رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 2 ساعت قبل، RONIN021 گفته است :

درود

دوست عزیز می‌توانید نتایج زیر را به عنوان معیاری برای مقایسه در نظر بگیرید.

Capture.thumb.PNG.2a7cc4e0a8977feff2bc6d5baf16876f.PNG

Captain 240EX + DC Z9

4.6GHz Vcore Auto

دمای اتاقم کمی پایین تر بیاد دقیقا مثل همین میشه

لینک به دیدگاه

هی وای من

منو بگو تازه یدونه 8370 بلک خریدم بدون مین منتظرم پول جورشه یدونه 970 بخرم 

کلی هم گشتم ولی 990 اصلا نیست?

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

هی وای من

کلی هم گشتم ولی 990 اصلا نیست1f61e.png

تو ایسام هست دو تا هم هست یکی با 8300 گذاشته هشتصد تومن یکی خالی گذاشته ۷۶۰ تومن من از دومی خریدم و سالمم بود تست کردم برا دوستم فقط پنل داشت ولی لاکردار یارو یه ذره تمیزش نکرده بود انگار مدت ها بوده مین تو انباری بوده یه ذره بعضی جاهاش حالت زنگ به خودش گرفته بود مثل پیچ های برکت پردازنده ولی در کل سالم بود منم به فروشنده امتیاز کامل ندادم

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، rostam2142 گفته است :

تو ایسام هست دو تا هم هست یکی با 8300 گذاشته هشتصد تومن یکی خالی گذاشته ۷۶۰ تومن من از دومی خریدم و سالمم بود تست کردم برا دوستم فقط پنل داشت ولی لاکردار یارو یه ذره تمیزش نکرده بود انگار مدت ها بوده مین تو انباری بوده یه ذره بعضی جاهاش حالت زنگ به خودش گرفته بود مثل پیچ های برکت پردازنده ولی در کل سالم بود منم به فروشنده امتیاز کامل ندادم

ممنون از اطلاع

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

ممنون از اطلاع

خواهش میکنم ممنون که دکمه لایک را می فشارید :)

ویرایش شده توسط rostam2142
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

هی وای من

کلی هم گشتم ولی 990 اصلا نیست?

من سی پی یو 8350 رو که توسط این مادربرد سوخت یک هفته ست بردم گارانتی ایستا میگن مادربرد پیدا نمیکنیم سی پی یوت رو تست کنیم o.O واقعا یه چیز واقعا جالبه که میشنوم شرگت گارانتی کننده خودش مادربرد نداره این سی پی یو رو تست کنه :D

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، SWAT_MEHDI گفته است :

دمای اتاقم کمی پایین تر بیاد دقیقا مثل همین میشه

برای تست دما نیازی نیست از برنامه‌هایی مثله Prime 95 یا XTU استفاده کنید، برنامه‌های مشابه فشار زیادی از طریق دستور العمل‌های AVX به پردازنده وارد می‌کنند و کاربری شما هر چیزی غیر از این باشه مشکلی نداره، برای تست دما از برنامه wPrime استفاده کنید که دقیقا شرایط دمایی پردازنده شما را در حالت کلی نشان می‌دهد.

ویرایش شده توسط RONIN021
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، rostam2142 گفته است :

این که میگید با سی پی یو 800 تومن میده میشه لینکش رو بدید من فقط اینو پیدا کردم

https://esam.ir/item/7644510/Asus-M5A99X-FX8320

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، UnhappY گفته است :

یه خمیر چینی اشغال به تمام معنا

در 21 ساعت قبل، SWAT_MEHDI گفته است :

دوستان تو فروم های مختلف خیلی از این خمیر تعریف و تمجید میکردن 

کیفیت و کارایی خمیر GREEN GT4-PREMIUM  در این بررسی  و چندین کاربر باتجربه در همین انجمن سنجیده شده و تمامی نتایج درخشان و ممتاز بوده. 

