رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

اون پایه های پلاستیکی تو بازار موجوده و یه موقع دونه 400 بود و الان فکرکنم 1000 تومن باشه از همون ها تهیه کن و پایه آسیب دیده رو تعویض کن و موقع نصب دقت کن درست جا بخورن و به صورت ضربدری پایه ها رو جا بزن ؟! خمیر رو هم تعویض کن و خمیر مرغوب بگیر!

اگه کمکی خواستید در خدمتیم.

لینک به دیدگاه

پولت رو به خاطر نوتوس و دیپ کول و... دور نریز و هزینه اضافی نکن.

در 3 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

اون پایه های پلاستیکی تو بازار موجوده و یه موقع دونه 400 بود و الان فکرکنم 1000 تومن باشه

مطابق همین چیزی که گفتن ، چهار تا پایه فن برای فن پردازنده بگیر و یه خمیر با کیفیت. مشکلت کاملاً حل میشه. بنده همین مدل cpu رو داشتم. با فن استوک اینتل ، دماش توی بازیها  از 65 بالاتر نمی رفت.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Deadgamer گفته است :

i5 3470 cooler stock

ram 8g ddr3 1600

hd 5950

این کولر استوک اصلا جواب 3470 نیست تا سی پی یوتو نسوزوندی یه فن خوب بگیر

در 3 ساعت قبل، Deadgamer گفته است :

جا نمیره

1546170766969943962489.thumb.jpg.a5c4d9a84ebcb0875173f1832ba0651e.jpg

کولر رو عوض کنم؟

این کولر اصلا و ابدا جوابگوی 3470 نیست..یه کولر ارزون گرین نوتوس 95 بگیر دمات میاد رو 50- 60

لینک به دیدگاه

سلام دوستان میخواستم بگم که مشکل من حل شد,با یک خمیر معمولی اول کولر خودم و بعد کولر نتوس 200 گرین تست کردم دما cpu رو فول لود از 67 بالاتر نرفت idl هم 38 تا 45, الان یه فن AXP 200 گذاشتم روش با خمیر خود فن idl دمای هسته ها از 35 تا 45 و تو تست طولانی پرایم از 60 بالاتر نرفت, با اینکه corsair link تمام آمارو ارقامی که نشون میداد نشون از سالم بودنش بود ولی در واقعیت مشکل از همین h100i بوده که هنوز خودمم نفهمیدم مشکلش چیه,اینو گفتم واسه کسایی که اگه به این مشکل بر خوردن به این مانیتورینگای قطعه ها پسنده نکنید,موفق باشید??

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ali0231 گفته است :

سلام دوستان میخواستم بگم که مشکل من حل شد,با یک خمیر معمولی اول کولر خودم و بعد کولر نتوس 200 گرین تست کردم دما cpu رو فول لود از 67 بالاتر نرفت idl هم 38 تا 45, الان یه فن AXP 200 گذاشتم روش با خمیر خود فن idl دمای هسته ها از 35 تا 45 و تو تست طولانی پرایم از 60 بالاتر نرفت, با اینکه corsair link تمام آمارو ارقامی که نشون میداد نشون از سالم بودنش بود ولی در واقعیت مشکل از همین h100i بوده که هنوز خودمم نفهمیدم مشکلش چیه,اینو گفتم واسه کسایی که اگه به این مشکل بر خوردن به این مانیتورینگای قطعه ها پسنده نکنید,موفق باشید1f609.png1f64f.png

داداش به احتمال زیاد پمپش عمرشو کرده

لینک به دیدگاه

من از اولش به این واتر کولر ها اعتقاد ندارم 

ایر کولر خوب خیلی مطمعن تره 

خیلیارو میشناسم کل کیسش با نشت واتر کولر به فنا رفته 

بلا نصبت شما دوستانی هستن که اصلا اورکلاک نمیدونه چیه رفته واتر کولر خریده خب برادر وقتی قرار نیست اور کنی نیازی نیست که 

بازم خوبه که مشکلتون حل شد موفق باشید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، Naser esmailpor گفته است :

بلا نصبت شما دوستانی هستن که اصلا اورکلاک نمیدونه چیه رفته واتر کولر خریده خب برادر وقتی قرار نیست اور کنی نیازی نیست که 

البته خیلی ها هستن برای فرار از حجم عظیییییم ایر کولر ها واتر کولر میبندن ، مثلا خود بنده وقتی واتر کولر قبلیم که فکر کنم خودتون در جریانش بودین نشت کرد میخواستم ایر ببندم ولی دیدم ایری که از پس 7700 بر بیاد حداقل ماچو هستش که ماشاالله ماشاالله کل فضای داخل کیس رو اشغال میکنه و خدا نکنه بخوای یه کاری توی کیس انجام بدی کلا باید بکنی بریزی زمین دوباره جمع کنی 

لینک به دیدگاه

درود بر همه دوستان عزیز

یه cpu اینتل دارم که دما در فول لود تا مرز 90 درجه هم میرسه

I7 3820 و تا 4.2 اور کردم با ولتاژ 1.350

خواستم بدونم این دما برای cpu مشکلی ایجاد نمیکنه؟ 

تا قبل از اور با فرکانس پایه 3.6 دما حداکثر به 65 درجه میرسید

دمای مناسب برای cpu در فول لود چقدره؟ 

ممنون?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خود اینتل گفته دمای 66.8

90 خیلی زیاده

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

خود اینتل گفته دمای 66.8

90 خیلی زیاده

ممنون

خودمم شک کردم 

عذر میخوام این دما برای اور با این مقدار کلا عادیه یا چیزی مشکل داره که اینقدر دما رفته بالا؟ 

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، ASTS گفته است :

سلام

کولرتون چیه؟

ولتاژ پایین تر پایدار نشد؟

Capitan 120 دیپ کول

راستش با ولتاژ 1.200 هم پایدار شد و همه چی اوکی بود اما نکته خیلی عجیب اینه که وقتی یک بار سیستم رو خاموش روشن میکردم دوباره فرکانس به همون 3.6 برمیگشت درصورتی که توی بایوس روی 4.2 بود...! 

