رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

با یه سیستمی با مشخصات : asus r9 280x - fx8350 - 16ram - water green evo 240 داخل nfs payback در fullHD و تنظیمات ULTRA راحت بین 52-60 فریم میده دما ها هم پردازنده 59 گرافیک 68 -72

شما چقدر فریم میگیرید?

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ASTS گفته است :

سلام

با یه سیستمی با مشخصات : asus r9 280x - fx8350 - 16ram - water green evo 240 داخل nfs payback در fullHD و تنظیمات ULTRA راحت بین 52-60 فریم میده دما ها هم پردازنده 59 گرافیک 68 -72

شما چقدر فریم میگیرید?

اولش بین ۵۰ تا ۶۰ فریم بود ولی وقتی دیدم تا ۷۳ میره ، من دماش روبا afterburner رو ۶۶ درجه قفل کردم و با ۶۶ درصد بازدهی  (Power Limit) ، بین ۴۶ تا ۶۰ فریم میره ،‌دمای سی پی یوم هم میره روی ۷۱ درجه با GLC120-EVO 

اول بازی که بین ۲ ۳ دقیقه تا ۵ دقیقه ی بازی حتی تا ۱۴ فریم هم یهو شده افت کنه ... ولی خب بعد نهایتا ۵ دقیقه نرمال میشه و بین همون ۴۶ تا ۶۰ فریم میره ... 

ولی خب میخواستم بدونم اگه رو دمای بین ۷۰ تا ۷۵ درجه با کارتم روزی ۳ ساعت بازی کنم بعد ۴ سال افت کارایی محسوس و قابل توجهی میتونه داشته باشه یا نه !!‌ 

ویرایش شده توسط Nvidia Soldier
لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Nvidia Soldier گفته است :

ولی خب میخواستم بدونم اگه رو دمای بین ۷۰ تا ۷۵ درجه با کارتم روزی ۳ ساعت بازی کنم بعد ۴ سال افت کارایی محسوس و قابل توجهی میتونه داشته باشه یا نه !!‌ 

درود

خیر هیچ مشکلی نیست

دما اگه زیر 80 باشه تو بلند مدت هم مشکل خاصی ایجاد نمیکنه

زیاد حساسیت به خرج ندید 

و  1060 هم رو الترا نمیتونه 60 فریم ثابت بده و بهتره یکی دوتا از تنظیماتی که رو کیفیت بازی ها تاثیر چندانی ندارند رو کم کنید تا فیکس 60 فریم رو بگیرید

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Nvidia Soldier گفته است :

اولش بین ۵۰ تا ۶۰ فریم بود ولی وقتی دیدم تا ۷۳ میره ، من دماش روبا afterburner رو ۶۶ درجه قفل کردم و با ۶۶ درصد بازدهی  (Power Limit) ، بین ۴۶ تا ۶۰ فریم میره ،‌دمای سی پی یوم هم میره روی ۷۱ درجه با GLC120-EVO 

اول بازی که بین ۲ ۳ دقیقه تا ۵ دقیقه ی بازی حتی تا ۱۴ فریم هم یهو شده افت کنه ... ولی خب بعد نهایتا ۵ دقیقه نرمال میشه و بین همون ۴۶ تا ۶۰ فریم میره ... 

تا 73-74 برای بلند مدت مناسب هستند و مشکلی ایجاد نمی کنند ولی بالاتر نره دیگه.

لینک به دیدگاه

سلام - من تازه fx553 رو خریدم ، تنها گیمی که انجام میدم DOTA2 ه که خیلی ام از لپ تاپ کار نمیکشه

ولی 1 دقیقه از run کردن dota نگذشته شروع به داغ کردن میکنه و نمیشه اصلا به فن سمت چپ دست زد!

مجبور میشم fan رو رو 100% بذارم و بعد از هر 1 دست چند دقیقه لپ تاپو خاموش کنم ?