تفاوت کارایی خمیرهای متفاوت حتی نمونه های گران قیمت فلزی گرفته تا سیلیکونی ارزان قیمت کمتر از 7% هستش.

عوامل بسیار زیادی در ثبت چنین نتایجی دخیل هستند. از خطای انسانی گرفته تا تنظیمات Bios، کیفیت و میزان ولتاژ Vcore و حتی کیفیت و عمر سپری شده از خمیر حرارتی موجود در زیر IHS.

لطف کنید بدون دلیل و مدرک مستند تخریب نکنید.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Mahdi_Moosavi گفته است :

کیفیت و کارایی خمیر GREEN GT4-PREMIUM  در این بررسی  و چندین کاربر باتجربه در همین انجمن سنجیده شده و تمامی نتایج درخشان و ممتاز بوده. 

تفاوت کارایی خمیرهای متفاوت حتی نمونه های گران قیمت فلزی گرفته تا سیلیکونی ارزان قیمت کمتر از 7% هستش.

عوامل بسیار زیادی در ثبت چنین نتایجی دخیل هستند. از خطای انسانی گرفته تا تنظیمات Bios، کیفیت و میزان ولتاژ Vcore و حتی کیفیت و عمر سپری شده از خمیر حرارتی موجود در زیر IHS.

لطف کنید بدون دلیل و مدرک مستند تخریب نکنید.

عزیز منم گفتم دوستان تو فروم های مختلف خیلی از این خمیر تعریف کردن . تاپیک زدم مشکل کار خودم و دمای بالا رو متوجه بشم . در مورد خطای انسانی هم خیالتون راحت باشه بالای 30 تا سیستم بستم و استفاده از خمیر سیلیکون دیگه چیزی نیست بخوام اشتباه ازش استفاده کنم . 3 بار هم خمیر رو عوض کردم با روش های مختلف .

کسی قصد تخریب نداره عزیز . خیالتون راحت. کاش اصلا این قسمت از جمله رو نمینوشتین

احتمالا دما بخاطر ولتاژ یا بایوس هست . 

ویرایش شده توسط SWAT_MEHDI
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان

چند وقت پیش نرم افزار CPUID Hardware Monitor رو نصب کردم که دما ها رو چک کنم همه چیز عادی بود تا این که چشمم خورد به بخش Voltages که حرارت قسمت TMPIN8 در حالت عادی 95 بود یعنی سیستم رو که روشن میکنم تا برنامه رو باز کنم کم کم میره رو 95 و تقریبا ثابت میمونه _ گاهی وقتا تا 105 هم میره و این 105 هم در حالت عادیه باز :| _ بایوس هم اپدیت کردم اما هیچ تاثیری نداشت

به نظرتون مشکل چیه ( اینم ذکر کنم که گاهی وقتا سیستم هنگ میکنه و حتی دکمه ریست هم کار نمیکنه و مجبور میشم برق رو از روی پاور قطع کنم . و گاهی هم صفحه ابی مرگ میاد)

dama.png

ویرایش شده توسط pouriaxcc
لینک به دیدگاه

باگ نرم افزاره

ویرایش شده توسط vahidsamaili63@gmail.com
لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، pouriaxcc گفته است :

سلام دوستان

چند وقت پیش نرم افزار CPUID Hardware Monitor رو نصب کردم که دما ها رو چک کنم همه چیز عادی بود تا این که چشمم خورد به بخش Voltages که حرارت قسمت TMPIN8 در حالت عادی 95 بود یعنی سیستم رو که روشن میکنم تا برنامه رو باز کنم کم کم میره رو 95 و تقریبا ثابت میمونه _ گاهی وقتا تا 105 هم میره و این 105 هم در حالت عادیه باز :| _ بایوس هم اپدیت کردم اما هیچ تاثیری نداشت

