رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در ۱ ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

درایور چیپست رو نصب کردین ؟ اگر نصب کردید آپدیتش کنید حجمش زیاد نیست . اگر نصب شده و آپدیت هست سیستم عامل تون را عوض کنید و اول درایور چپست را نصب کنید .

از راه انداز خودش نصب کردم

در اولین فرصت نصب ویندوز میکنم 

ممنون واسه زمانی که میذاری  برای راهنمایی 

لینک به دیدگاه

سلام بنده این پردازنده هi5 3570 رو چند وقت پیش خریدم و روی اون فن پردازنده pentium g645 رو گذاشتم خاستم بدونم مشکل از کجاست دماش اینقد بالاست یا نه طبیعیه؟

خمیرشم برادرم خرید خودشم زد ایا ممکنه از خمیرم باشه؟این مشخصات  پردازنده تو hwmonitorهست داره gta v core pack نصب میکنه

دما به سانتیگراد

cpu0=64

cpu1=60

cpu2=60

cpu3=61

package=67

لود هسته ها

cpu0=64%

cpu2=93%

cpu4=49%

cpu6=93%

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دمای هسته ها با توجه به فنی که فرمودید مناسب هست و جای نگرانی نداره دوست عزیزم.

لینک به دیدگاه

درود داداش شما با فن استوک باید خوشحال باشی همینقدره . فن استوک کلا برای پایین رده ها مناسبه یعنی core i3 -pentium-core 2 due در کل بدرد نمیخوره استوک. منکه با استوک تا 80 هم میرفت!

لینک به دیدگاه

عزیز با فن استوک زیر 70-73 اینا جای خوشحالی هم داره

اونم علتش به خاطر اینه که تازه نصب کردید و خمیرش تازه ست

قدیمیا که تا 75-80 هم راحت با فن استوک بالا میان

شماهم اگه حس میکنید زیاده یه کولر خوب بخرید واسش

من هیچ وقت نفهمیدم چرا اینتل واسه همه پردازنده هاش یه جور کولر رفرنس مزخرف میده؟

یه کم از amd یاد بگیره که سه کلاس کولر واسه رایزن داده

لینک به دیدگاه

تشکر بابت وقتی که گذاشتید.پس باید فن خوبی بخرم 

لینک به دیدگاه

در در 1396/08/20, 19:08:54، Amir.s.b گفته است :

درایور چیپست رو نصب کردین ؟ اگر نصب کردید آپدیتش کنید حجمش زیاد نیست . اگر نصب شده و آپدیت هست سیستم عامل تون را عوض کنید و اول درایور چپست را نصب کنید .

دوباره نصب ویندوز کردم ولی متاسفانه چیپ داغ میکنه!

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، HARE46 گفته است :

دوباره نصب ویندوز کردم ولی متاسفانه چیپ داغ میکنه!

ویندوز 64روی بوت UEFI نصب کنید نه لگیسی(LEGACY)

لینک به دیدگاه

و لازم به ذکر هست cdهای ویندوز که انواع ویندوز تو همن (میگن ویندوز 32و 64)همشون روی بوت لگیسی نصب میشن یه ویندوز از نت بگیرید با برنامه ی rufus فلش بوتیبل کنید نصب کنید و uefiفقط روی ویندوز 64کار میکنه

لینک به دیدگاه

دوستان منم مشکل مشابه دوستمون با مادربرد دیگه داشتم بعضی اوقات ساتا ها از کار میفته و DVD RW هم نمیاره .

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

ویندوز 64روی بوت UEFI نصب کنید نه لگیسی(LEGACY)

کاش زودتر میگفتی نصب ویندوز واسه من یه روز آب میخوره برنامه زیاد دارم واسه نصب کنم ، آپدیت  و ...

در 3 ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

و لازم به ذکر هست cdهای ویندوز که انواع ویندوز تو همن (میگن ویندوز 32و 64)همشون روی بوت لگیسی نصب میشن یه ویندوز از نت بگیرید با برنامه ی rufus فلش بوتیبل کنید نصب کنید و uefiفقط روی ویندوز 64کار میکنه

میدونم UEFI چطوری نصب میشه و نحوه بوت کردن هم میدونم مشکلی با اونا ندارم فقط چه تاثیری واسه من داره ؟

در 2 ساعت قبل، GRANDAM گفته است :

دوستان منم مشکل مشابه دوستمون با مادربرد دیگه داشتم بعضی اوقات ساتا ها از کار میفته و DVD RW هم نمیاره .

