رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 1 ساعت قبل، Behrouz Molaei گفته است :

ssd هایی که sata هستن. دماشون باید بین ۳۰ تا ۴۰‌ باشه. Ssd های m2 nvme بین ۴۰ تا ۶۰ درجه. اگه ssd هیتسینک نداره عادیه.

تشکر دوست عزیز

راستش در مورد هیت سینک خبری ندارم

ولی مدل لپ تاپ asus r542ur هست

این 2 مدل از تست با hd tune هست

اول زمانی که سیستم رو روشن کردم ( همون اول کار دما روی 54 هست !! )

و دومی زمانی هست که دما رو 60 بود و تست گرفتم و میبینید چقدر نوسان داره !!!

مشکلی نداره ؟؟ تو این گرونی بنده خدا 11 میلیون پول لپ تاپ داده !!

05-December-2018_18-45.png

04-December-2018_16-03.png

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، lonely گفته است :

تشکر دوست عزیز

05-December-2018_18-45.png

04-December-2018_16-03.png

والا من ssd سامسونگ nvme دارم و دماش بین ۴۰ تا ۵۵ هست و اونم بخاطر داشتن هیتسینک هست. و این مدل به احتمال زیاد نداره و این که لپتاپ گردش هوای چندانی نداره و بسته هست فضایه داخلش طبیعی هست نگران نباشید. تا ۷۰ جا داره. ولی اگه ssd ساتا هست  و m2 نیست این‌ دما طبیعی نیست و باید ببره گارانتی.

ویرایش شده توسط Behrouz Molaei
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، lonely گفته است :

تشکر دوست عزیز

خیلی بده تست دوم که!

مثل هارد میمونه!بدسکتور نداره احتمالا؟

ویرایش شده توسط rfadayi
لینک به دیدگاه

ببنید اس اس دی هایی که به صورت دیفالت روی لپتاپ ها فروخته میشه، آشغالترین و ارزونترین اس اس دی های کف بازاره. یعنی بدرد نخور ترین اس اس دی ها رو تو لپتاپ های برند های معروف می توان یافت.

اس اس دی لپتاپ شما Transcend TS240 MTS820S هستش که من تا به امروز به احدی اس اس دی ترنسند پیشنهاد ندادم.

دمای این اس اس دی وحشتناک نیست - ولی کم هم نیست - مشخص هم نیست مال اس اس دیه، یا قطعه دیگری که کنار اس اس دیه و گرمای اون باعث میشه دمای اس اس دی افزایش پیدا کنه.

لپ تاپهای Vivo Book برای دیدن فیلم و موسیقی و کلا اینترنت و مولتی مدیا ساخته شدن، در همین حد از کاربری این اس اس دی می تونه کار شما رو راه بندازه.

خیلی حساس نباشید، مشکلی لپتاپ نداره.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Behrouz Molaei گفته است :

والا من ssd سامسونگ nvme دارم و دماش بین ۴۰ تا ۵۵ هست و اونم بخاطر داشتن هیتسینک هست. و این مدل به احتمال زیاد نداره و این که لپتاپ گردش هوای چندانی نداره و بسته هست فضایه داخلش طبیعی هست نگران نباشید. تا ۷۰ جا داره. ولی اگه ssd ساتا هست  و m2 نیست این‌ دما طبیعی نیست و باید ببره گارانتی.

نه همون m2 هست

حالا این ssd به کنار

گرفتن کول پد لازمه ؟ با توجه به اینکه قراره اکثرا قراره فتوشاپ و 3D max استفاده کنه !

این مدلشه

در 44 دقیقه قبل، rfadayi گفته است :

خیلی بده تست دوم که!

مثل هارد میمونه!بدسکتور نداره احتمالا؟

Ssd مگه سکتور داره که بخواد بدسکتور داشته باشه ؟

شاید بعد 6 ساعت نصب نرم افزار اینجوری شده

در 22 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

ببنید اس اس دی هایی که به صورت دیفالت روی لپتاپ ها فروخته میشه، آشغالترین و ارزونترین اس اس دی های کف بازاره. یعنی بدرد نخور ترین اس اس دی ها رو تو لپتاپ های برند های معروف می توان یافت.