این حجم از داغ کردن طبیعیه؟ راه حل داره یا باید از کول پد استفاده کنم؟

نقل قول

اگر نیاز به کول پد دارم یه کولپد خوبم معرفی کنید

temp.jpg

لینک به دیدگاه

دوستان دمای 8350 روی مادربرد MSI 970A-G46 یک دفعه از 40 درجه میشه 240 درجه ! فن CPU ماچو هست و موقعی که دما اینجور میره بالا وقتی دست به هدسینگ فن میزنم اصلا داغ نیست ...سیستم هم اصلا کند نمیشه ...البته من جای خوندم این مادربرد به درستی از 8350 پشتیبانی نمیکنه و این دما فیک و غیر واقعی هست ...جای نگرانی که نیست ؟

1.jpgIMG_20180729_010106.jpg

بعد من میخوام تو این مادربرد کنترل فن اتوماتیک باشه ...این موارد رو اینجور تنظیم کردم تا دما رسید به 60 درجه سرعت فن حداکثر باشه و حداقل سرعت چرخش فن هم 25 درصد باشه درسته دیگه؟

msBS0001.jpg

ویرایش شده توسط Hamed.Madadi
لینک به دیدگاه

سلام حامد جان

نه جای نگرانی نیست.

آپدیت بایوس - چک دما با بایوس یا نرم افزار دیگری

لینک به دیدگاه

برای سری 8000 بهتره از مین ۹۹۰ استفاده کنی

۹۷۰ راه اندازه فقط

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

صد رد صد باگ هست

چونکه دما اگر به ۹۰ یا ۱۰۰ برسه سیستم خاموش میشه

با اپدیت بایوس درست میشه

مین خوبی هم هست لازم به عوض کردن نیست

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، farzadkrd گفته است :

۹۷۰ راه اندازه فقط

بستگی به سازنده و سری اون داره asus aura 970 pro gaming حتی با سری 9000 هم کار میکنه و میشه گفت برای این سری راه انداز هستش.

لینک به دیدگاه

درود. 250 برسه کامپیوترتون آب میشه و اصلا دمای 100 و کمی بالاتر کامپیوتر اتوماتیک خاموش میشه. ماچو هم کولر بسیار خوبی هست هرچند سیپیو هم سیپیو داغی هست ولی فکر میکنم از پسش بر بیاد.

باگ هست صدرصد.

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

عزیز من قبل از سیستم فعلیم همین مدل مین و سی پی یو 8320 رو داشتم دما اصلا نزدیک 70 اینا هم نمیشد فک میکنم بایوس باید اپدیت کنید تا چند وقت پیش داشتم اخرین ورژنش رو. البته کولر من تونیک تاور اکستریم بود.

در ضمن بهتره یه بار باتری مین رو در بیارید و برعکس جا بزنید که همه چی ریست بشه و دوباره به حالت عادی برگردونید و تنظیمات رو انجام بدید.

لینک به دیدگاه

سی پی یو که تو دمای 200 درجه به فنا میره، مشکل به احتمال زیاداز برنامه مانیتورینگ شما و از مادربرد یا بایوسه که جای نگرانی نداره. از بایوس یا برد هم نیست چون درست نشون میده. 

میتونید برنامه HWInfo رو هم تست کنید که به نظر من برنامه بهتری برای مانیتورینگ هست.

لینک به دیدگاه

داداش من سر این مشکل دمای cpu از 0 تا 100 همه چیشو برسی کردم

اگر کولرت درست بسته شده که هیچی اگه نه یه بار چک کن ببین پیچاش به یه اندازه سفت میشه یا نه

و میتونی تو تنظیمات هم مقدار vcore دست کاری کنی و بعدش تست پایداری بگیری

من همین مشکل رو داشتم و رو 100 به بالا میرفت

اونم درجا میرفت بالا

ولی مشکل از کولر بود

کلا راهای زیادی هست که میتونی تست کنی

ویرایش شده توسط rubbish_mh3
لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، rubbish_mh3 گفته است :

داداش من سر این مشکل دمای cpu از 0 تا 100 همه چیشو برسی کردم

اگر کولرت درست بسته شده که هیچی اگه نه یه بار چک کن ببین پیچاش به یه اندازه سفت میشه یا نه

و میتونی تو تنظیمات هم مقدار vcore دست کاری کنی و بعدش تست پایداری بگیری

من همین مشکل رو داشتم و رو 100 به بالا میرفت

اونم درجا میرفت بالا

ولی مشکل از کولر بود

کلا راهای زیادی هست که میتونی تست کنی

فکر نمیکنم مشکل از کولر و سیلیکون باشه چون همه چی رو درست با حوصله و دقیق انجام دادم 4 ساعت هم بکوپ بازی میکنم اصلا خاموش نمیشه ..مثلا موقع نضب یه بازی فشرده که 1 ساعت طول کشید دماش بالای 200 درجه میرفت وقتی دست به هدسینگ کولر میزدم خیلی کم داغ بود بایوس رو هم آپدیت کردم من فروم های دیگه رو هم دیدم خیلی ها با این برد و سی پی یو مشکل دما داشتن ظاهرا دما رو درست نشون نمیده