مواظب باش من تا حالا خیلی ضرر کردم 

لینک به دیدگاه

اول از همه مشکل از رم نیست چون فقط با سی پی یو در ارتباط هست . یکی از قطعات زیر احتمالا مشکل دارد: 1- پاور2- سی پی یو 3- خود مادبرد یا خود پل مشکل داره یا یکی از قطعات تغذیه اطراف پل سوخته که باعث میشه پل گرم بشه . ولی اگه گرما تا یه حدی باشه که دست را نسوزنه مشکلی نیست چون اکثر پل های مادربرد گرم می کنند. نکته دوم این مادربرد های نسل قدیم هرچند با گارانتی اصلی وجود دارند معمولا ریفر هستن .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، HARE46 گفته است :

کاش زودتر میگفتی نصب ویندوز واسه من یه روز آب میخوره برنامه زیاد دارم واسه نصب کنم ، آپدیت  و ...

میدونم UEFI چطوری نصب میشه و نحوه بوت کردن هم میدونم مشکلی با اونا ندارم فقط چه تاثیری واسه من داره ؟

بیشتر چون احتمالا شما از همون دی وی دی ویندوز قبلی نصب کردین اکثر اینجور ویندوز های قدیمی شرکت بلد نبود درست کرکش کنه یا زود خراب میشد (یه ماه نصب نشده باید عوضش می کردیم) ولی خوب روی بوت UEFIویندوز ماندگاریش زیاده تازه روون هم هست و امنیت بالاتری هم داره.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، arash.s گفته است :

اول از همه مشکل از رم نیست چون فقط با سی پی یو در ارتباط هست . یکی از قطعات زیر احتمالا مشکل دارد: 1- پاور2- سی پی یو 3- خود مادبرد یا خود پل مشکل داره یا یکی از قطعات تغذیه اطراف پل سوخته که باعث میشه پل گرم بشه . ولی اگه گرما تا یه حدی باشه که دست را نسوزنه مشکلی نیست چون اکثر پل های مادربرد گرم می کنند. نکته دوم این مادربرد های نسل قدیم هرچند با گارانتی اصلی وجود دارند معمولا ریفر هستن .

دوست عزیز ایشون فقط در محیط ویندوز مشکل گرم شدن چیپ دارند توی بایوس نه . پس مشکل به احتمال زیاد از سیستم عامل شون هست.  و پاورشون هم عوض کردن حتی برد قبلیشون همین مشکل را داشت و برای همین سوخت. و الان این برد جدیدشونه

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

گرم دارم تا گرم اگه گرما به حدی باشه که دست بسوزه پل مادربرد یا cpu احتمالا مشکل داره پل مادربرد تو بایوس کاری انجام نمیده که گرم یا داغ بشه در محیط بایوس بیشترین فعالیت را بایوس و io انجام می دهند.

لینک به دیدگاه

شاید یکی از دیوایس های ساتا (مثل هارد و ...)مشکل دارد البته من زیاد مطمئن نیستم این حرفم درست باشه ولی اگر تک تک دیوایس های ساتا را جدا و امتحان کنند ممکنه جواب بده نظر شما چیه؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Amir.s.b گفته است :

شاید یکی از دیوایس های ساتا (مثل هارد و ...)مشکل دارد البته من زیاد مطمئن نیستم این حرفم درست باشه ولی اگر تک تک دیوایس های ساتا را جدا و امتحان کنند ممکنه جواب بده نظر شما چیه؟

احتمال این هم هست که بخاطر بقیه قطعات باشه باید قطعات را یکی یکی به برد اضافه کرد تا معلوم بشه مشکل از کجاست چون پل مادربرد 80 درصد قطعات را کنترلر میکنه یه سخته پیدا کردن مشکلش.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، arash.s گفته است :

احتمال این هم هست که بخاطر بقیه قطعات باشه باید قطعات را یکی یکی به برد اضافه کرد تا معلوم بشه مشکل از کجاست چون پل مادربرد 80 درصد قطعات را کنترلر میکنه یه سخته پیدا کردن مشکلش.