اس اس دی لپتاپ شما Transcend TS240 MTS820S هستش که من تا به امروز به احدی اس اس دی ترنسند پیشنهاد ندادم.

دمای این اس اس دی وحشتناک نیست - ولی کم هم نیست - مشخص هم نیست مال اس اس دیه، یا قطعه دیگری که کنار اس اس دیه و گرمای اون باعث میشه دمای اس اس دی افزایش پیدا کنه.

لپ تاپهای Vivo Book برای دیدن فیلم و موسیقی و کلا اینترنت و مولتی مدیا ساخته شدن، در همین حد از کاربری این اس اس دی می تونه کار شما رو راه بندازه.

خیلی حساس نباشید، مشکلی لپتاپ نداره.

به صورت دیفالت نبوده و جداگانه نصب کردم بعد خرید ( در واقع خود لپ تاپ پورتش رو داشت و کار مارو راحت کرد )

در مورد دما هم که گفتم بعد 6 ساعت کار تست دیدم 65 درجه شده

من تو اینترنت دیدم و دما تا 70 درجه رو تو overload عادی دونستن !

چون ساتا معمولی باید 40 تا 50 باشه ولی واسه پورت M.2 عادی دونستن این مسئله رو

ضمنا

واسه کارهای گرافیکی و 3d max  قراره استفاده کنه

پس گرفتن کول پد اظطراریه ؟؟

سپاس

a7efff72d3a59f01cfb80bfda4ede3a7.jpg

ویرایش شده توسط lonely
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، lonely گفته است :

نه همون m2 هست

حالا این ssd به کنار

گرفتن کول پد لازمه ؟ با توجه به اینکه قراره اکثرا قراره فتوشاپ و 3D max استفاده کنه !

Ssd مگه سکتور داره که بخواد بدسکتور داشته باشه ؟

شاید بعد 6 ساعت نصب نرم افزار اینجوری شده

به صورت دیفالت نبوده و جداگانه نصب کردم بعد خرید ( در واقع خود لپ تاپ پورتش رو داشت و کار مارو راحت کرد )

در مورد دما هم که گفتم بعد 6 ساعت کار تست دیدم 65 درجه شده

من تو اینترنت دیدم و دما تا 70 درجه رو تو overload عادی دونستن !

چون ساتا معمولی باید 40 تا 50 باشه ولی واسه پورت M.2 عادی دونستن این مسئله رو

ضمنا

واسه کارهای گرافیکی و 3d max  قراره استفاده کنه

پس گرفتن کول پد اظطراریه ؟؟

سپاس

معولمه که سکتور داره! این چه حرفیه!

هر ابزار ذخیره سازی سکتور داره،هاردو فلش و...

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، lonely گفته است :

خوب پس باید بگم متاسفانه در مورد اس اس دی، بدترین انتخاب ممکن رو داشتید. چون این لپتاپ از اس اس دی های NVMe پشتیبانی می کنه و شما براش اس اس دی SATA خریدین.

انشاالله موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، rfadayi گفته است :

معولمه که سکتور داره! این چه حرفیه!

هر ابزار ذخیره سازی سکتور داره،هاردو فلش و...

جسارتا فکر کنم هارد دیسک یا همون HDD سکتور دارن و ssd  ها در واقع بلوک دارن برای ذخیره سازی اطلاعات

سکتور در واقع بخشی از پلاتر های سخت افزاری هستند که در کنار هم یک پلاتر رو تشکیل میدن

در 18 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

خوب پس باید بگم متاسفانه در مورد اس اس دی، بدترین انتخاب ممکن رو داشتید. چون این لپتاپ از اس اس دی های NVMe پشتیبانی می کنه و شما براش اس اس دی SATA خریدین.

انشاالله موفق باشید.

