رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 16 ساعت قبل، arash.s گفته است :

پس احتمال زیاد پل مادربرد یا شاید خود ویندوز یا هارد مشکل داره  چون تمام ورودی و خروجی مادربرد را پل مادربرد کنترل میکنه و اگه مشکل داشته باشه با اتصال لوازم جانبی به مادربرد کامپیوتر به صفحه ابی میره. 

1. ویندوز که مشکل نداره چون با دو نوار مختلف نصب کردم و تازه هم عوض کردم ویندوز رو

2.  سلامتی هارد هم در برنامه HD Tune نوشته ok و مشکلی نداره

3.  مادربورد هم تازه هست و مادربورد قبلی هم همین مشکل رو داشت یعنی 2 تا مادربورد همزمان همین مشکل رو داشته باشه اونم اکبند !

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، HARE46 گفته است :

1. ویندوز که مشکل نداره چون با دو نوار مختلف نصب کردم و تازه هم عوض کردم ویندوز رو

2.  سلامتی هارد هم در برنامه HD Tune نوشته ok و مشکلی نداره

3.  مادربورد هم تازه هست و مادربورد قبلی هم همین مشکل رو داشت یعنی 2 تا مادربورد همزمان همین مشکل رو داشته باشه اونم اکبند !

اخرش با سی پی یو دیگری تست کردین؟

دمای هارد چطوره؟

خمیر روی چیپ اوضاعش چطوره؟

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

زیادمطمئن نباشید  سعی کنید یه ویندوز UEFIنصب کنید 

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

اخرش با سی پی یو دیگری تست کردین؟

دمای هارد چطوره؟

خمیر روی چیپ اوضاعش چطوره؟

اول هم گفتم تا حالا  سی پو 1150  پیدا ننکردم واسه تست 

دما هارد نهایتش به 40 درجه میرسه

خمیر تازه س و خراب نشده

در 21 ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

زیادمطمئن نباشید  سعی کنید یه ویندوز UEFIنصب کنید 

تست میکنم 

لینک به دیدگاه

یه برسی کنید شاید ویروسی باشه مدتی پیش  لپ تاپ من زیرش خیلی داغ میکرد بشدت دست سوز میشد فکر میکردیم  مشکل سخت افزاری داره اما اینا مشکل نبود بعد از چند وقت حدود 2 ماه من یه آنتی ویروس خوب نصب کردم  یه کرمی رو شناسایی کرد که کارش اشغال رم و بکار گرفتن سیپیو  و هارد بود   اینو وقتی فهمیدم که تو پنل اند تسک اون جدولی که مقدار استفاده از سیپیو و رم رو نشون میده  رفتم و دیدم  جفتش آمپر چسبونده و تقریبا روی 95 درصد داره کارمیکنه و چراغ هارد هم همیشه روشن بود ویندوز هم 7 داشتم بعد از شناسایی این کرم که الان اسمش یادم نیست و پاک سازیش سیستم به حالت عادی بازگشت و دوباره خنک شد و مصرف سیپیو و رم اومد پایین تاجایی که وقتی به سیستم دست نمیزدم مصرف رم روی 20 درصد و سیپیو روی 1 درصد بود 

بعد از این ماجرا یه هفته بعدش که سرم خلوت تر شد و 2 روز تعطیلی پشت سر هم خورد اومدم ویندوز رو کلا از نو ریختم  و یه کار دیگه هم کردم که این خیلی کمک کرد دما  بطور قابل ملاحظه ای اومد پایین

لپ تاپ رو باز کردم هیت سینکش رو کامل بازکردم فن رو کامل باد گرفتم و روغن کاری کردم  هرچند که اصلا نیازی نبود چون فنش بلبرینگی بود و اما خمیرش رو که کامل پاک کردم با خمیر مارک جلید تعویض کردم  و بستم  دما حدود 4 درجه پایین تر اومده بود راستی بعد از تعویض ویندوز دیگه هارد هم چراغش بیخودی روشن نبود و  فقط گه گاهی چشمک میزد  اینم تجربه من بود از گرما  شدید.