بعد سیستم شما به دمای 100 میرسید خاموش نمیشد سیستم من تا حالا خاموش نشده

ویرایش شده توسط Hamed.Madadi
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

فکر نمیکنم مشکل از کولر و سیلیکون باشه چون همه چی رو درست با حوصله و دقیق انجام دادم 4 ساعت هم بکوپ بازی میکنم اصلا خاموش نمیشه ..مثلا موقع نضب یه بازی فشرده که 1 ساعت طول کشید دماش بالای 200 درجه میرفت وقتی دست به هدسینگ کولر میزدم خیلی کم داغ بود بایوس رو هم آپدیت کردم من فروم های دیگه رو هم دیدم خیلی ها با این برد و سی پی یو مشکل دما داشتن ظاهرا دما رو درست نشون نمیده

بعد سیستم شما به دمای 100 میرسید خاموش نمیشد سیستم من تا حالا خاموش نشده

برا من که فریز میشد کامل ریست نمیکرد

ولی خب بازم با برنامه cpu-z تست بگیرید کنارشم نرم افزار coretemp رو باز کنید

نتایج رو حالت idl  و 100 % لود ببینید چطوره ..

بعد شما مقدار vcore رو تا 1.250 یا 1.120 یا 1.115 هم میتونید تست کنید

الان 1.400 داره میده رو ولتاژ 4000 ghz

ولتاژ اضافی هستش بنظر من اینم میتونه باعث نوسان باشه

ولی کلا pc تا شات دان یا ریست نشه هیچ مشکلی نداره چون با بعضی از مین ها مشکل داره و سنسورش اشتباه نشون میده

ولی بازم جهت تست با cpuz تست بگیرید بزارید چند دقیقه رو  100 درصد لود بمونه ببینید چی میشه

ویرایش شده توسط rubbish_mh3
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، rubbish_mh3 گفته است :

برا من که فریز میشد کامل ریست نمیکرد

ولی خب بازم با برنامه cpu-z تست بگیرید کنارشم نرم افزار coretemp رو باز کنید

نتایج رو حالت idl  و 100 % لود ببینید چطوره ..

بعد شما مقدار vcore رو تا 1.250 یا 1.120 یا 1.115 هم میتونید تست کنید

الان 1.400 داره میده رو ولتاژ 4000 ghz

ولتاژ اضافی هستش بنظر من اینم میتونه باعث نوسان باشه

ولی کلا pc تا شات دان یا ریست نشه هیچ مشکلی نداره چون با بعضی از مین ها مشکل داره و سنسورش اشتباه نشون میده

ولی بازم جهت تست با cpuz تست بگیرید بزارید چند دقیقه رو  100 درصد لود بمونه ببینید چی میشه

با نضب HWInfo متوجه شدم دمای سی پی یو Temperature #1 هست با برنامه cpu z سی پی یو رو 100 درصد لود کردم ظاهرا اوکی هست ...فقط اون دمای 206 رو نمیدونم چی هست

CPU2.jpg

لینک به دیدگاه

دوستان مـــــادربردم سوخت :/ امروز امدم روشن کنم دیدم روشن نمیشه ..پاور رو عوض کردم دیدم روشن نمیشه :( سی پی یو رو عوض کردم دیدم روشن نمیشه ...این مادربرد مناسب  8350 نبود حتی تو سایت خود مادربرد هم تا 6 هسته ی رو نوشته ساپورت میکنه..قابل تعمیر هست

msi.jpg

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

دوستان مـــــادربردم سوخت :/ امروز امدم روشن کنم دیدم روشن نمیشه ..پاور رو عوض کردم دیدم روشن نمیشه :( سی پی یو رو عوض کردم دیدم روشن نمیشه ...این مادربرد مناسب  8350 نبود حتی تو سایت خود مادربرد هم تا 6 هسته ی رو نوشته ساپورت میکنه..قابل تعمیر هست

@derakulla

لینک به دیدگاه

MSI 970A-G46 + AMD FX 8350

That Motherboard is a really really bad chooise for FX-6300 and Fx-8***. It have a 4+1 VRM Phase and they get Overheated very very easy. You are serious risking burning your Motherboard and the rest of the stuffs you have.
And that PSU is a low quality one, it isn't the High Wattage that specifies if it's a good PSU or not. You really really should consider getting a new PSU and a new Motherboard otherwise you will most likley have to say goodbye to Your motherboard and the rest of the components.
NEVER buy cheap products and ALWAYS look up the things you buy. Just do a quick google and you will understand what im talking about.