لینک به دیدگاه

۷۰ درجه مناسبه. بیشتر از این عمر cpu رو کم میکنه

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ShQringQn گفته است :

Capitan 120 دیپ کول

راستش با ولتاژ 1.200 هم پایدار شد و همه چی اوکی بود اما نکته خیلی عجیب اینه که وقتی یک بار سیستم رو خاموش روشن میکردم دوباره فرکانس به همون 3.6 برمیگشت درصورتی که توی بایوس روی 4.2 بود...! 

کولر زیاد بد نیست ولی عالی هم نیست

ولتاژ که 1.35 زیاده براش ببین میتونی 1.25 1.275 پایدارش کنی.

لینک به دیدگاه

در در 1397/09/27, 01:56:03، big VULTURE گفته است :

بسته به نوع سخت افزار متفاوته .

اما عموما تا دمای 80 درجه مشکلی نداره و بالاتر از 85 درجه برای اکثر پردازنده ها مشکل سازه .

شما تا دما به بالای 75 نرسیده لازم نیست کار خاصی انجام بدی هر چند دمای کمتر موجب عمر بیشر قطعات میشه .

فرمایش دوستان کاملا متین البته بازی با بازی تفاوت داره مثلا من کارتم 1070 gaming x داخل بعضی بازیا تا ۶۵ میره اما تو hitman 2 تا ۷۴ میرسه 

لینک به دیدگاه

دمای کمتر از 80 درجه میشه گفت خوبه و کمتر از 70 درجه خیلی خوب. اکثر پردازنده ها و کارت گرافیکی میتونن حتی تو دماهای نزدیک به 95 درجه بدون مشکل کار کنن، مثلا پردازنده های اینتل که ممکنه با اورکلاک این دما رو رد کنن یا مثلا گرافیک R9 290x که نسخه رفرنس بدون مشکل تو دمای 95 درجه کار میکنه. 

دمای سایر قطعات هم مهمه که اکثر مواقع توسط نرم افزار قابل اندازه گیری نیست، مثلا منبع تغذیه مادربرد و گرافیک. 

تا زمانی که کیستنون گردش هوای مناسبی داره جایی برای نگرانی نیست. 

دماهای فعلی هم خیلی خوبه. 

لینک به دیدگاه

با سلام دوستان با استفاده از یک فن ساده  12 سانتی به نتایج جالبی رسیدم دمای idle کارت از 50 به 33 رسید که قابل توجه هست و در load از 63 بالاتر نرفت در ضمن سیستم گرمایش داکت اسپلیت با دمای ۵۰ درجه در حال کاره 304977047_Screenshot_-.thumb.jpg.f670bdf14d54e69571e60f395f27d024.jpg

P_۲۰۱۹۰۱۱۶_۱۸۱۳۵۶.jpg

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، mehdi over گفته است :

با سلام دوستان با استفاده از یک فن ساده  12 سانتی به نتایج جالبی رسیدم دمای idle کارت از 50 به 33 رسید که قابل توجه هست و در load از 63 بالاتر نرفت در ضمن سیستم گرمایش داکت اسپلیت با دمای ۵۰ درجه در حال کاره 

خود افتربرنر قابلیت گرفتن اسکرین شات داره!

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Sabertooth گفته است :

اخه با گوشی پستو گذاشتم ?

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Negrasombra گفته است :

درود. فن رو کجا قرار دادی/؟

15476519859731990974856.jpg

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، mehdi over گفته است :

15476519859731990974856.jpg

بله الان که می بینم این کارت سری گیمینگ ایکس خودش از خنک ترین کارتها هست. تا اونجایی که اطلاع دارم گرمایی که تو این کارت تولید میشه دقیقا بین قسمتی که فن رو قرار دادید تا حد فاصل خود چیپ هست و به همین خاطر هم دمای کارت خیلی کاهش داشته. اگر کارت شما xfx بود باید فن رو سمت دیگر قرار می دادید که اون هم تو کیس امکانش نیست. 

لینک به دیدگاه

این دما کاملا عادیه بخاطر فصل سرما.

یدونه ترموستات برای فنها بزارید و تنظیم کنید تا به دمای خاصی رسید(مثلا وقتی بازی اجرا میشه )برق فنها رو وصل کنه

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

این دما کاملا عادیه بخاطر فصل سرما.

یدونه ترموستات برای فنها بزارید و تنظیم کنید تا به دمای خاصی رسید(مثلا وقتی بازی اجرا میشه )برق فنها رو وصل کنه

بله حرف شما درسته اما الان دمای خونه گرمه ینی باد گرم مستقیم داره میزنه تو اتاق قبلش تو بازی تا ۷۳ بالا میرفت 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...