ویرایش شده توسط saman_rm
لینک به دیدگاه

دوستان لطفا یه پاور 500 تا 600 وات یه مدل عالی بهم معرفی بکنید میخوام پاور رو عوض کنم خیلی ها میگن به احتمال زیاد مشکل از پاور باش ولی یه پاور میخوام که حداقل 6 ساتا ( 5 رشته ) جدید داشته باشه

لینک به دیدگاه

1. با عرض سلام و خسته نیاشید خدمت عزیزان

بنده یک دستگاه سیستم عهد تیرکمون شاه دارم با این مشخصات

MB:Asus p5qc

CPU: e7500 ! با کولر استاندارد

من یه gtx 1030 خریدم و بعد از نصبش رو سیستم به مشکل دمای بالای CPU برخوردم که قدیم این مشکل رو نداشتم و کولر با دور متوسط رو حالت semi load دما رو رو ۴۰ تا ۵۰ نگه میداشت ولی الان تو بایوس دما همینجوری تا ۱۰۰ هم میره بالا!  در ضمن برای تصویر دادن کارت مجبور شدم بایوس رو ریست کنم خمیر سیلیکون هم به اندازه کافی زدم و فن هم رو دور ۳۰۰۰  کار میکنه ولی دماش با سرعت میره بالا

ممنون میشم کمکم کنید

لینک به دیدگاه

سلام علیک یه کولر گرین نوتس ۱۰۰ یا ۲۰۰ حدود پنجاه تومن هست تهیه کنید احتمالا مشکلتون حل بشه اگه سی پی یو رو هم جا داره به e8500 یا سری کواد چهار هسته ای ارتقا بدید خیلی بهتر هست ، فن فابریک زیر بود زیاد دما رو کنترل نمی کنه افزایش دما خواهید داشت با ارتقا کولر مشکل حل می شهر ، موقع بازی دما افزایش پیدا می کنه یا بیکاری ؟

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

موقع بازی دما افزایش پیدا می کنه یا بیکاری ؟

دقیقا مشکل من همینه

موقع بیکاری ! Q fan, smart fan هم خاموشه ولی همینجوری میره بالا ،قدیم اینجوری نبود

فن رو در اوردم ۹۰ درجه چرخوندم بعد جا زدم! حالا یه دو دقیقه ای روشن میمونه!

لینک به دیدگاه

سلام 

مشکلت جای دیگست 

خمیرسیلیکون بکاررفته چیه

من الان روسیستم ddr2  .cpuq6600بود

تولود دما به 74میرسید .مجبورشدم  خودم باز خمیرعوض کنم درعرض چندروز که کسی دیگه روش cpuبسته بود . بعد نصب دوباره خودم دما رسید به65درجه 

طرز خمیرزدن وخود خمیر سیلیکون مهمه 

الانم یک cpuچهارهسته ای دیگه انتخاب کردم تولود 70%هم دما روی 53درجه هست با فن معمولی و دور معمولی فن 

بجز خود cpuها که باید بشناسی کدوم خنکتره  بخری. عوامل دیگه هم موثره

درحال حاضر e7500جز CPU های خنکه .بافن معمولی و دور معمول دما از 60بالاترنباید بره

عکس خمیر مصرف شده رو بفرست وبا برنامهhwmonitorدمای واقعی cpu,ببین چندهست

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، farshad sh گفته است :

عکس خمیر مصرف شده رو بفرست وبا برنامهhwmonitorدمای واقعی cpu,ببین چندهست

1512320325904-756117220.thumb.jpg.6eee3e158562fd295f0e3e90d1795b5e.jpgاین وضعیت خمیر

راستش نمیدونم مدلش چیه

به سرم زد یه واتر کولینگ بگیرم  :)

واسه ۷۷۵!

ویرایش شده توسط ma600
لینک به دیدگاه

این صدای عجیب رو هم وقتی روشن میکنی میده

VID_20171203_203639265.mp4

لینک به دیدگاه

خخخ 

بابت اون CPU واترکولینگ بکیری!!!!

09375422813

توتلگرام پیام بده ببینم مشکل چیه اینجانت ضعیف باشه .پیان دادن مصیبته

لینک به دیدگاه

این خمیر سیلیکون مناسب فن شما نیست

طی نصب کلی CPU .میدونم این خمیر روی فنهایی مثل amdکه حالت فنری هیت سینکشون  میچسبه به CPU مناسبه .بخصوص درخالت ترکیبی

لینک به دیدگاه

شما مشکلتو باید کلی بگردی ببینی چیه 

یا اول ببینی اصلا دما واقعا بالاست یا اشتباه دنارو دیدی یا برنامه نشون داده .

بعد پله پله بری جلو ببینی مشکل چیه 

الان چهارهسته ای منو ببین متوسط لود76%هست دمای چهارهسته ای معمولا بیشتراز دوهسته ای هست تازه .البته cpuشما چون ضعیفه درمقابل گرافیک gt1030میره لود 100%وتحت فشار زیاده .ولی باز دما اخرش باید 62درجه بیشترنشه با اون cpu

IMG_20171203_211308.jpg

لینک به دیدگاه

حتما خمیر نقره ای استفاده کن علی الحساب 

خواستی تلگرام پیام بده بهتون بگم هم خمیر سیلیکون معمولی چی خوبه هم طرز استفاده دقیق

لینک به دیدگاه

نه دما که واقعا بالاست

بعد این که دما به ماکسیموم رسید سریع خاموش کردم و فنو باز کردم واقعا داغ بود

احساس میکنم کم کاری از فن و خمیر باشه، 

هر چند سوال بزرگم اینه که چرا قبلا اینجوری نبود؟!