به نظرتون مشکل چیه ( اینم ذکر کنم که گاهی وقتا سیستم هنگ میکنه و حتی دکمه ریست هم کار نمیکنه و مجبور میشم برق رو از روی پاور قطع کنم . و گاهی هم صفحه ابی مرگ میاد)

dama.png

سلام این عدد vrm mos میباشد 

ولتاژ رگلاتور ماژول اگه اشتباه نکرده باشم 

اگر اورکلاک کرده باشید یا هیت سینک مناسب  روی ماسفت ها یا مجموعه ماسفت ها مرغوب نباشن تا این دما برن ممکنه اسیب ببینن  اما اکثرا حالت کلی ماکسیمم دما برای ۱۲۰ درجه هستش و اکثر مادربرد ها با بالارفتن دمایvrm  خودشون به حالتfail safe میرن اما جانب احتیاط مقدور بود یک عدد فن بالای هیت سینک های vrm mosوsoc قرار بدهید

در مورد فریز و بلو اسکرین هم اگر ولتاژ های vcore رو   دستی تغیر دادید بعضی مواقع در لود سیستم پایدار نیست و فریز میدهید 

ویرایش شده توسط mohammadhossein
لینک به دیدگاه

اگر مادربردتون z170  یا z270  اگه اشتباه نکنم مدل اوروس گیگابایت باشه برخی موارد این مشکل  رو کاربران داشتند  

لینک به دیدگاه

در در 1397/07/13, 09:47:08، mohammadhossein گفته است :

سلام این عدد vrm mos میباشد 

ولتاژ رگلاتور ماژول اگه اشتباه نکرده باشم 

اگر اورکلاک کرده باشید یا هیت سینک مناسب  روی ماسفت ها یا مجموعه ماسفت ها مرغوب نباشن تا این دما برن ممکنه اسیب ببینن  اما اکثرا حالت کلی ماکسیمم دما برای ۱۲۰ درجه هستش و اکثر مادربرد ها با بالارفتن دمایvrm  خودشون به حالتfail safe میرن اما جانب احتیاط مقدور بود یک عدد فن بالای هیت سینک های vrm mosوsoc قرار بدهید

در مورد فریز و بلو اسکرین هم اگر ولتاژ های vcore رو   دستی تغیر دادید بعضی مواقع در لود سیستم پایدار نیست و فریز میدهید 

مرسی از راهنماییتون ، اورکلاک تا جایی که یادمه با نرم افزار Asus Suit به صورت اتوماتیک انجام دادم ، ممکنه برای اون باشه ؟ با ریست کردن تنظیمات از بایوس درست میشه ایا ؟

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، pouriaxcc گفته است :

مرسی از راهنماییتون ، اورکلاک تا جایی که یادمه با نرم افزار Asus Suit به صورت اتوماتیک انجام دادم ، ممکنه برای اون باشه ؟ با ریست کردن تنظیمات از بایوس درست میشه ایا ؟

ریست کنید بایستی دمایvrm ها بیاد پایین اگر اورکلاک میکنید یه فن هم میتونید بالای همانvrmها بزارید تا حدودی کمتر میکنه در کل مادربرد هایی که برای اورکلاک استفاده میشوند مهمترین قطعه همانvrmها و سیستم کولینگشون هست در کارت گرافیک هم vrm وجود داره که ان هم در اورکلاک تاثیر میزاره

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام خدمت دوستان

بنده i5 3570  رو با gtx770 روی پاور 530eu گرین بالا اوردم

قبل از این سیستم با گرافیک 7790 بالا میومد  و هیچ مشکلی نبود

بعد از تعویض گرافیک متوجه شدم صدای زیادی از کیس میاد، اولش فکر کردم صدا از فن های گرافیک جدید هست و جدی نگرفتم

تا الان که متوجه شدم دمای پردازنده از حداقل 70 تا حداکثر 80 متغییره و فن پردازنده فول اسپید درحال کاره و صدا ازونجاست!