حق با شماست ( اگرچه من اینو نمیدونستم ولی این رو هم متذکر میشم که قطعا باید هزینه بالاتری رو پرداخت میکردن

به هر حال هرچی هست خرید کردن و راضی هستن

سرعت m2 هم کم نیست و در حد همون 500 مگابایت راضی کننده هست

سوالم اینه نیاز به کول پد هست ؟ چون قراره از نرم افزار های گرافیکی مثل فتوشاپ و 3d msx و ... استفاده کنه

سپاس

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، lonely گفته است :

سوالم اینه نیاز به کول پد هست ؟ چون قراره از نرم افزار های گرافیکی مثل فتوشاپ و 3d msx و ... استفاده کنه

سپاس

اگر زیر لپتاپ سوراخ تهویه داره، کولپد بگیری بد نیست، اگر سوراخ تهویه نداره زیرش، فایده ای نداره.

لینک به دیدگاه

در در 1397/09/14, 23:46:25، ARMIN گفته است :

ا

در در 1397/09/14, 21:10:13، rfadayi گفته است :

م

در در 1397/09/14, 19:48:31، Behrouz Molaei گفته است :

و

دوستان یه سوال

با آپدیت کردن firmware خود Ssd احتمال داره مشکل حل بشه ؟

و اینکه احتمال از دست دادن اطلاعات بعد اپدیت هست ؟

سپاس

ویرایش شده توسط lonely
لینک به دیدگاه

سلام من هم SSD  m2 nvme p8 برند پلکستور دارم(جنس نسبتا خوب)

اینم دماش حدود 56 الی 61 است.

با ابدیت و نرم افزار قابل حل نیست. فناوری ساختش همینه . نگران دما نباشید. سازنده فکر اونجاش کرده که تو دمای 63 هم مشکلی از نظر کارکرد نداشته باشد.

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

درود

یه فن بزار زیرش

زیر لپ تاپ راه ورود هوا به اون صورت نیست که بخوان کول پد بزارم

کلا گذاشتن کول پد فایده ای نداره چون مسیری نداره واسه ورود هوا

در 10 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

سلام من هم SSD  m2 nvme p8 برند پلکستور دارم(جنس نسبتا خوب)

اینم دماش حدود 56 الی 61 است.

با ابدیت و نرم افزار قابل حل نیست. فناوری ساختش همینه . نگران دما نباشید. سازنده فکر اونجاش کرده که تو دمای 63 هم مشکلی از نظر کارکرد نداشته باشد.

واسه خودم نیست واسه همین پرسیدم

تو کاتالوگ سازنده نگاه کردم دمایی که بهش اشاره شده بود 0 تا 70 درجه هست

ولی خب این تا 65 و یا حتی 68 میرسه واسه همین ترسیدم که مشکل پیدا کنه

لینک به دیدگاه

دوستان سلام
دمای کارت گرافیک و cpu حین بازی کردن معمولا تو چه محدوده‌ای خوبه باشه؟
اصلا لازم هست که مانیتور کنیم دمای قطعه ها رو؟ یا اینکه از فشاری که به سیستم میاد و از روی افت فریم تنظیمات رو کم باید کرد؟
سی پی یو من i7 6700 هستش موقع بازی حداکثر تا 63 درجه هم دما بالا رفته... (بازی ولفنشتاین 2)
رم هم 16 کارت گرافیک 1060 6gb و اشاره کنم که دمای کارت هم تا حداکثر 53 درجه بالا رفت
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، ary_aryyy گفته است :
دوستان سلام
اصلا لازم هست که مانیتور کنیم دمای قطعه ها رو؟ یا اینکه از فشاری که به سیستم میاد و از روی افت فریم تنظیمات رو کم باید کرد؟
سی پی یو من i7 6700 هستش موقع بازی حداکثر تا 63 درجه هم دما بالا رفته... (بازی ولفنشتاین 2)
رم هم 16 کارت گرافیک 1060 6gb و اشاره کنم که دمای کارت هم تا حداکثر 53 درجه بالا رفت

دماهات عالین گلم.اصلا نگران نباش

1060 که ذاتا کارت خنکیه.سی پی یو های سری اسکای لیک درسته یه مقدار داغن اما به افتضاحی  سری کافی لیک نیستند.دمای سی پی یوت خیلی خوبه، واتر کولینگ داری؟