IMG_20171203_204014033.jpg

لینک به دیدگاه

دمای مادربردتم بالاست اونم توی بایوس 60درجه شده .تو لود بره که بدتره

گرافیک و پاور دیگه تست کن بعد زدن خمیرسلیکون نوع  دیگه .ممکنه ولتاژهاتون بهم ریخته

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، farshad sh گفته است :

دمای مادربردتم بالاست اونم توی بایوس 60درجه شده .تو لود بره که بدتره

گرافیک و پاور دیگه تست کن بعد زدن خمیرسلیکون نوع  دیگه .ممکنه ولتاژهاتون بهم ریخته

این برای یه مدت طولانیه

حدود ۳ دیقه که روشن بود به این وضع دچار شد و به سرعت بعدش خاموش شد

اولین مرحله ایشالا یه خمیر deep cool z9  بخرم ببینم درست میشه یا خیر، اگر نشد برم سراغ راه کار های دیگه

و یک سوال دیگه!

چقد خمیر باید بزنم و قبلی رو با چی پاک کنم؟

لینک به دیدگاه

اصلا پول خرج خمیر z9ننیخاد کنی . من خمیر دوتومنی زدم انقدرخنکه .اونم چهارهسته ای .علی الحساب  خمیر نقره ای بگیر سرنکی .فعلا روشن بمونه ببیتی کجاش مشکل داره

اگه انبرد داری کرافیکو دربیار .100%مشکلت جای دیگست . اصلا واترکولر بزاری .دمای چیپ مادربردو میخای چیکارکنی؟؟!!

فعلا خمیر سرنگی نقره ای بزن .دوم گرافیکو انبرد کن اگه انبرد داره .یا یک گرافیک دیگه .چندبار گفتم مشکل فن و خمیر cpuنیست  حای دیگست .کل سیستمت داره بد کارمیکنه .نهایت خمیر خوب چند درصد حرارتو بیاره پایین .معجزه نمیکنه که !!

کلا بررسی کن  ببین مشکل کجاست

لینک به دیدگاه

کاربر farshad sh  

کاملا درست گفت، سیستمت به یک بررسی کلی نیاز داره .  

در مورد کولر هم،  یک کولر نوتوس 200 یا 400 بگیر، هم خوشگلن، هم خوش قیمتن و هم نسبت به قیمتشون کارایی خیلی خوبی دارن، خمیر حرارتی خوبی هم در کنارشون هست. اگر قصد ارتقا در آینده رو هم داشتی نوتوس 400 ایده آله .  

لینک به دیدگاه

نه گرافیک ان برد نیست

مشکل کولره فک کنم  با یه فن ۷۷۵ دیگه تست میکنم ببینم چجوری میشه

لینک به دیدگاه

با سلام بنده دیروز یک سی پی یو i7 7700k  با کولر Green Glaicer 240A نصب کردم که وقتی سی پی یو فول لود میشه دما به 71 درجه میرسه با اینکه دور موتور خنک کننده 7000 و دور فن خنک کننده 2200 هست  ( ماکسیموم )

ولی نمیدونم چرا سی پی یو تو فول لود به راحتی به 71 درجه میرسه : 

12112.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

مدل مادربورد رو میفرمایید و اینکه آیا بورد به اخرین بایوس اپدیت شده؟

دمای 71 درجه دمای بدی نیست برای این سی پی یو دوست عزیزم. هرچند با کاهش ولتاژ سی پی یو دما هم کمتر خواهد شد. به این دلیل که معمولا مادربورد ولتاژی بیشتر از نیازه سی پی یو اعمال میکنه.

بنده این مورد رو روی چند سی پی یو انجام دادم و نتیجه کاهش دما در حدود 10 درجه بود 

لینک به دیدگاه

دمای 71 درجه برای 7700K فول لود تازه خیلی هم خوبه. اگر نا راضی هستید باید پردازنده خودتون را Delid کنید و از Thermal Grizzly Condoctonaut استفاده کنید بعد از اون دماش 20 تا 25 درجه افت می کنه.

علت دمای بالای همه ی پردازنده های قوی اینتل از جمله همین 7700K استفاده اینتل از خمیر انتقال حرارت بسیار نا مرغوب هست.

موفق باشید.

پ.ن : https://www.take-a-screenshot.org/

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...