شاید هم دوستمون یکی از دیوایس هاش IDEهست تبدیل به ساتا گرفته و تبدیلش مشکل پیدا کرده.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Amir.s.b گفته است :

شاید هم دوستمون یکی از دیوایس هاش IDEهست تبدیل به ساتا گرفته و تبدیلش مشکل پیدا کرده.

احتمالش زیاد این تبدیل ها بیشتر اوقات کارخراب کن میشن او تبدیل را جدا کنه تست کنه شاید اوکی شد.

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

بله 2 تا از کابل برق های پاور رو تبدیل زدم به ساتا جدید ، تا حالا یه بار هم هر 2 تا رو عوض کردم ولی تاثیری نداشته

در 12 ساعت قبل، arash.s گفته است :

همه قطعات بجز هارد و CPU  رو با قطعات هم مدل خودش جا به جا کردم و تست شده

کابل های ساتا روهم همه عوض کردم ولی بی تاثیر بوده

بیشتر چون احتمالا شما از همون دی وی دی ویندوز قبلی نصب کردین اکثر اینجور ویندوز های قدیمی شرکت بلد نبود درست کرکش کنه یا زود خراب میشد (یه ماه نصب نشده باید عوضش می کردیم) ولی خوب روی بوت UEFIویندوز ماندگاریش زیاده تازه روون هم هست و امنیت بالاتری هم داره.

از یه نوار ویندوز دیگه استفاده کردم  و ویندوز هم دست کاری نشده س مال گردو هست 

در 14 ساعت قبل، arash.s گفته است :

پاور رو تست کردم با یکی دیگه جا به جا کردم مشکلی نداشت ، مادربورد هم اکبند ، جدید و با گارانتی اصلی  هستش ( ASUS B85M-GAMER )  ، گرماش بصورتی هست که اگه 3 ثانیه انگشت روی چیپ بذاری احساس سوزش زیادی میشه 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، HARE46 گفته است :

بله 2 تا از کابل برق های پاور رو تبدیل زدم به ساتا جدید ، تا حالا یه بار هم هر 2 تا رو عوض کردم ولی تاثیری نداشته

همه قطعات بجز هارد و CPU  رو با قطعات هم مدل خودش جا به جا کردم و تست شده

کابل های ساتا روهم همه عوض کردم ولی بی تاثیر بوده

از یه نوار ویندوز دیگه استفاده کردم  و ویندوز هم دست کاری نشده س مال گردو هست 

پاور رو تست کردم با یکی دیگه جا به جا کردم مشکلی نداشت ، مادربورد هم اکبند ، جدید و با گارانتی اصلی  هستش ( ASUS B85M-GAMER )  ، گرماش بصورتی هست که اگه 3 ثانیه انگشت روی چیپ بذاری احساس سوزش زیادی میشه 

فقط روی مادربرد سی پی یو و رم را قرار دهید و سیستم را روش کنید اگر باز هم داغ شد یا سی پی یو مشکل داره یا مادربرد. 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، arash.s گفته است :

فقط روی مادربرد سی پی یو و رم را قرار دهید و سیستم را روش کنید اگر باز هم داغ شد یا سی پی یو مشکل داره یا مادربرد. 

تست میکنم در اولین فرصت

دوستان یادم رفت بگم در بعضی از مواقع در هنگام وصل کردن فلاش ، مموری ، موبایل و تبلت هم صفحه آبی میاد بالا و ریست میشه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، HARE46 گفته است :

تست میکنم در اولین فرصت

دوستان یادم رفت بگم در بعضی از مواقع در هنگام وصل کردن فلاش ، مموری ، موبایل و تبلت هم صفحه آبی میاد بالا و ریست میشه

پس احتمال زیاد پل مادربرد یا شاید خود ویندوز یا هارد مشکل داره  چون تمام ورودی و خروجی مادربرد را پل مادربرد کنترل میکنه و اگه مشکل داشته باشه با اتصال لوازم جانبی به مادربرد کامپیوتر به صفحه ابی میره. 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، arash.s گفته است :

پس احتمال زیاد پل مادربرد یا شاید خود ویندوز یا هارد مشکل داره  چون تمام ورودی و خروجی مادربرد را پل مادربرد کنترل میکنه و اگه مشکل داشته باشه با اتصال لوازم جانبی به مادربرد کامپیوتر به صفحه ابی میره. 

پس احتمال مشکل دار بودن یکی از دیوایس های ساتا پررنگ تر میشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...