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

دماهات عالین گلم.اصلا نگران نباش

1060 که ذاتا کارت خنکیه.سی پی یو های سری اسکای لیک درسته یه مقدار داغن اما به افتضاحی  سری کافی لیک نیستند.دمای سی پی یوت خیلی خوبه، واتر کولینگ داری؟

عه خوبه؟ فکر میکردم دما خیلی  بالاست... البته تنظیمات بازی روی رزولوشن اچ‌دی بود ولی باقی تنطیمات گرافیکی رو الترا بودن دلیلشم اینه که مانیتورم اچ‌دی بالاتر ساپورت نمیکنه?

نه واترکولینگ ندارم ولی کیسم دیپ کول هست پنج تا فن داره

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، ary_aryyy گفته است :
دوستان سلام

همه چیز خوبه 

علت دیگه ای که دمای کارتتون پایین هست رزولوشن hd هست که باعث میشه بیشتر باری از دوش گرافیک خالی بشه

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، memex گفته است :

همه چیز خوبه 

علت دیگه ای که دمای کارتتون پایین هست رزولوشن hd هست که باعث میشه بیشتر باری از دوش گرافیک خالی بشه

دمای حداکثری رو چقدر باید درنظر گرفت برای سی‌پی‌یو و کارت گرافیک؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ary_aryyy گفته است :

مدل با مدل فرق داره منظورم برند نیست 

مثلا 1060 رو نمیشه با 1080 مقایسه کرد 

یا rx470 رو با r9280x

اما برای شما خیلی خوبه کارت شما تا 75 هم به راحتی تحمل میکنه 

سیپیو هم خیلی خوبه نزارید از 70 بالاتر بره

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ary_aryyy گفته است :

بسته به نوع سخت افزار متفاوته .

اما عموما تا دمای 80 درجه مشکلی نداره و بالاتر از 85 درجه برای اکثر پردازنده ها مشکل سازه .

شما تا دما به بالای 75 نرسیده لازم نیست کار خاصی انجام بدی هر چند دمای کمتر موجب عمر بیشر قطعات میشه .

لینک به دیدگاه

با سلام 

امروز یه پردازنده Q6700 خریدم .  این مدل  https://ark.intel.com/products/30790/Intel-Core-2-Quad-Processor-Q6700-8M-Cache-2-66-GHz-1066-MHz-FSB-

مادربردم intel 965lt هستش  که پردازنده قبلیم  E6700  هستش این مدل  https://ark.intel.com/products/27251/Intel-Core-2-Duo-Processor-E6700-4M-Cache-2-66-GHz-1066-MHz-FSB-

نسخه بایوس مادربرد هم آخرین نسخه هستش 

فن پردازنده هم از همون سری اصلی  هستش که داخل پک ها بوده که وسطش و بخش ارتباط با سطح پردازنده مس داره .  خمیر هم خمیر معمولی . از نوع طوسی زنگ های داخل سرنگ . 

مشگلیکه امروز مواجه شدم اینه که وقتی پردازنده Q6700 را نصب کردم و راه اندازی کردم ( ویندوز جدید نصب کردم 8.1 نسخه 64 بیتی  )     وقتی زیر بار بردم  دمای پردازنده تا حدود 75 درجه هم میره  . اما با پردازنده قبلی E6700 نهایت تا 60 میرفت 

توی سایت خود اینتل در مورد دمای Q6700 زده  62 درجه    .     

با نرم ازار  hardware monitor  دما روی حدود  75 الی 78 نشون میده   

با نرم افزار  AIDA64 Extreme   دما روی حدود  65 الی 68  نشون میده  

اول اینکه این اختلاف  برای چیه ؟   دوم اینکه کدومش درسته  

Untitled.thumb.jpg.1ad4fb728898ceca546bd8af8b9cfdc6.jpg

از همه مهمتر اینکه  نگرانم این پردازنده  مشگل اوور داشته باشه  .      کسی هستش این مدل رو داشته باشه تست کنه دما رو بگه . من تا فردا ظهر وقت  مهلت تست دارم  . لطفا راهنمایی کنید 