این مادربرد واقعا برای FX-6300 و Fx-8 بسیار مناسب است. این یک فاز VRM 4 + 1 است و آنها بسیار گرم بسیار گرم می شوند. شما جدی ریسک می کنید مادربرد خود را بسوزانید و بقیه مواد غذایی که در اختیار دارید.
و این PSU یک کیفیت پایین است، این High Wattage نیست که مشخص کند آیا PSU خوب است یا خیر. شما واقعا باید در نظر بگیرید که یک PSU جدید و یک مادربرد جدید در نظر بگیرید، در غیر اینصورت، بیشترین خوشبختی را باید به مادربورد و سایر اجزای خود بپردازید.
هرگز به خرید محصولات ارزان و همیشه نگاهی به چیزهایی که شما خرید. فقط یک گوگل سریع انجام دهید و شما درک می کنید که من در مورد آن صحبت می کنم

:/:(

لینک به دیدگاه

در در 1397/05/07, 08:36:52، farzadkrd گفته است :

۹۷۰ راه اندازه فقط

اگر به حرف شما گوش کرده بودم مادربردم الان سالم بود ?

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

اگر به حرف شما گوش کرده بودم مادربردم الان سالم بود 1f62d.png

گفتم ک دوست من

مین خودم m5a78le فقط راه اندازه برای سری fx6000. فقط راه انداز

مین سری ۹۷۰ فقط راه انداز برای fx8000

ولی خوب یک سری از دوستان گفتند ک من اشتباه میکنم :)

شما مین رو ببرید تعمیرگاه

انشاالله ک آسیب جدی ندیده باشه ;)

ویرایش شده توسط farzadkrd
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، farzadkrd گفته است :

گفتم ک دوست من

مین خودم m5a78le فقط راه اندازه برای سری fx6000. فقط راه انداز

مین سری ۹۷۰ فقط راه انداز برای fx8000

ولی خوب یک سری از دوستان گفتند ک من اشتباه میکنم :)

شما مین رو ببرید تعمیرگاه

انشاالله ک آسیب جدی ندیده باشه ;)

نه دوست من بستگی به مادر بورد داره این مادر بورد دوستمون رو منم قبلا داشتم که چیپ شمالیش سوخت مشکل اصلی این مادر بورد چیپ ۹۷۰ نیست بلکه مدار برق و خازن های برق شه مشکل اصلی نداشتن هیت سینگه برای اون خازن هاست من خودم الان  msi 970 gaming  رو دارم پردازنده هم ۸۳۲۰ که تا ۴.۴ اورش کردم البته توربو رو هیچ مشکلی نداره   در ضمن باون دوستمون هم  موافق نیستم نهایت ساپرت این چیپ پردازنده FX-8370 است نه چیز دیگه

ویرایش شده توسط Sky84
لینک به دیدگاه

خو اخه چه کاریه ک لبه تیغ حرکت کنه

بیاد و مینشو رد کنه بگرده دنباله یک مین با مشخصات شما ک بتونه مثل شما از سیپیوش کار بکشه؟

خوب دوست من همونو یه ۹۹۰ بگیره با خیال راحت :(

لینک به دیدگاه

سلام.بنده یک 6700k و z270f strix رو دارم .دمای cpu تحت استرس به وسیله cpuz توی ai suite 3 دمای56 رونشون میده ولی توی core temp دمای70 رو نشون میده وتوی بازی مثل bf1 دمای 74 رونشون میده. پردازنده اورکلاک نشده وکولر هم cm master airpro4 هستش که چند بار هم نصبش کردم ولی بازم همین دما رو دارم.کلا این مادربرد ایسوس عجیبه.توی بایوس ولتاژ شاخه 12v رو 12.288 زده در حالی که پاور بنده توی نقدها ولتاژ این شاخش دقیقا12v هستش وچند مورد دیگه. لطفا کمک کنید.همه میگن دمای نشون داده شده تو ai suite3 مسخرس وباید از core temp و ...استفاده کرد پس چرا سازنده ها اون دما رو تو ai suite 3 نذاشتن؟ واقعا دیگه نمیدونم چیکار کنم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...