کیس معمولی دارید دمای شما مناسبه.

ضمن اینکه شما دارید روی استرس تست میکنید دما توی بازی باید بین 5 تا 10 درجه پایین تر باشه

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام از کجا میشه فهمید یک کارت رفرنسه یا نه؟(ببخشید تو پست قدیمی زدم نمیخواستم تاپیک ایجاد کنم)

لینک به دیدگاه

با مقایسه فرکانس پردازنده ، رم و مشخصات دیگه اون کارت با کارت مرجع که تو سایت سازنده اصلی وجود داره .معمولا کارتهای رفرنس خنک کننده های ساده و معمولی دارن .

لینک به دیدگاه

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1037&pid=1154&psn=0006&lid=1&leg=0# ممنون این کارت من هست یعنی این کارت رفرنس هست؟
لینک به دیدگاه

بله . اگر مشخصاتش رو با این سایت مقایسه کنی میبینی که مشخصات اصلی مثل فرکانس پردازنده و رم و اینجور چیزها یکیه : http://www.amd.com/us/products/desktop/graphics/amd-radeon-hd-6000/hd-6870/pages/amd-radeon-hd-6870-overview.aspx#2

یه مورد دیگه که یادم رفت بگم اینکه که کارتهای رفرنس معمولا ادامه اسنشون چیزی ندارن . مثل همین کارتی که لینک دادی SAPPHIRE HD 6870 1GB GDDR5 . ولی کارتهای غیر رفرنس اسمشون دنباله داره . مثلا MSI R6870 Twin Frozr II/OC .

لینک به دیدگاه

ممنون ببخشید کارت من یک خروجی dpi داره در حالی که 6870 دیگر 2 خروجی دارند.کارت من از اونا ضعیف تره؟چرا این شکلی هست(در حالی که در قسمت فروش سایت amd این مدل از بقیه ی 6870 های رفرنس گرون تر هست)؟

در سایت سافایر 3-4 کارت رفرنس 6870 وجود داره فرق انها در چیست؟

لینک به دیدگاه

واسه منم دو تا داره

و سه تا دیگه هم خروجی های دیگه داره

لینک به دیدگاه

کارتهای رفرنس یک شرکت میتونن مدلهای مختلفی داشته باشن . این تفاوت ها بیشتر روی همون خروجی های کارت و شکل خنک کننده اونه . البته فقط شکل و کارایی اون تغییری نمیکنه . همین تفاوت ها هم باعث میشن که قیمتهاشون متفاوت باشن . ولی تو خود کارایی کارت تاثیری ندارن . تو سایت سافایر فقط 2 مدل 6870 رفرنس هست که تفاوتشون تو پورتها و شکل فن اونهاست . یکی فنش وسط هست و یکی انتهای کارت .

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1037&pid=496&psn=&lid=1&leg=0

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1037&pid=1270&psn=&lid=1&leg=0

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...