لینک به دیدگاه

داداش ترجیحا با یک خمیر خوب تست کن

دما که نسبت به کیفیت خمیر و مدل کولرتون نسبتا متعادل هستش

اگر دنبال دمای بهترید با خمیر بهتر تست کنید

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، rubbish_mh3 گفته است :

داداش ترجیحا با یک خمیر خوب تست کن

دما که نسبت به کیفیت خمیر و مدل کولرتون نسبتا متعادل هستش

اگر دنبال دمای بهترید با خمیر بهتر تست کنید

سلام

چه نوع خمیری مناسبه ؟ همچین قیمتش بالا نباشه  .  متعادل باشه .  GT- 4 حدود 45000 تومان شده

من فکرم اینه آیا یه مدل دقیقا این فن روش باشه دماش همینه یا  این مشگل داره آخه تا فردا باید خبر بدم . 

ویرایش شده توسط hamed-pc
لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، hamed-pc گفته است :

سلام

چه نوع خمیری مناسبه ؟ همچین قیمتش بالا نباشه  .  متعادل باشه . 

من فکرم اینه آیا یه مدل دقیقا این فن روش باشه دماش همینه یا  این مشگل داره آخه تا فردا باید خبر بدم . 

درود

اول که این سی پی یو فکر میکنم با توجه به نوشتش چهارتا هسته باشه..اگه اره پس مسلما از سی پی یو قبلیت باید داغتر باشه..فن بهتر بگیری ده بیست درجه هم امکان خنک شدنش باید باشه البته اگر با توجه به قدیمی بودن سی پی یو و اگر که لحیم نباشه خمیر زیر سطح فلزیش خشک نشده باشه..اگه خمیرت نقره ای و از این ارزوناس که منم دارم و خیلی هم روغنیه اینا خیلی ضعیفن..شما یکاری کن که هزینه هم نکرده باشی یکم خمیردندون سفید وردار به اندازه ای که بزنی رو سی پی یو به قد همون خمیری که استفاده میکنی اول کامل هم بزنش بعد بزن به سی پی یو و یه ده دقیقه تست بگیر ببین چجوری...خمیر دندان  انتقال حرارتش خیلی خوبه یعنی بهتر از این خمیر ارزوناست..اما سریع خشک میشه یکی دورزه خشک میشه..شما برای تست مقداری خمیر دندون بزن و ببند وتستتو بگیر اگر دیدی دما پایین اومد مطمعن باش با استفاده از خمیر بهتر درست میشه.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

درود

اول که این سی پی یو فکر میکنم با توجه به نوشتش چهارتا هسته باشه..اگه اره پس مسلما از سی پی یو قبلیت باید داغتر باشه..فن بهتر بگیری ده بیست درجه هم امکان خنک شدنش باید باشه البته اگر با توجه به قدیمی بودن سی پی یو و اگر که لحیم نباشه خمیر زیر سطح فلزیش خشک نشده باشه..اگه خمیرت نقره ای و از این ارزوناس که منم دارم و خیلی هم روغنیه اینا خیلی ضعیفن..شما یکاری کن که هزینه هم نکرده باشی یکم خمیردندون سفید وردار به اندازه ای که بزنی رو سی پی یو به قد همون خمیری که استفاده میکنی اول کامل هم بزنش بعد بزن به سی پی یو و یه ده دقیقه تست بگیر ببین چجوری...خمیر دندان  انتقال حرارتش خیلی خوبه یعنی بهتر از این خمیر ارزوناست..اما سریع خشک میشه یکی دورزه خشک میشه..شما برای تست مقداری خمیر دندون بزن و ببند وتستتو بگیر اگر دیدی دما پایین اومد مطمعن باش با استفاده از خمیر بهتر درست میشه.

سلام

بسیار ممنونم .از توضیحاتتان  . خمیریکه میزنم ZP-360 هستش . بله خیلی پیش پا افتاده هستش .   با خمیر دندون یه تست میکنم 

ای کاش کسی باشه این مدل پردازنده رو داشته باشه یه تست بکنه اینجا اعلام کنه  

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...