آیا این دما خطرناکه؟ به چه علته؟

پاور نمیکشه سیستم رو؟ پایین بودن توان پاور میتونه باعث بالا رفتن دمای سی پی یو بشه؟

میشه خمیر بعد یک سال فاسد شده باشه ؟ یا ازین قبیل مسائل

سیستم رو توی سایت گرین که وارد میکنم حداکثر توان مصرفی رو 490 وات میزنه و همین پاور 530 وات رو پیشنهاد میده

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب پاور شما قدیمیه . چند سالی هم کار کرده هم توان اولیه نداره و هم خروجی شاخه 12 پاور 530 ، 450 وات هستش

میتونه از داغ کردن گرافیک باشه که دمای بالای گرافیک باعث بالا رفتن دمای کیس و پردازنده بشه 

طبق گفته اینتل دمای بالای 67 واسه پردازنده شما خطرناکه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

گرافیک رو باز کنید و از گرافیک داخلی سی پی یو استفاده کنید ببینید بازهم دما به این حد میرسه.

لینک به دیدگاه

ازفن استوک برای 3570استفاده میکنید ؟!

فن استوک  اصلا ازپس 3570برنمیاد !!

سریع فن مناسب تهیه کنید 

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، farshad sh گفته است :

ازفن استوک برای 3570استفاده میکنید ؟!

فن استوک  اصلا ازپس 3570برنمیاد !! 

سریع فن مناسب تهیه کنید 

سلام بله از فن استوک استفاده میکنم

دمای سیستم رو مانیتور کردم الان توی حالت عادی حداقل 47 تا حداکثر 67 بود

و در گیمینگ حداقل 67 و حداکثر 77 درجه

این دما برای فن استوک درسته؟

واقعا نیازی به فن غیر استوک هست برای 3570 ؟!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 33 دقیقه قبل، amir.coder گفته است :

سلام بله از فن استوک استفاده میکنم

دمای سیستم رو مانیتور کردم الان توی حالت عادی حداقل 47 تا حداکثر 67 بود

و در گیمینگ حداقل 67 و حداکثر 77 درجه

این دما برای فن استوک درسته؟

واقعا نیازی به فن غیر استوک هست برای 3570 ؟!

درود

این تست همین سی پی یو با فن استوک هست که از سیستم دوستم گرفتم

363934708_3570.JPG.4857b05ebbff9185822b814e454a656b(1).thumb.JPG.dbc76f8f00f06bba57cb9aaa6051d61d.JPG

سپس یه کولر Notus 100 براشون تهیه کردم که دما حدود 20 درجه کمتر شد نسبت به فن استوک و نهایتا تا 55 درجه میرسه. اگر بودجش رو دارید میتونید یه کولر توی این رنج تهیه کنید

لینک به دیدگاه

من سیستم ثابتم الان 3570هست

فن استوک اصلا جوابگو نیست

نوتوس 100دما تا 62میره

Gammax300دما تا 59میره

نوتوس 200دما تا 57میره . البته نوتوس 200توی اینتل عملکردش از gammax300بهتره

نوتوس 400دما تا 54میره حداکثر 

بقیش دیگه به خمیرسیلیکون متغیره چند درجه دما 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، farshad sh گفته است :

من سیستم ثابتم الان 3570هست

فن استوک اصلا جوابگو نیست

نوتوس 100دما تا 62میره

Gammax300دما تا 59میره

نوتوس 200دما تا 57میره . البته نوتوس 200توی اینتل عملکردش از gammax300بهتره

نوتوس 400دما تا 54میره حداکثر 

بقیش دیگه به خمیرسیلیکون متغیره چند درجه دما 

دمای محیط هم خیلی تاثیر داره تو دمای کولر ...اگر تو اتاقتون وسیله گرماشی دارید سعی کنید حتی المقدور کیس پایین میز و دور از رادیات شوفاژ یا بخاری بگذارید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...